Rekabet Kurulu

Rekabet Kurulu

Son dakika Rekabet Kurulu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rekabet Kurulu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rekabet Kurulu haber sayfamızda...

Rekabet Kurulu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.146 rekabet kurulu haberi bulunmuştur.
'Haberin internet ortamında kullanımı için izin zorunluluğu getirilmeli'
'Haberin internet ortamında kullanımı için izin zorunluluğu getirilmeli' Dijital Telif Yasası toplantısında sunum yapan Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Türkiye’deki mevcut telif hakları mevzuatından bahsetti ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nda (FSEK) AB direktifine uygun olarak yapılabilecek değişikliklere yönelik maddeler paylaştı.
22.05.2024 Gündem
Dijital telif yasasında tarihi gün! Hüseyin Yayman: Uygulamalar Türkiye’de de hayata geçmeli
Dijital telif yasasında tarihi gün! Hüseyin Yayman: Uygulamalar Türkiye’de de hayata geçmeli Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, “Tarihi bir gündeyiz” diyerek dijital telif yasası için çalışmayı başlattı. Yayman, açılış konuşmasında, “Haberin fikir ve sanat eseri sayılması için bir talep var. Komisyon bunu değerlendirecek. Ben de bu konuda haberin telif sayılması gerektiğini düşünüyorum. Avrupa’da ve dünyada bunun böyle olduğunu görüyoruz.”dedi.
22.05.2024 Gündem
Rekabet Kurumu Google'a soruşturma başlatmıştı: Tarih belli oldu
Rekabet Kurumu Google'a soruşturma başlatmıştı: Tarih belli oldu Google hakkında yürütülen soruşturmanın sözlü savunma toplantısı 25 Haziran 2024 tarihinde yapılacak.
20.05.2024 Ekonomi
Bakan Bolat açıkladı! Stokçulukta üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası
Bakan Bolat açıkladı! Stokçulukta üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit edip cezai yaptırım uyguladık. Stokçulukta bir takvim yılı içinde üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası da uygulanacak. Buradaki amaç caydırıcılık. Yani istiyoruz ki ticaret haklı, vicdani ve piyasa şartları içinde yapılsın" açıklamasında bulundu.
17.05.2024 Ekonomi
Tarih belli oldu: Canon Eurasia, Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak
Tarih belli oldu: Canon Eurasia, Rekabet Kurulu'na sözlü savunma yapacak   Canon Eurasia Görüntüleme ve Ofis Sistemleri AŞ’nin sözlü savunma toplantısı 04.06.2024 tarihinde saat 10.30’da yapılacak.
17.05.2024 Ekonomi
Google’a günlük ‘otel’ cezası
Google’a günlük ‘otel’ cezası Dünyanın en popüler arama motoruna Rekabet Kurulu’ndan yeni ceza geldi.
17.05.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan Google'a para cezası
Rekabet Kurulu'ndan Google'a para cezası Google yerel arama hizmetleri kararı doğrultusunda getirilen yükümlülükleri otel sorguları bakımından yerine getirmedi. Rekabet Kurulu'nun aldığı karar gereği yükümlülükleri yerine getirene kadar her gün için 2023 yılı gayri safi gelirlerinin on binde 5'i oranında idari para cezası uygulanacak.
16.05.2024 Uzmanpara
Rekabet Kurumu kararını verdi: Google'a yeni para cezası
Rekabet Kurumu kararını verdi: Google'a yeni para cezası Google yerel arama hizmetleri kararı doğrultusunda getirilen yükümlülükleri otel sorguları bakımından yerine getirmedi. Rekabet Kurulu'nun aldığı karar gereği yükümlülükleri yerine getirene kadar her gün için 2023 yılı gayri safi gelirlerinin onbinde 5'i oranında idari para cezası uygulanacak.
16.05.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan Viking Kâğıt'a soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan Viking Kâğıt'a soruşturma Rekabet Kurulu, Temizlik ürünleri pazarında tuvalet kâğıdı, kâğıt havlu, peçete, ıslak havlu, ıslak mendil, kolonya, kutu mendil ve cep mendili üretimi ve satışı alanlarında faaliyet gösteren Viking Kâğıt hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.
15.05.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan Bağdat ve Deva Baharat'a 2.8 milyon TL ceza
Rekabet Kurulu'ndan Bağdat ve Deva Baharat'a 2.8 milyon TL ceza Rekabet Kurulu'nun Bağdat Pazarlama Ticaret Limited Şirketi’nin ve Deva Baharatları Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. İki şirkete 2.8 milyon TL para cezası kesildi.
14.05.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu, Frito Lay'e soruşturma açtı
Rekabet Kurulu, Frito Lay'e soruşturma açtı Rekabet Kurulu, Türkiye'de Lays, Ruffles, Doritos, Cheetos ve Çerezza markalarıyla cips ve Rocco markasıyla şekerleme pazarlarında faaliyet gösteren Frito Lay Gıda Sanayi ve Ticaret hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.
13.05.2024 Ekonomi
Rekabet Kurumu açıkladı: Fransız Liselerine ceza yağdı
