Rekabet Kurulu

Rekabet Kurulu

Son dakika Rekabet Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rekabet Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rekabet Kurulu haber sayfamızda...

Rekabet Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.672 rekabet kurulu haberi bulunmuştur.
Rekabet Kurulu, 3 turizm firmasına yönelik rekabet soruşturmasını tamamladı
Rekabet Kurulu, 3 turizm firmasına yönelik rekabet soruşturmasını tamamladıRekabet Kurulu, Metro Turizm, Efetur Özemniyet Taşımacılık ve Gür-Sel Turizm hakkında yürütülen rekabet soruşturması sonucu, söz konusu firmaların ilgili kanunu ihlal etmedikleri kararını verdi.
7.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı
Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadıRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, Kurumun iş gücü piyasasındaki rekabet ihlallerine yönelik başlattığı çalışmaları değerlendirerek, "Çalışanların ülkemiz ekonomisi ve üretkenliği için taşıdığı önemin bilinciyle Rekabet Kurumu olarak mal ve hizmet pazarlarının yanı sıra iş gücü pazarının rekabetçi yapısını korumak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
5.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu sorunlar için kolları sıvadı
Rekabet Kurulu sorunlar için kolları sıvadıRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, Kurumun iş gücü piyasasındaki rekabet ihlallerine yönelik başlattığı çalışmaları değerlendirerek, "Çalışanların ülkemiz ekonomisi ve üretkenliği için taşıdığı önemin bilinciyle Rekabet Kurumu olarak mal ve hizmet pazarlarının yanı sıra iş gücü pazarının rekabetçi yapısını korumak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.
5.05.2021Uzmanpara
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdi
Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdiRekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
30.04.2021Ekonomi
32 şirkete ‘centilmenlik’ anlaşması soruşturması
32 şirkete ‘centilmenlik’ anlaşması soruşturmasıRekabet Kurulu, iş gücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle Türkiye genelinde, aralarında büyük teknoloji şirketleri, perakende ve restoran zincirlerinin bulunduğu 32 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
21.04.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan 32 firmaya soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan 32 firmaya soruşturmaRekabet Kurulu, iş gücü piyasasına yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle Türkiye genelinde, aralarında büyük teknoloji şirketleri, perakende ve restoran zincirlerinin bulunduğu 32 teşebbüs hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
20.04.2021Uzmanpara
OYAK’ın, Sagra satın almasına Rekabet Kurulu'ndan onay
OYAK’ın, Sagra satın almasına Rekabet Kurulu'ndan onayOYAK’ın Sagra ile birlikte Sarelle, Tadelle, Gol, Sagra Special ve Gofy markalarının ve Sanset Gıda’nın Ordu’da bulunan fabrikasının satın alınması için Sanset Gıda ile imzaladığı anlaşmaya, Rekabet Kurulu’ndan onay geldi.
20.04.2021Ekonomi
Ünlü markaların OYAK'a devrine onay çıktı
Ünlü markaların OYAK'a devrine onay çıktıRekabet Kurulu, OYAK Gıda'nın Sanset Gıda bünyesindeki markalar, üretim faaliyetleri ve fabrikasını almasını onayladı.
20.04.2021Uzmanpara
Rekabet Kurulu'ndan Google'a ceza
Rekabet Kurulu'ndan Google'a cezaRekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama Limited Şirketi, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc şirketlerinden oluşan ekonomik bütünlüğe (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki "hakim durumunu kötüye kullandığı" gerekçesiyle 296 milyon 84 bin 899,49 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.
14.04.2021Uzmanpara
Son dakika: Rekabet Kurulu'ndan Google'a ceza
Son dakika: Rekabet Kurulu'ndan Google'a cezaRekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama Limited Şirketi, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc şirketlerinden oluşan ekonomik bütünlüğe (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki "hakim durumunu kötüye kullandığı" gerekçesiyle 296 milyon 84 bin 899,49 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.
14.04.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu devralma işlemlerini onayladı
Rekabet Kurulu devralma işlemlerini onayladıRekabet Kurulu, bazı şirketlerin devralma işlemlerine onay verdi. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yayımlanan Kurul kararlarına göre, Farhym Otomotiv Sanayi ve Ticaret Şirketinin tek kontrolünün Makel Yalıtım ve Üretim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemi onaylandı.
14.04.2021Uzmanpara
Rekabet Kurulu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladı
