Rekabet Kurulu

Rekabet Kurulu

Son dakika Rekabet Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rekabet Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rekabet Kurulu haber sayfamızda...

Rekabet Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.985 rekabet kurulu haberi bulunmuştur.
Rekabet Kurulu'ndan 2 maden suyu şirketine indirimli ceza
Rekabet Kurulu'ndan 2 maden suyu şirketine indirimli cezaRekabet Kurulu, Beypazarı İçecek Pazarlama Dağıtım Ambalaj Turizm Petrol İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Kınık Maden Suları A.Ş. hakkında açılan soruşturma kapsamında indirim uygulayarak, 2 şirkete toplam 10 milyon 777 bin 326 TL ceza verdi.
25.05.2022Ekonomi
VHV Reasürans’a Rekabet Kurulu onayı
VHV Reasürans’a Rekabet Kurulu onayıRekabet Kurulu’nun 28 Nisan 2022 tarihli 22-20/337-145 nolu kararı ile Oman Insurance Company kontrolünde bulunan Dubai Starr Sigorta AŞ’nin hisselerinin tamamının, VHV Reasürans AŞ tarafından devralınması işlemini uygun bulundu.
23.05.2022Sigorta
Rekabet Kurumu'ndan, teknoloji şirketlerine soruşturma
Rekabet Kurumu'ndan, teknoloji şirketlerine soruşturmaRekabet Kurumu, teknoloji sektöründeki 7 şirket hakkında, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4'üncü maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle soruşturma açtı.
9.05.2022Gündem
Rekabet Kurumu'ndan yem üretimi yapan 4 şirkete ceza
Rekabet Kurumu'ndan yem üretimi yapan 4 şirkete cezaRekabet Kurulu, 4 farklı yem üretimi ve satışı yapan teşebbüse, rekabete aykırı hareket ettiği gerekçesiyle toplamda 159 milyon 391 bin lira idari para cezası verilmesine karar verdi.
27.04.2022Ekonomi
Rekabet Kurumu'ndan zincir market soruşturmasına ilişkin açıklama
Rekabet Kurumu'ndan zincir market soruşturmasına ilişkin açıklamaRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, 5 zincir market ve 17 tedarikçinin rekabeti ihlal edip etmediklerine ilişkin ikinci soruşturmanın raporunun 26 Nisan’da çıkacağını söyledi.
25.03.2022Ekonomi
23 zincir markete soruşturma açılmıştı! Rekabet Kurumu'ndan flaş açıklama
23 zincir markete soruşturma açılmıştı! Rekabet Kurumu'ndan flaş açıklamaRekabet Kurulu tarafından perakende gıda ticareti alanında faaliyet gösteren 23 zincir marketin, ürünlerin perakende satış fiyatlarını belirlerken ilgili kanunu ihlal edip etmediklerinin tespiti hakkında yürütülen soruşturmada, sözlü savunmalar bugün gerçekleştirildi. Peki soruşturmada neler konuşuldu? İşte detaylar...
22.03.2022Haberler
23 zincir marketin soruşturmasında yeni gelişme!
23 zincir marketin soruşturmasında yeni gelişme!Rekabet Kurulu tarafından perakende gıda ticareti alanında faaliyet gösteren 23 zincir markete soruşturma başlatmıştı. Sözlü savunmalar bugün gerçekleştirildi. Peki soruşturmada neler konuşuldu? İşte detaylar...
22.03.2022Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araç satış pazarında faaliyet gösteren 24 teşebbüse para cezası verilmedi
 Sıfır ve ikinci el araç satış pazarında faaliyet gösteren 24 teşebbüse para cezası verilmediRekabet Kurulunun birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütör ve araç kiralama şirketlerinin 'rekabete aykırı hareket ettikleri' iddiasıyla yürütülen soruşturma sonuçlandı. Rekabet Kurulu söz konusu 24 teşebbüse idari para cezası verilmemesine karar verdi.
8.03.2022Ekonomi
Bazı bakanlıklara ve bağlı kurumlara atamalar yapıldı
Bazı bakanlıklara ve bağlı kurumlara atamalar yapıldıRekabet Kurulu İkinci Başkanlığı'na Ahmet Algan, üyeliğine Berat Uzun atandı.
