Salda Gölü

Salda Gölü

Son dakika Salda Gölü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Salda Gölü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Salda Gölü haber sayfamızda...

Salda Gölü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 306 salda gölü haberi bulunmuştur.
Salda Gölü için yeni öneri
Salda Gölü için yeni öneriSalda Gölü'nde, Beyaz Adalar kısmı için uygulanan giriş yasağının, gölün tamamını kapsaması istendi. Ziyaretçilerin şampuan, güneş kremi kullanmasıyla çok kapsamlı kirlilik oluştuğu, kapalı havza göl özelliği nedeniyle de bu kirliliğin atılamadığı kaydedildi.
19.06.2022Gündem
50 yıllık ortalamayı aştı! Karadeniz'in turkuaza bürünen rengi uzaydan görülüyor
50 yıllık ortalamayı aştı! Karadeniz'in turkuaza bürünen rengi uzaydan görülüyorKaradeniz’in mavi yüzeyinin son günlerde yerini bıraktığı turkuaz rengi, uydu fotoğraflarına yansıdı. Öte yandan Karadeniz’i turkuaz görüntüsü ise Salda Gölü'ne benzetildi.
17.06.2022Gündem
Bir şehir büyüklüğünde! Mars'ta 'izleyen göz' bulundu
Bir şehir büyüklüğünde! Mars'ta 'izleyen göz' bulunduKızıl Gezegen'in güney yarımküresindeki devasa kraterin içindeki kanallar, ESA tarafından insan gözündeki damarlara benzetildi. Uzay ajansı, fotoğrafları 'Mars bir gözü açık uyuyor' başlığıyla dünyaya duyurdu.
13.06.2022Dünya
Bakanlık, çevre projelerini hızlandırdı
Bakanlık, çevre projelerini hızlandırdıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı; bu yılki temasını "Sıfır Atık" olarak belirlediği Türkiye Çevre Haftası’nı 81 ilde çeşitli etkinliklerle kutluyor. Çevre projeleri sayısını her geçen gün daha da artıran Bakanlık, her proje için net hedefler ortaya koyuyor. İşte Bakanlığın son dönemde hız verdiği bazı çevre projelerinden rakamlar…
2.06.2022Ekonomi
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisini
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisiniBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü yurt içi ve dışından her gün çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsalıyla hayran bırakan Salda'yı görmeye gelenler düşüncelerini yazmaları için konulan ziyaretçi defterine de duygularını yazıyor. Bazı ziyaretçiler deftere aşkını ilan edip, yaşadıkları aşk acısını not ederken, bazıları ise dilek ve temennilerde bulundu.
29.05.2022Haberler
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisini
Yer: Salda Gölü! Kimi aşkını yazdı kimi temennisiniBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü yurt içi ve dışından her gün çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Turkuaz renkli suyu ve beyaz kumsalıyla hayran bırakan Salda'yı görmeye gelenler düşüncelerini yazmaları için konulan ziyaretçi defterine de duygularını yazıyor. Bazı ziyaretçiler deftere aşkını ilan edip, yaşadıkları aşk acısını not ederken, bazıları ise dilek ve temennilerde bulundu.
29.05.2022Gündem
AK Parti'li Karaaslan: Millet Bahçesi’ne karşı çıkmaları acı bir durumdur
AK Parti'li Karaaslan: Millet Bahçesi’ne karşı çıkmaları acı bir durumdurAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, yaptığı açıklamada, “Gezi’de ağaç bahanesiyle şehirlerimizi yakıp yıkanların, İstanbul’un en büyük Millet Bahçesi’ne dikilecek 145 bin 300 ağaca karşı çıkmaları, çevreyi bu kadar çok konuşup, çevre katliamlarına kendi yönetimleri eliyle yapıldı diye sessiz kalmaları acı bir durumdur” dedi.
28.05.2022Siyaset
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!
Bakan Kurum'dan kira düzenlemesiyle ilgili flaş açıklama!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kira düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
28.05.2022Ekonomi
Bakan Kurum: "Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar"
Bakan Kurum: "Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Kurum, “Salda’da çöp yığınları varken, kumsalda araçlar gezerken ortada olmayanlar; biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar.” dedi. Kimi yerlerde olduğu gibi Salda Gölü'nün belli bir noktasında da mevsimsel sebeplerle su çekilmesi gerçekleştiğini belirten Kurum, bunun insan kaynaklı olmadığını vurguladı.
