Yeşilova

Yeşilova

Son dakika Yeşilova haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yeşilova gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yeşilova haber sayfamızda...

Yeşilova

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.187 yesilova haberi bulunmuştur.
Bayraklı Malik’i unutmadı
Bayraklı Malik’i unutmadıBayraklı Belediyesi İzmir depreminde hayatını kaybeden 28 yaşındaki başarılı futbolcu Malik Tahirler anısına futsal turnuvası düzenledi. Bayraklı’dan 12 takımın katıldığı etkinlikte şampiyon Soğukkuyu Spor Kulübü oldu.
6.04.2021Ege
Salda Gölü'nde doğa kendini yeniledi
Salda Gölü'nde doğa kendini yenilediBurdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü'nün geçen yıl 15 Ekim'de ziyarete kapatılmasıyla gölün Beyaz Adalar sahilinde, insan sağlığına iyi geldiği gerekçesiyle oluşturulan ve doğaya zarar veren çamur çukurları, kendiliğinden kapanmaya başladı.
5.04.2021Tatil
Ağlayan çocuğuna aldırış etmeden eşini darp etti
Ağlayan çocuğuna aldırış etmeden eşini darp ettiKüçükçekmece'de bir kişi ağlayan çocuğuna aldırış etmeden eşini sokak ortasında darbetti. Yaşananlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.
5.04.2021Haberler
Tatlı Mustafa’ya  vefa örneği
Tatlı Mustafa’ya vefa örneğiYeşilova Kulübü Kurucusu Küçükoğullarından’ın adı bir dönem yaşadığı Mersinli’deki sokağa verildi
27.03.2021Ege
Yangını film gibi izlediler
Yangını film gibi izledilerİzmit'te bir binanın çatı katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Toplanan mahalle sakinleri, söndürme çalışmalarını film gibi izlerken, sosyal mesafe ise unutuldu.
27.03.2021Haberler
Gören geldi! Film gibi izlediler
Gören geldi! Film gibi izledilerİzmit'te bir binanın çatı katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Toplanan mahalle sakinleri, söndürme çalışmalarını film gibi izlerken, sosyal mesafe ise unutuldu.
27.03.2021Gündem
Salda Gölü UNESCO yolunda
Salda Gölü UNESCO yolundaBurdur’un Yeşilova ilçesindeki, Mars’ın Jezero Krateri’ndeki mineral ile kaya yapısına yeryüzündeki en benzer yapıda olan mineral, taş tortularının bulnduğu Salda Gölü’nün UNESCO’nun Doğal Miras Alanı Listesi’ne alınması için çalışma başlatıldı.
22.03.2021Gündem
Bakanlık, Salda Gölü'nün Dünya Miras Listesi'ne alınması için düğmeye bastı
Bakanlık, Salda Gölü'nün Dünya Miras Listesi'ne alınması için düğmeye bastıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nün UNESCO Doğal Miras Listesi'ne alınması için çalışma başlattı.
21.03.2021Tatil
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...
Bakanlıktan yeni adım! Sınır geldi, izin yok...Salda Gölü koruma planları kapsamında, gölün ‘Beyaz Adalar’ bölgesi yıllık taşıma kapasitesi 570 bin kişi olarak belirlendi. Daha önce buraya 1.5 milyon turist girebiliyordu. Plaja ve göle girilmesine ise izin yok
19.03.2021Ekonomi
Yaşayan tarihe vefa ziyareti
Yaşayan tarihe vefa ziyaretiBuca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, İzmir’in tarihine ışık tutulmasına katkı sağlayan 8 bin 500 yıllık Yeşilova Höyüğü’nün kâşifi Ali Beke Özkan’ı unutmadı.
6.03.2021Ege
Bornova’da işletmeler yeni önlemlere uyuyor
Bornova’da işletmeler yeni önlemlere uyuyorBornova Belediyesi, işyerlerinde denetimlere başladı.
6.03.2021Ege
