Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Son dakika saç dökülmesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan saç dökülmesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan saç dökülmesi haber sayfamızda...

Saç Dökülmesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 837 saç dökülmesi haberi bulunmuştur.
Hatalı saç ekimi düzeltilebilir mi?
Hatalı saç ekimi düzeltilebilir mi?Saç kaybı, fiziksel veya psikolojik açıdan olumsuz etkiye neden olabilir. Bu nedenle saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalan kişilerin en çok başvurduğu yöntem saç ekimi. Sonuç odaklı olan bu yöntem doğru uygulandığında hastaların hayatlarına özgüvenli devam etmelerine olanak sağlıyor.
24.02.2024Pazar
Tarihi geçmiş şampuan kafada saç bırakmıyor! Kimsenin bilmediği gerçek
Tarihi geçmiş şampuan kafada saç bırakmıyor! Kimsenin bilmediği gerçekHer ürünün bir son kullanma tarihi vardır. Çoğu kişinin evinde yarısı boş şampuan ve saç kremi şişeleri bulunur ve son kullanma tarihlerini kimse bilmez. İşte bir süredir kullanmadığınız bir ürünün son kullanma tarihinin geçmiş olup olmadığını veya hala kullanıma uygun olup olmadığını belirlemenin yolu.
22.02.2024Saç Bakımı
Saç bakımının vazgeçilmezi! E vitamini her derde deva, ipek gibi yapıyor
Saç bakımının vazgeçilmezi! E vitamini her derde deva, ipek gibi yapıyorSağlıklı saç ve cildi desteklemek istiyorsanız E vitamini oldukça faydalı olabilir. Bu besin, vücut hücrelerini serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olan güçlü bir antioksidandır. Ayrıca sağlıklı bir saç derisinin korunması ve saç uzamasının da desteklediği düşünülüyor. İşte detaylar.
19.02.2024Saç Bakımı
Her gün salatalık tüketmenin faydası büyük! Tel tel dökülen saçlara son
Her gün salatalık tüketmenin faydası büyük! Tel tel dökülen saçlara sonSalatalık eski çağlardan günümüze uzanan faydası saymakla bitmeyen bir besindir. Kimilerine göre sebze kimilerine göre meyve olan salatalığın daha önce hiç duyulmayan faydaları gün yüzüne çıktı. İşte her gün bir adet salatalık yemenin vücudunuzda yaratacağı değişim.
14.02.2024Genel Sağlık
Tıraşsız saç ekimi mümkün mü?
Tıraşsız saç ekimi mümkün mü?Saç ekiminde en çok tedirgin olunan konulardan biri saçların tamamen traş edilmesi. Estetik kaygıları olan kişiler bir süreliğine de olsa tamamen saçsız kalmak istemiyor ve bu sebeple saç ekiminden vazgeçebiliyor. Tıraşsız saç ekimi yöntemi bu estetik kaygının azaltılmasına yardımcı oluyor.
10.02.2024Pazar
Yedikçe saç dökülmesini durduruyor! Kimse gerçeği bilmiyor, inanılmaz besleyici
Yedikçe saç dökülmesini durduruyor! Kimse gerçeği bilmiyor, inanılmaz besleyiciSaçların hızla dökülmesi birçok kişi için büyük bir endişe kaynağıdır. Stres, yanlış ürün kullanımı, yanlış saç stilleri ve diğer birçok faktörden kaynaklanabilir. Ancak neyse ki saç dökülmesini önlemede büyük rol oynayan şey beslenmenizdir. Nasıl ki temiz beslenmek cildinizi parlatıyorsa, aynı şekilde belirli yiyecekleri tüketmek de saçlarınızı daha güçlü ve sağlıklı hale getirir. İşte o liste.
9.02.2024Saç Bakımı
Patates suyunu saçınıza sürdüğünüzde etkisine inanamayacaksınız! Meğer deva suyundaymış
Patates suyunu saçınıza sürdüğünüzde etkisine inanamayacaksınız! Meğer deva suyundaymışPatates en sevilen sebzelerin başında gelir. Ancak suyunun saçlardaki pek çok probleme deva olduğunu biliyor muydunuz? Patates suyunu saçınıza sürdüğünüzde etkisine inanamayacaksınız.
1.02.2024Saç Bakımı
Saç dökülmenizi durdurmak aslında çok kolay! 5 bitkiden gelen mucize
Saç dökülmenizi durdurmak aslında çok kolay! 5 bitkiden gelen mucizeDünya çapında en sık karşılaşılan saç sorunlarından biri saç dökülmesidir. Doğa, saç dökülmesine çare olarak kullanıldığında mükemmel sonuçlar veren çok çeşitli şifalı bitkiler içeriyor. Saç dökülmesi sorununuz için harikalar yaratacak bitkiler haberimizde.
