Savunma Sanayii İcra Komitesi

Savunma Sanayii İcra Komitesi

Son dakika Savunma Sanayii İcra Komitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Savunma Sanayii İcra Komitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Savunma Sanayii İcra Komitesi haber sayfamızda...

Savunma Sanayii İcra Komitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 186 savunma sanayii icra komitesi haberi bulunmuştur.
HÜRJET için ilk etap seri üretim başlıyor
HÜRJET için ilk etap seri üretim başlıyorSavunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirdiği dünkü toplantısında, 2023'te ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı aldı.
13.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş karar
Son dakika: Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş kararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. Toplantıda savunma sanayiinde yurt dışından alınan her türlü teknolojinin ülkemizde geliştirilmesinin tam bağımsız savunma sanayii için mutlak gereklilik olduğu, sektörün bu alanda yaptığı çalışmalara desteğin süreceği vurguladı. Öte yandan önümüzdeki yıl ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı alındığı açıklandı.
13.01.2022Siyaset
Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş karar
Erdoğan başkanlığındaki toplantı sonrası HÜRJET için flaş kararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama geldi. Toplantıda savunma sanayiinde yurt dışından alınan her türlü teknolojinin ülkemizde geliştirilmesinin tam bağımsız savunma sanayii için mutlak gereklilik olduğu, sektörün bu alanda yaptığı çalışmalara desteğin süreceği vurguladı. Öte yandan önümüzdeki yıl ilk uçuşu planlanan HÜRJET için ilk etap seri üretim kararı alındığı açıklandı.
12.01.2022Haberler
Türk savunma sanayisi "tam bağımsızlık" hedefine ilerliyor
Türk savunma sanayisi "tam bağımsızlık" hedefine ilerliyorTürk savunma sanayisi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde son yıllarda gelişimini artırarak sürdürüyor.
7.11.2021Teknoloji
‘Hedef tam bağımsız savunma sanayii’
‘Hedef tam bağımsız savunma sanayii’Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
15.10.2021Siyaset
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı yapıldı
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı yapıldıSavunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, basına kapalı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası İletişim Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı.
14.10.2021Ekonomi
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi. Toplantıda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı.
2.03.2021 Gündem
Son dakika: Bakan açıkladı! Bayraktar ve Anka çok yakında Avrupa semalarında
Son dakika: Bakan açıkladı! Bayraktar ve Anka çok yakında Avrupa semalarındaSon dakika haberlere göre Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle son 5 yılda yapılan yatırımların çok kısa sürede Türkiye'yi savunma sanayisinde devler ligine çıkaracağını belirterek, "İnanıyorum ki Avrupa semalarında da Türkiye'den satın alınan 'Bayraktar'ların ve 'Anka'ların uçtuğunu göreceğiz." dedi.
21.01.2021Ekonomi
Savunma Sanayii İcra Komitesi, yerli ve milli projeleri karara bağladı
Savunma Sanayii İcra Komitesi, yerli ve milli projeleri karara bağladıSavunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik elektronik harp, kent güvenliği sistemleri, muhabere, silah, mühimmat, füze ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.
2.12.2020Siyaset
Son dakika... Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı başladı
Son dakika... Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı başladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı başladı.
2.12.2020Siyaset
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplanıyor
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplanıyorSavunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor.
2.12.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savunma sanayiye büyük övgü!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savunma sanayiye büyük övgü!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, küresel tedarikçilerin çıkardığı tüm zorluklara ve uyguladığı ambargolara rağmen, sınırları içinde terörle mücadele operasyonlarını rahatça yapabilmesi ve sınırları dışında barış harekatları yürütebilmesini, savunma sanayisinde elde ettiği ilerlemeye borçlu olduğunu belirtti.