Küçükçekmece Posta Kodu Nedir? İstanbul Küçükçekmece Mahallelerinin Posta Kodları
Küçükçekmece Posta Kodu Nedir? İstanbul Küçükçekmece Mahallelerinin Posta Kodlarıİstanbul'un ve İstanbul'un her bir ilçesi için ayrı ayrı posta kodları belirlenmiştir. Bu posta kodları posta haberleşmeyi düzgün bir şekilde işlemesini sağlar. Posta kodları her il için ayrı olduğundan dolayı çoğu zaman posta kodları hakkında bilgimiz olmayabiliyor. Özellikle posta kodlarının bilinmesi adrese teslim kargo taşımacılıkta önem teşkil eder. İstanbul'un Küçükçekmece ilçesi için de ayrıca bir posta kodu belirlenmiştir. Peki, Küçükçekmece posta kodu nedir? İstanbul Küçükçekmece mahallelerinin posta kodlarına dair tüm bilgiler.
24.04.2020Posta Kodları
Etimesgut İl Posta Kodu Nedir? Ankara Etimesgut Mahallelerinin Posta Kodları
Etimesgut İl Posta Kodu Nedir? Ankara Etimesgut Mahallelerinin Posta KodlarıElektronik ortamda adres tariflerinin kolaylığı açısından posta kodları belirlenmiştir. Posta kodları her ile tanımlandığı gibi ilçelere ve mahallelere göre de farklılık gösterir. İşte Etimesgut ilçesine ait posta kodları ve detayları.
24.04.2020Posta Kodları
Burdur Haritası: Burdur İlçeleri Nelerdir? Burdur İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Burdur Haritası: Burdur İlçeleri Nelerdir? Burdur İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Akdeniz bölgesinde bulunan Burdur'un yapısını genellikle Yörükler oluşturur. Özellikle her yıl yaylalarda düzenli olarak Yörük Festivalleri yapılır. Güzel bir yemek kültürü bulunan Burdur'da Burdur Ulu Cami ve Tarihi Saat Kulesi gezilmesi gereken mekanlar arasında yer alır. Bu güzel Akdeniz şehri ile ilgili tüm detayları sizler için derledik.
21.09.2020Haritalar
Kıyılardaki imarsız yapılar yıkılacak
Kıyılardaki imarsız yapılar yıkılacakMuğla Valisi Orhan Tavlı, Marmaris ilçesinde Bozburun Yarımadası, Yeşilova ve Hisarönü körfezleri, Söğüt, Selimiye ve Orhaniye mahallelerinde denizden Sahil Güvenlik botu ile inceleme ve denetimlerde bulundu.
3.03.2021Ege
‘Kıymetli birliktelik’
‘Kıymetli birliktelik’ CHP Balkan Masası Buluşması, tarihi Yeşilova Höyüğü yanındaki Ziyaretçi Merkezi’nde yapıldı.
27.02.2021Ege
Bayraklı’da UNESCO heyecanı
Bayraklı’da UNESCO heyecanıTARKEM ekibi, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı ziyaret etti.
21.02.2021Ege
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son hali
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son haliSalda Gölü nerede? Salda Gölü'nün son durumu ile ilgili çıkan haberler herkesi korkuttu. Son yıllarda Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Salda Gölü'ndeki çekilmeye yağan yağmur ve kar yeterli olmadı. Peki, Salda Gölü son dakika durumu nasıl? Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? İşte Salda Gölü'nün son durumu.
19.02.2021Gündem
Salda gölü nerede, hangi şehirde? Salda gölü özelliği ve konumu
Salda gölü nerede, hangi şehirde? Salda gölü özelliği ve konumuSalda gölü, Türkiye'nin popüler doğal güzelliklerindendir. Son dönemde kuraklıkla gündeme gelen Salda gölü, gezilip görülmesi gereken ender yerler arasında. Türkiye'nin en derin göllerinden olan Salda, koruma bölgesi olarak ilan edildi. İşte, Salda gölü özellikleri...
18.02.2021Gündem
Son yağışlar Salda Gölü'ne yetmedi
