Şantiye

Şantiye

Son dakika Şantiye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Şantiye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Şantiye haber sayfamızda...

Şantiye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.240 santiye haberi bulunmuştur.
3 ayda 15 bin konut satışa çıkarılacak
3 ayda 15 bin konut satışa çıkarılacak Emlak Konut GYO, son çeyrekte İstanbul’da 12 projede 15 bin yeni konutu hayata geçirecek. Şirketin 2022 yılı hedefinde ise 20 bin konutu daha satışa çıkarmak var.
25.09.2021Ekonomi
Tarihi Uzunköprü, trafiği kapatılıp restorasyona alındı
Tarihi Uzunköprü, trafiği kapatılıp restorasyona alındıDünyanın en eski ve uzun taş köprüleri arasında bulunan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki Uzunköprü, kanatları, zemin ve kemerlerinde oluşan çatlaklar nedeniyle trafiğe kapatılıp restorasyona alındı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, köprünün orijinaline uygun restore edileceğini belirterek, "Orijinal dokusu taş, dolayısıyla taşın dışındaki yapı elemanları ortadan tamamen kaldırılacak ve tarihi orijinal dokusuna kavuşacak. Her şeyiyle orijinal olduktan sonra UNESCO'nun kalıcı miras listesine kabul edilmesi için gerekli şartları yerine getirmiş olacağız" dedi.
20.09.2021Haberler
Dünyanın en uzun köprüsü kapatıldı! Vali açıklama yaptı
Dünyanın en uzun köprüsü kapatıldı! Vali açıklama yaptıDünyanın en eski ve uzun taş köprüleri arasında bulunan, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki Uzunköprü, kanatları, zemin ve kemerlerinde oluşan çatlaklar nedeniyle trafiğe kapatılıp restorasyona alındı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, köprünün orijinaline uygun restore edileceğini belirterek, "Orijinal dokusu taş, dolayısıyla taşın dışındaki yapı elemanları ortadan tamamen kaldırılacak ve tarihi orijinal dokusuna kavuşacak. Her şeyiyle orijinal olduktan sonra UNESCO'nun kalıcı miras listesine kabul edilmesi için gerekli şartları yerine getirmiş olacağız" dedi.
20.09.2021Gündem
Personel, boş zamanını kütüphanede geçirecek
Personel, boş zamanını kütüphanede geçirecekÇiğli Belediyesi, personelin kurum içi sosyalleşme çalışması kapsamında şantiye tesisinde Abdullah Baştürk İşçi Kitaplığı’nı açtı.
14.09.2021Ege
‘Sağlıkta akla Buca gelecek’
‘Sağlıkta akla Buca gelecek’AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, 304 yataklı Buca Devlet Hastanesi ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın inşaatının kasım sonunda tamamlanacağını açıkladı
8.09.2021Ege
Zeytinburnu Belediyesi'nden İBB açıklaması
Zeytinburnu Belediyesi'nden İBB açıklamasıZeytinburnu Belediyesi tarafından Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu Çevre Düzenleme İnşaatı ile ilgili yapılan açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), 2018 yılında ihalesi yapılan inşaat düzenlemesini yönetim değişikliği sonrasında yarım bıraktığı iddia edildi.
7.09.2021Gündem
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusuMuğla'nın Bodrum ilçesinde villasının yanındaki villa şantiyesini bastığı iddia edilen iş insanı Bülent Eczacıbaşı ve çalışanları hakkında şantiye yöneticileri, ‘Araziye izinsiz girmek’ten suç duyurusunda bulundu. Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada ise, ‘’Kamu mülkiyeti olan bir araziden Bülent Eczacıbaşı geçerken, ruhsatsız bir inşaatın görevlilerince kendisinin engellendiği’’ ileri sürüldü.
4.09.2021Haberler
