Selimiye

Selimiye

Son dakika Selimiye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Selimiye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Selimiye haber sayfamızda...

Selimiye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.554 selimiye haberi bulunmuştur.
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
Hollywood ünlüleri bu taşın peşinde! Muğla'da ele geçirildi
Hollywood ünlüleri bu taşın peşinde! Muğla'da ele geçirildiMuğla'nın Milas ilçesinde, jandarma ekiplerinin durdurup, arama yaptığı otomobilde, Hollywood ünlülerinin de kullandığı elmastan daha değerli olduğu bilinen 835 gram ağırlığında diaspor taşı ele geçirildi. Gözaltına alınan sürücü H.Ç., adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
22.01.2022Gündem
Edirne'de kar yağışı etkisini artırıyor
Edirne'de kar yağışı etkisini artırıyorEdirne'de gündüz yüksek kesimlerde yağan kar, gece kent merkezinde etkili oldu.
21.01.2022Gündem
İletişim Başkanlığı'ndan Anadolu'nun kültürel miraslarının tanıtımı için belgesel
İletişim Başkanlığı'ndan Anadolu'nun kültürel miraslarının tanıtımı için belgeselİletişim Başkanlığı, Anadolu'nun önemli kültürel miraslarını tanıtmak amacıyla 'Medeniyetler Beşiği Anadolu' projesi kapsamında, 7 bölümden oluşan belgesel serisi ile kamu diplomasisi kitabı hazırladı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Anadolu coğrafyasında yer alan farklı medeniyetlerin mirasını ve değerlerini tüm dünyaya tanıtmaya, bu büyük kültür hazinesini gelecek nesillere aktarmaya büyük önem veriyoruz" dedi.
20.01.2022Gündem
Edirne'de yol ortasında kalan 2 mezar görenleri şaşırtıyor
Edirne'de yol ortasında kalan 2 mezar görenleri şaşırtıyorOsmanlı'ya 88 yıl başkentlik yapan Edirne'de, yol kenarında ve kavşaklarda bulunan mezarlar dikkat çekiyor. Mahalleli tarafından Osmanlı eseri gibi korunan bu kabristanların en dikkat çekeni ise yol ortasından kalan, Saçlı İbrahim Efendi ve Ethem Baba'nın mezarları oluyor. 4 asırdır korunan mezarların, semtin simgesi olduğunu söyleyen Meydan Mahallesi muhtarı Emin Özbostan, "Neden yol ortasında olduğunu merak eden oluyor ve şaşırıyorlar, ilgi de çekiyor. Edirne'de çok var böyle eski mezar. Böyle yerlerin korunması gerek çünkü bunlar, bize Osmanlı'dan kalma yadigar eserler" dedi.
15.01.2022Haberler
Edirne'de yol ortasında kalan 2 mezar görenleri şaşırtıyor
Edirne'de yol ortasında kalan 2 mezar görenleri şaşırtıyorOsmanlı'ya 88 yıl başkentlik yapan Edirne'de, yol kenarında ve kavşaklarda bulunan mezarlar dikkat çekiyor. Mahalleli tarafından Osmanlı eseri gibi korunan bu kabristanların en dikkat çekeni ise yol ortasından kalan, Saçlı İbrahim Efendi ve Ethem Baba'nın mezarları oluyor. 4 asırdır korunan mezarların, semtin simgesi olduğunu söyleyen Meydan Mahallesi muhtarı Emin Özbostan, "Neden yol ortasında olduğunu merak eden oluyor ve şaşırıyorlar, ilgi de çekiyor. Edirne'de çok var böyle eski mezar. Böyle yerlerin korunması gerek çünkü bunlar, bize Osmanlı'dan kalma yadigar eserler" dedi.
15.01.2022Gündem
Onno Tunç kimdir? Onno Tunç ne zaman, nasıl öldü? Onno Tunç kısaca hayatı..
Onno Tunç kimdir? Onno Tunç ne zaman, nasıl öldü? Onno Tunç kısaca hayatı..Sezen Aksu ile birçok parçaya imza atan Onno Tunç; Aşkın Nur Yengi, Bülent Ortaçgil, Harun Kolçak, Nilüfer, Zerrin Özer, Zuhal Olcay gibi isimlerle çalıştı. Tunç, İstanbul'da doğdu ve besteci, aranjör olarak müzik piyasasında adını duyurdu. Peki, Onno Tunç nasıl öldü?
