Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı

Son dakika Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı haber sayfamızda...

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.048 sanayi ve teknoloji bakanlığı haberi bulunmuştur.
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna aday
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna adayOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde 2019 yılında çıkan hortumda çalıştığı sebze halinde pazar şemsiyesi ile birlikte yerden havalanarak uçan ve Türkiye’de “Şemsiye ile uçan adam” olarak ünlenen Sadık Kocadallı, Türkiye Uzay Ajansı tarafından uzaya gönderilecek Türk uzay yolcusu olmaya aday olduğunu söyledi.
24.05.2022Haberler
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna aday
'Şemsiye ile uçan adam' uzay yolculuğuna aday Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 2019 yılında çıkan hortumda çalıştığı sebze halinde pazar şemsiyesi ile birlikte yerden havalanarak uçan ve Türkiye’de “Şemsiye ile uçan adam” olarak ünlenen Sadık Kocadallı, Türkiye Uzay Ajansı tarafından uzaya gönderilecek Türk uzay yolcusu olmaya aday olduğunu söyledi.
24.05.2022Gündem
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendi
Uzaya gidecek Türk adaylarda aranacak kriterler belirlendiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı 'Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu' projesinin detayları açıklandı. Bilimsel araştırmalar için Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilecek Türk uzay yolcusu ile ilgili aranılan kriterler açıklandı. 'uzaya.gov.tr' adresinden yapılacak başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda uygun görülen 2 adaydan biri Uluslararası Uzay İstasyonu'na çıkacak ilk Türk olacak.
24.05.2022Haberler
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli oldu
Türkiye’nin uzay projesi başlıyor! Detaylar belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı çerçevesinde ‘Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu’ görevini başlattıklarını açıkladı. Türk uzay yolcusunda aranacak kriterler ise 45 yaşından küçük olmak, Mühendislik, Fen Bilimleri, Temel Bilimler, Fen Bilimleri ve Temel Bilimler alanındaki Eğitim ve Tıp Fakültelerinden birini bitirmek olacak.
24.05.2022Gündem
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatları
Kadın girişimcilere yeni iş fırsatlarıBirleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından İstanbul’da düzenlenen “İş Buluşmaları ve Eşleştirme Etkinliği”nde (B2B), kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler, önde gelen Türk şirketleri ile ortak iş olanaklarını araştırma fırsatı buldu. Etkinlik, Japon Hükümeti’nin 1,1 milyon ABD doları finansman sağladığı, UNDP ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından kadın girişimciliği konusunda yürütülen daha büyük bir iş birliğinin parçası.
23.05.2022Ekonomi
‘Google haberin telifini ödemeli’
‘Google haberin telifini ödemeli’ABD’li internet şirketi Google’ın, Avrupa’daki 300 medya kuruluşuna ‘telif hakkı’ ödemesi yapması sonrasında benzer bir sistemin Türkiye’de de uygulanması gerektiği gündeme geldi. Uzmanlar, “Aramada çıkan her şeyin bedeli var” diyor.
20.05.2022Ekonomi
Google için 'telif hakkı' ödemesi gündemde: Türkiye de harekete geçmeli
Google için 'telif hakkı' ödemesi gündemde: Türkiye de harekete geçmeliGoogle, Avrupa'daki 300 medya kuruluşuna 'telif hakkı' çerçevesinde ödeme yapmayı kabul etti. Google'ın Almanya, Macaristan, Fransa ve Hollanda ile birlikte pek çok AB ülkesi için 'telif hakkı ödeme kararı' sonrası benzer bir sistemin Türkiye'de de uygulanması gerektiği yeniden gündeme geldi. SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan konuyla ilgili açıklamasında, Google'ın Avrupa Birliği'nin Telif Hakkı Kuralları'nı kabul ettiğini vurgulayarak, Türkiye'nin de dijital telif yasası çıkarması gerektiğini ifade etti.
