Resim

Resim

Son dakika resim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan resim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan resim haber sayfamızda...

Resim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.862 resim haberi bulunmuştur.
İşte Galaport’un sanat rotası
İşte Galaport’un sanat rotasıİstanbul’un uzun zamandır konuştuğu, tartıştığı Galataport’un sanat mekânlarında sona gelindi. Tarihi Paket Postanesi, 1 Ekim’deki caz konserleriyle kapılarını açacak. Restore edilen Saat Kulesi yüzünü gösterdi. İstanbul Modern’in inşası ise sürüyor
26.09.2021Kültür Sanat
Ankara Söğütözü'ndeki arazinin özelleştirilmesi için teklifler alınmaya başlandı
Ankara Söğütözü'ndeki arazinin özelleştirilmesi için teklifler alınmaya başlandıAnkara'da kamu kurum ve kuruluşları, alışveriş ve yaşam merkezleri ile otellerin bulunduğu Dumlupınar ile Anadolu bulvarlarının kesişimindeki arazi için teklifler alınmaya başlandı.
24.09.2021Ekonomi
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktıUSGS araştırmacılarının White Sands çölü yakınlarındaki sığ bir göl kenarında bulduğu ayak izleri, tarihi alt üst edebilir. Yeni kanıtlar, insanlığın Amerika kıtasına 23 bin yıl önce ayak bastığını gösteriyor. Bu aynı zamanda, göç eden ilk insan topluluklarının yeryüzünden silindiğini de gösteriyor.
24.09.2021Dünya
Telif hakkı davasından emsal karar çıktı
Telif hakkı davasından emsal karar çıktıKarikatür sanatçısı Fadıl Serkan Altuniğne, Türkiye’de 3 milyon üyesi bulunan internet sitesinin sahibi M.A. hakkında, sitenin forum bölümünde kullanıcılarca karikatürlerinin paylaşılması üzerine suç duyurusunda bulundu.
24.09.2021Gündem
Kültür sanat kursları kaldığı yerden devam
Kültür sanat kursları kaldığı yerden devamNarlıdere Belediyesi’nin yeni dönem kültür sanat etkinlikleri yeniden başladı.
24.09.2021Ege
Miniklerin gözünden cinsiyet eşitliği
Miniklerin gözünden cinsiyet eşitliğiÇocukların dikkatini toplumsal sorunlara çekmek amacıyla gerçekleştirilen ve Birleşmiş Milletler’in 17 Kalkınma Hedefi’nden birini sahiplenen ‘Temizlik Doğamızda Var’ resim yarışması, bu sene ‘Çocuk Gözünden Cinsiyet Eşitliği’ teması ile yapıldı.
24.09.2021Cadde
‘Ayşe resim yapmaya hâlâ devam ediyor’
‘Ayşe resim yapmaya hâlâ devam ediyor’Ayşe Yaltırım, Nâzım Hikmet’in yeğeni, Celile Hanım’ın torunu. Onu resme yönlendiren anneannesi ve “Bu kız resim yapmaya muhakkak devam etsin!” diyen dayısı. O da bu öğüdü tutmuş ve resme devam ediyor. 84 yaşındaki Yaltırım’ın yeni sergisi yarın açılıyor
23.09.2021Kültür Sanat
Günümüzün eserleri
Günümüzün eserleriÇağdaş Sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ile Akbank Sanat iş birliğiyle düzenlenen Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması sonuçlandı.
23.09.2021Kültür Sanat
‘Synonyms’ sergisi açıldı
‘Synonyms’ sergisi açıldıCollectable Art&Design, Dr. Gizem Pamukçu ve Hülya Şekercioğlu iş birliğiyle hazırlanan ‘Synonyms’ sergisi, The Marmara Bodrum’da sanatseverlere “Merhaba” dedi.
23.09.2021Cadde
Barış günü kutlaması
Barış günü kutlamasıUluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Varyant Rotary Kulübü, 21 Eylül Dünya Barış Günü’nü “Dünya Anlayış ve Barış Günü” etkinliğiyle kutladı.
22.09.2021Ege
Pelin Karahan yardım için sergi açacak
Pelin Karahan yardım için sergi açacakPelin Karahan’ın hobi amaçlı yapmaya başladığı resimlerinin ünü yayılıyor... Yardım dernekleri, sadece kendi duvarlarını süslemek için yaptığı tablolarını sergilesin diye ünlü oyuncuya teklif üzerine teklif yapıyor.
22.09.2021Cadde
‘Önlem alınmazsa konut krizi patlar’
‘Önlem alınmazsa konut krizi patlar’Ege-Koop Başkanı Aslan, fiyatlar ve kiralardaki artışa dikkat çekti, hükümete acil önlem çağrısı yaptı, “Devletin görevi, konut üretimini özendirmek, insanların barınma ihtiyacını karşılamak” dedi
21.09.2021Ege
Hepsini çöpten çıkardı! 'Anadolu ilk kez doğduğu coğrafya...'
Hepsini çöpten çıkardı! 'Anadolu ilk kez doğduğu coğrafya...'Deniz Sağdıç bir 'geri dönüşüm' sanatçısı. Bizim çöpe attığımız her türlü nesne ile hayranlık uyandıran sanat eserlerine imza atıyor. İşlerinde başta denim yani kot kumaşı olmak üzere tüm tekstil ürünlerinin kendisini heyecanlandırdığını söyleyen Sağdıç, "Bu coğrafyada yetişmiş ve yaşayan bir sanatçı olarak tekstile oldukça derin ve duygusal anlamlar yüklemeden yapamıyorum" diyor.
23.09.2021Kültür Sanat
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
Belgegeçer Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Belgegeçer Ne İşe Yarar?
