Salda Gölü

Salda Gölü

Son dakika Salda Gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Salda Gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Salda Gölü haber sayfamızda...

Salda Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 246 salda golu haberi bulunmuştur.
Fatma Uruk: Dünyaya Türkiye'den sesleneceğim
Fatma Uruk: Dünyaya Türkiye'den sesleneceğimDünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) tarafından 67,72 ve 77 metrelik dereceleri onaylanan ve dünya rekorlarının sahibi olan milli serbest dalış sporcusu Fatma Uruk, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Uruk, "Bu sene dünyaya Türkiye'den sesleneceğim" dedi.
8.04.2021Diğer
Salda Gölü'nde doğa kendini yeniledi
Salda Gölü'nde doğa kendini yenilediBurdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün geçen yıl 15 Ekim'de ziyarete kapatılmasıyla gölün Beyaz Adalar sahilinde, insan sağlığına iyi geldiği gerekçesiyle oluşturulan ve doğaya zarar veren çamur çukurları, kendiliğinden kapanmaya başladı.
5.04.2021Tatil
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruz
Bakan Murat Kurum: Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçiriyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bina Kimlik Belgesi'ni hayata geçirdiklerini belirterek,"Bu yıl 100 bin binada uygulamaya geçireceğiz bu projeyi. Bu aslında binaların nüfus cüzdanı. Binaya ilişkin her türlü bilgiye üzerindeki QR kodunu okutarak erişebiliyorsunuz." dedi.
26.03.2021Siyaset
Su sorunu için yürüyecekler
Su sorunu için yürüyeceklerTülin Şahin, Özge Ulusoy ve Şevval Şahin gibi modeller, su kaynaklarının korunmasına dikkat çekmek için Salda Gölü’nde yürüyecek.
23.03.2021Cadde
Salda Gölü UNESCO yolunda
Salda Gölü UNESCO yolundaBurdur’un Yeşilova ilçesindeki, Mars’ın Jezero Krateri’ndeki mineral ile kaya yapısına yeryüzündeki en benzer yapıda olan mineral, taş tortularının bulnduğu Salda Gölü’nün UNESCO’nun Doğal Miras Alanı Listesi’ne alınması için çalışma başlatıldı.
22.03.2021Gündem
Bakanlık, Salda Gölü'nün Dünya Miras Listesi'ne alınması için düğmeye bastı
Bakanlık, Salda Gölü'nün Dünya Miras Listesi'ne alınması için düğmeye bastıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nün UNESCO Doğal Miras Listesi'ne alınması için çalışma başlattı.
21.03.2021Tatil
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...Salda Gölü koruma planları kapsamında, gölün ‘Beyaz Adalar’ bölgesi yıllık taşıma kapasitesi 570 bin kişi olarak belirlendi. Daha önce buraya 1.5 milyon turist girebiliyordu. Plaja ve göle girilmesine ise izin yok
19.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Reuters Türkiye'den fotoğrafları geçti! Bir tweet yetti...
Son dakika haberi: Reuters Türkiye'den fotoğrafları geçti! Bir tweet yetti...Son dakika haberlere göre, Perseverance'ın Mars'ta araştırma yaptığı günlerde uluslararası haber ajansına konuşan NASA yöneticisi Dr. Zurbuchen, "Bir şey bulunduğunda Salda Gölü'ne de bakıp her iki süreci de inceleyebiliriz" dedi.
9.03.2021Dünya
Burdur Gezilecek Yerler (2021) - Burdur Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Burdur Gezilecek Yerler (2021) - Burdur Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTarihi ve doğal zenginlikleri ile göller bölgesi olan Burdur, turistik açıdan uğramanız gereken yerlerin arasında gelmektedir. Özellikle Antalya’ya uğramadan önce mutlaka Burdur'a girerek bu muhteşem bölgeyi ziyaret etme şansını elde edebilirsiniz. Tarihi ve kültürel mirası antik döneme kadar uzanan Burdur, özellikle doğal yapısı ile muhteşem bir göz banyosu yaptırmaktadır. İşte Burdur gezilecek yerler (2020) - Burdur mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesi hakkında detaylar sizlerle.
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklaması
Bakan Kurum'dan flaş kentsel dönüşüm açıklamasıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul'da 5,9 milyon bağımsız bölüm olduğunu belirterek, "Bunun 1,5 milyonu da riskli gözüküyor. Bunların 300 bini de acil öncelikli konutlar. 300 bin konutun dönüştürülmesi lazım." dedi.
2.03.2021Siyaset
Doğal film platosu Türkiye
Doğal film platosu TürkiyeAntik şehirleri, kanyonları, şelaleleri ve sayılamayacak kadar pek çok güzelliğiyle Türkiye, doğal bir film platosu. İstanbul’dan Kapadokya’ya her şehrin ayrı bir cazibesi var. Yerli dizi ve film sektörü bu güzellikleri çoktan keşfetti. Bu hazinenin farkına varan dünyaca ünlü yönetmen ve yapımcılar da film çekimleri için Türkiye’yi tercih ediyor.
21.02.2021Gündem
Prof. Balcı: Yaşam izine çok yakınız
Prof. Balcı: Yaşam izine çok yakınızNASA, Kızıl Gezegen Mars yolculuğunu Salda Gölü örneğini vererek tanıtmıştı.
20.02.2021Gündem
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son hali
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son haliSalda Gölü nerede? Salda Gölü'nün son durumu ile ilgili çıkan haberler herkesi korkuttu. Son yıllarda Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Salda Gölü'ndeki çekilmeye yağan yağmur ve kar yeterli olmadı. Peki, Salda Gölü son dakika durumu nasıl? Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? İşte Salda Gölü'nün son durumu.
19.02.2021Gündem
NASA: Salda, Mars’a dair fikir verecek