28.02.2022Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araç pazarında faaliyet gösteren teşebbüsler Rekabet Kurulu'nun karşısında
Sıfır ve ikinci el araç pazarında faaliyet gösteren teşebbüsler Rekabet Kurulu'nun karşısındaRekabet Kurulu'nun birinci el ve ikinci el araç satışı pazarlarında faaliyet gösteren distribütör ve araç kiralama şirketlerinin 'rekabete aykırı hareket ettikleri' iddiasıyla yürütülen soruşturmada sözlü savunma toplantısı başladı.
23.02.2022Ekonomi
İkinci el araç piyasasında dengeler değişti!
İkinci el araç piyasasında dengeler değişti!Sıfır araçlardaki tedarik sorunu nedeniyle fiyatları tavan yapan ikinci el araçlar, otomotiv sektörünün dengesini sarstı. Kurdaki gerilemeyle fiyatlar düşse de arz-talep dengesizliği, ağır hasarlı araçların kazasızmış gibi gösterilerek satışa sunulmasının önünü açtı. Ekspertiz bayilerine gelen 4 araçtan biri ağır hasarlı olarak kayıtlara geçiyor. Piyasada ağır hasarlı araçların artışı, TSE belgeli ekspertiz hizmetini daha da kritik hale getirdi.
23.02.2022Ekonomi
Rekabet Kurumu'ndan Duru Bulgur'a ceza
Rekabet Kurumu'ndan Duru Bulgur'a cezaRekabet Kurumu'nca perakende zincirlerine yönelik satışlarında, yeniden satış fiyatı belirlediği iddiası üzerine hakkında soruşturma başlatılan Duru Bulgur Gıda San. ve Tic. A.Ş.'ye 4 milyon 407 bin 979,26 TL idari ceza verildi.
22.02.2022Ekonomi
Rekabet Kurumu'nun 5 Alman otomotiv devi hakkında yürüttüğü soruşturmada karar belli oldu
Rekabet Kurumu'nun 5 Alman otomotiv devi hakkında yürüttüğü soruşturmada karar belli olduRekabet Kurumu, haklarında soruşturma yürütülen otomotiv şirketleri Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve BMW'nin rekabete aykırılıklarının tespit edilemediğini ve şirketlere ceza verilmediğini açıkladı.
2.02.2022Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan 'DyDo Drinco Turkey'e soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan 'DyDo Drinco Turkey'e soruşturmaRekabet Kurulu, DyDo Drinco Turkey İçecek Satış ve Pazarlama A.Ş. hakkında soruşturma açtı.
1.02.2022Ekonomi
Fahiş fiyatın ispatı Whatsapp'ta! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle'den flaş açıklamalar
Fahiş fiyatın ispatı Whatsapp'ta! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle'den flaş açıklamalarRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle zincir marketlerin neden ceza aldığını CNN Türk canlı yayınında açıkladı. Küle, "Buralarda fiyat artışı koordine ediliyor. Fiyat artışını yapmayan bir başka satıcı varsa yapan diyor ki ben de fiyatı indireceğim. Ve indirdiğim farkı zarar olarak size fatura edeceğim diyor tedarikçiye. Burada tedarikçi panikliyor. İndirim yapan satıcıyı ikna ederek onun da fiyatı yükseltmesini sağlıyor. Genellikle Whatsapp, maillerle yapıyorlar. Bizim çok gelişmiş cihazlarımız var o cihazlarla yaptığımız incelemelerle bunları tespit etti." dedi.
20.01.2022Haberler
Fahiş fiyatın ispatı Whatsapp'ta! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle'den flaş açıklamalar
Fahiş fiyatın ispatı Whatsapp'ta! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle'den flaş açıklamalarRekabet Kurumu Başkanı Birol Küle zincir marketlerin neden ceza aldığını CNN Türk canlı yayınında açıkladı. Küle, "Buralarda fiyat artışı koordine ediliyor. Fiyat artışını yapmayan bir başka satıcı varsa yapan diyor ki ben de fiyatı indireceğim. Ve indirdiğim farkı zarar olarak size fatura edeceğim diyor tedarikçiye. Burada tedarikçi panikliyor. İndirim yapan satıcıyı ikna ederek onun da fiyatı yükseltmesini sağlıyor. Genellikle Whatsapp, maillerle yapıyorlar. Bizim çok gelişmiş cihazlarımız var o cihazlarla yaptığımız incelemelerle bunları tespit etti." dedi.
