Şarkı

Şarkı

Son dakika şarkı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan şarkı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan şarkı haber sayfamızda...

Şarkı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.557 sarki haberi bulunmuştur.
“Vazgeçebilme gücümü keşfettim”
“Vazgeçebilme gücümü keşfettim”Müzisyen Jehan Barbur, son teklisi “Olanlar Oldu”ya klip çektiği Bodrum’da geçen pandemi günlerini “Yüklerimi attım. Huzursuzluğu seçmemenin yollarını öğrendim. Sıkıldığım bir sürü şeyden vazgeçebilme gücümü keşfettim” diye anlatıyor
16.05.2021Pazar
Derya Uluğ: Hayata bakışım da, zihniyetim de, hobilerim de 'erkek gibi'dir
Derya Uluğ: Hayata bakışım da, zihniyetim de, hobilerim de 'erkek gibi'dirDerya Uluğ, dokuz yaşındayken babasının çalışmak için yurt dışına gitmesini, "Babamdan uzak büyümenin bende nasıl etkiler yarattığını çok sonradan fark ettim" dedi. Ünlü şarkıcı, "Neydi o etkiler?" sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi.
15.05.2021Cadde
Işın Karaca: Ödüm kopuyor!
Işın Karaca: Ödüm kopuyor!"Hayatım boyunca hiç başka bir iş yapmayı düşünmedim" diyerek müziğe olan tutkusunu dile getiren Işın Karaca, Cansu Kurtçu'dan 'doğum günü hediyesi' olarak gelen ‘Bir Yol Var’ isimli yeni şarkısını duyurdu. Dokuz yaşında bir kızı olan sanatçı, yaklaşık 1.5 yıldır devam eden pandemi döneminin zorluklarını anlatırken, en büyük kaygısı ve korkusunu açıkladı. Fenerbahçe taraftarı olan Karaca, son haftaya taşınan üç ihtimalli Süper Lig şampiyonluk yarışı hakkında da konuştu.
15.05.2021Cadde
'Sosyal medya kendimi bulmama yardım etti'
'Sosyal medya kendimi bulmama yardım etti'2001 doğumlu müzisyen Melis Fis, kariyerini sosyal medya aracılığıyla kendi elleriyle inşa edenlerden. “Sosyal medya kendimi bulmama, hayalimi gerçekleştirmeme yardım etti. Yine de kendimi orada kaybetmemeye özen gösteriyorum” diyor.
15.05.2021Cumartesi
Özge Özder: Masalımız Luna ile devam ediyor
Özge Özder: Masalımız Luna ile devam ediyorGeçtiğimiz aylarda kızı Luna’yı kucağına alan oyuncu Özge Özder, “Sinan’la aşkın her kademesini çağlayarak yaşadık. Şimdi masalımız Luna ile devam ediyor” dedi.
14.05.2021Cadde
Bob Dylan Merkezi 2022’de açılacak
Bob Dylan Merkezi 2022’de açılacakTulsa’daki Bob Dylan Merkezi, 10 Mayıs 2022 tarihinde kapılarını müzikseverlere açacak.
14.05.2021Kültür Sanat
Katil kendisini ele verecek iz bırakmamıştı
Katil kendisini ele verecek iz bırakmamıştı“O günün gelmesini iple çekeceğim.” dedim teşekkür ederek. Sonra ayıp olmasın diye Barbaros’a dönüp onun bugün neler yaptığını sordum. Bu arada patates sosis iyi gitmiş, açlığımı yatıştırmıştı.
14.05.2021Kültür Sanat
Göçmen kızı artık bir dünya yıldızı
Göçmen kızı artık bir dünya yıldızıİngiltere’de aldığı BRIT Ödülleri’yle müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran şarkıcı Dua Lipa, göçmen bir Arnavut ailenin kızı olarak “hayallerinin peşinden” gitmesiyle gençliğe örnek oluyor
14.05.2021Dünya
Ümit Besen kimdir? Ümit Besen kaç yaşında, nereli? İşte, Ümit Besen'in hayatı...