NASA: Salda, Mars’a dair fikir verecekMars’a Jezero Krateri’ni incelemesi için araç gönderen ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), bu kratere benzer bir jeolojik yapıya sahip Burdur’daki Salda Gölü’ndeki araştırma sonuçlarını paylaştı.
19.02.2021Gündem
Salda gölü nerede, hangi şehirde? Salda gölü özelliği ve konumu
Salda gölü nerede, hangi şehirde? Salda gölü özelliği ve konumuSalda gölü, Türkiye'nin popüler doğal güzelliklerindendir. Son dönemde kuraklıkla gündeme gelen Salda gölü, gezilip görülmesi gereken ender yerler arasında. Türkiye'nin en derin göllerinden olan Salda, koruma bölgesi olarak ilan edildi. İşte, Salda gölü özellikleri...
18.02.2021Gündem
Son yağışlar Salda Gölü'ne yetmedi
Son yağışlar Salda Gölü'ne yetmediBembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla son birkaç yıldır Türkiye'nin en önemli cazibe merkezleri arasında yer alan Salda Gölü'ndeki çekilmeye geçen günlerde yağan yağmur ve kar da yeterli olmadı. Göl kıyısında önceden insanların suya girdiği bölümlerde adacıklar ortaya çıktı. Yüksek Jeoloji Mühendisi Servet Cevni, "Salda Gölü maalesef bölgemizdeki diğer göllerin çektiği sıkıntıyı çekmektedir. Kuruma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Salda Gölü'nü etkileyen birçok sebep var" dedi.
18.02.2021Tatil
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildi
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildiBembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla son birkaç yıldır Türkiye'nin en önemli cazibe merkezleri arasında yer alan Salda Gölü'ndeki çekilmeye geçen günlerde yağan yağmur ve kar da yeterli olmadı. Göl kıyısında önceden insanların suya girdiği bölümlerde adacıklar ortaya çıktı. Yüksek Jeoloji Mühendisi Servet Cevni, "Salda Gölü maalesef bölgemizdeki diğer göllerin çektiği sıkıntıyı çekmektedir. Kuruma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Salda Gölü'nü etkileyen birçok sebep var" dedi
18.02.2021Haberler
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildi
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildiBembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla son birkaç yıldır Türkiye'nin en önemli cazibe merkezleri arasında yer alan Salda Gölü'ndeki çekilmeye geçen günlerde yağan yağmur ve kar da yeterli olmadı. Göl kıyısında önceden insanların suya girdiği bölümlerde adacıklar ortaya çıktı. Yüksek Jeoloji Mühendisi Servet Cevni, "Salda Gölü maalesef bölgemizdeki diğer göllerin çektiği sıkıntıyı çekmektedir. Kuruma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Salda Gölü'nü etkileyen birçok sebep var" dedi
18.02.2021Gündem
Bakan Kasapoğlu: Birileri fitne üretecekler, biz onlara rağmen hizmet üreteceğiz
Bakan Kasapoğlu: Birileri fitne üretecekler, biz onlara rağmen hizmet üreteceğizGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Birileri fitne üretecekler, biz onlara rağmen hizmet üreteceğiz. Birileri yalanla, iftirayla birtakım faaliyetleri, çalışmaları karalamaya çalışacak, biz onlara inat daha çok üreteceğiz. Durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız" dedi.
7.01.2021Skorer
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA olduTürkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.
30.12.2020Haberler
Salda Gölü kıyısına ahşap üniteler yerleştiriliyor
Salda Gölü kıyısına ahşap üniteler yerleştiriliyorTürkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde yapılan çalışmalar kapsamında, ahşap üniteler yerleştirilmeye başladı.
19.12.2020Gündem
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıt
Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıt Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki sel felaketi sonrası mahsur kalanlara kepçe üzerinde ulaşmasına ilişkin yapılan eleştirilere, "Biz kimlerin bu milletin ödediği paralarla hain emellerini gerçekleştirmek için kepçeye bindiğini, o kepçeyle kimlerin çukurlar kazdığını, sonra kepçeyle kazdıkları o çukurlara kimlerin gömüldüğünü biliyoruz. Bizi çevreci olmamakla suçlayanların çevreciliklerini gördük. Şaşkınlık içerisindeyiz." yanıtını verdi.
20.11.2020Siyaset
Girişin yasaklandığı Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölgesi yine ilgi odağı
Girişin yasaklandığı Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölgesi yine ilgi odağıTürkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nün Beyaz Adalar kısmına girişler, 15 Ekim'de yasaklandı. Buna rağmen bölge, yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmayı sürdürüyor. Beyaz Adalar kısmında göle giremeyenler ise Tabiat Parkı, Doğanbaba, Kayadibi ve Belediye Halk Plajı'na yöneliyor.
28.10.2020Gündem
Bu bitki dünyada sadece Salda Gölü kıyısında bulunuyor
Bu bitki dünyada sadece Salda Gölü kıyısında bulunuyorBurdur'un Yeşilova ilçesindeki beyaz kumsalı ve turkuaz rengi suyunun güzelliğiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen Salda Gölüne girilmesi yasaklanmıştı.
24.10.2020Tatil
Salda Gölü'nün Beyaz Adalar kısmı kapatıldı
Salda Gölü'nün Beyaz Adalar kısmı kapatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 15 Ekim'den itibaren girişlere kapanacağını açıkladığı Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün Beyaz Adalar bölümüne ziyaretçi girişi yasaklandı.
15.10.2020Tatil

Benzer Haber Etiketleri

salda gölüburdursaldaNASAMars

Salda Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.