Rekabet Kurumu açıkladı: Fransız Liselerine ceza yağdı Rekabet Kurulu, İstanbul'daki bazı Fransız Liselerine ilişkin soruşturmasını tamamladı.
10.05.2024 Eğitim
Rekabet Kurulu'ndan Meta'ya 898 milyon TL ceza!
Rekabet Kurulu'ndan Meta'ya 898 milyon TL ceza! Meta, Facebook, Instagram ve WhatsApp hizmetlerinden topladığı verileri birleştirerek rakiplerinin pazara girişini engellediği tespit edilmesi sonrasında Rekabet Kurulu'nun Meta'ya vermiş olduğu toplam ceza 2022’deki 346,7 milyon TL’lik cezayla birlikte 898 milyon 258 bin TL’ye ulaşmış oldu.
8.05.2024 Ekonomi
Finansal teknoloji sektöründe 87 milyon dolarlık satın alma
Finansal teknoloji sektöründe 87 milyon dolarlık satın alma Yerli finansal teknoloji şirketi iyzico, Türk finansal teknoloji şirketi Paynet’i 87 milyon dolara Arena Bilgisayar’dan satın almak için anlaşmaya vardı.
8.05.2024 Teknoloji
Rekabet Kurulu'ndan META'ya para cezası
Rekabet Kurulu'ndan META'ya para cezası Rekabet Kurulu, sosyal medya şirketi META'nın, Türkiye'deki tüm 'Threads' kullanıcılarının profillerini devre dışı bırakarak uygulamanın faaliyetlerini sonlandırması üzerine, daha önce alınan tedbir kararında verilen günlük para cezasının sonlandırılarak, 335 milyon 730 bin 707 lira 20 kuruş‬ idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
6.05.2024 Uzmanpara
META'ya 335,7 milyon lira idari para cezası
META'ya 335,7 milyon lira idari para cezası Rekabet Kurulu, sosyal medya şirketi META'nın, Türkiye'deki tüm 'Threads' kullanıcılarının profillerini devre dışı bırakarak uygulamanın faaliyetlerini sonlandırması üzerine, daha önce alınan tedbir kararında verilen günlük para cezasının sonlandırılarak, 335 milyon 730 bin 707 lira 20 kuruş‬ idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
6.05.2024 Ekonomi
Meta açıkladı: Threads, Türkiye'de 'geçici olarak' kapatılıyor
Meta açıkladı: Threads, Türkiye'de 'geçici olarak' kapatılıyor Rekabet Kurulu, META hakkında Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hâkim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı verdi.
15.04.2024 Ekonomi
Yemek Sepeti için rekabet soruşturması
Yemek Sepeti için rekabet soruşturması Rekabet Kurumu, Yemek Sepeti’ne kendi kurye hizmetini zorunlu tutması ve üye işletmelerin faaliyetlerini zorlaştırması nedeniyle soruşturma açılmasına karar verdi.
23.03.2024 Ekonomi
Bilişim devine çifte ceza geldi
Bilişim devine çifte ceza geldi Rekabet Kurulu Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Amerikalı META’ya veri birleştirmeden 346.7 milyon lira para cezası verirken uygulama bağlama nedeniyle de tedbir kararı aldı.
19.03.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan META'ya tedbir kararı
Rekabet Kurulu'ndan META'ya tedbir kararı Rekabet Kurulu, META hakkında Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hâkim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı verdi.
18.03.2024 Uzmanpara
Rekabet Kurulu’nda META hakkında geçici tedbir kararı
Rekabet Kurulu’nda META hakkında geçici tedbir kararı Rekabet Kurulu, META hakkında Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hâkim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine başlatılan soruşturmada geçici tedbir kararı verdi.
18.03.2024 Ekonomi
Çevrim içi çiçek sipariş marketine 'rekabet' soruşturması
Çevrim içi çiçek sipariş marketine 'rekabet' soruşturması Rekabet Kurulu, çevrim içi çiçek sipariş marketinin piyasadaki hakim durumunu kötüye kullandığı iddiasıyla soruşturma başlattı.
30.01.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan beyaz et şirketlerine soruşturma
Rekabet Kurulu'ndan beyaz et şirketlerine soruşturma Rekabet Kurumu, beyaz et sektöründe faaliyet gösteren 10 firmaya soruşturma başlattı.
26.01.2024 Ekonomi
Oto ve emlakta sıkı denetim! Bakan Bolat canlı yayında açıkladı: İlan başına 160 bin TL ceza
Oto ve emlakta sıkı denetim! Bakan Bolat canlı yayında açıkladı: İlan başına 160 bin TL ceza Ticaret Bakanı Ömer Bolat, canlı yayında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat, maaş zamlarının piyasaya etkisini, enflasyon ve döviz kurunun seyrini değerlendirdi. Bakan Bolat, ‘İlan sitelerini mecbur tutuyoruz’ diyerek kesilen cezaları da açıkladı, oto ve emlak piyasasına ilişkin önemli bilgiler verdi.
21.01.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan META'ya ceza! 130 milyon TL'yi aştı
Rekabet Kurulu'ndan META'ya ceza! 130 milyon TL'yi aştı META’ya (Facebook) günlük 4,7 milyon TL para cezası işlemeye başladı. Bugün itibarıyla para cezası toplamda 130 milyonu aştı ve böyle giderse de artmaya devam edecek.
10.01.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Rekabet Kurulu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.