Ümit Besen kimdir? Ümit Besen kaç yaşında, nereli? İşte, Ümit Besen'in hayatı...Ümit Besen aslen nereli? Arabesk müzik türünün tanınan isimlerinden olan Ümit Besen, özellikle 'Nikah Masası' parçası ile oldukça popüler hale gelmişti. Şarkı farklı sanatçılar ve türlerde seslendirildi. Kullanıcılar ise Ümit Besen aslen nereli, hayatına dair detaylar konularına yoğunlaştı. Ümit Besen şarkıları haberimizde...
13.05.2021Cadde
‘Kişisel yolculuğumun ipuçları’
‘Kişisel yolculuğumun ipuçları’Spotify’ın, kadın müzisyenlerin seslerini desteklemek için başlattığı EQUAL projesinde Türkiye’yi temsil eden ilk kapak sanatçısı Melike Şahin oldu. Projeyle ilgili Şahin, “Dünyanın herhangi bir yerinde müzik üreten kadın sanatçıları keşfetmek için şahane bir yol” dedi
13.05.2021Kültür Sanat
Müge Boz - Caner Erdeniz: Aşkımız özgür ve kendine münhasır
Müge Boz - Caner Erdeniz: Aşkımız özgür ve kendine münhasırMüge Boz ve Caner Erdeniz, birbirlerinin ruh eşi olduğunu söylüyor. Tanıştıktan 15 gün sonra aile olmaya karar veren çift, “Bizim aşkımız özgür ve kendine münhasır. Konuşmadan anlaştığımız çok olur. Yin ve yang gibiyiz” dedi
13.05.2021Cadde
Daniska’nın konuğu Yaşar
Daniska’nın konuğu YaşarDaniska, ‘Keşke Meyhanesi’ albümünde ünlü isimlerle düet yapmaya devam ediyor.
13.05.2021Cadde
Bir şarkı: Okula başladık!
Bir şarkı: Okula başladık!Yine çok güzel bir şarkı sözüyle karşındayız. Sözleri iyice ezberledikten sonra söylemeye başlayabilirsin.
Özdemir Erdoğan: Kolay harcanabilecek bir insan olarak görüldüm
Özdemir Erdoğan: Kolay harcanabilecek bir insan olarak görüldümBir dönem Zeki Müren hakkındaki sözleri tartışma yaratan Özdemir Erdoğan, solist olmak yerine müzisyenliği tercih ettiği için hakkında önyargılar oluştuğunu anlattı. 80 yaşındaki Erdoğan, konuyla ilgili, "Ben müzisyenliği tercih ettiğim için birçok kişi tarafından rahatlıkla eleştirilen ve kolay olarak harcanabilecek bir insan olarak görüldüm. Bütün hayatım hep böyle geçti" dedi.
12.05.2021Cadde
'Neden matematik öğrenemiyoruz'
'Neden matematik öğrenemiyoruz'Öğrencilerin adeta korkulu rüyası olan matematiğin sevilmemesinde, erken yaşta oluşan önyargılardan ailelerin yanlış tutumuna kadar birçok etken bulunuyor. Ancak bu durumun değişmesinde öğretmene büyük roller düşüyor. Okul öncesinden itibaren matematik dilinin öğretilmesi, somut örnekler verilerek, az çok gibi kavramlar kullanılarak kıyas yoluyla ölçme yapılması, basit eşleşme ve yerleştirme oyunları öğrenmeyi hem kolaylaştırıyor hem de sevdiriyor.
12.05.2021Eğitim
Kumpanya'dan yeni şarkı
Kumpanya'dan yeni şarkıGüz Kumpanyası’nın yeni teklisi “Bir Mutlu Pazar Sabahı” yayında! Müzik serüvenine ODTÜ’de, rebetiko, tango, kanto, klasik Türk müziği gibi türlerin melodik yapıları ve ortak kökenleri üzerine çalışmalar yaparak başlayan grubun yeni şarkısının sözleri Ebru Batık Işık ve Sertaç Işık’a, müziği ve düzenlemesi Sertaç Işık’a ait. “Bir Mutlu Pazar Sabahı”, bir çocuğun yaşadığı mahalleyi bütün bir dünya zannettiği zamanlara, babası ile beraber geçirdiği mutlu günlere doğru yaptığı yolculuğun hikayesi.