Son yağışlar Salda Gölü'ne yetmediBembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla son birkaç yıldır Türkiye'nin en önemli cazibe merkezleri arasında yer alan Salda Gölü'ndeki çekilmeye geçen günlerde yağan yağmur ve kar da yeterli olmadı. Göl kıyısında önceden insanların suya girdiği bölümlerde adacıklar ortaya çıktı. Yüksek Jeoloji Mühendisi Servet Cevni, "Salda Gölü maalesef bölgemizdeki diğer göllerin çektiği sıkıntıyı çekmektedir. Kuruma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Salda Gölü'nü etkileyen birçok sebep var" dedi.
18.02.2021Tatil
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildi
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildiBembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla son birkaç yıldır Türkiye'nin en önemli cazibe merkezleri arasında yer alan Salda Gölü'ndeki çekilmeye geçen günlerde yağan yağmur ve kar da yeterli olmadı. Göl kıyısında önceden insanların suya girdiği bölümlerde adacıklar ortaya çıktı. Yüksek Jeoloji Mühendisi Servet Cevni, "Salda Gölü maalesef bölgemizdeki diğer göllerin çektiği sıkıntıyı çekmektedir. Kuruma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Salda Gölü'nü etkileyen birçok sebep var" dedi
18.02.2021Haberler
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildi
Salda Gölü'nde korkutan manzara! 30 metre çekildiBembeyaz kumsalı ve turkuaz renkli suyuyla son birkaç yıldır Türkiye'nin en önemli cazibe merkezleri arasında yer alan Salda Gölü'ndeki çekilmeye geçen günlerde yağan yağmur ve kar da yeterli olmadı. Göl kıyısında önceden insanların suya girdiği bölümlerde adacıklar ortaya çıktı. Yüksek Jeoloji Mühendisi Servet Cevni, "Salda Gölü maalesef bölgemizdeki diğer göllerin çektiği sıkıntıyı çekmektedir. Kuruma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Salda Gölü'nü etkileyen birçok sebep var" dedi
18.02.2021Gündem
Şehir farklı yöntem aynı! Silahlarla ortaya çıkıp, kabusu yaşattılar
Şehir farklı yöntem aynı! Silahlarla ortaya çıkıp, kabusu yaşattılarİki ilde yaşanan silahlı soygun anları kameraya yansıdı. İzmir Bornova ilçesinde akaryakıt istasyonundaki marketi pompalı tüfek ile soyan Emre K. polis tarafından yakalandı. Şüpheli Emre K.’nin soygun öncesi bir pastane çalışanına doğrulttuğu tüfeği havaya ateşleyip, kaçtığı da ortaya çıktı. Öte yandan Sultangazi'de elektronik eşya satan mağazaya müşteri gibi gelen bir kişi kasiyere silah doğrultarak, paraları aldı. Olaydan kısa süre sonra gözaltına alınan soyguncu çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
3.02.2021Gündem
Feci kaza! 27 yaşında hayatını kaybetti
Feci kaza! 27 yaşında hayatını kaybettiBurdur'da, iki otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.
15.01.2021Gündem
Yarışlı Gölü'nün hayran bıraktığı görüntüleri Vali Arslantaş paylaştı
Yarışlı Gölü'nün hayran bıraktığı görüntüleri Vali Arslantaş paylaştıBurdur'un Yeşilova ilçesindeki Yarışlı Gölü'nün drone görüntüleri hayran bıraktı. Görüntüleri sosyal medyadan paylaşan Burdur Valisi Ali Arslantaş, "Covid-19 sürecinden sonra göçmen kuşların ziyaretini yakından temaşaya var mısınız?" dedi.
2.01.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

salda gölüegeburdurizmirsalda

Yeşilova ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.