Prof. Dr. Erol Özvar

Prof. Dr. Erol Özvar

Son dakika Prof. Dr. Erol Özvar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Prof. Dr. Erol Özvar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Prof. Dr. Erol Özvar haber sayfamızda...

Prof. Dr. Erol Özvar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12 prof. dr. erol özvar haberi bulunmuştur.
'Ülkemiz 208 üniversite, 185 bin akademisyen ve 4 milyon öğrenci ile büyük bir kapasiteye sahiptir'
'Ülkemiz 208 üniversite, 185 bin akademisyen ve 4 milyon öğrenci ile büyük bir kapasiteye sahiptir'Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Ülkemiz sahip olduğu 208 üniversitesi yaklaşık 185 bin akademisyeni ve örgün eğitime devam eden yaklaşık 4 milyon öğrencisiyle son derece büyük bir kapasiteye sahiptir.”
22.01.2024Eğitim
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Yapay zeka temelli yeni programlar açılacak
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Yapay zeka temelli yeni programlar açılacakYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 3 üniversite ortaklığında kurulan Nörobilim ve Nöroteknoloji Mükemmeliyet Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (NÖROM) yapay zeka çalışmalarına ivme kazandıracağını söyledi. Özvar, "2024-2025 yılı itibarıyla yapay zeka temelli yeni programlar açılacağını duyurmak isterim" dedi.
29.11.2023Eğitim
YÖK ile BAE Eğitim Bakanlığı arasında iş birliği
YÖK ile BAE Eğitim Bakanlığı arasında iş birliğiYükseköğretim Kurulu ile Birleşik Arap Emirlikleri Eğitim Bakanlığı arasında; iki ülkenin yükseköğretim kurumlarındaki bilimsel araştırmaları, öğrenci ve akademik personel değişimi gibi ortaklıklarını artırmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
1.09.2023Eğitim
YÖK Başkanı Özvar'dan üniversite tercihleriyle ilgili açıklama
YÖK Başkanı Özvar'dan üniversite tercihleriyle ilgili açıklamaYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, deprem bölgesindeki üniversitelerle ilgili son bilgileri aktardı. Özvar, tercih süresiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.
11.08.2023Haberler
YÖK Başkanı Özvar'dan, tercih sürecine ilişkin rektörlere çağrı
YÖK Başkanı Özvar'dan, tercih sürecine ilişkin rektörlere çağrıYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih heyecanı yaşayan adaylara destek olmaları için üniversite rektörlerine çağrıda bulundu.
22.07.2023Gündem
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında iş birliği
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında iş birliğiGençlik ve Spor Bakanlığı ile YÖK arasında gençlere yönelik faaliyetlere ve genç ofislerine dair iş birliği protokolü imzalandı. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spor bilimleri fakültelerinde toplamda 8 dönem eğitim gören öğrencilerin 6 dönem üniversitelerde, 2 dönem de bakanlıkta uygulama ve staj eğitimi yapacaklarını açıkladı.
29.11.2022Haberler
İstanbul'da yükseköğretimde yüz yüze eğitim toplantısı
İstanbul'da yükseköğretimde yüz yüze eğitim toplantısıYüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya üniversitelerde alınan tedbirleri açıkladı. Özvar, öğretim görevlilerinin yüzde 88,56'sının aşılandığını açıkladı.
21.09.2021Haberler
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde Kovid-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini bildirdi.
8.09.2021Haberler
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: "Üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır"
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: "Üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır"Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bununla birlikte yükseköğretim kurumlarımızla koordinasyonun sağlanabilmesi için salgının seyrine göre harmanlanmış eğitim modeli de örgün programlarda halen olduğu gibi kullanılmaya devam edebilecektir." dedi.
26.08.2021Haberler
YÖK'te devir teslim töreni yapıldı
YÖK'te devir teslim töreni yapıldıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Erol Özvar, görevini Prof. Dr. Yekta Saraç'dan devraldı.
30.07.2021Gündem
Yeni YÖK başkanı Prof. Dr. Erol Özvar kimdir, kaç yaşında? Erol Özvar biyografisi ve kariyeri...
Yeni YÖK başkanı Prof. Dr. Erol Özvar kimdir, kaç yaşında? Erol Özvar biyografisi ve kariyeri... Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile YÖK başkanlığına Marmara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Özvar getirildi. Bu gelişmenin ardında Erol Özvar kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya başladı. İşte YÖK başkanlığına getirilen Erol Özvar hakkında merak edilenler...
30.07.2021Gündem
Üniversite rektörleri yayınladıkları bildiriyle Filistin için adalet ve insan hakları çağrısı yaptı
Üniversite rektörleri yayınladıkları bildiriyle Filistin için adalet ve insan hakları çağrısı yaptıTürkiye'nin önde gelen üniversitelerinin rektörleri, 3 dilde yayımladıkları bildiriyle, İsrail saldırısı altındaki Filistinliler için adalet ve insan hakları çağrısı yaptı.
18.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Prof. Dr. Erol Özvar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.