Roketsan

Roketsan

Son dakika Roketsan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Roketsan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Roketsan haber sayfamızda...

Roketsan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 673 roketsan haberi bulunmuştur.
Ankara Valiliği'nden Kurban Bayramı tedbirleri
Ankara Valiliği'nden Kurban Bayramı tedbirleriAnkara Valiliği, Kurban Bayramı tatili süresince bazı güvenlik tedbirlerinin alındığını, güvenli seyahat için de trafikte bazı düzenlemelerin yapıldığını bildirdi.
16.07.2021Gündem
İHA'larda vurucu güç! Milli imkanlarla geliştirildi
İHA'larda vurucu güç! Milli imkanlarla geliştirildiTürk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen milli teknolojilerle güvenlik güçlerinin kullandığı ekipmanların etkinliği artırılıyor.
14.07.2021Teknoloji
Hisar O+ Seri Üretim Sözleşmesi imzalandı
Hisar O+ Seri Üretim Sözleşmesi imzalandıSSB ile Aselsan-Roketsan iş ortaklığı arasında imzalanan sözleşme kapsamında teslimatların 2024'e kadar gerçekleştirilmesi planlanıyor.
13.07.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Böylesi ilk kez oldu! Bayraktar Akıncı TİHA'dan rekor
Son dakika haberi: Böylesi ilk kez oldu! Bayraktar Akıncı TİHA'dan rekorGelen son dakika haberine göre; BAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA'dan yeni bir rekor geldi. Resim heyetlerin önünde gerçekleştirilen uçuşla ilgili dikkat çeken bilgiler yer aldı. İşte haberin ayrıntıları...
10.07.2021Teknoloji
Böylesi ilk kez oldu! Bayraktar Akıncı TİHA'dan rekor
Böylesi ilk kez oldu! Bayraktar Akıncı TİHA'dan rekorBAYKAR tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA'dan yeni bir rekor geldi. Resim heyetlerin önünde gerçekleştirilen uçuşla ilgili dikkat çeken bilgiler yer aldı.
10.07.2021Haberler
Türkiye Rekoru! AKINCI TİHA, 38.039 feet yüksekliğe çıktı
Türkiye Rekoru! AKINCI TİHA, 38.039 feet yüksekliğe çıktıBAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı), resmi heyetlerin önünde yaptığı uçuşta milli olarak geliştirilen bir hava aracıyla ulaşılan en yüksek irtifaya çıkarak Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı. Gökyüzünde 38.039 feet (11.594 metre) yüksekliğe çıkan AKINCI, 25 saat 46 dakika havada kaldı.
8.07.2021Haberler
Son dakika: Tarih yazılıyor! AKINCI'dan irtifa rekoru... 38.039 feet’e ulaştı
Son dakika: Tarih yazılıyor! AKINCI'dan irtifa rekoru... 38.039 feet’e ulaştıBAYKAR tarafından yerli ve milli imkânlarla geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı), resmi heyetlerin önünde yaptığı uçuşta milli olarak geliştirilen bir hava aracıyla ulaşılan en yüksek irtifaya çıkarak Türk havacılık tarihinin irtifa rekorunu kırdı. Gökyüzünde 38.039 feet (11.594 metre) yüksekliğe çıkan AKINCI, 25 saat 46 dakika havada kaldı.
8.07.2021Teknoloji
İYİ Parti’den ‘MKE AŞ’ teklifine itiraz
İYİ Parti’den ‘MKE AŞ’ teklifine itirazİYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifine ilişkin partinin itirazlarını açıkladı.
30.06.2021Siyaset
ROKETSAN, Bangladeş'e ihracat yapacak
ROKETSAN, Bangladeş'e ihracat yapacakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, ROKETSAN'ın bazı ürünlerinin, Bangladeş'e ihraç edileceğini bildirdi.
29.06.2021Teknoloji
Son dakika... Ağızları açık kaldı! Fransız basınında 'Yok satıyor' manşetleri
Son dakika... Ağızları açık kaldı! Fransız basınında 'Yok satıyor' manşetleriABD'den Japonya'ya, Norveç'ten Yunanistan'a kadar dünyanın dört bir yanında hem siyasiler hem askeri uzmanlar Türkiye'nin SİHA başarısını konuşuyor. Fransa'nın ünlü gazetesi Le Monde da, Türkiye'nin ileri teknoloji Bayraktar SİHA'larını manşetlerine taşıdı.
25.06.2021Dünya
AK Parti'li Can: MKEK, özelleşme baskısından kurtulacak
AK Parti'li Can: MKEK, özelleşme baskısından kurtulacakAK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) hazinenin malı olacak, özelleşme baskısından kurtulacak" dedi.
25.06.2021Siyaset
Son dakika... Resmen rezillik! Yunan basını Bayraktar'a karşı Rusya'ya sığındı
Son dakika... Resmen rezillik! Yunan basını Bayraktar'a karşı Rusya'ya sığındıYunan basınında çıkan son haberlere göre, Moskova, farklı cephelerde Türk Bayraktar SİHA'larından aldığı darbeleri azaltmak için yeni bir uçak geliştiriyor. Atina, henüz sahada test edilmemiş hava aracı için resmen dua etmeye başladı.
25.06.2021Dünya
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazır
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazırSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda (MKEK) planlanan değişikliğe ilişkin "MKEK özelleştiriliyor" şeklinde dezenformasyon yürütüldüğünü belirterek, "Mecliste görüşülecek kanun teklifine göre, MKEK özelleştirilmeyecek, aksine kamu hüviyetini kanunla korumaya devam edecek. MKEK, sermayesi Hazinede, yönetimi, hak ve yetkileri Milli Savunma Bakanlığında olan özel hukuk hükümlerine tabi bir kamu şirketine dönüşecek." dedi.
