Rasim Öztekin

Rasim Öztekin

Türk oyuncu.   İstanbul'daki Galatasaray Lisesi'nin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu, ve Kadıköy Halk Eğitim ve Nöbetçi Tiyatro’ da amatör çalışmalarla edindi. Ferhan Şensoy'un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı.   1992 - 1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı. 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’ de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol alan Öztekin, TRT'ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı gibi, kendi web sayfasında çeşitli konularda yazılar yazmaktadır.   Filmografi Mandıra Filozofu - 2014 Düğün Dernek - 2013 Seksenler - 2012- Vay Arkadaş - 2010 Gelecekten Bir Gün - 2010 Kanal-İ-Zasyon - 2009 Geniş Aile - 2009-2011 ( Kuddusi Kirişçi) Güzel Günler - 2007 Suç Dosyası - 2007 Kabadayı - 2007 ( Sürmeli ) Kapılara Dikkat - 2006 Pertev Bey'in Üç Kızı - 2006 Balıketi - 2006 Acemi Cadı - 2006 (Duman Seslendirme) Dolunay - 2005 Hırsız Polis - 2005 Aktör Eskisi - 2004 Şans Kapıyı Kırınca - 2004 Pardon - 2004 ( Muzaffer ) G.O.R.A - 2003 ( Bob Marley Faruk ) Ev Hali - 2002 Yeni Hayat - Şan 2001 Kızım Osman - 1998 Başka İstanbul Yok - 1996 Bay E - 1995 Boşgezen ve Kalfası - 1995 Türk Tutkusu - 1994 Tersine Dünya - 1993 Kurt Kanunu - 1991 Arabesk (film)- 1988 Köşedönücü (Osman) - 1994 72. Koğuş - 1987 Bir Günlük Aşk - 1986 Ödülleri 1988, Altan Erbulak, En İyi Oyuncu 1995, İsmail Dümbüllü, Yılın En Başarılı Oyuncusu 2003, Afife Tiyatro Ödülleri, Komedi ve müzikal dalında En iyi yardımcı Erkek Oyuncu 2010, KALDER (KALİTE DERNEĞİ)En kaliteli sanatçı ödülü 2010, Ayaklı gazete "Yılın En İyi yardımcı erkek oyuncu" ödülü 2011, Yılın Nasrettin Hocası

Rasim Öztekin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 539 rasim öztekin haberi bulunmuştur.
Pelin Öztekin'den Fatih Terim'le poz! 'İmparator'
Pelin Öztekin'den Fatih Terim'le poz! 'İmparator' 8 Mart 2021'de hayatını kaybeden Rasim Öztekin'in kendisi gibi oyuncu olan kızı Pelin Öztekin, magazin gündeminde adından söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak sosyal medya hesabından, teknik direktör Fatih Terim ile pozunu yayınlayan ünlü isim altına 'İmparator' notunu düştü.
15.04.2024 Cadde
Pelin Öztekin'den Süper Kupa yorumu: Hiç 50'nci saniyede gol atmadık, belki de onun sevincidir!
Pelin Öztekin'den Süper Kupa yorumu: Hiç 50'nci saniyede gol atmadık, belki de onun sevincidir! Babası Rasim Öztekin'in izinden giderek oyuncu olan Pelin Öztekin, geçtiğimiz gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Fanatik bir Galatarasaylı olan Öztekin, Galatasaray’ın 50’nci saniyede attığı golden sonra Fenerbahçe’nin sahadan çekilmesi ile sonlanan Süper Kupa Finali'ni değerlendirdi.
13.04.2024 Cadde
Rasim Öztekin'in kızı Pelin Öztekin: Hiç konuşmayalım!
Rasim Öztekin'in kızı Pelin Öztekin: Hiç konuşmayalım! 'Hayat Şarkısı', 'Hayat Bilgisi', 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' gibi projelerle ekran karşısına çıkan Pelin Öztekin, önceki gün Nişantaşı’nda görüntülendi. Geçtiğimiz haftalarda babası Rasim Öztekin’in anma törenine davet edilmeyen oyuncu konuyla ilgili kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.
