Rönesans Rezidans

Rönesans Rezidans

Son dakika Rönesans rezidans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rönesans rezidans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rönesans rezidans haber sayfamızda...

Rönesans Rezidans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 168 rönesans rezidans haberi bulunmuştur.
‘Biz hâlâ 6 Şubat’tayız’
‘Biz hâlâ 6 Şubat’tayız’ 6 Şubat depremlerinde yakınlarını kaybeden anneler evlatlarından bir iz bulabilmek için mücadele ederken Anneler Günü’ne de buruk giriyor.
12.05.2024 Gündem
‘Rönesans’ davası başladı
‘Rönesans’ davası başladı Hatay’da ‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla daire satılan ve 6 Şubat depreminde 269 kişiye mezar olan 4’ü tutuklu, 1’i firari, 8 sanığın yargılandığı Rönesans Rezidans davası başladı.
19.04.2024 Gündem
'Cennetten bir köşe' vaadiyle satılan Rönesans Rezidans'ın enkazında yürek yakan dua
'Cennetten bir köşe' vaadiyle satılan Rönesans Rezidans'ın enkazında yürek yakan dua 6 Şubat’ta Hatay’da yaklaşık bin kişiye mezar olan Rönesans Rezidans’ın enkazında kaybolan 53 kişi, dualar ve gözyaşlarıyla anıldı.
7.02.2024 Gündem
Rönesans Rezidans’ın enkazından kurtarıldı! 1 yıl sonra yaşadıklarını anlattı
Rönesans Rezidans’ın enkazından kurtarıldı! 1 yıl sonra yaşadıklarını anlattı Depremin vurduğu Hatay’da bine yakın insanın vefat ettiği ve ‘Cenetten bir köşe’ denilerek insanlara satılan Rönesans Rezidans’ın enkazından kurtarılan Hatayspor teknik ekibinden Osman Ateş, yaşadıklarını anlattı.
6.02.2024 Gündem
Volkan Demirel, Christian Atsu için enkazı ziyaret etti
Volkan Demirel, Christian Atsu için enkazı ziyaret etti Hatay'a gelen Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Christian Atsu ve Taner Savut'un hayatını kaybettiği Rönesans Rezidans'ın enkaz alanına ziyaret etti.
6.02.2024 Hatayspor
Kimi mezar kimi umut peşinde
Kimi mezar kimi umut peşinde Depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen, akıbeti bilinmeyen kişiler var. Çocuğundan, eşinden, torunundan haber alamayanlar arasında yakınlarının yaşadığını umut edenler de var, yalnızca mezar arayanlar da...
6.02.2024 Gündem
Enkazdan 128 saat sonra çıkarılmıştı! 'Mucize bebek' Vatin yine annesinden ayrıldı
Enkazdan 128 saat sonra çıkarılmıştı! 'Mucize bebek' Vatin yine annesinden ayrıldı Kahramanmaraş merkezli depremin yıktığı Hatay’da enkaz altından 128 saat sonra çıkarılan, sağlık çalışanının parmağını emdiği görüntülerle gündem olan o dönem 3,5 aylık olan 'Mucize bebek' Vatin, annesi Yasemin Begdas (35) ile bir kez daha ayrı düştü.
5.02.2024 Gündem
Depremde yerle bir olan Rönesans Rezidans'taki kızı ve 2 torunundan 1 yıldır haber yok
Depremde yerle bir olan Rönesans Rezidans'taki kızı ve 2 torunundan 1 yıldır haber yok Aksaray’da yaşayan Ahmet Karaman ile Suna Öztürk, 6 Şubat depremlerinde yıkılan Hatay'daki Rönesans Rezidans'ta oturan öğretmen kızı Tuğba Koşar (36) ile torunları Mustafa Kemal (3) ve Mehmet Akif Koşar'dan (1) 1 yıldır haber alamıyor.
5.02.2024 Gündem
Yerle bir olan Rönesans Rezidans'ı böyle savundu: Bina dağılmadı, iskeleti sağlam
Yerle bir olan Rönesans Rezidans'ı böyle savundu: Bina dağılmadı, iskeleti sağlam Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay’da yıkılan 269 kişinin hayatını kaybettiği Rönesans Rezidans soruşturması tamamlandı.
2.02.2024 Gündem
Ürküten tespitler! 'Kum dolu kovayı ters çevirmek gibi’
Ürküten tespitler! 'Kum dolu kovayı ters çevirmek gibi’ Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki yıkıcı depremlerin ardından, ölümlerin olduğu binalarda ilgili Cumhuriyet başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmalar sürüyor.
