Safranbolu

Safranbolu

Son dakika safranbolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan safranbolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan safranbolu haber sayfamızda...

Safranbolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.220 safranbolu haberi bulunmuştur.
Hüsnü Bayramoğlu kimdir, nereli? İşte Hüsnü Bayramoğlu hayatı...
Hüsnü Bayramoğlu kimdir, nereli? İşte Hüsnü Bayramoğlu hayatı...Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden olan Hüsnü Bayramoğlu hayatını kaybetti. Safranbolu'da doğan Hüsnü Bayramoğlu hakkında detaylar merakla araştırılmaya başladı. Vatandaşlar Hüsnü Bayramoğlu kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü gibi soruları yöneltmeye başladı. İşte, detaylar...
18.04.2021Gündem
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu vefat etti
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu vefat ettiBediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Hüsnü Bayramoğlu, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 'İnançlı ve ahlaklı nesillerin yetişmesinde ömrünü vakfeden Hüsnü Bayramoğlu beyefendinin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım' dedi. Hüsnü Bayramoğlu, salı günü son yolculuğuna uğurlanacak.
18.04.2021Gündem
Karabük İmsakiye 2021: Karabük İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)
Karabük İmsakiye 2021: Karabük İftar Vakti ve Sahur Saati (Ezan Kaçta Okunuyor?)Karabük'te imsak ezanı saat kaçta okunuyor, oruç ne zaman açılıyor? Karabük ilimizde yaşayan müminler Ramazan ayının gelişiyle birlikte bu soruya cevap arıyor. Yoğun şekilde 2021 imsakiyesi araştırılırken "Sahur vakti ve iftar vakti saat kaçta?" diye sorgulama yapıyor.
15.04.2021Ramazan
Bahar geldi tur başladı
Bahar geldi tur başladı1 Nisan itibarıyla yurt içi kültür turları için en güzel günler de başlamış oldu. Pandemi ve yeni kısıtlamalar gölgesinde bahar havasında Türkiye içinde kontrollü tatil için turların rotası Abant, Sapanca, Kapadokya, Nemrut, Gaziantep, Safranbolu ve Amasra oluyor
4.04.2021Ekonomi
Koronavirüs hastası kaçırıldığını zannetti ortalık karıştı
Koronavirüs hastası kaçırıldığını zannetti ortalık karıştıKarabük'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktığı için sağlık ekiplerince evine bırakılmak istenen yaşlı kadın, kaçırıldığını zannederek araçtan inip koşmaya başlayınca polis tarafından yakalandı.
30.03.2021Gündem
Safranlı kozmetik ürünleri turistlerden ilgi görüyor
Safranlı kozmetik ürünleri turistlerden ilgi görüyorUNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesine adını veren safrandan yapılan kozmetik ürünler, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
27.03.2021Ekonomi
Genç kadını darbetti; sabah 'Pide yaptırayım mı' diye mesaj attı
Genç kadını darbetti; sabah 'Pide yaptırayım mı' diye mesaj attıKarabük'ün Safranbolu ilçesinde B.Ü (21) isimli kadın, ortak arkadaşlarının evinde kendisine saldırıp, darbettiğini iddia ettiği avukat S.A.’dan (47) şikayetçi oldu. S.A.'nın, olayın yaşandığı gecenin sabahında genç kadına, 'Pide yaptırıp geleyim mi?' şeklinde mesaj attığı öne sürüldü.
21.03.2021Haberler
Son dakika... Önce dövdü, sonra 'Pide yaptırayım mı?' diye mesaj attı
Son dakika... Önce dövdü, sonra 'Pide yaptırayım mı?' diye mesaj attıKarabük'ün Safranbolu ilçesinde B.Ü (21) isimli kadın, ortak arkadaşlarının evinde kendisine saldırıp, darbettiğini iddia ettiği avukat S.A.’dan (47) şikayetçi oldu. S.A.'nın, olayın yaşandığı gecenin sabahında genç kadına, 'Pide yaptırıp geleyim mi?' şeklinde mesaj attığı öne sürüldü.
21.03.2021Gündem
Karabük'te Kovid-19 vakası görülen okulda eğitime 10 gün ara verildi