7.04.2024 Cadde
Şarkılarla anıldı
Şarkılarla anıldı Rasim Öztekin, ölümünün üçüncü yıl dönümünde isminin verildiği sahnede 80’lerin şarkılarıyla anıldı.
10.03.2024 Cadde
Rasim Öztekin ölümünün üçüncü yıl dönümünde anıldı! Kızı Pelin Öztekin törene katılmadı
Rasim Öztekin ölümünün üçüncü yıl dönümünde anıldı! Kızı Pelin Öztekin törene katılmadı Usta sanatçı Rasim Öztekin, 8 Mart 2021'de hayatını kaybetmişti. Dün akşam ünlü ismin ölüm yıl dönümü için isminin verildiği İBB Şehir Tiyatroları Beylikdüzü Rasim Öztekin Sahnesi’nde anma töreni düzenlendi. 80’lerin şarkılarıyla anılan Öztekin için düzenlenen geceye, kızı Pelin Öztekin'in katılmaması dikkat çekti.
9.03.2024 Cadde
DÜĞÜN DERNEK 2: SÜNNET OYUNCU KADROSU VE KONUSU: Düğün Dernek 2: Sünnet konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi?
DÜĞÜN DERNEK 2: SÜNNET OYUNCU KADROSU VE KONUSU: Düğün Dernek 2: Sünnet konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi? Düğün Dernek 2: Sünnet filmi konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Bu akşam TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir'in üstlendi. Başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin'in rol aldığı Düğün Dernek 2: Sünnet vizyona girdiği tarihte komediseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı. Peki, Düğün Dernek 2: Sünnet konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi?
5.03.2024 Bilgi Rehberi
80’lerin şarkılarıyla anılacak
80’lerin şarkılarıyla anılacak Rasim Öztekin, aramızdan ayrılışının üçüncü yıl dönümünde özel bir etkinlikle anılacak.
3.03.2024 Cadde
'Kavuğum olsa ne olur, olmasa ne olur!'
'Kavuğum olsa ne olur, olmasa ne olur!' Ünlü oyuncular Renan Bilek, Ayşe Erbulak ve Ecmel İs, önceki gün Nişantaşı'ndaydı. Son olarak 'Sadık Ahmet' filminde rol alan Bilek, tiyatronun ustalık nişanı olarak kabul edilen kavuğun Şevket Çoruh'a verilmesi hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu.
11.02.2024 Cadde
Düğün Dernek filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Düğün Dernek filmi nerede ve ne zaman çekildi?
Düğün Dernek filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Düğün Dernek filmi nerede ve ne zaman çekildi? Düğün Dernek filmi konusu ve oyuncuları merak ediliyor. Düğün Dernek filmi bu akşam televizyon ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in paylaştığı Düğün Dernek filmi Selçuk Aydemir tarafından kaleme alınıp beyaz perdeye aktarıldı. Peki, " Düğün Dernek filmi konusu nedir, oyuncuları kimler? Düğün Dernek filmi nerede ve ne zaman çekildi?" İşte Düğün Dernek filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
7.02.2024 Bilgi Rehberi
Mandıra Filozofu filmi oyuncuları kimler, konusu nedir? Mandıra Filozofu ne zaman ve nerede çekildi?
Mandıra Filozofu filmi oyuncuları kimler, konusu nedir? Mandıra Filozofu ne zaman ve nerede çekildi? Mandıra Filozofu filmi oyuncuları ve konusuyla merak ediliyor. Başrollerinde 2021 yılında hayatını kaybeden değerli oyuncu Rasim Öztekin'in de rol aldığı Mandıra Filozofu bu akşam bir kez daha televizyon ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Mandıra Filozofu filmi oyuncuları kimler, konusu nedir? Mandıra Filozofu ne zaman ve nerede çekildi? İşte filmin detayları...