11.05.2021Kültür Sanat
Patrick Hahn: Türkiye'de müziğe olan yüksek ilgi beni çok mutlu ediyor
Patrick Hahn: Türkiye'de müziğe olan yüksek ilgi beni çok mutlu ediyorPatrick Hahn geçtiğimiz günlerde 2021-2022 sezonundan itibaren Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Sanat Danışmanı ve Daimi Konuk Şefi oldu. Geride bıraktığımız sezon boyunca BİFO'nun sekiz konserini yöneten 25 yaşındaki orkestra şefi halihazırda dünya genelinde de bu görevi üstlenen en genç isimlerden biri olma özelliği taşıyor. İlk olarak geçtiğimiz yaz Harbiye Açık Hava Tiyatrosu'nda İstanbul Müzik Festivali kapsamında gerçekleşen tek yüz yüze konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı yöneten Patrick Hahn, Wuppertal Opera ve Senfoni Orkestrası'nın direktörlüğünü de üstlenen en genç isim olarak tarihe geçti. Tıpkı halefi Sascha Goetzel gibi Avusturyalı bir sanatçı olan Hahn, müzikal yolculuğuna çok genç yaşlarda korolarda başlamış. Müzikal tutkusunu asla kaybetmediğini ifade eden Patrick Hahn ile hem bu yolculuğu hem de BİFO ile önümüzdeki sezonda neler yapacakları üzerine konuştuk.
11.05.2021Kültür Sanat
İbrahim Erkal kimdir, ne zaman ve neden öldü? İbrahim Erkal albümleri ve hayatı...
İbrahim Erkal kimdir, ne zaman ve neden öldü? İbrahim Erkal albümleri ve hayatı...İbrahim Erkal ölümünün dördüncü yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından anılıyor. Şarkıcı ve oyuncu olan İbrahim Erkal'ın ölümünün üzerinden geçen dört yıllık sürecin ardından vatandaşlar İbrahim Erkal kimdir ne zaman ve ve neden öldü sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte İbrahim Erkal hayatı ve kariyeri hakkında bilinmeyenler...
11.05.2021Cadde
‘Zorluklar yaratıcılığı tetikler’
‘Zorluklar yaratıcılığı tetikler’Gülçin Ergül’ün ilk İngilizce albümü ‘Invitation’ iTunes’ta bir numara oldu.
11.05.2021Cadde
Sürpriz şarkı yolda
Sürpriz şarkı yolda‘Dramatik tenor sesli’ müzisyen Mustafa Akay, önümüzdeki ay çıkaracağı yeni parçasıyla hayranlarına sürpriz yapmaya hazırlanıyor.
11.05.2021Cadde
Ahmet Selçuk İlkan kimdir, kaç yaşında, nereli? Ahmet Selçuk İlkan biyografisi
Ahmet Selçuk İlkan kimdir, kaç yaşında, nereli? Ahmet Selçuk İlkan biyografisiŞarkıları ve şiirleri ile tanınan Ahmet Selçuk İlkan aslen nereli? Sanatçının kendine ait kitapları da bulunuyor. Ahmet Selçuk İlkan 1955 yılında doğdu ve Berlin Teknik Üniversitesi'nde eğitim gördü. Peki, Ahmet Selçuk İlkan eşi kim?
10.05.2021Cadde
Ünlülerden Anneler Günü kutlaması
Ünlülerden Anneler Günü kutlamasıÜnlü isimler Anneler Günü’nü sosyal medyada paylaştıkları fotoğraf ve mesajlarla kutladı. Kimi sanatçılar çocuklarıyla olan karelerini yayınlarken kimileri ise annesiyle olan pozlarına yer verdi
10.05.2021Cadde
Böyle temizlik görülmedi...
Böyle temizlik görülmedi...Bodrum Belediyesi’nde görevli temizlik işçisinin cadde ve sokakları temizlerken yaptığı akrobatik hareketler gülümsetti.
9.05.2021Ege
20 yıl sonra yeniden
20 yıl sonra yenidenMoby, Gregory Porter ve Amythyst Kiah ile yeniden yorumladığı parçası ‘Natural Blues’ dijital platformlardaki yerini aldı.
9.05.2021Cadde
İş birliğine devam!
İş birliğine devam!Guillaume de Kadebostany ve Barış Demirel, bir kez daha iş birliğine imza attı.
9.05.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Gazetehabericaddemagazinkimdirnereli

Şarkı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.