18.05.2022Haberler
Bakan Kurum: Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar
Bakan Kurum: Biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılarÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Salda Gölü ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Kurum, “Salda’da çöp yığınları varken, kumsalda araçlar gezerken ortada olmayanlar; biz Salda’ya sahip çıkınca çevreci olduklarını hatırladılar.” dedi. Kimi yerlerde olduğu gibi Salda Gölü'nün belli bir noktasında da mevsimsel sebeplerle su çekilmesi gerçekleştiğini belirten Kurum, bunun insan kaynaklı olmadığını vurguladı.
18.05.2022Gündem
Salda Gölü için yeni açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme oldu
Salda Gölü için yeni açıklama: Su seviyesinde 5 santim yükselme olduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Hacı Abdullah Uçan, Salda Gölü ile ilgili açıklamada bulundu. Uçan "Bu bölgede kuyu açılmasına, su sondajlarına, yeni bir gölet veya baraj yapımına kesinlikle müsaade edilmemektedir. Bölgede buharlaşma oranının yüksek olmasına rağmen Salda Gölü'nün su seviyesinde ocak ayından bu zamana kadar 5 santim yükselme olmuştur" dedi.
17.05.2022Gündem
Bakanlıktan, 'Zeytinliklerden sonra sit alanları da ranta açılıyor' iddiasına açıklama
Bakanlıktan, 'Zeytinliklerden sonra sit alanları da ranta açılıyor' iddiasına açıklamaÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 'Zeytinliklerden sonra sit alanları da ranta açılıyor' şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek "Nitelikli Doğal Koruma Alanlarının tanımının daha fazla yapılaşmaya izin verecek şeklinde değiştirildiği iddiası tamamen asılsızdır" açıklaması yaptı.
6.03.2022Ekonomi
Kayıp olarak aranıyordu! Kazada öldüğü ortaya çıktı
Kayıp olarak aranıyordu! Kazada öldüğü ortaya çıktıDenizli'nin Pamukkale ilçesinde 2 gün önce polise kayıp başvurusu yapılan Tolga Erkan'ın (39), Çardak ilçesinde uçurumun sonunda takla atan otomobilin içinde cansız bedeni bulundu.
17.02.2022Gündem
Son dakika: Bakan Kurum'dan TOKİ konutlarına indirim müjdesi
Son dakika: Bakan Kurum'dan TOKİ konutlarına indirim müjdesiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Mart 2022'de TOKİ konutlarına ilişkin yeni bir indirim kampanyası düzenleyeceklerini açıkladı.
5.02.2022Ekonomi
Salda Gölü kumsalında tepki çeken görüntü! Kepçelerle su kuyusu kazıldı
Salda Gölü kumsalında tepki çeken görüntü! Kepçelerle su kuyusu kazıldıBurdur'da, Maldivler'e benzetilen, turkuaz suyu ve bembeyaz kumsalı ile tanınan Salda Gölü'nün Kayadibi-Doğanbaba arasında kalan, İl Özel İdare'ye ait misafirhane ve plajın bulunduğu alanında kepçelerle su kuyusu kazılması tepki çekti. Salda Gölü Koruma Derneği Başkanı Gazi Osman Şakar, "Kazdıkları yer, göle 50-100 metre ve birinci derecede doğal sit alanına giriyor" dedi.
22.01.2022Gündem
Salda Gölü Nerede? Salda Gölü'ne Nasıl Gidilir? (2022)
Salda Gölü Nerede? Salda Gölü'ne Nasıl Gidilir? (2022)Salda Gölü dünyanın en temiz gölleri arasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle mevsiminde pek çok yerli ve yabancı turist bölgeyi ziyaret ediyor. İlgi odağı olmaya devam eden bölge konusunda gitmek isteyen pek çok kişi, detaylı olarak araştırma yapmakta ve internetten bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Salda Gölü nerede? Salda Gölü'ne nasıl gidilir? İşte detaylar...
6.01.2022Tatil
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuş
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuşÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından Salda Gölü ile ilgili paylaşım geldi. Bir ziyaretçi Görüntülerde Salda Gölü’nün son hâlinin ne kadar huzur verdiğini, göl suyunun ne kadar berrak olduğunu dile getirdi.