27.01.2024Saç Bakımı
Bebek saçları bile sarmaşık gibi uzatıyor! İçinde katkı maddesi yok, her evde mevcut
Bebek saçları bile sarmaşık gibi uzatıyor! İçinde katkı maddesi yok, her evde mevcutSaç dökülmesi birçok farklı durumdan kaynaklı ortaya çıkabilir. Ancak saçlarınızı eski sağlıklı ve doğal görünümüne kavuşturmak için çeşitli tarifler hazırlayıp uygulayabilirsiniz. İşte evde hazırlayabileceğiniz 3 malzemeden oluşan saç kürü.
23.01.2024Saç Bakımı
Avuç avuç dökülen saçları geri getiren formül: 1 diş sarımsak, 10 bardak su!
Avuç avuç dökülen saçları geri getiren formül: 1 diş sarımsak, 10 bardak su!Kepek, saç boyama, kirlilik, stres ve saçınızı sürekli ısıya maruz bırakmak aşırı saç dökülmesine neden olan yaygın faktörlerdir. Saç dökülmesini önlemenin ve istediğiniz hacimli, parlak saçlara sahip olmanın formülünü açıklıyoruz.
6.01.2024Saç Bakımı
Kimler saç ekimi operasyonu olabilir?
Kimler saç ekimi operasyonu olabilir?Saçın görünüşümüze olan etkisi çok önemlidir ve genellikle kişisel güzellik, benlik ve sosyal algı üzerinde büyük bir rol oynar. Saç kaybı yaşayan kişilerde özgüven kaybı ve estetik kaygılar ortaya çıkmaya başlar. Son dönemlerde bu sorunla baş etmenin yöntemlerinden biri ise saç ekimi.
30.12.2023Pazar
Saç dökülmesi kabusunuz olmasın! 6 doğal yöntemle mücadele edin
Saç dökülmesi kabusunuz olmasın! 6 doğal yöntemle mücadele edinSaçlarınızın bir kısmını kaybetmek doğal ve tamamen normal olsa da yastığınızda veya lavabonuzda gereğinden fazla saç görmek sizi endişelendirebilir. Saçınız eskisinden daha seyrek görünüyorsa yaşam tarzınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir. İşte saç dökülmesi konusunda size yardımcı olabilecek 6 önlem.
28.12.2023Genel Sağlık
Yüzde 100 etkili sonuç! Saç dökülmesine ilaç gibi gelen yöntem, soğan bile yetiyor
Yüzde 100 etkili sonuç! Saç dökülmesine ilaç gibi gelen yöntem, soğan bile yetiyorSaç dökülmesi zamanla saç yapısının incelmesine neden olan, önlenmesi gereken problemlerden biridir. Birçok kişi de bu görüntüyü rahatsız edici bulabilir. İşte önlem almak için uygulayabileceğiniz neredeyse ilaç gibi etkili doğal çözümler.
27.12.2023Saç Bakımı
50 yıl boyunca hastaneye gitmedi, 2 kiloluk kitleyle bir ömür yaşadı
50 yıl boyunca hastaneye gitmedi, 2 kiloluk kitleyle bir ömür yaşadıDenizli'de boynun ön alt kısmında büyük bir şişliğin oluşmasına rağmen doktorlardan korktuğu için hastaneye gitmeyen kadın 50 yılın sonunda başarılı bir operasyonla ameliyat edildi.
22.12.2023Gündem
Saç dökülmesi kabusunuz olmasın! 5 yöntemle riski en aza indirin
Saç dökülmesi kabusunuz olmasın! 5 yöntemle riski en aza indirinSaç dökülmesi çoğunlukla erkeklerde görülür, ancak kadınların da yüzde 55'inden fazlası hayatları boyunca ciddi saç dökülmesi yaşadığı dönemlerden geçiyor. Genetik bunda büyük bir rol oynasa da, diğer zamanlarda saçınızın dökülmesine neden olan şey günlük alışkanlıklardır. Bu nedenle saç köklerinizin yeniden sağlıklı olmasına yardımcı olabilecek bazı yöntemleri uygulamak saçlarınız için iyi olabilir.
22.12.2023Genel Sağlık
Kadınlar da saç ekimi yaptırıyor
Kadınlar da saç ekimi yaptırıyorSaç kaybının kadınlarda duygusal ve psikolojik yıkımı erkeklere oranla daha fazla. Zira toplumda kadınların hayatları boyunca gür saçlara sahip olacağı düşünülüyor. Fakat kadınlar da çeşitli nedenlerle saç dökülmesiyle karşı karşıya.