12.11.2023 Gündem
'Cennetten bir köşe' sloganıyla daireleri satıldı!  Rönesas Rezidans'ın mühendisi hakkında karar
'Cennetten bir köşe' sloganıyla daireleri satıldı! Rönesas Rezidans'ın mühendisi hakkında karar Hatay'da, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılarak yüzlerce insana mezar olan Rönesas Rezidans'ın mühendislerinden E.D. (47), hakkında karar verildi.
22.09.2023 Gündem
Savaştan kaçıp, depreme yakalandı! Cenazesi 402 nolu kimsesizler mezarlığında bulundu
Savaştan kaçıp, depreme yakalandı! Cenazesi 402 nolu kimsesizler mezarlığında bulundu 6 Şubat'taki depremlerde Hatay'ın Antakya ilçesinde yıkılan Rönesans Rezidans'ta Yulia Petrova (47) ve çocuklarından Matvei Gladki (6) hayatını kaybederken, yakınlarının haber alamadığı Zakhar Gladki'nin (11) cenazesi, 402 numaralı kimsesizler mezarlığında bulundu.
29.08.2023 Gündem
Kızı ve torunundan 6 aydır haber alamıyor: Bir kemik parçası dahi bizler için önemli
Kızı ve torunundan 6 aydır haber alamıyor: Bir kemik parçası dahi bizler için önemli Hatay'da depremde yıkılan Rönesans Rezidans'ta oturan Tuğba Koşar (36) ile çocukları Mustafa Kemal (3) ve Mehmet Akif Koşar'dan (1) 6 aydır haber alamıyor. Anneanne Suna Öztürk; "Elimizde evlatlarımızdan hiçbir parça yok. Enkazın taranması ve bizlere hayırlı bir haber vermenizi istiyorum. Bizler artık beklemekten yorulduk, 6 ay oldu” dedi.
12.08.2023 Haberler
Kızı ve torunundan 6 aydır haber alamıyor: Bir kemik parçası dahi bizler için önemli
Kızı ve torunundan 6 aydır haber alamıyor: Bir kemik parçası dahi bizler için önemli Hatay'da depremde yıkılan Rönesans Rezidans'ta oturan Tuğba Koşar (36) ile çocukları Mustafa Kemal (3) ve Mehmet Akif Koşar'dan (1) 6 aydır haber alamıyor. Anneanne Suna Öztürk; "Elimizde evlatlarımızdan hiçbir parça yok. Enkazın taranması ve bizlere hayırlı bir haber vermenizi istiyorum. Bizler artık beklemekten yorulduk, 6 ay oldu” dedi.
12.08.2023 Gündem
6 Şubat depreminde kaybolanlar yangın kurbanı mı? Sismik boşluktaki 4 noktaya dikkat!
6 Şubat depreminde kaybolanlar yangın kurbanı mı? Sismik boşluktaki 4 noktaya dikkat! 50 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği 6 Şubat depremlerinden sonra enkazlarda çıkan yangınlarla birçok kişinin yanarak yok olduğu iddiaları konuşulmuştu. Son olarak Prof. Dr. Celal Şengör'ün olası İstanbul depreminde "Her yerde yangınlar olacak" ifadeleriyle dikkat çektiği konu yeniden gündeme geldi, uzmanlar tehlikenin boyutunu milliyet.com.tr’ye açıkladı.
11.08.2023 Gündem
180 gün sonra en acı telefonu yanıtladı: O an için dünyanın en mutlu insanıydım
180 gün sonra en acı telefonu yanıtladı: O an için dünyanın en mutlu insanıydım Hatay'ın Antakya ilçesinde 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans'ta yaşayan öğretmen Biray Beşerikli (35) ile kızı Nazende Dila Açıkgöz’den (6) deprem gününden sonra haber alınamadı. Beşerikli ailesinin beklediği haber depremden 180 gün sonra geldi. Anne Beşerikli: "Bizi aradıkları zaman 'Size ne diyeceğimizi bilmiyoruz' diyorlar. Gözünüz aydın diyebilirsiniz." dedi.
