Samandağ

Samandağ

Son dakika Samandağ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Samandağ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Samandağ haber sayfamızda...

Samandağ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 685 samandağ haberi bulunmuştur.
Hatay'da kuş kapanları imha edildi
Hatay'da kuş kapanları imha edildiHatay'ın Samandağ ilçesinde kuş yakalamak için kurulan kapanlar, polis ekiplerince imha edildi.
14.05.2022Gündem
Hz. Hızır Türbesi ziyaretçi akınına uğradı
Hz. Hızır Türbesi ziyaretçi akınına uğradıHer yıl 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gecede kutlanan Hıdrellez Bayramı, Hatay'ın Samandağ İlçesi Deniz sitesinde bulunan Hızır makamına ve çevresinde bulunan Hızır alanına gelen vatandaşlar tarafından kutlandı.
6.05.2022Gündem
Denize botla açıldıktan sonra kayboldu! 1,5 yıldır kayıp oğlunu arıyor
Denize botla açıldıktan sonra kayboldu! 1,5 yıldır kayıp oğlunu arıyorHatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan Cumali Gündoğan, 1,5 yıl önce Çevlik sahilinde arkadaşıyla birlikte botla açıldığı denizde kaybolan 23 yaşındaki oğlunu arıyor.
28.04.2022Gündem
Türkiye'deki tek Ermeni köyü 'soykırım' ifadesinden rahatsız
Türkiye'deki tek Ermeni köyü 'soykırım' ifadesinden rahatsızTürkiye'de tek Ermeni köyü olarak bilinen büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen Hatay'ın Samandağ ilçesindeki Vakıflı'nın muhtarı Berç Kartun, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için 'Ermeni Soykırımı' ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Kartun, “Bizden önceki kuşak, bizim kuşak bu söylemlerden bıktı usandı, artık sıkıldık" dedi.
26.04.2022Gündem
Çöl kulaklı toygarı kuşu Türkiye'de ilk kez Hatay'da gözlemlendi
Çöl kulaklı toygarı kuşu Türkiye'de ilk kez Hatay'da gözlemlendiHatay'da Milleyha Sulak Alanı’nın bulunduğu Samandağ'da çöl kulaklı toygarı kuşu görüntülendi. Türkiye'de ilk kez Hatay'da gözlemlenen kuş, 496. kuş türü olarak kayıtlara girdi.
26.04.2022Haberler
Toz taşınımı Türkiye'ye yeni kuş türü getirdi
Toz taşınımı Türkiye'ye yeni kuş türü getirdiHatay'da Mileyha Sulakalanı’nın bulunduğu Samandağ'da Çöl Kulaklı Toygarı kuşu görüntülendi. Türkiye'de ilk kez Hatay'da gözlemlenen kuş, 496.kuş türü olarak kayıtlara girdi.
25.04.2022Haberler
Kıyıya kadar gelen köpek balıkları böyle görüntülendi
Kıyıya kadar gelen köpek balıkları böyle görüntülendiHatay'ın Samandağ ilçesin de bulunan sahilinde kıyıya çok yakın mesafeye gelen köpekbalıkları şaşkınlık oluşturdu. Çok sayıda köpek balığının sahile yakın bölgede avlanışını vatandaşlar cep telefonu ile görüntüledi.
24.04.2022Haberler
Hatay'da sazlık alanda yangın!
Hatay'da sazlık alanda yangın!Hatay'ın Samandağ ilçesinde bulunan Mileyha Kuş Cenneti yakınındaki sazlıkta çıkan yangın söndürüldü. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.
13.04.2022Haberler
Hatay'da sazlık alanda yangın!
Hatay'da sazlık alanda yangın!Hatay'ın Samandağ ilçesinde bulunan Mileyha Kuş Cenneti yakınındaki sazlıkta çıkan yangın söndürüldü. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.
13.04.2022Gündem
Son dakika... Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı! Pazartesi gününe dikkat
Son dakika... Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı! Pazartesi gününe dikkatMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan kar uyarılarının ardından birçok kentte kar yağışı etkili oldu. Nisan ayında yurdu etkisi altına alan kar yağışı bugün de devam edecek. Kars’ta kar kalınlığı 20 santimetreyi geçerken Ankara başta olmak üzere Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan illerinde karla birlikte sıcaklıklar 10 ila 15 derece arasında düşecek. CNN Türk Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen’de Pazartesi günü için yeni uyarıda bulundu. İşte yeni hava durumu raporu…
13.04.2022Gündem
Hatay'da yeşil deniz kaplumbağası ölü bulundu
Hatay'da yeşil deniz kaplumbağası ölü bulunduHatay'ın Samandağ ilçesinde nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağası ölü bulundu. Geçtiğimiz günlerde Tunceli'de bir köyde bulunarak tedavi altına alınan ve nesli tükenme tehlikesi altında olan balaban kuşu da kurtarılamamıştı.
28.03.2022Gündem
Hatay'da uzman çavuş şaka yapmak isterken kendini vurdu
Hatay'da uzman çavuş şaka yapmak isterken kendini vurduHatay'da görevli bir uzman çavuş, nişanlısı ile telefonda görüntülü görüşme yaptığı sırada şaka yapmak isterken kendisini başından vurdu ve hayatını kaybetti.