16.12.2023Pazar
Saçlardaki etkisi muhteşem! Şampuana 2 kaşık Türk kahvesi ekleyince adeta coşturuyor
Saçlardaki etkisi muhteşem! Şampuana 2 kaşık Türk kahvesi ekleyince adeta coşturuyorBirçok kişinin kullandığı farklı şampuan türleri zamanla saç yapısına zarar verebilir. Saç dökülmeleri, kepeklenme ve yıpranma sorununu ortaya çıkaran şampuanlar saçın görüntüsünü olumsuz etkiler. Ancak şampuanı değiştirmeye bile gerek kalmadan saçlarınızı beslenmenin yolu Türk kahvesinden geçiyor.
5.12.2023Saç Bakımı
Saç ekimi için en uygun zaman
Saç ekimi için en uygun zamanSaç ekimi tedavisi için en uygun zamanlar ne çok sıcak ne de çok soğuk olmayan aylar... Çünkü bu aylarda saç köklerinin büyümesi ve ortama uyum sağlaması daha kolay oluyor.
3.12.2023Pazar
40 yaş sonrası sağlıklı saçlar hayal değil! Saç dökülmesini durdurun, işte çözümü
40 yaş sonrası sağlıklı saçlar hayal değil! Saç dökülmesini durdurun, işte çözümüHerkes saçlarının gür, parlak ve sağlıklı görünmesini ister. Ancak belli bir yaştan sonra saçlarda dökülmeler ve hacminde azalmalar görülebilir. 40 yaşından sonra saçlarınızda değişiklik görmenizin birkaç nedeni var ancak çözümü de var.
24.11.2023Saç Bakımı
Bu 7 alışkanlık saçlarınızı tel tel döküyor!
Bu 7 alışkanlık saçlarınızı tel tel döküyor!Şampuanınız ne kadar pahalı olursa olsun saçınız hâlâ eskisi gibi görünmüyorsa, saç bakım rutininizi daha yakından incelemek isteyebilirsiniz. Yanlış saç bandı kullanmak ya da saçınızı havluya sarmak gibi basit bir şey bile saçlarınıza zarar verebilir ve uzun vadede ciddi hasarlara yol açabilir. Bu hataların yapılması kolay ve ilk başta masum gibi görünse de saçınız üzerinde uzun süreli sonuçlar doğurabilir.
22.11.2023Genel Sağlık
Duşta yapılan bu hata saçlarınızı öbek öbek döküyor! Uzak durmakta fayda var
Duşta yapılan bu hata saçlarınızı öbek öbek döküyor! Uzak durmakta fayda varÖzellikle mevsim geçişlerinde saçlarda mevsimsel dökülme denilen dökülme döngüsü yaşanabilir. Ancak bunun yanı sıra özellikle duşta yaptığımız bazı saç bakım hataları da bizi saçlarımızdan edebilir. İşte öbek öbek saç dökülmesine neden olan saç bakım hataları.
20.11.2023Genel Sağlık
Saç ekiminin psikolojiye etkisi
Saç ekiminin psikolojiye etkisiSaç kaybını takıntı haline getirip özgüven kaybı yaşayanlar var. Saç dökülmesinin toplumdaki yaygın algısını ve bu algının hastalar üzerindeki etkisini sorduk.
18.11.2023Pazar
Dayanıklı ve sağlıklı saçlar için 7 öneri
Dayanıklı ve sağlıklı saçlar için 7 öneriKadınların yüzde 50'sinden fazlası yaşamları boyunca gözle görülür saç dökülmesi yaşayabilir . Bu özellikle 40 yaş üstü, yeni doğum yapmış veya menopoza girmiş kadınlar için geçerlidir. Evet saçınızı kısa kesebilirsiniz ama yine de sorunun üstesinden gelmeye çalışmakta fayda var.
18.11.2023Genel Sağlık
Düdüklüde saatlerce mısır haşlamaya son! Kağıt havlu ile sadece 3 dakikada pişiyor
Düdüklüde saatlerce mısır haşlamaya son! Kağıt havlu ile sadece 3 dakikada pişiyorHaşlanmış mısır yaz aylarında severek tükettiğimiz besinlerden birisi. Pazardan satın aldığımız mısırları pişirmek ise oldukça uzun sürüyor. Düdüklüde saatlerce haşlamaya gerek kalmadan 3 dakikada pişiyor.
16.11.2023Püf Noktası
Saçlarınız yumak yumak dökülüyorsa yanlış kurutuyor olabilirsiniz! Bu hataları yapmaktan vazgeçin
Saçlarınız yumak yumak dökülüyorsa yanlış kurutuyor olabilirsiniz! Bu hataları yapmaktan vazgeçinSaç dökülmesi her insanın başına gelebilecek sorunlardan birisidir. Ancak bu durum oldukça can sıkıcıdır. Saçların az da olsa dökülmesi normaldir Fakat yumak yumak saçlarınız dökülüyorsa problem var demektir. Saç kurutma şekliniz dökülmelere neden olabilir. Bu hataları yapmaktan vazgeçin.
16.11.2023Saç Bakımı

Benzer Haber Etiketleri

Saç Dökülmesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.