13.01.2022Cadde
Hafriyat kamyonunun damperi evin üzerine devrildi
Hafriyat kamyonunun damperi evin üzerine devrildiBursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde boş arsaya çakıl boşaltan hafriyat kamyonunun damperi, yan taraftaki evin üzerine devrildi. Evin çatısında hasara yol açan kazada, yaralanan olmadı.
6.01.2022Gündem
Öğrenci servisi TIR'la çarpıştı: 18 yaralı
Öğrenci servisi TIR'la çarpıştı: 18 yaralıMuğla’nın Milas ilçesinde öğrencileri taşıyan okul servisi ile TIR'ın çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında 18 kişi yaralandı.
5.01.2022Haberler
Öğrenci servisi TIR'la çarpıştı: 18 yaralı
Öğrenci servisi TIR'la çarpıştı: 18 yaralıMuğla’nın Milas ilçesinde öğrencileri taşıyan okul servisi ile TIR'ın çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında 18 kişi yaralandı.
5.01.2022Gündem
Edirne Gezilecek Yerler (2022) - Edirne Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Edirne Gezilecek Yerler (2022) - Edirne Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiYüzyıllar boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Edirne, Türkiye'nin en önemli kültür mirasları arasında yer alıyor. Pek çok farklı tarihi ve kültürel yapısı ile her sene yoğun yerli ve yabancı turist çeken önemli şehirlerden biridir. Eşsiz tarihi, dokusu, kültürel ve doğal mirası ile beraber mutlaka gezilip görülmesi gereken köklü geçmişe sahip yerler arasında gelmektedir. Her köşesi tarih kokan Doğu Trakya'nın en önemli şehrini ziyaret edebilir; muhteşem yapıları ve doğallığını keşfedebilirsiniz. Osmanlı İmparatorluğu'nun ikinci başkenti olmasıyla büyük üne sahip Edirne, Arda ve Meriç nehirlerin kesişim noktasında yer almaktadır. Müzeler, tarihi yerler, farklı mekanlar ile beraber bu gezi rehberi sayesinde görmeniz gereken yerleri not alabilirsiniz. Özellikle kervansaray, hamam, tarihi çarşısı ve muhteşem köprüleri ile mimari yapıları eşliğinde yerli ve yabancı tüm turistlere unutamayacakları bir gezi deneyimi sunmaktadır.Diğer yandan Edirne Her sene 1-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri eşliğinde yüksek oranda turist çekmektedir. Güreş müsabakaları, sergiler, folklor gösterileri ve yarışmalar ile beraber harika bir zaman geçirebilirsiniz. Yaz ve kış turistik ziyaretinde tatil yapma imkanı veren Edirne, İstanbul'a 3 saat uzaklıkta yer almaktadır. Özellikle Yaz ayları geldiğiniz zaman Edirne'nin muhteşem kültürel sportif etkinliklerine de şahitlik edebilirsiniz. Geçmişten günümüze kadar ulaşmış pek çok farklı medeniyetin tarihi yerlerini gezmek, harika müzelerde dolaşabilmek için bütün yıl içerisinde farklı zamanlarda gitmeniz mümkün. Zira hava koşulları açısından da her daim ılımlı bir iklim şartları olduğu söylenebilir.
Aydem, 100 miniğe ulaştı
Aydem, 100 miniğe ulaştıAydem Perakende, Muzipo Kids işbirliğiyle Marmaris’te yaşayan öğrencilere eğitici ve öğretici farkındalık atölyeleri düzenlendi.
21.12.2021Ege
Edirne Valisi duyurdu! Selimiye Camisi kısmen ibadete kapatılıyor
Edirne Valisi duyurdu! Selimiye Camisi kısmen ibadete kapatılıyorEdirne Valisi Erkem Canalp, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Selimiye Camisi'nin kısa süre içinde, kılınacak son cuma namazıyla kısmen ibadete kapatılacağını açıkladı. İşte haberin ayrıntıları...
9.12.2021Gündem
Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Safter Necioğlu hayatını kaybetti
Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Safter Necioğlu hayatını kaybettiEski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Safter Necioğlu’nun hayatını kaybetmesi memleketi Kilis’te, üzüntüyle karşılandı.
