Sarı Taksi

Sarı Taksi

Son dakika sarı taksi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sarı taksi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sarı taksi haber sayfamızda...

Sarı Taksi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 239 sarı taksi haberi bulunmuştur.
Uber, Ankara'da hizmet vermeye başladı
Uber, Ankara'da hizmet vermeye başladıUber, İstanbul'dan sonra bugün itibarıyla Ankara'da da hizmet vermeye başladı.
10.03.2021Ekonomi
Uber’e yeniden Türkiye’de: Yolcular ve taksiciler ne düşünüyor?
Uber’e yeniden Türkiye’de: Yolcular ve taksiciler ne düşünüyor?Geleneksel taksi hizmetine alternatif olarak ortaya çıkan Uber, erişim engelinin kalkmasıyla artık sarı taksiler ile çalışarak hizmet verecek. Uygulamadan vatandaşlar memnunken, taksi şoförleri ise Uber’in yalnızca ‘sarı taksi’ olarak hizmet etmesini istiyor.
15.01.2021Ekonomi
Uber’e engel kalktı sarı taksi izni çıktı
Uber’e engel kalktı sarı taksi izni çıktıİstinaf mahkemesi, Uber’e erişim engelini kaldırdı ve Uber’in sarı taksiler ile çalışmaya devam etmesine izin verdi.
25.12.2020Ekonomi
Mahkemeden flaş Uber kararı! Geri dönüyor...
Mahkemeden flaş Uber kararı! Geri dönüyor...İstinaf Mahkemesi, yerel mahkemenin UBER'in faaliyetlerinin durdurulmasına ve internet sitesine erişimin engellenmesine ilişkin kararını kaldırarak yeni karar oluşturdu. İstinaf Mahmekemesi, UBER'in XL araçlarla faaliyetlerinin kaldırılmasına ilişkin yerel mahkeme ile aynı kararı oluştururken, UBER'in internet aplikasyonuna ilişkin erişim engelini kaldırdı. İstinaf, UBER'in internet sitesi üzerinden sarı taksiler ile hizmet verebileceğine hükmetti.
24.12.2020Ekonomi
Uber yeniden faaliyete geçiyor!
Uber yeniden faaliyete geçiyor!İstinaf Mahkemesi, yerel mahkemenin UBER'in faaliyetlerinin durdurulmasına ve internet sitesine erişimin engellenmesine ilişkin kararını kaldırarak yeni karar oluşturdu. İstinaf Mahmekemesi, UBER'in XL araçlarla faaliyetlerinin kaldırılmasına ilişkin yerel mahkeme ile aynı kararı oluştururken, UBER'in internet aplikasyonuna ilişkin erişim engelini kaldırdı. İstinaf, UBER'in internet sitesi üzerinden sarı taksiler ile hizmet verebileceğine hükmetti.
24.12.2020Uzmanpara
İstanbul'da taksicilerin 'bordo' tartışması!
İstanbul'da taksicilerin 'bordo' tartışması!Çatalca, Silivri ve Şile'de bordo renkte hizmet veren 212 taksi sarı taksiye dönüştürülüyor. Karar Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alındı. Daha önce o ilçelerden İstanbul merkezine yolcu getiren bordo taksiler şehir merkezinde yolcu alamıyordu. Alınan kararla birlikte bordo taksiler, diğer sarı taksiciler gibi şehir merkezinde de yolcu taşımacılığı yapabilecek.
22.09.2020Gündem
İBB’den 5 bin yeni taksi plakası çalışması
İBB’den 5 bin yeni taksi plakası çalışmasıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 bin yeni taksi plakası projeleri olduğunu belirtti. Buna göre; İstanbulkart ile taksi parası ödenebilecek.
