Roketsan

Roketsan

Son dakika Roketsan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Roketsan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Roketsan haber sayfamızda...

Roketsan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 987 roketsan haberi bulunmuştur.
Savunma sanayisi gövde gösterisinde! Füzeler dikkat çekti
Savunma sanayisi gövde gösterisinde! Füzeler dikkat çekti Türk savunma sanayisinin insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemleri Doha’da başlayan DIMDEX 2024 Fuarı’nda görücüye çıktı.
5.03.2024 Ekonomi
Hava aracından atıldı! Bayraktar Akıncı İHA-230 füzesi ile tam isabet
Hava aracından atıldı! Bayraktar Akıncı İHA-230 füzesi ile tam isabet Bayraktar AKINCI TİHA, Roketsan’ın milli olarak geliştirdiği hava aracından atılan İHA-230 füzesi ile gerçekleştirdiği test atışında tam isabetle vurdu.
2.03.2024 Haberler
Hava aracından atıldı! Bayraktar Akıncı İHA-230 füzesi ile tam isabet
Hava aracından atıldı! Bayraktar Akıncı İHA-230 füzesi ile tam isabet  Bayraktar AKINCI TİHA, Roketsan’ın milli olarak geliştirdiği hava aracından atılan İHA-230 füzesi ile gerçekleştirdiği test atışında tam isabetle vurdu.
2.03.2024 Gündem
Havadaki ateş gücü
Havadaki ateş gücü Türkiye’nin havadaki ateş gücü, milli üretim füze ve mühimmatlar ile yükseliyor.
2.03.2024 Gündem
Savunma sanayiinde büyük atılım
Savunma sanayiinde büyük atılım Türkiye savunma sanayiinde kendi kendine yetebilen bir ülke olma yolunda büyük adımlar atıyor. SSB Başkanı Görgün, “2023 yılı birçok yeni projenin başlatıldığı ve önemli teslimatların gerçekleştirildiği, başarılarla dolu bir yıl oldu” dedi.
2.03.2024 Gündem
Selçuk Bayraktar paylaştı: İlk atış testini başarıyla tamamladı
Selçuk Bayraktar paylaştı: İlk atış testini başarıyla tamamladı Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Milli seyir füzesi ÇAKIR ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
1.03.2024 Haberler
Selçuk Bayraktar paylaştı: Çakır ile hedef tam isabet!
Selçuk Bayraktar paylaştı: Çakır ile hedef tam isabet! Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Milli seyir füzesi ÇAKIR ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
1.03.2024 Ekonomi
TCG Anadolu’ya milli muhafız
TCG Anadolu’ya milli muhafız Türkiye, Mavi Vatan’daki gücünü artırmak için önemli bir adım daha attı.
29.02.2024 Gündem
Yerli uçak gemisinin tasarımı ne anlatıyor? 'KAAN'dan sonraki en büyük proje olur'
Yerli uçak gemisinin tasarımı ne anlatıyor? 'KAAN'dan sonraki en büyük proje olur' Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından gözler yerli imkanlarla tasarlanıp inşa edilmesi planlanan uçak gemisine döndü. Savunma ve Denizcilik Araştırmacısı Kozan Selçuk Erkan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Dizayn Proje Ofisi tarafından paylaşılan fotoğraflar üzerinden uçak gemisi tasarımına ilişkin olası senaryoları Milliyet.com.tr'ye anlattı.
28.02.2024 Gündem
F-35’ten daha üst teknoloji
F-35’ten daha üst teknoloji Türk Havacılık Uzay Sanayii Anonim Şirketi (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, milli muharip uçak KAAN’ın ilk uçuşuyla ilgili CNN Türk’e değerlendirmede bulundu.
24.02.2024 Gündem
Bakan Kacır'dan KAAN açıklaması! 'Türkiye sayılı ülkelerden oldu'
Bakan Kacır'dan KAAN açıklaması! 'Türkiye sayılı ülkelerden oldu' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileriyle bir araya geldi. Bakan Kacır, "Türkiye 5’inci nesil savaş uçağını geliştirebilen, üretebilen ve gökyüzüyle buluşturabilen sayılı ülkelerden oldu” açıklamasında bulundu.
23.02.2024 Gündem
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'den 'KAAN' mesajı: Zorun zorunu yaptık!
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'den 'KAAN' mesajı: Zorun zorunu yaptık! TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, milli savaş uçağı KAAN’ın uçuşunun ardından ilk kez açıklamalarda bulundu. Kotil, "Zorun zorunu yaptık. Teknolojiyi seçerken de F-22 ve F-35'ten daha üst teknolojiyi seçtik. Bütün alt sistemleri Türkiye'de yapıldı." dedi.
23.02.2024 Haberler
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'den 'KAAN' mesajı: Zorun zorunu yaptık!
TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil'den 'KAAN' mesajı: Zorun zorunu yaptık! TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, milli savaş uçağı KAAN’ın uçuşunun ardından ilk kez açıklamalarda bulundu. Kotil, "Zorun zorunu yaptık. Teknolojiyi seçerken de F-22 ve F-35'ten daha üst teknolojiyi seçtik. Bütün alt sistemleri Türkiye'de yapıldı." dedi.
23.02.2024 Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Görgün dev yatırımın ayrıntılarını anlattı: İş başvuruları devam ediyor!