20.01.2022Ekonomi
5 otomotiv devinin sözlü savunma toplantısı başladı
5 otomotiv devinin sözlü savunma toplantısı başladıRekabet Kurulu tarafından Alman otomotiv devleri Audi, Porsche, Volkswagen, Mercedes-Benz ve BMW hakkında yürütülen ön araştırmayı karara bağlayarak başlatılan soruşturmada, sözlü savunma aşaması başladı.
19.01.2022Ekonomi
Migros ve CarrefourSA'dan rekabet cezasıyla ilgili açıklama
Migros ve CarrefourSA'dan rekabet cezasıyla ilgili açıklamaCarrefourSA ve Migros, Rekabet Kurumu'nun verdiği cezayı her türlü itiraz ve dava haklarını saklı tutmak kaydıyla, yüzde 25'lik oranda erken ödeme indiriminden yararlanmak için cezalarını ödeyeceklerini açıkladı.
17.01.2022Ekonomi
Rekabet Kurumu'ndan 137 milyar liralık işlem
Rekabet Kurumu'ndan 137 milyar liralık işlemRekabet Kurumu tarafından 2021 yılında karara bağlanan Türkiye kökenli 125 şirketin birleşme, devralma ve özelleştirme işleminde toplam işlem bedeli 137 milyar 500 milyon lira oldu.
7.01.2022Uzmanpara
Sabancı Holding, PMI'daki hisselerini sattı
Sabancı Holding, PMI'daki hisselerini sattıPhilip Morris International (PMI), Türkiye’deki bağlı ortaklıklarının kalan yüzde 25'lik hissesini Sabancı Holding'den satın aldı.
6.01.2022Uzmanpara
Sabancı Holding, Philip Morris Türkiye'deki hisselerini sattı
Sabancı Holding, Philip Morris Türkiye'deki hisselerini sattıSabancı Holding, Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi ve Ticaret AŞ (PHILSA) ve Philip Morris SA, Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış AŞ'de (PMSA) sahip olduğu hisselerin tamamını, şirketlerin çoğunluk hissedarı Philip Morris International (PMI) ve/veya iştiraklerine devretmeyi planlıyordu. Philip Morris International, Türkiye’deki bağlı ortaklıklarının kalan %25'lik hissesini Sabancı Holding'den satın aldı.
6.01.2022Ekonomi
n11'in Getir'e devrine onay
n11'in Getir'e devrine onayRekabet Kurulu, Getir’in n11.com hisselerinin belirli bir kısmını sermaye artırımı yoluyla devralması işlemine izin verdi.
29.12.2021Ekonomi
Facebook ve Whatsapp'ın Rekabet Kurumu'na açtığı dava reddedildi
Facebook ve Whatsapp'ın Rekabet Kurumu'na açtığı dava reddedildiRekabet Kurumu ile Facebook arasında yaşanan adli süreçte, Ankara 4. İdare Mahkemesi, Facebook ve Whatsapp'ın Rekabet Kurumu'na geçici tedbir kararının iptali istemiyle açtığı davanın reddine karar verdi.
27.12.2021Teknoloji
Rekabet Kurumu'ndan 'maya' soruşturması
Rekabet Kurumu'ndan 'maya' soruşturmasıRekabet Kurulu, maya üretim ve dağıtımında faaliyet gösteren teşebbüsler hakkında soruşturma açtı.
20.12.2021Ekonomi
Dijital babaların dijital korkusu! Gözlerinin önünden ayırmıyorlar
Dijital babaların dijital korkusu! Gözlerinin önünden ayırmıyorlarGoogle ve YouTube yöneticileri bile çocuklarını internetteyken gözlerinin önünden ayırmıyor. Çocuğunu parka götürdüğünde nasıl gözünün önünden ayırmıyorsa, dijital dünyada da bir baba olarak aynı refleksi gösteriyor.
7.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Rekabet Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.