19.05.2022Gündem
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandı
Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 1. Toplantısı Ortak Bildirisi imzalandı. Ayrıca Türkiye ile Cezayir arasında siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel, turistik alanlarda iş birliğini içeren 15 anlaşma imzalandı.
16.05.2022Gündem
Bilişim Vadisi'nde 36 saatlik blokzincir maratonu
Bilişim Vadisi'nde 36 saatlik blokzincir maratonuTürkiye Açık Kaynak Platformu, blokzincir, NFT ve metaverse alanında, belli bir zaman dilimi içerisinde hedefe yönelik proje geliştirme yarışması düzenledi. Bilişim Vadisi'nde düzenlenen 36 saatlik kesintisiz maratonda 41 takımdan 112 geliştirici kıyasıya yarıştı.
16.05.2022Ekonomi
Erdoğan müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı belli oldu
Erdoğan müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışında yaş çay taban fiyatını açıkladı.
14.05.2022Haberler
Erdoğan müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı belli oldu
Erdoğan müjdeyi verdi! Yaş çay alım fiyatı belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı’nın açılışında yaş çay taban fiyatını açıkladı.
14.05.2022Ekonomi
Rize-Artvin Havalimanı açılışında tarihi anlar! Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Rize-Artvin Havalimanı açılışında tarihi anlar! Erdoğan'dan önemli açıklamalarTürkiye'nin 2'nci (Ordu Havalimanı), dünyanın 5'inci deniz üzerindeki havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı açıldı. Açılışta 'Türkiye'ye çağ atlatmanın verdiği huzuruyla sizlerin karşınızdayız. Bu eser ne dağların ne denizlerin bizim hizmet azmimizin önünde duramayacağını işaretidir' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bu topraklarda yaşayanlar ve ziyarete gelenler yanında bölgenin güzelliklerini görmek isteyen herkese Rize, Artvin artık bir uçak bileti mesafesindedir.' açıklamasını yaptı.
14.05.2022Ekonomi
Türkiye, yeşil dönüşüm sürecini OSB’lerle fırsata çevirecek
Türkiye, yeşil dönüşüm sürecini OSB’lerle fırsata çevirecekOrganize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, organize sanayi bölgelerinin yeşil dönüşüm sürecine çok güçlü bir şekilde hazırlandığını belirterek, Türkiye’nin yeşil dönüşüm sürecini OSB’lerle fırsat çevireceğini söyledi.
13.05.2022Ekonomi
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında 15 yeni anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev anlaşmaların ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "5 milyar dolar olarak belirlediğimiz hedefimizi geride bıraktık. İnşallah birlikte atacağımız adımlarla 10 milyar dolar hedefine ulaşacağız." dedi. Tokayev ise açıklamasında, "Türkiye, Kazakistan için çok önemli bir stratejik ortaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman bize destek olduğunu biliyoruz. Erdoğan vizyon sahibi bir lider." ifadelerini kullandı.
10.05.2022Siyaset
Bakan Varank: Katma değerli üretimde büyük ivme yakaladık
Bakan Varank: Katma değerli üretimde büyük ivme yakaladıkSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'yi katma değerli üretimle büyütmek isteyen bir iktidar olduklarını belirterek, özellikle Ar-Ge merkezleri ve teknoparkların gelişmesiyle mühendislerin, teknik personelin çok daha katma değerli ürünleri geliştirip üretmekte büyük bir ivme yakaladığını söyledi.
5.05.2022Ekonomi
Yabancı yatırımcının İzmir’e ilgisi büyük
Yabancı yatırımcının İzmir’e ilgisi büyükİzmir’e yapılan yabancı yatırımlarda Almanya, İran ve Hollanda başı çekiyor. İzmir’de 2011-2019 yılları arası her yıl 100’ün üzerinde yabancı sermayeli firma kuruldu.
4.05.2022Ekonomi
İMECE uydusuna 'yürüyen temiz oda'
İMECE uydusuna 'yürüyen temiz oda'Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (UZAY) tarafından geliştirilen ve 15 Ocak'ta uzay yolculuğuna çıkacak olan İMECE, bir mobilya şirketi tarafından yerli ve milli imkanlarla üretilen taşıyıcı kabin ve buna bağlı çalışacak iklimlendirme sistemi 'yürüyen temiz oda' ile güvende olacak.