Karabük'te Kovid-19 vakası görülen okulda eğitime 10 gün ara verildiSon dakika haberine göre, Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki bir özel eğitim uygulama okulunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmesi üzerine eğitime 10 gün ara verildi.
15.03.2021Gündem
İllerden peş peşe yeni koronavirüs kararları! Acil durum...
İllerden peş peşe yeni koronavirüs kararları! Acil durum...Son dakika haberine göre, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte koronavirüs vakalarında artış yaşandığını belirterek, vaka artışının devam etmemesi için acil durum ilan ettiklerini söyledi. Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki bir özel eğitim uygulama okulunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmesi üzerine eğitime 10 gün ara verildi.
15.03.2021Gündem
4 asırdır aynı lezzetiyle üretiliyor: Osmanlı simidi
4 asırdır aynı lezzetiyle üretiliyor: Osmanlı simidiKarabük'ün Safranbolu ilçesinde, 1593 tarihli Üsküdar Şer'iyye Sicili'nde "simid-i halka" adı verildiği bilinen Osmanlı simidi, yaklaşık 4 asırdır değişmeyen lezzetiyle üretilmeye devam ediliyor.
‘Millet İttifakı’nda sorun çıkarmaya çalışıyorlar’
‘Millet İttifakı’nda sorun çıkarmaya çalışıyorlar’CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde, “Ankara, Kırıkkale ve Çankırı İlleri Bölge Toplantısı” düzenlendi.
12.03.2021Siyaset
78 Nerenin Plakası? Karabük İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
78 Nerenin Plakası? Karabük İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriTürkiye’nin tüm illerine plaka kodu olarak, şehir isimlerinin baş harflerinin alfabetik sırasına göre numaralar verilmiştir. 78 plaka kodu en merak edilen plaka kodlarından biridir. 78 nerenin plakası? Karabük ilçelerinin plaka kodları ve harfleri nedir? Buna benzer soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.
23.04.2020Plaka Kodları
Karabük Haritası: Karabük İlçeleri Nelerdir? Karabük İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Karabük Haritası: Karabük İlçeleri Nelerdir? Karabük İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Ülkemizin kuzeyinde Batı Karadeniz Bölgesinde yer alan Karabük şehri 1995 yılında il olmuştur. Karabük nüfus ve ilçeleri bakımından merak edilen illerimizde birisidir. Peki Karabük Haritası: Karabük ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? Sizlere Karabük ili nüfusu ve ilçeleri hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.
20.09.2020Haritalar
Safranbolu Gezilecek Yerler (2021) - Safranbolu Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Safranbolu Gezilecek Yerler (2021) - Safranbolu Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiSafranbolu, Karabük ilinin incisi olan bir ilçedir. Karadeniz Bölgesinde yer alması nedeniyle turlarda Safranbolu da bir durak olmuştur. Şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Safranbolu, tarihi yerler ve semtler açısında zengin bir ilçedir. Görülmeye değer onlarca mekânlar ile her sezon insanların akınına uğramaktadır. İlçenin konumundan dolayı uzun yıllar hem idari hem de ticari merkez oluşu insanlar tarafından tanınmasına neden olmuştur. Peki, Safranbolu da gezilmesi gereken yerleri sizler için derledik.Safranbolu adını Latince’ de özellikle bitki biliminde geçen safran bitkisinden almıştır. Farklı kaynaklarda Bizans döneminde şehir adının “Zağfiranbolu” olarak geçtiği de bilinmektedir. Tarihte pek çok olaya şahit olan Safranbolu, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. İlçede birden fazla medeniyetin izlerini taşıyan eserlerin bulunduğu müzeler bulunmaktadır. Merakla gezilen müzelerin her birinde yaşamın değişik dönemlerine kanıtlar bulmak mümkündür. Safranbolu gezi rehberi tartışmasız