Salda Gölü

Salda Gölü

Son dakika Salda Gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Salda Gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Salda Gölü haber sayfamızda...

Salda Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 257 salda golu haberi bulunmuştur.
Salda Gölü’nde güvenlik bu yıl da atlı jandarmaya emanet
Salda Gölü’nde güvenlik bu yıl da atlı jandarmaya emanetBurdur Yeşilova'daki Salda Gölü'nde güvenlik, bu yıl da atlı jandarma timleri tarafından sağlanacak.
18.06.2021Yaşam
Salda Gölü'nde güvenlik bu yıl da atlı jandarmaya emanet
Salda Gölü'nde güvenlik bu yıl da atlı jandarmaya emanetBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde güvenlik, bu yıl da atlı jandarma timleri tarafından sağlanacak.
18.06.2021Gündem
Öztunç, Evliya Çelebi misali
Öztunç, Evliya Çelebi misaliCHP Doğa Hakları ve Çevreden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, çevre ve doğa için Türkiye’nin her yerini karış karış dolaşacak. Öztunç’un yol güzergahında ilk etapta Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Salda Gölü, Göller Bölgesi, Kızılırmak, Gediz, Adana, Hatay, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli bulunuyor.
12.06.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan, "Lağım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir." ifadelerini kullandı. Marmara'yı tehdit eden müsilaj sorununa da değinen Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içerisinde inşallah tamamlıyoruz." dedi. Öte yandan İBB'ye deniz salyası konusunda tepki gösteren Erdoğan, "Her yerinden basiretsizlik akan bir zihniyetin keyfine biz bu ülkeyi terk edemeyiz." diye konuştu.
9.06.2021Gündem
Son dakika: Marmara Denizi eski haline dönecek mi? Bakan Kurum'dan flaş açıklama
Son dakika: Marmara Denizi eski haline dönecek mi? Bakan Kurum'dan flaş açıklamaÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ni kaplayan müsilaj (deniz salyası) sorununun nasıl kontrol altına alınacağını açıkladı. Müsilajın oluşmasında madde madde açıklayan Bakan Kurum, "Yapacağımız Eylem Planı ile Marmara Denizi 5 senede eski haline gelir" ifadelerini kullandı.
8.06.2021Gündem
Doğal Güzellikler Nelerdir? Dünyadan Ve Ülkemizden Doğal Güzelliklere Örnekler
Doğal Güzellikler Nelerdir? Dünyadan Ve Ülkemizden Doğal Güzelliklere Örneklerİnsanlar tatil için plan yaparken ülkemizde ya da dünyada gezilecek tarihi ve doğal güzellikleri araştırırlar. Her bir coğrafyanın kendine özgü güzellikleri bulunmaktadır. Sıcak iklim sevenler için güneyde eşsiz güzellikte görülesi yerler bulunmaktadır. Daha soğuk iklimlere seyahat etmek isteyen kişilere de kuzey yarım kürenin gizemli bölgeleri önerilebilir. İşte merakla okuyacağınız doğal güzellikler nelerdir, ülkemizde doğal güzelliklere örnekler, dünyada doğal güzelliklere örnekler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
3.06.2021Tatil
Bakan Kurum'dan Salda Gölü açıklaması
Bakan Kurum'dan Salda Gölü açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan son dakika Salda Gölü açıklaması geldi. Kurum, "2-3 ay içinde de projemizi tamamlayıp, Burdur'umuza ve Türkiye'mize kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı.
20.05.2021Haberler
Son dakika... Bakan Kurum'dan Salda Gölü açıklaması
Son dakika... Bakan Kurum'dan Salda Gölü açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan son dakika Salda Gölü açıklaması geldi. Kurum, "2-3 ay içinde de projemizi tamamlayıp, Burdur'umuza ve Türkiye'mize kazandırmış olacağız" ifadelerini kullandı.
20.05.2021Gündem
Son Dakika: Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü’nün çamur çukurları kapanıyor
Son Dakika: Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü’nün çamur çukurları kapanıyorTurkuaz mavisi suyu ve beyaz kumsalı ile dünyaca ünlenen Salda Gölü'nün suyu, kuraklık nedeniyle 30 metre çekildi.
21.04.2021Gündem
Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü’nün çamur çukurları kapanıyor
Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü’nün çamur çukurları kapanıyorTurkuaz mavisi suyu ve beyaz kumsalı ile dünyaca ünlenen Salda Gölü'nün suyu, kuraklık nedeniyle 30 metre çekildi. Yaz aylarında ziyaretçilerin çamur banyosu için açtığı çukurlar da kapanmaya başladı.
21.04.2021Haberler
Son Dakika: Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü’nün çamur çukurları kapanıyor
Son Dakika: Suyu 30 metre çekilen Salda Gölü’nün çamur çukurları kapanıyorTurkuaz mavisi suyu ve beyaz kumsalı ile dünyaca ünlenen Salda Gölü'nün suyu, kuraklık nedeniyle 30 metre çekildi. Yaz aylarında ziyaretçilerin çamur banyosu için açtığı çukurlar da kapanmaya başladı. Salda Gölü'ne ilişkin yeni yasaklar da getirildi. Gölde hiçbir etkinlik, araştırma ve çekime müsaade edilmeyeceği, bu ve benzeri etkinliklerin yalnızca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nün izni dahilinde gerçekleştirilebileceği açıklandı.
21.04.2021Gündem
Fatma Uruk: Dünyaya Türkiye'den sesleneceğim