12.06.2020Ekonomi
Karantinanın hayati gücü
Karantinanın hayati gücüKoronavirüs salgınından en fazla etkilenen üçüncü ülke olan İtalya’da sıkı karantina olumlu sonuç verdi. Karantina sayesinde ölü ve vaka sayısı düştü, bu olumlu gelişme devam ederse bazı iş yerleri açılabilecek
17.04.2020Dünya
Karar çıktı! Turkuaz taksi dönemi bitiyor
Karar çıktı! Turkuaz taksi dönemi bitiyorİstanbul Taksiciler Esnaflar Odası Başkanı Eyüp Aksu, turkuaz taksi sahiplerinin sarı renkli taksi tarifesi ile yolcu taşıyabilmesi için İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne (İBB) başvurduklarını söylemişti. Bugün karar çıktı ve isteyen taksiciler sarıya dönebilecekler. Buna göre; turkuaz taksiler de artık yolcularından sarı taksi tarifesine göre ücret alacaklar.
6.02.2020Ekonomi
Sarı itiraflar! Yanlış yaptık
Sarı itiraflar! Yanlış yaptıkYasaklanan araç çağırma uygulaması Uber'in yerini korsan girişimler doldurdu. Uber'den kurtulduk diye sevinen sarı taksi esnafında, vatandaş korsan taksiye yönelince art arda “Biz nerede hata yapıyoruz, neden ilk tercih değiliz" tartışması başladı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Kendine çeki düzen vermeyen esnaf ayakta duramaz" dedi.
7.01.2020Gündem
Careem’de  turkuaz dönemi
Careem’de turkuaz dönemiTürkiye’de sadece sarı taksiler aracılığı ile hizmet veren Dubai merkezli araç çağırma uygulaması Careem, turkuaz taksilerle de müşterilerine hizmete başladı.
16.06.2019Ekonomi
Uber artık sarı taksici
Uber artık sarı taksiciUber, Türkiye’de ‘XL’ hizmetine son verirken artık sadece sarı taksilerle çalışacak. Uber Türkiye, zor bir karar almak durumunda kaldıklarını belirtirken, Taksiciler Esnaf Odası ise memnuniyetini dile getirdi.
1.06.2019Ekonomi
Ve resmen duyurdular! Durduruldu...
Ve resmen duyurdular! Durduruldu...Uber, İstanbul'daki UberXL faaliyetlerini 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğunu açıkladı.
31.05.2019Ekonomi
İstanbul yeni havalimanı yeni taksi ücretleri açıklandı!
İstanbul yeni havalimanı yeni taksi ücretleri açıklandı!İstanbul Havalimanı taksi ücretleri İstanbul Taksiciler ve Esnaf Odası (İTEO) tarafından açıklandı. Açıklanan yeni taksi ücretlerine göre havalimanına en düşük 52 TL ile Arnavutköy'den sağlanırken en yüksek ücret ise Şile'den 272 lira olarak belirlendi. İşte İstanbul Havalimanı yeni taksi ücretleri
19.04.2019Gündem
Son dakika: İstanbul Havalimanı taksi ücretleri belli oldu
Son dakika: İstanbul Havalimanı taksi ücretleri belli olduİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) İstanbul Havalimanı taksi ücretlerini açıkladı. İstanbul Havalimanı’na ulaşım en düşük 52 TL ile Arnavutköy’den, en yüksek 272 TL ile Şile’den gerçekleşiyor.
18.04.2019 Ekonomi
"İstanbul Havalimanı 3 bin taksiciye ekmek kapısı olacak"
"İstanbul Havalimanı 3 bin taksiciye ekmek kapısı olacak"Türk havacılık tarihinin en büyük  taşınması taksileri de etkileyecek. Atatürk Havalimanı'nda görev yapan 660 taksi,  6 Nisan'da İstanbul Havalimanı'na taşınacak. Söz konusu proje vardiyalarla  birlikte hesaplandığında 3 bin taksici için de ekmek kapısı olacak.