18.01.2024 Bilgi Rehberi
Devrim Yakut'un ayağı kırıldı
Devrim Yakut'un ayağı kırıldı Usta oyuncu Devrim Yakut'un ayağı kırıldı. Oyuncu Enis Arıkan, Burcu Biricik, Selma Ergeç Tuğrul Tülek ve Feri Baycu Güler Yakut'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
17.01.2024 Cadde
Düğün Dernek 2: Sünnet konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi?
Düğün Dernek 2: Sünnet konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi? Düğün Dernek 2: Sünnet filmi konusu ve oyuncuları araştırılıyor. Bu akşam TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Selçuk Aydemir'in üstleniyor. Başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin'in rol aldığı Düğün Dernek 2: Sünnet vizyona girdiği tarihte komediseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı. Peki, Düğün Dernek 2: Sünnet konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi?
19.12.2023 Bilgi Rehberi
Düğün Dernek filmi konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi?
Düğün Dernek filmi konusu nedir, oyuncuları kimler ve nerede çekildi? Düğün Dernek filmi konusu ve oyuncu kadrosu izleyiciler tarafından merak ediliyor. Bu akşam televizyon ekranlarında izleyici ile buluşacak olan filmin başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir gibi isimler paylaşıyor. Selçuk Aydemir tarafından kaleme alınıp beyaz perdeye aktarılan Düğün Dernek filmi konusu nedir? Düğün Dernek oyuncuları kimler? İşte Düğün Dernek filmi konusu ve oyuncu kadrosu...
28.11.2023 Bilgi Rehberi
Demet Akbağ: Yanlışlıkla oyuncak tost makinası aldım!
Demet Akbağ: Yanlışlıkla oyuncak tost makinası aldım! Demet Akbağ, önceki akşam Levent'teki bir konferans salonunda gençlerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Son dönemde magazin gündemini meşgul eden, yapımcıların sosyal medya takipçisine göre oyuncu seçmesi hakkında konuşan Akbağ, yaşadığı komik bir olayı anlattı.
23.11.2023 Cadde
Adı en sevdiği yerde yaşayacak
Adı en sevdiği yerde yaşayacak 6 Ekim’de Beylikdüzü’nde açılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sahnesine Rasim Öztekin’in adı verildi.
8.10.2023 Kültür Sanat
Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi açıldı! 'Sosyal adaleti sağlamak gerekir'
Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi açıldı! 'Sosyal adaleti sağlamak gerekir' Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın katılımıyla gerçekleşti.
6.10.2023 Kültür Sanat
Düğün Dernek 2: Sünnet filmi nerede çekildi? Düğün Dernek 2 oyuncuları ve konusu...
Düğün Dernek 2: Sünnet filmi nerede çekildi? Düğün Dernek 2 oyuncuları ve konusu... Düğün Dernek 2: Sünnet filmi 2015 yılında vizyona girdi. Filmin başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Rasim Öztekin yer alıyor. Komedi türünde çekilen Düğün Dernek 2: Sünnet filminde bu defa İsmail'in torununun sünnet töreni için bir arada! Peki, Düğün Dernek 2: Sünnet filmi oyuncuları kim?
19.09.2023 Cadde
DÜĞÜN DERNEK OYUNCULARI: Düğün Dernek filmi nerede çekildi, konusu nedir?
DÜĞÜN DERNEK OYUNCULARI: Düğün Dernek filmi nerede çekildi, konusu nedir? Düğün Dernek filmi televizyon ekranlarına geliyor. Başrollerinde Murat Cemcir, Ahmet Kural ve Rasim Öztekin'in yer aldığı Düğün Dernek filminde Sivas'ın bir köyünde yaşayan İsmail'in yurt dışından dönem oğluna arkadaşları ile düğün yapma hazırlığı anlatılıyor. Peki, Düğün Dernek oyuncuları kim?
