Safran

Safran

Son dakika Safran haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Safran gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Safran haber sayfamızda...

Safran

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 953 safran haberi bulunmuştur.
Safranbolu’dan İnanoğlu’na vefa
Safranbolu’dan İnanoğlu’na vefa 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 25. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bu yıl aramızdan ayrılan Türker İnanoğlu’nu unutmadı.
23.05.2024 Kültür Sanat
Dünyanın en pahalı baharatını ekti! Kilosu 200 bin lira
Dünyanın en pahalı baharatını ekti! Kilosu 200 bin lira Elazığlı mühendis Bayram Çalışkan, 4 yıl önce Safranbolu'da keşfettiği safran bitkisiyle başladığı tarımsal faaliyetlerde başarıya ulaştı. Çalışkan'ın, gramı 200 liraya satılan safranı hem yüksek fiyatıyla hem de sağlık faydalarıyla dikkat çekiyor.
7.05.2024 Ekonomi
İnsanlık aranıyor!
İnsanlık aranıyor! Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası kaybolan oğlu Mustafa Batuhan Güleç’i arayan anne Sema Güleç, 2 kez dolandırıcıların eline düştü. Vicdansız dolandırıcılardan biri çaresiz kadına mezar açtırırken, diğeri oğluna yapılan büyüyü çözmek için yüklü para talep etti...
5.05.2024 Gündem
Manisa'da renkli görüntüler! 7 ton mesir macunu halka saçıldı
Manisa'da renkli görüntüler! 7 ton mesir macunu halka saçıldı UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'nde yer alan, 3 yıl koronavirüs, 1 yıl da deprem nedeniyle gerçekleştirilemeyen ve bu yıl 484'üncüsü düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali, renkli görüntülerle başladı
28.04.2024 Gündem
Elazığ’da 'Çağaboğan' çekirgesi görüntülendi
Elazığ’da 'Çağaboğan' çekirgesi görüntülendi Boyu zaman zaman 20-25 santim olan Saga Ephippigera diğer adıyla "Çağaboğan" olarak bilinen çekirge Elazığ’da görüntülendi.
17.04.2024 Gündem
Kilosu 600 bin lira olan safranın bir avucu ile 1 gram altının fiyatı eşitlendi
Kilosu 600 bin lira olan safranın bir avucu ile 1 gram altının fiyatı eşitlendi Dünyanın en değerli baharatlarından olan ve değeri nedeniyle gram ile satılan safranın kilogram fiyatı 600 bin liraya ulaştı. Bir avuç içerisine sığan 4 gram safran ile 1 gram altının fiyatı, aynı seviyeye geldi.
15.04.2024 Haberler
1 kilogramı 170 bin çiçekten elde ediliyor! Kansere karşı mucize
1 kilogramı 170 bin çiçekten elde ediliyor! Kansere karşı mucize UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve "dünyanın en pahalı baharatı" olarak adlandırılan safranda 1 kilogram ürün elde edebilmek için 510 bin lif gerekiyor.
1.04.2024 Gündem
6 Şubat'ta hayatını kaybedenler okullarda anıldı
6 Şubat'ta hayatını kaybedenler okullarda anıldı 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde depremde hayatını kaybedenler Karabük'ün Safranbolu ilçesinde okullarda anıldı.
6.02.2024 Eğitim
Gökhan Özen'den 'estetik' yanıtı: O doktorlar diplomaları nereden almış?
Gökhan Özen'den 'estetik' yanıtı: O doktorlar diplomaları nereden almış? Ünlü şarkıcı Gökhan Özen, yüzündeki değişimle dikkat çekmiş ve estetik iddialarıyla gündeme gelmişti. Sahne öncesi basın mensuplarıyla sohbet eden şarkıcı, "yanaklarında dolgu var" diye kendisine yazan doktorlara sitem etti.
19.01.2024 Cadde
Safranbolu safranı AB tescilini aldı! ‘Coğrafi işaret’ ihracatı artırıyor, değeri katlıyor...
Safranbolu safranı AB tescilini aldı! ‘Coğrafi işaret’ ihracatı artırıyor, değeri katlıyor... Safranbolu safranıyla Türkiye’nin AB tescili alan ürün sayısı 19’a ulaştı. Türkiye’nin potansiyeli ise 2500 – 3000 ürün. Coğrafi işaretle ihracat artıyor, ürün fiyatları 2’ye katlanabiliyor...
18.01.2024 Ekonomi
Sri Lanka Hakkında Bilgiler; Sri Lanka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Sri Lanka Hakkında Bilgiler; Sri Lanka Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Sri Lanka, Hint Okuyanusunda ve Asya kıtasında yer alan bir ada ülkesidir. Resmi adı: Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyetidir. Seylan adıyla da bilinen Güney Asya ülkesi 4 Şubat 1946 tarihinde kuruldu. Sri Lanka'nın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
2.01.2024 Dünya
3 tarihi eser ortada kaldı! Taraflar karakolluk oldu
3 tarihi eser ortada kaldı! Taraflar karakolluk oldu Yalova'nın Safran köyünde bulunan Roma dönemine ait 3 tarihi mezar stelinin Yalova Müze Müdürlüğü’ne naklinin engellendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Ortada kalan eserler Altınova ilçesine nakledildi.
27.12.2023 Gündem
Aquaman filmi konusu ne ve oyuncuları kimler? Bu akşam TV’de ilk kez ekrana geliyor!