23.03.2019Ekonomi
‘Lüks zincirlerin’ taksiyle imtihanı
‘Lüks zincirlerin’ taksiyle imtihanıYabancı turist sayısında rekorlar kıran İstanbul’da otellerin taksilerle mücadelesi devam ediyor. Büyük emeklerle kendilerine çektikleri turistin dolandırılmasını engellemek isteyen oteller farklı yöntemlere başvuruyor
3.02.2019Ekonomi
UKOME'den sarı taksi kararı
UKOME'den sarı taksi kararıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın yerli ve milli üretime destek çağrısından sonra yapılan UKOME toplantısında yeni kararlar alındı. Buna göre, herhangi bir sebeple araç değişikliği durumunda sarı taksi taşımacılığında kullanılacak taşıtların yerli üretim "C" segmenti olması karara bağlandı.
18.08.2018Ekonomi
Uber'in yeni araç ve sürücülerine bir yıl boyunca yeni lisans verilmeyecek
Uber'in yeni araç ve sürücülerine bir yıl boyunca yeni lisans verilmeyecekUber ve benzeri şirketlerin araçlarına New  York'ta yeni lisans verilmesini engelleyecek yasa onaylanarak yürürlüğe girdi. New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Uber ve benzeri şirketlerin yeni araçlarına ve sürücülerine bir yıl boyunca yeni lisans verilmesini engelleyecek yasa tasarısını imzalarken, yasa derhal uygulanmaya başlandı.
15.08.2018Teknoloji
New York'ta Uber ve Lyft araçlarının sayısına kısıtlama
New York'ta Uber ve Lyft araçlarının sayısına kısıtlamaABD'nin New York kenti, Uber ve Lyft gibi akıllı telefon uygulamaları üzerinden taksi hizmeti veren Uber ve Lyft gibi şirketlere çalışan araçların sayısına sınırlama ve şoförlere asgari ücret verilmesini şart koşan ilk büyük Amerikan kenti oldu.
9.08.2018Teknoloji
Son dakika: Uber'e Amerika'dan büyük şok! Bundan sonra...
Son dakika: Uber'e Amerika'dan büyük şok! Bundan sonra...Özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber ve benzeri şirketlerin araçlarına New York'ta yeni lisans verilmeyeceği bildirildi.
9.08.2018Dünya
Son dakika: Taksilere kamera zorunluluğunda yeni gelişme!
Son dakika: Taksilere kamera zorunluluğunda yeni gelişme!Muğla 2. İdare Mahkemesi, Bodrum Şoförler Odası tarafından açılan idari dava sonucunda Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulunun aldığı “Taksilere görüntülü ve sesli kamera takılması” kararını iptal etti
30.07.2018 Gündem
İstanbul’un yeni taksileri
İstanbul’un yeni taksileriİstanbul’da 1 Haziran’dan itibaren ‘üst-orta’ olarak kabul edilen (D) ve lüks olarak bilinen (E) segmenti taksi dönemi başladı...
19.07.2018Gündem
Son dakika: Merak ediliyordu! İşte İstanbul'un yeni taksileri
Son dakika: Merak ediliyordu! İşte İstanbul'un yeni taksileriİstanbul'da 1 Haziran'dan itibaren "üst-orta" olarak kabul edilen (D) ve lüks olarak bilinen (E) segmenti taksi dönemi başladı. Trafiğe çıkacak yeni taksiler, artık turkuaz ve siyah renkli olacak.
19.07.2018Ekonomi
Son dakika: Merak ediliyordu! İşte İstanbul'un yeni taksileri
Son dakika: Merak ediliyordu! İşte İstanbul'un yeni taksileriİstanbul'da 1 Haziran'dan itibaren "üst-orta" olarak kabul edilen (D) ve lüks olarak bilinen (E) segmenti taksi dönemi başladı. Trafiğe çıkacak yeni taksiler, artık turkuaz ve siyah renkli olacak.
19.07.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sarı Taksi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.