27.11.2021Gündem
Sosyal medyada yayılan görüntü montaj çıktı! Başkandan tepki
Sosyal medyada yayılan görüntü montaj çıktı! Başkandan tepkiAntalya'nın Manavgat ilçesinde, Side Antik Kenti'ni ziyaret edip, seminer amaçlı bölgede bulunan grubun geçen hafta çekilen görüntülerini 'hükümet aleyhine protesto' olarak sosyal medya hesabından paylaşan K.Y., gözaltına alındı. Asılsız paylaşıma tepki gösteren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen "Side Antik Kenti'mizde bu veya buna benzer herhangi bir protesto gösterisi asla yapılmamıştır" dedi.
25.11.2021Gündem
Kalp krizinden hayatını kaybeden uzman çavuş, toprağa verildi
Kalp krizinden hayatını kaybeden uzman çavuş, toprağa verildiTunceli'de geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Taşkın'ın cenazesi memleketi Osmaniye'de gözyaşlarıyla toprağa veridi.
24.11.2021Gündem
Çocuklar duygularını resmedecek
Çocuklar duygularını resmedecekAydem Perakende, Marmaris’te temmuz ayında Bayır, Söğüt, Hisarönü, Selimiye, Orhaniye ve Turunç bölgelerinde gerçekleşen yangın sonrasında eğitim ve sosyal aktivite olanaklarına ulaşmakta zorluk yaşayan ilkokul öğrencileri için Muzipo Kids iş birliği ile haftada 2 gün 3 saat sürecek ücretsiz bilim, resim ve duygu tanıma atölyeleri düzenleyecek.
23.11.2021Ege
Selimiye’nin tarihi gölgesindeki binlerce yıl
Selimiye’nin tarihi gölgesindeki binlerce yılEdirne Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Osmanlı’ya başkentlik yapan kentin “saraylara layık” estetiği ile binlerce yıllık tarihine ev sahipliği yapıyor.
22.11.2021Arkeoloji
İkinci bebek yolda
İkinci bebek yoldaSinem Kobal ve Kenan İmirzalıoğlu çifti, ikinci kez çocuk sevinci yaşayacak
5.11.2021Cadde
Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesinde tarihi kalıntılar ortaya çıktı
Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesinde tarihi kalıntılar ortaya çıktıEdirne’de Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesi kazılarında lahit, 2 su kuyusu ve tarihi yapıların duvarları bulundu. Kazı çalışmalarında daha önce de Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen aile mezarlığı bulundu.
26.10.2021Gündem
Edirne'nin "altın üçgeni" daha da değerlenecek
Edirne'nin "altın üçgeni" daha da değerlenecekOsmanlı'nın eski payitahtlarından Edirne'de "altın üçgen" olarak anılan bölge, müzelerle kültürel anlamda da zenginleştiriliyor.
26.10.2021Gündem
Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in yatları Marmaris'te
Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in yatları Marmaris'teTeknoloji şirketi Microsoft'un kurucu ortağı ve dünyanın sayılı zenginlerinden Bill Gates'e ait 'Lana' isimli kiralık süper yat ve lojistik destek gemisi olan 'Wayfinder', Muğla'nın Marmaris ilçesine demir attı.
25.10.2021Haberler
Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesinde Roma dönemine ait aile mezarı bulundu
Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesinde Roma dönemine ait aile mezarı bulunduEdirne'de tarihi Selimiye Camii'nin çevre düzenlemesi kazılarında Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen aile mezarlığı bulundu. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Engin Beksaç, "Selimiye Camii alanının Osmanlı döneminden öncesi de bir kullanımı var. Selimiye Camii alanında Roma dönemine ait mezarlıklar var. Roma döneminde önemli kutsal bir bölge. 1900 yıl öncesi de önemli bir yaşam bölgesi. Yapılan kazı çalışmalarında çok dikkatli olmak lazım, her an her şey çıkabilir" dedi.
23.10.2021Gündem
Denizli'de Deniz Var Mı? Denizli'ye En Yakın Denizler Hangileridir?
Denizli'de Deniz Var Mı? Denizli'ye En Yakın Denizler Hangileridir?Denizli ili tarihi ve kültürel mirasları ile en sık araştırılan illerimiz arasında yer almaktadır. İsminden dolayı en çok merak edilen konulardan birisi de il sınırları içerisinde deniz olup olmadığıdır. Peki Denizli'de deniz var mı? Denizli'ye en yakın denizler hangileridir? Denizli hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
18.10.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Selimiye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.