Aquaman filmi konusu ne ve oyuncuları kimler? Bu akşam TV’de ilk kez ekrana geliyor! Aquaman filmi konusu ve oyuncuları merak konusu oldu. Bu akşam ilk kez televizyonda yayınlanacak olan Aquaman filminin yönetmen koltuğunda James Wan oturuyor. Aksiyon, gerilim türündeki 2018 yapımı Aquaman filmini izlemek isteyenler 'Aquaman filminin konusu ne, oyuncuları kim, ne zaman çekildi?' sorularının cevabını araştırıyor. İşte detaylar…
24.12.2023 Bilgi Rehberi
Sınava ‘manevi’ hazırlık
Sınava ‘manevi’ hazırlık Büyüler, tılsımlar, ritüeller, şaman ayinleri, astroloji çalışmaları, enerjiler, taşlar, bileklikler… Lise ve üniversite sınavlarına yönelik ‘manevi’ hazırlık büyük bir sektöre dönüştü. Kimi bilinçaltı kodlaması kimi başarı tılsımı kimi de zihin açma işlemi yaptırıyor. Bu işlemlerin ücretleri ise 15 bin TL’ye kadar çıkıyor.
29.11.2023 Gündem
Bankacı olarak emekli olup bu işe girdi: 600 bin TL'lik safran!
Bankacı olarak emekli olup bu işe girdi: 600 bin TL'lik safran! Yozgat’ta, adını Karabük’ün Safranbolu ilçesinden alan ve dünyanın en pahalı baharatları arasında bulunan Safran bitkisinin hasadına başlanıldı. Gıda, ilaç ve kozmetik gibi birçok alanda kullanılan safran bitkisinin kilogramı kalitesine göre 600 bin liraya kadar çıkıyor.
9.11.2023 Ekonomi
İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN İLANEN TEBLİĞ
İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN İLANEN TEBLİĞ İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN İLANEN TEBLİĞ Vergi No Adres Unvan VERGİ TURU VERGİ DONEMİ TAKİP DOSYA NO TAKİP TUTARİ 7320724732 POTOMYA KAFE LTD...
7.11.2023 Resmi İlanlar
Safranda düşük rekolte beklentisi! Kilosu 250 bin liradan satılıyor
Safranda düşük rekolte beklentisi! Kilosu 250 bin liradan satılıyor UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosu 250 bin lirayı bulan safranda rekolte bu yıl mevsimin kurak geçmesi nedeniyle düşük olması bekleniyor.
3.11.2023 Ekonomi
Doktorluğu bırakıp çiftçiliğe başladı! Kilosu 250 bin lira
Doktorluğu bırakıp çiftçiliğe başladı! Kilosu 250 bin lira UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosu 250 bin lirayı bulan safran bitkisi, yaklaşık 20 günlük gecikmenin ardından çiçek açmaya başladı.
19.10.2023 Haberler
Doktorluğu bırakıp çiftçiliğe başladı! Kilosu 250 bin lira
Doktorluğu bırakıp çiftçiliğe başladı! Kilosu 250 bin lira UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen ve kilosu 250 bin lirayı bulan safran bitkisi, yaklaşık 20 günlük gecikmenin ardından çiçek açmaya başladı.
19.10.2023 Ekonomi
Safranın hasat vakti geldi
Safranın hasat vakti geldi Safranbolu’ya adını veren safranın hasat vakti geldi. 13-14-15 Ekim tarihlerinde yapılacak Safran Festivali’nin bu yıl çoğrafi işaret aldığı için daha fazla ilgi çekmesi bekleniyor.
7.10.2023 Ekonomi
Ankara'da sergilenmesi şaşırttı! Türkiye 'en iyiler' arasına girebilir
Ankara'da sergilenmesi şaşırttı! Türkiye 'en iyiler' arasına girebilir Türkiye’nin en güçlü yerli/milli motorunun dönen parçalarının geçtiğimiz günlerde ilk kez kamuoyuna tanıtılması aslında son derece kritik bir virajın dönüldüğünü gösteriyor. Gelinen noktayı 'geçmiş tecrübelere' dayandıran uzmanlara göre Türkiye uçak motoru konusunda dünyadaki çok az sayıda ülkenin kabiliyetine sahip olduğunu gösterdi.
11.09.2023 Ekonomi
İlk kez ortaya çıktı! Çiğdemin 23 farklı bileşeni
İlk kez ortaya çıktı! Çiğdemin 23 farklı bileşeni Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Erol Alver başkanlığında yürütülen çalışmada bilimsel olarak ilk kez çiğdem çiçeğinin kimyasal içeriği araştırıldı.
10.09.2023 Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Cevap Anahtarı 2022-2023
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı MEB Yayınları Cevap Anahtarı 2022-2023 Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2022-2023 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı MEB Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.08.2023 Eğitim
Kilosu 250 bin lira! "Dünyanın en pahalı baharatı" toprakla buluştu
Kilosu 250 bin lira! "Dünyanın en pahalı baharatı" toprakla buluştu UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen boya, yemek, kozmetik, ilaç ve gıda sektörü gibi birçok alanda kullanılan safranın soğanı toprakla buluştu.
8.08.2023 Ekonomi
Yeni Superman ve yeni Lois Lane
Yeni Superman ve yeni Lois Lane Henry Cavill’den boşalan Superman kostümünün yeni sahibi belli oldu. Uzun bir seçim sürecinin ardından David Corenswet ile Rachel Brosnahan, senarist-yönetmen James Gunn ve DC Studios eş başkanı Peter Safran yönetimindeki DC’nin yeni evrenini başlatacak olan “Superman: Legacy” filminde başrol oynayacaklar.
30.06.2023 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Safran ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.