Rusya Devlet Başkanı

Rusya Devlet Başkanı

Son dakika Rusya Devlet Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Rusya Devlet Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Rusya Devlet Başkanı haber sayfamızda...

Rusya Devlet Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.640 rusya devlet başkanı haberi bulunmuştur.
Ukrayna savaşında ilk: Belaruslu Wagner askerlerine savaş suçu soruşturması
Ukrayna savaşında ilk: Belaruslu Wagner askerlerine savaş suçu soruşturmasıRusya merkezli paralı asker grubu Wagner'e bağlı olduğu iddia edilen üç savaşçının Ukrayna'da sivilleri öldürdüğü öne sürüldü.
26.05.2022Dünya
Rusya dozu artırdı
Rusya dozu artırdıRus güçleri son günlerde saldırıların şiddetini artırırken, Donbas bölgesinin tamamen ele geçirilmesi durumunda Putin’in Ukrayna’da zafer ilan edebileceği öne sürülüyor.
26.05.2022Dünya
Rus parlamentosunun alt kanadı, Rusya’daki yabancı haber kuruluşlarının kapatılmasına izin veren yasayı onayladı
Rus parlamentosunun alt kanadı, Rusya’daki yabancı haber kuruluşlarının kapatılmasına izin veren yasayı onayladıRus parlamentosunun alt kanadı Duma, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının ardından Batılı ülkelerin Rus devlet haber kuruluşlarını kapatmasının ardından Rusya’daki yabancı haber kuruluşlarının kapatılmasına izin veren yasayı onayladı.
24.05.2022Dünya
Putin'in Rusya'da kazandığı savaş! Yalnızca üç kişi var
Putin'in Rusya'da kazandığı savaş! Yalnızca üç kişi varRusya'da 'savaş' ya da 'işgal' kelimeleri neredeyse üç aydır yasak, devlet televizyonu muhabirleri Ukrayna'da askeri üniforma içinde dolaşıp, kollarına Z işaretleri takıyor. Cephe hattından bildiren üç kadının ise artık Rusya topraklarına girme şansları bile yok.
24.05.2022Dünya
Tayvan konusunu tekrar ısıttı!
Tayvan konusunu tekrar ısıttı!Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı harekât sürdüğü sırada, ABD Başkanı Biden, Çin’in Tayvan’ı istilası halinde askeri müdahalede bulunabilecekleri şeklinde uyarı yaparak, bir süredir soğutulmuş olan konuyu yeniden gündeme getirdi.
24.05.2022Dünya
Lukaşenko: 'Polonya, Ukrayna'nın batısını almak istiyor'
Lukaşenko: 'Polonya, Ukrayna'nın batısını almak istiyor'Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, "Polonya, Ukrayna'nın batısını ele geçirmek istiyor" dedi.
23.05.2022Dünya
Paranoyak Putin! Her öğünde zehirlenme korkusu yaşıyor...
Paranoyak Putin! Her öğünde zehirlenme korkusu yaşıyor...24 Şubat'ta Ukrayna'ya bombalar yağdırmaya başlayan Rus lider, her geçen gün biraz daha Hitler'e benzetilmeye ve Nazi liderle kıyaslanmaya başladı. Putin'in giderek daha paranoyak bir hal aldığı bildirilirken, hakkında çıkan son haberler de dünyayı şaşkına çeviriyor.
23.05.2022Dünya
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...
Rusya'nın zafer umutları azalıyor! Hepsi bir bir görevden alındı...24 Şubat'ta Putin'in emriyle başlayan savaşta Rusya'nın umutları her geçen gün azalırken işgalci birlikler barin bir taktik değişikliğine gitti. Bu arada Putin'in bozguna uğrayan birliklerinin başındaki üst düzey yetkililerin fişini çektiği haberleri gelirken, Pentagon yetkilileri bu bilgileri doğruladı.
22.05.2022Dünya
Rusya'dan ders alan Çin, üst düzey yöneticilerine 'yasak getirdi'
Rusya'dan ders alan Çin, üst düzey yöneticilerine 'yasak getirdi'WSJ, Çin Komünist Partisi'nin yayımladığı bir bildiriyle yetkililerin eşlerinin ya da çocuklarının yurtdışında doğrudan veya dolaylı şekilde gayrimenkul sahibi olmasını yasakladığını yazdı.
21.05.2022Dünya
Rusya: Azovstal Çelik Fabrikası tamamen boşaltıldı
Rusya: Azovstal Çelik Fabrikası tamamen boşaltıldı80 gün kadar Rus işgalcilere karşı direnişin sürdüğü Avrupa'nın en büyük çelik fabrikasında kalan son Ukraynalılar da tesisten çıktı.
21.05.2022Dünya
Rusya’nın NATO’ya yanıtı: 12 üs
Rusya’nın NATO’ya yanıtı: 12 üs NATO, İsveç ve Finlandiya’yı üyeliğe kabul etmeye hazırlanırken, Rusya da buna karşılık, oluşacak yeni sınır bölgesinde 12 askeri üs kuracağını duyurdu.
21.05.2022Dünya
Rusya 'gaz' kozunu kullandı: Vanayı kapatıyor!
Rusya 'gaz' kozunu kullandı: Vanayı kapatıyor!Finlandiya'nın NATO'ya katılma kararının ardından tehditler yağdıran Rusya 'gaz' kozunu kullandı.
20.05.2022Ekonomi