13.03.2022Gündem
Deniz kıyısında hortum paniği! Böyle görüntülendi
Deniz kıyısında hortum paniği! Böyle görüntülendiHatay’ın Samandağ ilçesinde deniz kenarında oluşan hortum saniye saniye cep telefonuyla görüntülendi.
10.03.2022Gündem
Hatay’da hortum paniği kamerada
Hatay’da hortum paniği kameradaHatay'ın Samandağ ilçesinde denizde çıkan hortum paniğe neden oldu. İlçeye bağlı Kapısuyu Mahallesi'nde akşam saatlerine doğru denizde hortum çıktı. Vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen hortum bir süre sonra kayboldu..
9.03.2022Haberler
Hatay'da yüzlerce ölü denizanası sahile vurdu
Hatay'da yüzlerce ölü denizanası sahile vurduHatay'da sahile vuran yüzlerce ölü denizanası şaşkınlık yarattı. Çevre sakinlerinden Mahmut Faraç, "Denizanasını ilk defa bu aylarda görüyorum" ifadelerini kullandı.
8.03.2022Haberler
Yer: Hatay! "Bu aylarda ilk defa görüyorum"
Yer: Hatay! "Bu aylarda ilk defa görüyorum"Hatay'da sahile vuran yüzlerce ölü denizanası şaşkınlık yarattı. Çevre sakinlerinden Mahmut Faraç, "Denizanasını ilk defa bu aylarda görüyorum" ifadelerini kullandı.
8.03.2022Gündem
Dededen toruna fidan üretiyorlar
Dededen toruna fidan üretiyorlarHatay’ın Samandağ ilçesinde, seralarda toprakla buluşturulan tohumlar, yoğun bakım ve besleme gerektiren bir sürecin ardından fidana dönüşüyor.
6.03.2022Ekonomi
Türkiye’nin arkeolojik birikimi ve potansiyeli
Türkiye’nin arkeolojik birikimi ve potansiyeliÜlkemizin jeolojik, arkeolojik ve mimari buluntu yönünden büyük bir kültürel birikimi var. Bu birikimi değerlendirmek için gereken bilgi ve insan potansiyeline de sahibiz. Ne yazık ki bu birikimi ülkemiz insanının zenginleşmesi için kullanma becerisine sahip değiliz.
21.02.2022Arkeoloji
Okul kütüphanelerindeki kitap sayısı 4 ayda 50 milyona ulaştı
Okul kütüphanelerindeki kitap sayısı 4 ayda 50 milyona ulaştıMillî Eğitim Bakanlığının okullar arası imkân farklılıklarını azaltmak amacıyla 26 Ekim 2021 tarihinde başlattığı "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında yapılan yeni kütüphanelerle birlikte mevcut kütüphanelerin zenginleştirilmesiyle kitap sayısı dört ayda 28 milyondan 50 milyona yükseldi.
19.02.2022Gündem
SMA hastası Nefes'in anne ve babasından elektrik nöbeti
SMA hastası Nefes'in anne ve babasından elektrik nöbetiHatay'ın Samandağ ilçesinde SMA hastası 1,5 yaşındaki Nefes Yeşil’in yurt dışında tedavi olabilmesi için başlatılan kampanyada gereken paranın sadece yüzde 29'u toplanabildi. Kampanyanın ağır ilerlediğini belirten baba Cemil Yeşil, elektrik kesintisi ihtimaline karşı eşiyle sırayla kızlarının başında nöbet tuttuklarını belirterek, “Elektrik kesildiğini anladığımız zaman kalkıp kızımıza bakıyoruz. 'Kızımız nefessiz mi kalmış. ölmüş mü' diye ödümüz kopuyor. Kesinti devam ederse, cihazı çalıştıran jeneratörü devreye alıyoruz” dedi.
18.02.2022Gündem
Hatay’da 12 ton sahte içkiye 5 gözaltına alındı
Hatay’da 12 ton sahte içkiye 5 gözaltına alındıHatay’ın Samandağ ilçesinde, polis ekiplerinin 5 evde arama yaptı. Aramalarda 12 ton 166 kilo sahte içki ele geçirilirken, 5 kişi de gözaltına alındı.
12.02.2022Gündem
Ağlar denizanasıyla doldu! 'Dokunmayın' uyarısı
Ağlar denizanasıyla doldu! 'Dokunmayın' uyarısıHatay'ın Samandağ ilçesi açıklarında balıkçıların ağlarına çok sayıda denizanası takıldı. İskenderun Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahir Özcan, normalde mart ayında ortaya çıkan denizanalarının erken görülmesiyle ilgili inceleme başlattıklarını belirterek, "Denizanaları zehirli olduğu için dokunulmaması gerekiyor" dedi.
12.02.2022Gündem
Gine açıklarındaki kokain operasyonunda 4 tutuklama
Gine açıklarındaki kokain operasyonunda 4 tutuklamaGine açıklarında Türk bayraklı bir balıkçı teknesinde, 528 kilogram kokain ele geçirilmesiyle ilgili Hatay'da gözaltına alınan 5 kişiden 4’ü tutuklandı.
10.02.2022Gündem
Hatay'da 5 araç birbirine girdi!
Hatay'da 5 araç birbirine girdi!Hatay'ın Defne ilçesinde 5 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Kaza sonrası inceleme ve soruşturma başlatıldı.
30.01.2022Gündem
500 ‘nazik dev’ aynı kareye girdi
500 ‘nazik dev’ aynı kareye girdiNesli tükenme tehdidi altındaki ‘balina köpek balıklarının’ şimdiye kadarki en büyük göçü Katar açıklarında gerçekleşti.
25.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Samandağ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.