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu Muğla'nın Bodrum ilçesinde villasının yanındaki villa şantiyesini bastığı iddia edilen iş insanı Bülent Eczacıbaşı ve çalışanları hakkında şantiye yöneticileri, ‘Araziye izinsiz girmek’ten suç duyurusunda bulundu. Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada ise, ‘’Kamu mülkiyeti olan bir araziden Bülent Eczacıbaşı geçerken, ruhsatsız bir inşaatın görevlilerince kendisinin engellendiği’’ ileri sürüldü.
4.09.2021Gündem
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu
Bülent Eczacıbaşı hakkında, şantiye bastığı iddiasıyla suç duyurusu Muğla'nın Bodrum ilçesinde villasının yanındaki villa şantiyesini bastığı iddia edilen iş insanı Bülent Eczacıbaşı ve çalışanları hakkında şantiye yöneticileri, ‘Araziye izinsiz girmek’ten suç duyurusunda bulundu. Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada ise, ‘’Kamu mülkiyeti olan bir araziden Bülent Eczacıbaşı geçerken, ruhsatsız bir inşaatın görevlilerince kendisinin engellendiği’’ ileri sürüldü.
4.09.2021Gündem
Şantiye Nedir, Özellikleri Nelerdir? Şantiye Kurulumu Aşamaları Nelerdir?
Şantiye Nedir, Özellikleri Nelerdir? Şantiye Kurulumu Aşamaları Nelerdir?Günlük hayatta karşımıza çıkan sözcükler, dilimizde var olabileceği gibi başka bir dilden de geçmiş olabilir. Dilimize sonradan geçmiş ya da yabancı kökenli kelimelere karşı daha sık araştırma yapılmaktadır. Şantiye sözcüğü de dilimize başka bir dilden uyarlanmıştır. Şantiye nedir? Özellikleri nelerdir? Şantiye kurulum aşamaları nelerdir tüm detayları ile derledik.
2.09.2021Eğitim
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Yapı denetimcilere 38 milyon TL ceza
Yapı denetimcilere 38 milyon TL cezaÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 2011’den bu yana kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına 38 milyon lira idari para cezası uygulandı.
23.08.2021Ekonomi
Kurallara uymayan kuruluşlara ceza kesildi
Kurallara uymayan kuruluşlara ceza kesildiÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2011'den bu yana kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına 38 milyon lira idari para cezası uygulandı.
22.08.2021Uzmanpara
Yapı denetim kuruluşlarına 38 milyon lira ceza uygulandı
Yapı denetim kuruluşlarına 38 milyon lira ceza uygulandıÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2011'den bu yana kurallara uymayan yapı denetim kuruluşlarına 38 milyon lira idari para cezası uygulandı.
22.08.2021Ekonomi
Bergama unutmadı
Bergama unutmadıMarmara Depremi’nin 22. yıldönümünde Bergama Belediyesi, İzmir Afet Derneği (İZAD) işbirliği ile ilçede bir dizi farkındalık programı gerçekleştirildi.
18.08.2021Ege
Prefabrik ev modelleri 2021- Dubleks prefabrik ev çeşitleri
Prefabrik ev modelleri 2021- Dubleks prefabrik ev çeşitleriPrefabrik dubleks evler, estetik mimariyi, evi tasarlamanın yeni ve fütüristlik bir yolu ile birleştiren evlerdir. Bunlar, müşterilere şantiyedeki hava veya koşullar hakkında tam olarak neyi önemsediklerini seçme şansı veren önceden tasarlanmış modellerdir.
11.08.2021Mimarlık
Karşıyaka destek ekibi alkışlarla karşılandı
Karşıyaka destek ekibi alkışlarla karşılandıYangınla mücadele çalışmalarına destek vermek üzere Muğla’ya giden Karşıyaka Belediyesi çalışanları ilçeye döndü.
10.08.2021Ege
Ekrem İmamoğlu'ndan Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler hattında inceleme
Ekrem İmamoğlu'ndan Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler hattında incelemeİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, inşaatı devam eden Rumeli Hisarüstü - Aşiyan Füniküler Hattı şantiye alanından incelemelerde bulundu.