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'Almanya Başbakanı Olaf Scholz, "Hepimiz bir amacı paylaşıyoruz, Rusya bu savaşı kazanmamalı, Ukrayna galip gelmeli" ifadelerini kullanarak bu nedenle Almanya'nın Ukrayna'yı yardım ve ağır silahlarla desteklediğini söyledi. Scholz, Ukrayna'nın AB'ye üyeliğinin hızlandırılmasının ise üyelik bekleyen Balkan ülkelerine haksızlık olacağını vurguladı.
19.05.2022Dünya
Rusya, Ukrayna savaşında 42. albayını kaybetti
Rusya, Ukrayna savaşında 42. albayını kaybettiUkrayna, Donets nehrini geçmeye çalışan Rus askerlerinin ağır kayıplar verdiğini söyledi.
19.05.2022Dünya
Ukrayna yerine 'Irak' diyen Bush gaflarına bir yenisini ekledi
Ukrayna yerine 'Irak' diyen Bush gaflarına bir yenisini eklediGaflarıyla bilinen ABD eski başkanı, "Rusya'da denge ve denetleme yok. Tek bir adamın Irak'ı işgali tamamen haksız ve acımasızcadır" cümlesini kurdu.
19.05.2022Dünya
Ukraynalı kadın: Rusya'daki kayınpederimin sözleri şoke etti
Ukraynalı kadın: Rusya'daki kayınpederimin sözleri şoke ettiSavaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Ukraynalılardan biri de Viktoriia Lulka. Genç kadın savaşın başladığı gece patlamayla yataktan fırladıkları anı ve Rusya'da yaşayan kayınpederinin o dakikalardaki sözlerini unutamadığını söylüyor. Eşini Ukrayna'da bırakarak yola çıkmak zorunda kalan Lulka, Timur adlı 5 aylık bebeğiyle İstanbul'a gelirken yolda yaşadıkları dehşeti de anlattı.
18.05.2022Dünya
Biden Finlandiya ve İsveç liderlerini ağırlayacak
Biden Finlandiya ve İsveç liderlerini ağırlayacakABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrası NATO'ya üyelik başvurusu yapma kararı alan Finlandiya ve İsveç'in liderlerini Perşembe günü Beyaz Saray'da ağırlayacak.
17.05.2022Dünya
Putin'den ambargo açıklaması: Ekonomik intihar!
Putin'den ambargo açıklaması: Ekonomik intihar!Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaptırımlar nedeniyle Avrupa'daki enflasyona dikkat çekti. Putin, Batılı ülkelerin enerji sektöründe attığı dengesiz adımlar sayesinde Rusya'nın petrol ve doğal gaz gelirlerinin arttığını belirterek önemli mesajlar verdi.
17.05.2022Ekonomi
İsveç NATO'ya resmen başvuruyor, imza atıldı
İsveç NATO'ya resmen başvuruyor, imza atıldıİsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde NATO'ya üyelik başvuru belgesini imzaladıktan sonra yaptığı açıklama, bu hafta Finlandiya ile birlikte başvuruyu teslim edeceklerini söyledi.
17.05.2022Dünya
CNN: Ukrayna'nın işgal altındaki bölgelerinde eğitimde 'Ruslaştırma' politikası uygulanıyor
CNN: Ukrayna'nın işgal altındaki bölgelerinde eğitimde 'Ruslaştırma' politikası uygulanıyorRusya - Ukrayna savaşı bütün hızıyla devam ederken, işgal altındaki topraklarda eğitimde Ruslaştırma politikası uygulandığı öne sürüldü.
17.05.2022Dünya
Kartlar açıldı
Kartlar açıldıFinlandiya’nın ardından İsveç de NATO’ya üye olma kararını açıklarken, Rusya lideri Putin, NATO’nun genişlemesinin ‘Rusya için bir problem olduğunu’ ve ‘reaksiyon gerektireceğini’ söyledi.
17.05.2022Dünya
Otomotiv devinden flaş karar! Rus devletine devredildi
Otomotiv devinden flaş karar! Rus devletine devredildiRusya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Fransız şirketi Renault’un Rusya’daki tüm varlıklarının Rus devletine devredildiğini duyurdu.
16.05.2022Ekonomi
Putin'in eski karısı, sevgilisi ve kuzenleri bir arada! Dikkat çeken karar
Putin'in eski karısı, sevgilisi ve kuzenleri bir arada! Dikkat çeken kararBatı dünyasının Putin'i ve ailesini hedef alan hamlelerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Son adımı Putin'i oldukça kızdıracak cinsten.
15.05.2022Dünya
Rusya’ya kafa tutan Instagram çağının lideri
Rusya’ya kafa tutan Instagram çağının lideriFinlandiya Başbakanı Sanna Marin, dümeni NATO’ya kırıp ülkesinin tarafsızlığına son vererek Rusya’ya meydan okuyor. Dünyanın en genç başbakanı olan feminist siyasetçi, Instagram paylaşımlarıyla da ünlü. İşte 36 yaşındaki Marin’in hikâyesi
15.05.2022Dünya
Harkov işi tamam! Rusya bir kentten vazgeçti
Harkov işi tamam! Rusya bir kentten vazgeçtiUkrayna, Rus birliklerinin Harkov çevresinden çekildiğini bildirirken, Rusya’nın bu kentten vazgeçtiği öne sürülüyor. Ukrayna askeri istihbarat başkanı Tümgeneral Budanov ise, savaşın yıl sonuna kadar biteceğini savundu.
15.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Rusya Devlet Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.