10.08.2023 Haberler
180 gün sonra en acı telefonu yanıtladı: O an için dünyanın en mutlu insanıydım
180 gün sonra en acı telefonu yanıtladı: O an için dünyanın en mutlu insanıydım Hatay'ın Antakya ilçesinde 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans'ta yaşayan öğretmen Biray Beşerikli (35) ile kızı Nazende Dila Açıkgöz’den (6) deprem gününden sonra haber alınamadı. Beşerikli ailesinin beklediği haber depremden 180 gün sonra geldi. Anne Beşerikli: "Bizi aradıkları zaman 'Size ne diyeceğimizi bilmiyoruz' diyorlar. Gözünüz aydın diyebilirsiniz." dedi.
10.08.2023 Gündem
‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılmıştı! Bölge tarlayı andırıyor
‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılmıştı! Bölge tarlayı andırıyor Asrın felaketinde yüzlerce kişiye mezar olan Hatay’daki Rönesans Rezidans’ın hasarlı olan son bloğu da yıkıldı.
8.08.2023 Gündem
Depremin yıktığı illerin simge yerleri uydudan görüntülendi
Depremin yıktığı illerin simge yerleri uydudan görüntülendi Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde en çok hasar gören Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da, simge yerlerdeki enkazın kaldırılmış hali uydu fotoğraflarına yansıdı. Fotoğraflarda, hasar gören simge noktaların yanı sıra çadır kent ve konteyner kent olan tarım arazileri de dikkati çekti.
11.07.2023 Haberler
Depremin yıktığı illerin simge yerleri uydudan görüntülendi
Depremin yıktığı illerin simge yerleri uydudan görüntülendi Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde en çok hasar gören Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da, simge yerlerdeki enkazın kaldırılmış hali uydu fotoğraflarına yansıdı. Fotoğraflarda, hasar gören simge noktaların yanı sıra çadır kent ve konteyner kent olan tarım arazileri de dikkati çekti.
11.07.2023 Gündem
Rönesans enkazından kayıp çığlığı
Rönesans enkazından kayıp çığlığı Hatay’da, daireleri ‘Cennetten bir köşe’ sloganıyla satılan Rönesans Rezidans yüzlerce kişiye mezar olurken, 55 kişiye ise ulaşılamadı. Kayıp yakınlarının fotoğraflarıyla enkaz başına gelen gözü yaşlı aileler, 4.5 aydır arama yaptıklarını belirterek destek istedi.
20.06.2023 Gündem
'Cennetten bir köşe' diye satmışlardı! Rönesans Rezidans'ın enkazı suyla doldu
'Cennetten bir köşe' diye satmışlardı! Rönesans Rezidans'ın enkazı suyla doldu Hatay'ın Antakya ilçesinde depremde yıkılan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği 12 katlı Rönesans Rezidans'ın kaldırılan enkazının zemini suyla doldu.
7.06.2023 Gündem
Rönesans Rezidans enkazında bulunamayan 55 kişi için pankart
Rönesans Rezidans enkazında bulunamayan 55 kişi için pankart Hatay'da deprem felaketinde yıkılan Rönesans Rezidans'ta oturan öğretmen Tuğba Koşar (36) ile çocukları Mustafa Kemal (3) ile 8 aylık Mehmet Akif'e halen ulaşılamadı. Koşar'ın annesi Suna Öztürk (55), kızı ile torunlarının da aralarında olduğu kayıp 55 kişinin ismi ile fotoğraflarının yer aldığı pankart yaptırıp, evinin önüne astı. Öztürk, "Ancak hiçbir bilgi yok. Hiç kimse için bir gelişme yok. Sanki herkesin üzerinde ölü toprağı var gibi" dedi.
12.05.2023 Gündem
En acı bayramda ağlatan fotoğraf! 'O telefon canımızı çok yaktı'
En acı bayramda ağlatan fotoğraf! 'O telefon canımızı çok yaktı' Hatay’ın Antakya ilçesinde, 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans'ta yaşayan öğretmen Biray Beşerikli (35) ile kızı Nazende Dila Açıkgöz’den (6) deprem gününden beri haber alınamıyor.
21.04.2023 Haberler
En acı bayramda ağlatan fotoğraf! 'O telefon canımızı çok yaktı'
En acı bayramda ağlatan fotoğraf! 'O telefon canımızı çok yaktı' Hatay’ın Antakya ilçesinde, 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans'ta yaşayan öğretmen Biray Beşerikli (35) ile kızı Nazende Dila Açıkgöz’den (6) deprem gününden beri haber alınamıyor.
21.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Rönesans Rezidans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.