6.08.2021Gündem
Başkentte halkı korkutan yangın
Başkentte halkı korkutan yangınAnkara’da dün Yüksek Hızlı Tren Garı’nın hemen yanındaki bir özel hastane inşaatında kaynak makinesinden çıkan kıvılcımların izolasyon malzemelerine isabet etmesi sonucu çıkan yangın başkentlileri korkuttu...
5.08.2021Gündem
Manavgat'taki yangından kurtulan ineğin 'mucize' sürprizi!
Manavgat'taki yangından kurtulan ineğin 'mucize' sürprizi!Antalya'nın Manavgat ilçesindeki yangında birçok ev, kullanılamaz hale geldi. Yanan mahallerdeki evlerin birçoğunun altında bulunan ahırlardaki hayvanlar da etkilendi. Makbule Öksüzoğlu, yangının mahallerine doğru geldiğini görünce evini bırakıp, kaçmaya karar verdi. Ahırda bulunan hayvanları aklına gelen Öksüzoğlu, kapısını açarak, 6 ineğini kaçması için dışarı çıkarıp saldı. 1 gün sonra bakmak için geri dönen Öksüzoğlu, gebe ineğinin buzağı doğurduğunu görünce adını 'Mucize' adını koydu.
4.08.2021Gündem
Son dakika... Ankara'da korkutan yangın!
Son dakika... Ankara'da korkutan yangın!Ankara'da özel hastane inşaatında kaynak makinesinden çıkan kıvılcımlar, izolasyon malzemelerine isabet edince yangına neden oldu. Kentin birçok noktasından görülen ve paniğe neden olan alevler, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Dumandan etkilenen 2 inşaat işçisine ambulansta müdahale edildi.
4.08.2021Gündem
Yer: İzmir... 25 metrelik boşluğa düştü!
Yer: İzmir... 25 metrelik boşluğa düştü!İzmir'in Balçova ilçesinde otomobilin metro inşaatındaki 25 metrelik boşluğa düşmesi sonucu bir kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı. Pınar K'nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.
25.07.2021Haberler
İSKİ'ye ait şantiyede iskele devrildi! 3 işçi yaralı
İSKİ'ye ait şantiyede iskele devrildi! 3 işçi yaralıArnavutköy'de İSKİ'ye ait şantiye alanındaki iskelenin devrilmesi sonucu 3 işçi yaralandı.
17.07.2021Gündem
Son dakika: TOKİ'den 1 milyonuncu konut! Erdoğan: Hizmet verilmeyen hiçbir kesim bırakmadık
Son dakika: TOKİ'den 1 milyonuncu konut! Erdoğan: Hizmet verilmeyen hiçbir kesim bırakmadıkGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ 1.000.000’uncu Konut Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin konut sorununun çözümünde son 19 yıl kritik öneme sahiptir." diyerek 'Hizmet verilmeyen hiçbir kesim bırakmadık, bırakmayacağız." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 100 bin sosyal konut kampanyasına ilişkin "Şu ana kadar 12 bin sosyal konutun yapımını tamamladık. Halen 76 bin sosyal konutun inşasına devam ediyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Önümüzde iki hedef var' diyerek sıcak gelişmeleri açıkladı
7.07.2021Siyaset
İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması
İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklamasıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul'un temelinin atılacağı Sazlıdere Barajı yakınlarında yaptığı açıklamada, "Bu güzergahtan geçecek yol, 2006 yılında 1/100.000 Çevre Düzeni Planında işlenmiştir. 29 Nisan 2010 tarihinde, dönemin Ulaştırma Bakanı tarafından İstanbul'a yapılacak 3. köprünün güzergahı bir basın toplantısıyla açıklanmıştır. Kanal İstanbul ise ilk kez 27 Nisan 2011 tarihinde açıklanmıştır. Yani bu güzergâhtaki yol projesi, buraya yapılacak köprüye kadar Kanal İstanbul fikrinden 1 yıl önce belirlenmiştir" dedi.
24.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

SON DAKİKAizmirşantiyeegeBülent Eczacıbaşı

Şantiye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.