24.12.2021Gündem
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuş
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuşÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından Salda Gölü ile ilgili paylaşım geldi. Bir ziyaretçi Görüntülerde Salda Gölü’nün son hâlinin ne kadar huzur verdiğini, göl suyunun ne kadar berrak olduğunu dile getirdi.
24.12.2021Haberler
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!
Bakan Kurum’dan belediyelere 'Yeşil Kalkınma' çağrısı!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam’da devam eden AK Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı’nda belediye başkanlarına hitap etti. Bakanlık çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Bakan Murat Kurum, belediye başkanlarına “iklim değişikliği ve yeşil kalkınma projeleri hazırlayıp Bakanlığa başvurmaları” çağrısında bulundu. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ile ilgili ise Kurum, ' İnşallah tamamlandığında dünyanın sayılı şehir parkları arasındaki yerini alacak' ifadelerine yer verdi.
24.12.2021Siyaset
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Salda artık çok daha güzel
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Salda artık çok daha güzel Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda görüşülerek kabul edildi.
12.12.2021Haberler
Bakan Kurum: Allah’ın izniyle Kanal İstanbul’u da yapacağız!
Bakan Kurum: Allah’ın izniyle Kanal İstanbul’u da yapacağız!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2022 yılı bütçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda görüşülerek kabul edildi. Bakan Kurum bütçe konuşmasında, “Nasıl ki dün Marmaray’ı, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprülerimizi, 1 milyonu aşan sosyal konutlarımızı, İstanbul Havalimanını, şehir hastanelerimizi, millet bahçelerimizi yaptıysak Allah’ın izniyle milletin desteğiyle Kanal İstanbul’u da yapacağız.” dedi.
12.12.2021Siyaset
Bakan Kurum 'Salda Gölü'nde son durum' diyerek açıkladı: Kaçak yapıların tamamını yıktık
Bakan Kurum 'Salda Gölü'nde son durum' diyerek açıkladı: Kaçak yapıların tamamını yıktıkÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Açtığımız her yeni kapı, Kürt kardeşlerimiz için huzur olmuştur. Attığımız her temel, kalemi silaha galip kılmıştır. Açtığımız her millet bahçesi, çocuklarımızın neşesi olmuştur” dedi. Kurum, “Hani hep Salda üzerinden bize iftira atan, milletimizi aldatan arkadaşlardan ricam, özellikle iyi dinlemeleridir. Bakın Salda’daki son durum şudur! Araçlar artık gölün çok uzağında, kıyısına kadar giremiyor. Çöp yığınları artık yok." ifadelerini kullandı.
11.12.2021Siyaset
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmaz
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması: Bu millet tehditlere kulak asmazÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Kanal İstanbul ile gündeme gelmeye çalışanların ne yazık ki bir tehdit dili kullandığına şahit oluyoruz. Bir bakıyorsunuz müteahhitler tehdit ediliyor, bir bakıyorsunuz devlet kurumları, bakanlık çalışanları, kurumların başındaki yöneticiler tehdit ediliyor, vatandaşlarımız tehdit ediliyor. Bu tehdit dilini kullananlar şunu çok iyi bilmelidir ki bu millet, bu tehditlere kulak asmaz, tehdit edenleri görüyor ve gereken cevabı da verecektir." dedi.
11.11.2021Ekonomi
Salda Gölü Giriş Ücreti Nedir? Hangi Günler Gidilebilir?
Salda Gölü Giriş Ücreti Nedir? Hangi Günler Gidilebilir?Salda Gölü, Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenmiş olan doğal güzelliklerimiz arasında yer alıyor. Günümüzde sosyal medyanın da etkisi ile son yıllarda büyük bir popülerlik kazanan turistlik bir beldeye dönüştü. Tatil bölgelerine giden yol güzergahlarına yakınlığı nedeni ile de, tatilciler Saldivler Plajı‘nda mola verdikten sonra yollarına devam ediyor. Salda Gölü giriş ücreti nedir tüm detayları ile derledik.
20.10.2021Eğitim
Türkiye'nin En Derin Gölü Hangisidir Ve Kaç Metredir?
Türkiye'nin En Derin Gölü Hangisidir Ve Kaç Metredir?Türkiye, coğrafi olarak da eşitliliği ile dikkat çeken bir ülkedir. Dört mevsimin aynı anda yaşanabildiği ülkemizde çok sayıda göl de bulunur. İşte ilgiyle okuyacağınız Türkiye'nin en derin gölü hangisidir, nerede bulunur ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.
19.10.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Salda Gölü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.