24.06.2021Teknoloji
‘265 milyon ağaç kurtarıldı’
‘265 milyon ağaç kurtarıldı’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Roketsan’ın Sıfır Atık Projesi lansmanına katıldı.
24.06.2021Siyaset
Emine Erdoğan, Roketsan'a 'Sıfır Atık Belgesi' verdi
Emine Erdoğan, Roketsan'a 'Sıfır Atık Belgesi' verdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi ile bugüne kadar 24,2 milyon ton geri kazanılabilir atığın işlendiğini ve 39 milyar lira ekonomik kazanç sağlandığını bildirdi.
23.06.2021Gündem
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştı
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk milli gemisavar füzesi Atmaca'nın tam isabetle vurduğu geminin görüntüsünü 'Milli gemisavar füzemiz çok güçlü ve etkin!' notu ile paylaştı.
20.06.2021Haberler
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştı
Bakan Varank, Atmaca'nın vurduğu geminin görüntüsünü paylaştıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk milli gemisavar füzesi Atmaca'nın tam isabetle vurduğu geminin görüntüsünü 'Milli gemisavar füzemiz çok güçlü ve etkin!' notu ile paylaştı.
20.06.2021Ekonomi
ROKETSAN imzalı 'Atmaca' ile Türk donanması daha güçlü
ROKETSAN imzalı 'Atmaca' ile Türk donanması daha güçlüTürk savunma sanayisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını yerli ve milli ürünlerle karşılama yolunda Atmaca gemisavar füzesiyle önemli bir adım daha attı.
19.06.2021Teknoloji
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı: İlk kez tam isabetle vurmayı başardı
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Atmaca' paylaşımı: İlk kez tam isabetle vurmayı başardıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atmaca Gemisavar Füzesi'nin, bugün envantere girişi öncesinde gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurduğunu bildirdi. Milli üretim TCG Kınalıada'dan yapılan ve tam isabetle sonuçlanan atış, Milli Savunma Bakanı Akar ve TSK'nın komuta kademesi tarafından da takip edildi. ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, Atmaca ile Türkiye'nin kendi gemisavar füzesini üretme ve kullanma yeteneğine kavuştuğunu belirterek, sene sonuna kadar füzelerin gemilerdeki yerini almaya başlayacağını bildirdi.
18.06.2021Siyaset
Son dakika: Milli imkanlarla geliştirildi! Kendisi hafif, etkisi ağır!
Son dakika: Milli imkanlarla geliştirildi! Kendisi hafif, etkisi ağır!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ. tarafından geliştirilen Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi Alpagu'nun mühimmatlı test atışını başarıyla gerçekleştirdiğini bildirdi.
17.06.2021Gündem
Roketsan'dan heyecanlandıran paylaşım!
Roketsan'dan heyecanlandıran paylaşım!Roketsan, resmi Twitter hesabından bugün için 'Yarını bekleyin' ifadesini kullanarak paylaşımda bulundu. Roketsan'ın bu paylaşımı merak uyandırdı.
14.06.2021Haberler
Roketsan'dan heyecanlandıran paylaşım!
Roketsan'dan heyecanlandıran paylaşım! Roketsan, resmi Twitter hesabından bugün için 'Yarını bekleyin' ifadesini kullanarak paylaşımda bulundu. Roketsan'ın bu paylaşımı merak uyandırdı.
14.06.2021Ekonomi
Son dakika! Türkiye'den 24 tane SİHA almışlardı... Amerikalılar itiraf etti
Son dakika! Türkiye'den 24 tane SİHA almışlardı... Amerikalılar itiraf ettiGelen son dakika haberine göre, ABD'li medya kuruluşu Wall Street Journal'dan sonra Alman medyası da Türkiye'nin ileri teknoloji dronelarının dengeleri nasıl değiştirdiğini yazdı. Lazer güdümlü füzelerin altının çizildiği haberde, Bayraktar TB2'nin kaderini değiştirdiği savaşlara yer verildi.
13.06.2021Dünya
Son dakika... Moskova'da Bayraktar korkusu! Rus medyası: Kırım'a saldırı...
Son dakika... Moskova'da Bayraktar korkusu! Rus medyası: Kırım'a saldırı...Rus medyasında çıkan son dakika haberlere göre, Karadeniz ülkelerinin Türk Bayraktar TB2 sipariş vermeye başlamaları Kremlin'i ürküttü. Kırım'a karşı Türkiye yapımı 100'e yakın SİHA'nın saldırı gerçekleştirebileceğini öne süren Rus basını, "Ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız" dedi.
12.06.2021Dünya
Son dakika: İlk kez oldu! Tarih yazıldı...
Son dakika: İlk kez oldu! Tarih yazıldı...ABD Donanması, bir ilki gerçekleştirdiklerini dünyaya ilan etti. Öte yandan, çok daha ucuz alternatif olan Bayraktar TB2'lerin milyonlarca dolar değerindeki tankları sahadan sildiğini aktaran Die Welt gazetesi, Avrupa ülkelerinin SİHA pazarında rol oynamaktan çok uzak olduğunu yazdı.
8.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ROKETSANRusyaSuriyeTürkiyeNATO

Roketsan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.