Fatma Uruk: Dünyaya Türkiye'den sesleneceğimDünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) tarafından 67,72 ve 77 metrelik dereceleri onaylanan ve dünya rekorlarının sahibi olan milli serbest dalış sporcusu Fatma Uruk, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uruk, "Bu sene dünyaya Türkiye'den sesleneceğim" dedi.
8.04.2021Diğer
Salda Gölü'nde doğa kendini yeniledi
Salda Gölü'nde doğa kendini yenilediBurdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün geçen yıl 15 Ekim'de ziyarete kapatılmasıyla gölün Beyaz Adalar sahilinde, insan sağlığına iyi geldiği gerekçesiyle oluşturulan ve doğaya zarar veren çamur çukurları, kendiliğinden kapanmaya başladı.
5.04.2021Tatil
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruz
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçirdiklerini belirterek,"Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi. Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz." dedi.
26.03.2021Siyaset
Su sorunu için yürüyecekler
Su sorunu için yürüyeceklerTülin Şahin, Özge Ulusoy ve Şevval Şahin gibi modeller, su kaynaklarının korunmasına dikkat çekmek için Salda Gölü’nde yürüyecek.
23.03.2021Cadde
Salda Gölü UNESCO yolunda
Salda Gölü UNESCO yolundaBurdur’un Yeşilova ilçesindeki, Mars’ın Jezero Krateri’ndeki mineral ile kaya yapısına yeryüzündeki en benzer yapıda olan mineral, taş tortularının bulnduğu Salda Gölü’nün UNESCO’nun Doğal Miras Alanı Listesi’ne alınması için çalışma başlatıldı.
22.03.2021Gündem
Bakanlık, Salda Gölü'nün Dünya Miras Listesi'ne alınması için düğmeye bastı
Bakanlık, Salda Gölü'nün Dünya Miras Listesi'ne alınması için düğmeye bastıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nün UNESCO Doğal Miras Listesi'ne alınması için çalışma başlattı.
21.03.2021Tatil
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...Salda Gölü koruma planları kapsamında, gölün ‘Beyaz Adalar’ bölgesi yıllık taşıma kapasitesi 570 bin kişi olarak belirlendi. Daha önce buraya 1.5 milyon turist girebiliyordu. Plaja ve göle girilmesine ise izin yok
19.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Reuters Türkiye'den fotoğrafları geçti! Bir tweet yetti...
Son dakika haberi: Reuters Türkiye'den fotoğrafları geçti! Bir tweet yetti...Son dakika haberlere göre, Perseverance'ın Mars'ta araştırma yaptığı günlerde uluslararası haber ajansına konuşan NASA yöneticisi Dr. Zurbuchen, "Bir şey bulunduğunda Salda Gölü'ne de bakıp her iki süreci de inceleyebiliriz" dedi.
9.03.2021Dünya
Burdur Gezilecek Yerler (2021) - Burdur Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Burdur Gezilecek Yerler (2021) - Burdur Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTarihi ve doğal zenginlikleri ile göller bölgesi olan Burdur, turistik açıdan uğramanız gereken yerlerin arasında gelmektedir. Özellikle Antalya’ya uğramadan önce mutlaka Burdur'a girerek bu muhteşem bölgeyi ziyaret etme şansını elde edebilirsiniz. Tarihi ve kültürel mirası antik döneme kadar uzanan Burdur, özellikle doğal yapısı ile muhteşem bir göz banyosu yaptırmaktadır. İşte Burdur gezilecek yerler (2020) - Burdur mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi hakkında detaylar sizlerle.
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 5,9 milyon bağımsız bölüm olduğunu belirterek, "Bunun 1,5 milyonu da riskli gözüküyor. Bunların 300 bini de acil öncelikli konutlar. 300 bin konutun dönüştürülmesi lazım." dedi.
2.03.2021Siyaset
Doğal film platosu Türkiye
Doğal film platosu TürkiyeAntik şehirleri, kanyonları, şelaleleri ve sayılamayacak kadar pek çok güzelliğiyle Türkiye, doğal bir film platosu. İstanbul’dan Kapadokya’ya her şehrin ayrı bir cazibesi var. Yerli dizi ve film sektörü bu güzellikleri çoktan keşfetti. Bu hazinenin farkına varan dünyaca ünlü yönetmen ve yapımcılar da film çekimleri için Türkiye’yi tercih ediyor.
21.02.2021Gündem
Prof. Balcı: Yaşam izine çok yakınız
Prof. Balcı: Yaşam izine çok yakınızNASA, Kızıl Gezegen Mars yolculuğunu Salda Gölü örneğini vererek tanıtmıştı.
20.02.2021Gündem
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son hali
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son haliSalda Gölü nerede? Salda Gölü'nün son durumu ile ilgili çıkan haberler herkesi korkuttu. Son yıllarda Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Salda Gölü'ndeki çekilmeye yağan yağmur ve kar yeterli olmadı. Peki, Salda Gölü son dakika durumu nasıl? Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? İşte Salda Gölü'nün son durumu.
19.02.2021Gündem
NASA: Salda, Mars’a dair fikir verecek
NASA: Salda, Mars’a dair fikir verecekMars’a Jezero Krateri’ni incelemesi için araç gönderen ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), bu kratere benzer bir jeolojik yapıya sahip Burdur’daki Salda Gölü’ndeki araştırma sonuçlarını paylaştı.
19.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

salda gölüburdurSaldaÇevre ve Şehircilik BakanıMurat Kurum

Salda Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.