Savunma Sanayii Başkanı Görgün dev yatırımın ayrıntılarını anlattı: İş başvuruları devam ediyor! 6 Şubat depreminin merkez üssü Kahramanmaraş'ın kalkınması ve istihdam sağlanması için Savunma Sanayii Başkanlığı harekete geçti. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün yeni yatırımın detaylarını canlı yayında anlattı.
22.02.2024 Haberler
Savunma Sanayii Başkanı Görgün dev yatırımın ayrıntılarını anlattı: İş başvuruları devam ediyor!
Savunma Sanayii Başkanı Görgün dev yatırımın ayrıntılarını anlattı: İş başvuruları devam ediyor! 6 Şubat depreminin merkez üssü Kahramanmaraş'ın kalkınması ve istihdam sağlanması için Savunma Sanayii Başkanlığı harekete geçti. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün yeni yatırımın detaylarını canlı yayında anlattı.
22.02.2024 Ekonomi
‘Diplomasiye de katkı sağlıyor’
‘Diplomasiye de katkı sağlıyor’ Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, “Cumhurbaşkanı seviyesinde olan temaslarda mutlaka konu savunma sanayii oluyor. Sektörde yakaladığımız bu başarı hem savunma sanayiimize hem ekonomimize hem diplomasimize çok ciddi katkı sağlıyor” dedi.
19.02.2024 Gündem
MSB duyurdu! 'Dizayn Proje Ofisi'nin tasarım faaliyetlerine başlandı'
MSB duyurdu! 'Dizayn Proje Ofisi'nin tasarım faaliyetlerine başlandı' Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MSB'ye Yerli ve Milli Uçak gemisine sahip olunması yönünde verdiği talimat üzerine alınan kararla, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın 'Dizayn Proje Ofisi'nin tasarım faaliyetlerine başlandığını açıkladı.
16.02.2024 Gündem
Türkiye'nin Eurofighter hamlesi Alman basınında! 'Yeni fırsatlar doğurabilir'
Türkiye'nin Eurofighter hamlesi Alman basınında! 'Yeni fırsatlar doğurabilir' Almanya'nın Bilim ve Politika Vakfı tarafından yayınlanan analizde, Türkiye’nin savunma sanayisindeki son adımlarına yer verildi. Analizde anlaşmanın Türkiye'nin Batı ile entegrasyonunu derinleştirebileceği ve yeni iş birliği için fırsatları açabileceği vurgulandı. Türkiye’nin 40 adet Eurofighter Typhoon savaş uçağı satın alma talebi ise, yeni dönemin kapılarını aralayabilecek önemli bir gelişme olarak değerlendirildi.
9.02.2024 Dünya
Türk savunma sanayiinden Suudi Arabistan'da gövde gösterisi: Bu çok güzel bir gelişme!
Türk savunma sanayiinden Suudi Arabistan'da gövde gösterisi: Bu çok güzel bir gelişme! Türk Savunma Sanayii, 04-08 Şubat 2024 tarihleri arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da ikinci kez düzenlenen World Defense Show (WDS) Fuarı’na 63 (altmış üç) savunma sanayii firması ile katılım sağlıyor.
5.02.2024 Ekonomi
Sektöre yön veren bir konuma ulaştık
Sektöre yön veren bir konuma ulaştık Yerli ve milli dört füzenin TSK’nın harekât imkân ve kabiliyetlerini daha da artıracağını vurgulayan Bakan Güler, “Savunma sanayi ekosistemimiz; güçlü altyapısı ve ileri teknolojisi ile uluslararası sektöre de yön veren bir konuma ulaştı” dedi.
4.02.2024 Gündem
Bakan Güler "Kara Füze Sistemleri İmza Töreni"nde konuştu
Bakan Güler "Kara Füze Sistemleri İmza Töreni"nde konuştu TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ihtiyaçları doğrultusunda başlatılan 4 füze projesinin seri üretim sözleşmesi imzalandı. Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Bu ürünler yurt içi ve sınır ötesinde, başta terörle mücadele olmak üzere yoğun ve kapsamlı faaliyetler icra eden Kara Kuvvetlerimize çok değerli katkılar sağlayacaktır" dedi.
3.02.2024 Gündem
Numan Kurtulmuş'tan 'Can  Atalay' açıklaması: Meclis yargıdaki tartışmanın tarafı değil
Numan Kurtulmuş'tan 'Can Atalay' açıklaması: Meclis yargıdaki tartışmanın tarafı değil Meclis Başkanı Kurtulmuş, Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine yönelik Yargıtay kararının TBMM’de okunmasının ardından başlayan tartışmalarla ilgili konuştu.
1.02.2024 Gündem
'Güçlü deniz kuvvetleri tercih değil, zorunluluktur'
'Güçlü deniz kuvvetleri tercih değil, zorunluluktur' Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin, hakkını ve hukukunu korumak için güçlü bir deniz kuvvetlerine sahip olmamız bir tercih değil, zorunluluktur" dedi.
20.01.2024 Gündem
Gökyüzünde tarihi adım! Bakan Kacır açıkladı... 4 maddelik hedef
Gökyüzünde tarihi adım! Bakan Kacır açıkladı... 4 maddelik hedef Türkiye, gökyüzündeki macerasında tarihi bir adıma hazırlanıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, sürece ilişkin yeni mesajlar verdi.
18.01.2024 Gündem
Bakan Kacır, ABD’de Türk ticaret insanlarıyla buluştu
Bakan Kacır, ABD’de Türk ticaret insanlarıyla buluştu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli Uzay Programı kapsamında ilk Türk astronotun uzaya gönderilecek olması dolayısıyla geldiği ABD'de, Güney Türk Amerikan Ticaret Odasına bağlı iş insanlarıyla buluştu. TEKNOFEST’ten uydu çalışmalarına, savunma sanayisinden Togg’a kadar pek çok alandaki çalışmaları anlattı.
17.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Roketsan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.