Belgegeçer Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Belgegeçer Ne İşe Yarar?Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi günlük hayatı kolaylaştıran pek çok duruma katkı sağlamaktadır. Bu alanlardan biri de haberleşme hizmetlerinin yapıldığı alan olmaktadır. Arada mesafenin olduğu ve hızlı yapılması gereken işler için icat edilen sistemlerden biri de belgegeçerler olmaktadır. Peki, belgegeçer ne demek, TDK sözlük anlamı ne olmaktadır? Belgegeçer ne işe yarar tüm detayları ile derledik.
20.09.2021Sözlük
‘Bin Pınarlı İda ve Sarıkız’ sergisi açıldı
‘Bin Pınarlı İda ve Sarıkız’ sergisi açıldıAyvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi, ‘Bin Pınarlı İda ve Sarıkız’ isimli fotoğraf ve resim sergisine ev sahipliği yaptı.
20.09.2021Ege
Kerem Bürsin'den Hande Erçel paylaşımı: Günün en sevdiğim zamanı
Kerem Bürsin'den Hande Erçel paylaşımı: Günün en sevdiğim zamanıHande Erçel ve Kerem Bürsin aşkı dolu dizgin devam ediyor. Sık sık birlikte vakit geçiren ünlü çiftten 34 yaşındaki yakışıklı oyuncu, evinin bahçesinde resim yapmak üzere olan sevgilisini fotoğrafladı.
20.09.2021Cadde
Taciz mağduruna koruma tayini! Hemen emekliliğini istedi
Taciz mağduruna koruma tayini! Hemen emekliliğini istediSosyal Güvenlik Kurumu’nda tacize uğrayan kadın çalışan için savcılık ve aile mahkemesi koruma tedbiri kararı aldı. SGK üst yönetimi ise mağdur kadını güvenliğinin sağlanması için isteği üzerine başka bir şehre tayin etti.
20.09.2021Gündem
“Frida”
“Frida”Julie Taymor’ın yönettiği, Frida’yı ise Salma Hayek’in canlandırığı film, üzerinden geçen zamana rağmen en sevilen ressam biyografilerinden biri olarak kaldı ve unutulmadı.
19.09.2021Kültür Sanat
Bir öykünün yaprakları…
Bir öykünün yaprakları…Seramik sanatının kıymetli ismi Candeğer Furtun’un 1960’lardan başlayan üretimini kapsayan işleri Arter’de açılan retrospektifte buluştu. Bugüne dek hiçbir eserini satmayan Furtun, “İyi ki satmamışım. Kendimi görmek istedim. En büyük eleştirmen kendim oldum” diyor
19.09.2021Kültür Sanat
Resim sanatının farklı şöhretleri
Resim sanatının farklı şöhretleriOyuncu, müzisyen veya popüler kültürün bir siması olarak tanıdığımız bazı isimler, aynı zamanda renklerle, fırçalarla, çizgilerle, boyalarla dolu bir hayat sürdürüyor. İşte resim sanatına hobi olarak başlayıp ilerleme kaydeden ünlüler...
19.09.2021Dünya
Sahte emlak fotoğraflarına karşı dikkatli olunması çağrısı
Sahte emlak fotoğraflarına karşı dikkatli olunması çağrısıTürkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu (TEMFED) Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon İnşaatçılar Emlakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TİNEMOD) Başkanı Ayhan Taflan, vatandaşların, emlak portallarında konut ararken dolandırılmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Taflan: "Başka bir ilde konut kiralamak veya almak isteyen kişiler, o ilde yaşayan bir yakınlarından evin bulunduğu yere giderek, görüp incelemesini istesinler" dedi.
18.09.2021Emlak
Son dakika haberler: Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...
Son dakika haberler: Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...Etkisi her geçen gün artan sosyal medyanın yarattığı bağımlılığa dikkat çeken uzmanlar, "Pek çok ünlünün, 'influencer’ın, fenomenin sıklıkla gittikleri restoranlardan kullandıkları kağıt mendil markalarına kadar hayatlarını teşhir ettiklerini görüyoruz. Bu diğer insanların da benzer paylaşımlar yapmalarını ve belki de tek tip insan modelinin bize sunulmasına yol açıyor" diyor. Nomofobi, siberkondri, netlessfobi gibi kaygı durumlarının günümüzde hızla arttığını söyleyen uzmanlar, Şu an için bir rahatsızlık tanısı olarak paylaşılmıyor ama 5-10 yıl içinde bu saydığımız terimleri rahatsızlık kategorisinde konumlandıracağız" uyarısında bulunuyor.
18.09.2021Gündem
Turizm arsaları ihaleyle satılacak
Turizm arsaları ihaleyle satılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Finike'de turizm arsaları ihaleyle satılacak.
18.09.2021Ekonomi
Altar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Altar Nereye Denir?
Altar Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Altar Nereye Denir?Günümüz dünyasında pek fazla kullanılmasa de eski yıllarda halk tarafında sıkça kullanılan bazı kelimeler bulunmaktadır. Bu tür eskiden kullanılan kelimeler arasında Altar kelimesi gelmektedir. Ancak günümüzde çeşitli ortamlarda Altar kelimesini duyanlar, bu kelimenin ne demek olduğunu öğrenmek istiyor. Altar ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Altar nereye denir detayları ile derledik.
18.09.2021Sözlük

Benzer Haber Etiketleri

egekültür sanatgazeteizmircadde

Resim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.