Rekabet Kurulu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladıRekabet Kurumu'nun internet sitesinde yayımlanan Kurul kararlarına göre, Farhym Otomotiv Sanayi ve Ticaret Şirketinin tek kontrolünün Makel Yalıtım ve Üretim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemi onaylandı.
14.04.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan 11 şirkete 271 milyon lira para cezası
Rekabet Kurulu'ndan 11 şirkete 271 milyon lira para cezasıRekabet Kurulu, MDF ve yonga levha pazarında faaliyet gösteren 11 şirkete 271 milyon lira idari para ceza verilmesini kararlaştırdı.
6.04.2021Ekonomi
Rekabet ihlalinden teşebbüslere geçen yıl 2 milyar lira ceza kesildi
Rekabet ihlalinden teşebbüslere geçen yıl 2 milyar lira ceza kesildiRekabet Kurulu tarafından geçen yıl tamamlanan soruşturmalarda, teşebbüslere rekabet ihlalleri nedeniyle yaklaşık 2 milyar lira idari para cezası uygulanırken, ilk sırayı 1 milyar 524 milyon lirayla kimya ve madencilik sektörü aldı.
4.04.2021Ekonomi
Sözlü savunma toplantısı yapıldı
Sözlü savunma toplantısı yapıldıGoogle hakkında yerel arama hizmetleri pazarında rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada sözlü savunma toplantısı gerçekleştirildi.
30.03.2021Uzmanpara
Unilever’e Rekabet’ten yarım milyarlık ceza
Unilever’e Rekabet’ten yarım milyarlık cezaRekabet Kurulu, Unilever Sanayi ve Ticaret Türk AŞ’ye, Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu ihlal ettiği gerekçesiyle 480 milyon 217 bin 217 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.
23.03.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu Unilever'e 480,2 milyon lira para cezası verdi
Rekabet Kurulu Unilever'e 480,2 milyon lira para cezası verdiRekabet Kurulu, Unilever Sanayi ve Ticaret Türk AŞ'ye, Rekabetin Korunması Hakkında Kanunu ihlal ettiği gerekçesiyle 480 milyon 217 bin 217 lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.
22.03.2021Ekonomi
Rekabet ihlallerine uzlaşma yolu geliyor
Rekabet ihlallerine uzlaşma yolu geliyorRekabet Kurumu tarafından hazırlanan "uzlaşma yönetmeliği taslağı"na göre, rekabet ihlallerinde uzlaşma yoluna gidilebilecek.
20.03.2021Ekonomi
İstanbul'da taksimetre satışı ve değişimi yapan 5 firmaya ceza
İstanbul'da taksimetre satışı ve değişimi yapan 5 firmaya cezaRekabet Kurulu, İstanbul'da taksimetre satışı ve değişimi hizmeti pazarında faaliyet gösteren 5 teşebbüse toplam 46 bin 808 lira idari para ceza verilmesini kararlaştırdı.
17.03.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan 72 teşebbüse 6 milyon 131 bin 584 lira para cezası
Rekabet Kurulu'ndan 72 teşebbüse 6 milyon 131 bin 584 lira para cezasıRekabet Kurulu, İzmir limanlarına kara yoluyla konteyner taşımacılığı yapan 72 teşebbüse 6 milyon 131 bin 584 lira idari para ceza verilmesini kararlaştırdı.
11.03.2021Ekonomi
Rekabet’te ‘yılın en iyi kararı’
Rekabet’te ‘yılın en iyi kararı’Rekabet Kurulu’nun Google kararları, dünyada, ‘yılın en iyi kararı’ olmaya aday gösterildi. Türkiye’de Rekabet Kurulu’nun 2020 yılında Google’a karşı yürüttüğü soruşturmalarda aldığı kararlar, Global Competition Review (GCR) tarafından küresel ölçekte ‘yılın en iyi rekabet kararı’ kategorisinde aday gösterildi.
11.03.2021Ekonomi
Rekabet Kurumu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladı
Rekabet Kurumu bazı şirketlerin devralma işlemlerini onayladıRekabet Kurulu, bazı şirketlerin devralma işlemlerine izin verdi.
10.03.2021Ekonomi
Son dakika! Rekabet Kurulu'nun Google kararları, dünyada "Yılın en iyi kararı" olmaya aday gösterildi
Son dakika! Rekabet Kurulu'nun Google kararları, dünyada "Yılın en iyi kararı" olmaya aday gösterildiDünyada dijital platformların yol açtığı rekabet sorunları ile baş etmenin yol ve yöntemleri tartışması her gün yeni bir boyut kazanırken Türk Rekabet Kurumu bu alanda adını dünyada duyurmaya devam ediyor.
10.03.2021Teknoloji
Akkim, USK’yi 63 milyon $’a satın aldı
Akkim, USK’yi 63 milyon $’a satın aldıRekabet Kurulu, Akkim Kimya’nın 63 milyon dolar değerindeki satın alma yatırımına onay verdi. Türkiye’nin en büyük karboksimetil selüloz (CMC) üreticisi USK Kimya, resmen Akkim’in oldu.
10.03.2021Ekonomi
Çevrim içi reklamcılık sektörüne yönelik sektör incelemesi başlatıldı
Çevrim içi reklamcılık sektörüne yönelik sektör incelemesi başlatıldıRekabet Kurulu, çevrim içi reklamcılık alanındaki ulusal ve uluslararası güncel gelişmeleri yakından takip ederek sektördeki davranışsal, yapısal rekabet sorunlarının tespit edilmesi ve bunlara yönelik çözüm önerileri geliştirilmesi amacıyla sektör incelemesi başlattı.
6.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Rekabet KurulurekabetcezagoogleRekabet Kurumu

Rekabet Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.