Safranbolu evlerini ilk sıralara almaktadır.Yapısal özellikleri ve tarihi eser niteliğinde olması nedeniyle geçmişi yansıtan yapılar olmaktadır. Günümüzde ayakta kalmış olması ve yenilenmesi gelecek nesillerin şansı olarak görülmektedir. Safranbolu her sezon yerli ve yabancı turisti ağırlarken insanları geçmişe götürerek değerlerimizi de hatırlatmaktadır. Önem verilen birden fazla akarsuyun Safranbolu’dan geçmesi de ilgi çekmektedir. Doğal güzellikleri ile büyük kanyonlar, mağaralar, dağ yamaçlarında biriken sular ve mağara ağızlarından dökülen küçük sularda bulunmaktadır. Turizm açısından değerli olan iki yaylası ile turistik gezilerin huzur verici olması sağlanmaktadır. Yaylalarda gölet ve yeraltı nehrinin bulunması merak konusudur.
Safranbolu'da 2 bin 500 yıllık gizli geçit keşfedildi
Safranbolu'da 2 bin 500 yıllık gizli geçit keşfedildiKarabük'ün UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ilçesi Safranbolu'da, tarihi çarşıda 2 bin 500 yıllık olduğu düşünülen gizli geçit keşfedildi.
27.02.2021Haberler
2 bin 500 yıllık! Heyecan yarattı...
2 bin 500 yıllık! Heyecan yarattı...Karabük'ün UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ilçesi Safranbolu'da, tarihi çarşıda 2 bin 500 yıllık olduğu düşünülen gizli geçit keşfedildi.
27.02.2021Gündem
Safranbolu beyaza büründü
Safranbolu beyaza büründüUNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki tarihi konaklar karla kaplandı.
17.02.2021Tatil
Karabük'te kar nedeniyle kapanan 36 köy yolu açıldı
Karabük'te kar nedeniyle kapanan 36 köy yolu açıldıİl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle merkezde 7, Eflani'de 15, Eskipazar'da 17, Ovacık'ta 18, Yenice'de 10 ve Safranbolu'da 12 olmak üzere toplam 79 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi.
16.02.2021Haberler
Kar nedeniyle kapanan 36 köy yolu açıldı
Kar nedeniyle kapanan 36 köy yolu açıldıKarabük'te yoğun kar nedeniyle kapanan 79 köy yolundan 36'sında ulaşım yeniden sağlanıyor.
16.02.2021Gündem
Sipariş yağıyor! 10 bin liraya bile var...
Sipariş yağıyor! 10 bin liraya bile var...UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Karabük'ün Safranbolu ilçesinde maharetli demir ustaları tarafından hediyelik eşya olarak üretilen kılıç, kama, gürz, mızrak ve kalkan gibi savaş aletlerine ilgi, tarihi diziler sayesinde arttı.
6.02.2021Ekonomi
İki aile birbirine girdi! Ortalık savaş alanına döndü
İki aile birbirine girdi! Ortalık savaş alanına döndüKarabük'ün Safranbolu ilçesinde, iki aile arasında çıkan taş ve sopaların kullanıldığı kavgada bir kişi yaralandı.
22.01.2021Gündem
Seyir terasları
Seyir teraslarıŞehirleri, kanyonları, kuşbakışı seyretmek isteyenler için cam teraslar, büyük ilgi görüyor. Tarihi ve doğal güzellikleri geniş açıdan izleme imkânı sunan teraslar, boşlukta yürüyor hissi uyandırarak ziyaretçilerine adrenalini yüksek anlar da yaşatıyor. Türkiye’nin birçok ilinde bulunan teraslara her geçen yıl yenileri ekleniyor
10.01.2021Gündem
Bakan Soylu, Aybüke öğretmenin ailesi ile görüştü
Bakan Soylu, Aybüke öğretmenin ailesi ile görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ın Karabük’ün Safranbolu ilçesinde yaşayan ailesi ile telefonda görüştü.
9.01.2021Siyaset
Bu lezzet de tescillendi: "Safranbolu kıtırı"
Bu lezzet de tescillendi: "Safranbolu kıtırı"Safranbolu Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinde (SAKEM) hazırlanan Safranbolu kıtırının, Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni'nde yayımlanmasının ardından tescile hak kazandığı belirtildi.

Benzer Haber Etiketleri

karabüksafranbolukoronavirüshüsnü bayramoğluvefat etti

Safranbolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.