6.09.2023 Cadde
Verdiği kilolarla dikkat çeken Pelin Öztekin, plajda üstsüz poz verdi!
Verdiği kilolarla dikkat çeken Pelin Öztekin, plajda üstsüz poz verdi! Merhum oyuncu Rasim Öztekin'in kızı Pelin Öztekin, 6 ayda 53 kilo vererek bambaşka bir görünüme kavuşmuştu. Sosyal medya hesabını aktif kullanan ünlü oyuncu, plajda verdiği üstsüz pozu takipçilerinin beğenisine sundu.
11.08.2023 Cadde
Yaz sezonunu açtı! Pelin Öztekin'den bikinili poz
Yaz sezonunu açtı! Pelin Öztekin'den bikinili poz 2021 yılında hayatını kaybeden usta oyuncu Rasim Öztekin'in kızı Pelin Öztekin, geçtiğimiz yıllarda verdiği kilolarla gündeme gelmişti. 35 yaşındaki oyuncu son olarak sosyal medya hesabından paylaştığı bikinili pozuyla adından söz ettirdi.
2.06.2023 Cadde
Pelin Öztekin: Icardi evli olmasaydı düşünürdüm!
Pelin Öztekin: Icardi evli olmasaydı düşünürdüm! 8 Mart 2021 tarihinde yaşamını yitiren babası Rasim Öztekin gibi Galatasaray taraftarı olan kızı Pelin Öztekin, geçtiğimiz günlerde "Bir Mauro Icardi hikayesi olur mu sizin için?" sorusuna, "Eşi Wanda'yı (Nara) ne yapacağız peki?" yanıtını vermişti. Arjantinli yıldızla ilgili çok konuşulan sözleri sonrası ünlü oyuncudan yeni bir açıklama geldi.
27.05.2023 Cadde
Esra Kazancıbaşı'ndan Rasim Öztekin'e: Şükufe, Zülküf’ünü çok özledi
Esra Kazancıbaşı'ndan Rasim Öztekin'e: Şükufe, Zülküf’ünü çok özledi Türk tiyatrosunun beşinci kavuklusu Rasim Öztekin, kalp rahatsızlığı nedeniyle 8 Mart 2021'de hayatını kaybetmişti. Eşinin yokluğuna alışamayan Esra Kazancıbaşı Öztekin, Rasim Öztekin'e olan özlemini bir kez daha dile getirdi.
17.05.2023 Cadde
Nukhet Duru kimdir, kaç yaşında, nereli?
Nukhet Duru kimdir, kaç yaşında, nereli? Sibel Can, Hakan Altun ve Hüsnü Şenlendirici'nin sunduğu Şarkılar Bizi Söyler programı bu akşam Nukhet Duru'yu ağırlıyor. Sanatçıyı yakından tanımak isteyenler "Nukhet Duru kimdir, kaç yaşında, nereli?" diye soruyor. İşte Duru'nun hayatı...
6.05.2023 Bilgi Rehberi
Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı: Seni çok seviyor ve özlüyorum
Rasim Öztekin'in eşi Esra Kazancıbaşı: Seni çok seviyor ve özlüyorum Türk tiyatrosunun beşinci kavuklusu Rasim Öztekin, kalp rahatsızlığı nedeniyle 8 Mart 2021'de hayatını kaybetmişti. Esra Kazancıbaşı Öztekin, eşini ölüm yıl dönümünde mezarı başında andı ve sosyal medya hesabından duygularını dile getirdi.
9.03.2023 Cadde
Müfit Can Saçıntı'dan annesine son öpücük!
Müfit Can Saçıntı'dan annesine son öpücük! Ünlü yönetmen ve oyuncu Müfit Can Saçıntı'nın annesi Güzide Saçıntı son yolculuğuna memleketi Çorum'da uğurlandı. Ünlü oyuncu annesi bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu. Müfit Can Saçıntı'nın annesine son görevini yaparken tabutuna kondurduğu öpücük yürek sızlattı.
27.02.2023 Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Rasim Öztekin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.