6.11.2020Siyaset
Hazar Roket Takımları üst üste iki yıldır şampiyon
Hazar Roket Takımları üst üste iki yıldır şampiyonRoketsan'ın desteğiyle gerçekleşen Roket Yarışması'nın kazananları kazandı. Pamukkale Üniversitesi Hazar Roket Takımları, iki yıl üste birinci olma görevini gösterdi.
19.09.2020Teknoloji
Milliyet'te Gündem (12 Ağustos 2020)
Milliyet'te Gündem (12 Ağustos 2020)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...
12.08.2020Haberler
‘Savunma sanayiinde tam bağımsız yola devam’
‘Savunma sanayiinde tam bağımsız yola devam’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısında ‘Türkiye’nin savunma sanayiinde tam bağımsız yoluna devam edeceği’ vurgulandı.
12.08.2020Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na başkanlık etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na başkanlık ettiSavunma Sanayi İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Toplantı sonrası Savunma Sanayii İcra Komitesi'nden yapılan açıklamada, 'Türkiye tam bağımsız savunma sanayi yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir' denildi.
11.08.2020Haberler
Son dakika...Savunma Sanayii İcra Komitesi: Türkiye yoluna kararlı bir şekilde devam edecek
Son dakika...Savunma Sanayii İcra Komitesi: Türkiye yoluna kararlı bir şekilde devam edecekSon dakika gelen habere göre; Savunma Sanayi İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Toplantı sonrası Savunma Sanayii İcra Komitesi'nden yapılan açıklamada, 'Türkiye tam bağımsız savunma sanayi yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam edecektir' denildi.
11.08.2020Siyaset
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildiTBMM Genel Kurulunda, Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 14 maddeden oluşan birinci bölümü kabul edildi.
14.07.2020Siyaset
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi Komisyon'da kabul edildiTBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) yürürlükte olan disiplin nizamında ihtiyaç duyulan düzenleme ve değişikliklerin yapılması ile harekat etkinliğinin artırılması için hazırlanan kanun teklifi kabul edildi.
6.07.2020Siyaset
Yeni TSK Disiplin Kanunu Meclis’te
Yeni TSK Disiplin Kanunu Meclis’teSözleşmeli er ve erbaşlara, hafta içi mesai sonrası ve hafta sonu görev yerlerinden ayrılmaları için izin verilecek. Ayrıca aile yardımından da yararlanabilecekler.
3.07.2020Siyaset
Son dakika... TSK'ya yeni düzenlemeler getiren teklif Meclis'te
Son dakika... TSK'ya yeni düzenlemeler getiren teklif Meclis'teSon dakika haberi... TSK'da değişikler içerek kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
2.07.2020 Gündem
Roketsan nedir? Kaç yılında kurulmuştur? Tarihçesi...
Roketsan nedir? Kaç yılında kurulmuştur? Tarihçesi...Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bulunan Roketsan Fabrikası'nda patlama meydana geldi. Bu üzücü gelişmenin ardından Roketsan hakkında detaylı bilgi sahibi olmayan vatandaşlar Roketsan nedir? Kaç yılında kurulmuştur? sorusuna cevap aramaya başladı.
7.04.2020Gündem
Türk sanayisine savunma modeli
Türk sanayisine savunma modeliSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sanayileşme İcra Kurulu’nun kamu alımları da dahil olmak üzere Türkiye’nin sanayi politikalarının yönlendirilmesinde etkili olacağını ve yerlileşmenin sağlanması için kural koyucu görevi yapacağını bildirdi.
8.01.2020Ekonomi
Son dakika | Savunma Sanayii İcra Komitesi, savunma projelerini karara bağladı
Son dakika | Savunma Sanayii İcra Komitesi, savunma projelerini karara bağladıSavunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik elektronik harp, yazılım, muhabere, silah, mühimmat ile muhtelif platformlara ilişkin çeşitli projeler karara bağlandı.
12.12.2019Gündem
‘Yerli savunma’ya yenileri ekleniyor
‘Yerli savunma’ya yenileri ekleniyorCumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı’na başkanlık yaptı. Toplantıda güvenlik güçlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerinin eklenmesini içeren projeler karara bağlandı
18.04.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Savunma Sanayii İcra Komitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.