3.05.2022Ekonomi
Düşük tüketimli OSB sanayicilerine, doğal gazda bayram müjdesi
Düşük tüketimli OSB sanayicilerine, doğal gazda bayram müjdesiOrganize sanayi bölgelerinde üretim yapan, ancak yıllık doğal gaz tüketimi 300 bin metreküpün altında olmasına rağmen Kademe-1 yerine daha yüksek fiyatlı olan Kademe-2 tarifesinden doğalgaz kullanan sanayi tesislerinin mağduriyetleri ortadan kalktı.
30.04.2022Ekonomi
ASELSAN ilk çeyreği büyümeyle tamamladı
ASELSAN ilk çeyreği büyümeyle tamamladıAskeri Elektronik Sanayi'nin (ASELSAN) 2022 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. ASELSAN'ın 3 aylık cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 büyüyerek 4,4 milyar TL'ye ulaştı. Yatırımlarıyla sürdürülebilir büyümesine devam etti.
27.04.2022Uzmanpara
Sanayiciye ucuz doğalgaz müjdesi
Sanayiciye ucuz doğalgaz müjdesiOSB bünyesinde üretim yapan ancak yıllık 300 bin Sm3 limitinin altında doğalgaz kullanan sanayicilerin mağduriyeti, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yaptığı düzenleme ile giderildi.
26.04.2022Ege
Bakan Varank Esenler'de gençlerle iftar yaptı
Bakan Varank Esenler'de gençlerle iftar yaptıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Esenler'de gençlerle birlikte iftar yaptı. İftar sonrası konuşma yapan Varank, "7 genç bir araya gelip 3 ayda bir oyun yapmışlar. Sonra da bu oyunu tam 200 milyon dolara Amerika Birleşik Devletlerine satmışlar. Sizlerin sayesinde de bu ülkeyi o özlediğimiz, hayalini kurduğumuz, en büyük 10 ekonomiden biri haline sizlerle birlikte getireceğiz" dedi.
26.04.2022Gündem
Bakan Varank'tan mağarada üretilen Divle obruk peynirine inceleme
Bakan Varank'tan mağarada üretilen Divle obruk peynirine incelemeSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karaman'ın Ayrancı ilçesinde Divle obruk peynirinin üretildiği mağarada incelemelerde bulundu. Bakan Varank, İtalyan ve Fransız peynirleriyle rekabet edebileceğini belirttiği peynirin yılda 60 ton üretilebilecek kapasitede olduğunu ifade ederek, kapasiteyi artırmak için çalıştıklarını söyledi.
24.04.2022Ekonomi
“Teknolojik olarak bağımsız olmadan tam bağımsızlığa ulaşmak mümkün olmaz”
“Teknolojik olarak bağımsız olmadan tam bağımsızlığa ulaşmak mümkün olmaz”Yozgat’ta fabrika açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknolojik olarak bağımsız olmadan tam bağımsızlığa ulaşmanın mümkün olmadığını söyledi.
18.04.2022Ekonomi
İşte Türkiye'nin en gelişmiş ilçeleri
İşte Türkiye'nin en gelişmiş ilçeleriSanayi Bakanlığı'nın sosyo - ekonomik gelişmişlik araştırmasına göre Türkiye'de en gelişmiş ilçe Şişli. İlk 10'da İstanbul'dan 7, Ankara'dan 2, Bursa'dan 1 ilçe var.
18.04.2022Ekonomi
Bakanlıktan, 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'
Bakanlıktan, 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, girişimcilerin hızlı şarj istasyonu yatırımı yapmasını sağlamak üzere 'Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı'nı başlattı. Toplam bütçesi 300 milyon TL olan hibe desteği ile 81 ilde 1560 noktada hızlı şarj istasyonu kurulacak.
16.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.