Sergey Lavrov

Sergey Lavrov

Son dakika Sergey Lavrov haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sergey Lavrov gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sergey Lavrov haber sayfamızda...

Sergey Lavrov

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.280 sergey lavrov haberi bulunmuştur.
Severodonetsk’ten çekilme emri
Severodonetsk’ten çekilme emriRusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı çerçevesinde, Donbas bölgesindeki kısmi ilerleyişi de sürüyor. Özellikle Rusların, Severodonetsk’te büyük oranda kontrolü sağlaması nedeniyle, Ukrayna güçlerine, bu kentten çıkma emri verildiği ifade ediliyor.
25.06.2022Dünya
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'u kabul etti
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'u kabul ettiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakü'ye gelen Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'u kabul etti.
23.06.2022Dünya
İran, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde ABD ve NATO'yu suçladı
İran, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde ABD ve NATO'yu suçladıBaşkent Tahran'da Rus Dışişleri Bakanı Lavrov'la görüşen Cumhurbaşkanı Reisi, "Ukrayna savaşına ABD ve NATO'nun kışkırtmaları neden oldu" dedi.
23.06.2022Dünya
NATO: Ukrayna savaşı yıllarca sürebilir
NATO: Ukrayna savaşı yıllarca sürebilirNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Ukrayna'daki savaşın yıllarca sürebileceğini ve Batı'nın Kiev'i bu süreçte desteklemeye hazır olması gerektiğini söyledi.
19.06.2022Dünya
Lavrov: Tertemiz değiliz, neysek oyuz ve bundan utanmıyoruz
Lavrov: Tertemiz değiliz, neysek oyuz ve bundan utanmıyoruzBBC'ye konuşan Rusya Dışişleri Bakanı, Kremlin'in Ukrayna yalanlarını tekrar edip İngiltere rest çekti: "Truss açık açık Rusya'yı yenmeliyiz, Rusya'ya diz çöktürmeliyiz diyor. Hadi bakalım, yapın o zaman!"
17.06.2022Dünya
Teröristlerle poz verdiler! ABD askerleri Türkiye sınırının dibinde
Teröristlerle poz verdiler! ABD askerleri Türkiye sınırının dibindeAnkara'nın operasyon sinyali vermesiyle Suriye'nin kuzeyinde askeri hareketlilik arttı. Rusların hava savunma sistemi yerleştirdiği Kamışlı'da, bu kez ABD askerleri ortaya çıktı.
12.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Tahıl için Rusya’ya BM planının en doğru plan olduğunu belirttik
Bakan Çavuşoğlu: Tahıl için Rusya’ya BM planının en doğru plan olduğunu belirttikResmi ziyaret kapsamında Çekya’nın başkenti Prag’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çek mevkidaşı Jan Lipavsky ile görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’la görüşmesi hakkında da bilgi veren Çavuşoğlu “Kendilerine Birleşmiş Milletler planının, en doğru plan olduğunu ve bunun detaylarının da tabi taraflar arasında müzakere edilmesi gerektiğini söyledik. Bu nedenle önümüzdeki süreçte BM, Türkiye, Ukrayna ve Rusya Federasyonu toplantısına, 4’lü toplantıya ev sahipliği yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Bu da BM’nin bir teklifiydi” ifadelerini kullandı.
11.06.2022Siyaset
Ağır aksak ilerleme
Ağır aksak ilerlemeRusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı devam ediyor. Son dönemde kritik önem taşıyan Sveredonetsk kenti ve çevresinde yoğunlaşan savaşta iki taraf da ağır kayıplar verirken, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin danışmanı Mihaylo Podolyak, cephede her gün 100 ila 200 arasında Ukraynalı askerin kaybedildiğini söyledi.
11.06.2022Dünya
Bakan Yardımcısı Gizligider: "Buğday ve şeker noksanımız yok, fazlamız var"
Bakan Yardımcısı Gizligider: "Buğday ve şeker noksanımız yok, fazlamız var"Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, "Gerekiyorsa belli bir kota, sınır ile şeker ithalatı olabilir. Ancak henüz 1 kilogram şeker bile ithal etmedik. Burada hiç kimse kafa karışıklığıyla, numaralarla karşımıza çıkmasın. Ülkemizde ne şeker, ne de buğday sorunu var" dedi.
9.06.2022Ekonomi
Tahıl koridoru için ilk adım atıldı
Tahıl koridoru için ilk adım atıldıAnkara’ya gelen Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Çavuşoğlu ile bir araya geldi. Görüşmede Rusya ve Ukrayna’nın tahıl ile diğer tarım ürünlerinin dünya pazarlarına ihracı için Karadeniz’de oluşturulacak güvenlik koridoru ele alındı.
9.06.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu ve Lavrov'dan ortak tahıl koridoru açıklaması
Bakan Çavuşoğlu ve Lavrov'dan ortak tahıl koridoru açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. İki bakan görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Ukrayna'daki tahılların nasıl çıkarılacağıyla ilgili konuşan Çavuşoğlu, 'Uluslararası piyasaya ihraç edilebilmesi için BM’nin bir planı var. Gemilerin denetlenmesi BM, Ukrayna, Türkiye arasında oluşacak mekanizma planından bahsediyoruz. Biz Türkiye olarak planı makul buluyoruz, uygulanabilir olarak görüyoruz.' dedi.
8.06.2022Haberler
Bakan Çavuşoğlu ve Lavrov'dan ortak tahıl koridoru açıklaması
Bakan Çavuşoğlu ve Lavrov'dan ortak tahıl koridoru açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. İki bakan görüşme sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Ukrayna'daki tahılların nasıl çıkarılacağıyla ilgili konuşan Çavuşoğlu, 'Uluslararası piyasaya ihraç edilebilmesi için BM’nin bir planı var. Gemilerin denetlenmesi BM, Ukrayna, Türkiye arasında oluşacak mekanizma planından bahsediyoruz. Biz Türkiye olarak planı makul buluyoruz, uygulanabilir olarak görüyoruz.' dedi.
8.06.2022Siyaset
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Ankara’ya geldi
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Ankara’ya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek olan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ankara'ya geldi.
7.06.2022Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye'ye geliyor
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Türkiye'ye geliyorDışişleri Bakanlığı, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Türkiye'ye çalışma ziyareti gerçekleştireceğini duyurdu.
7.06.2022Dünya
‘Tahıl koridoru’ için 4’lü zirve
‘Tahıl koridoru’ için 4’lü zirve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, İstanbul’da bu hafta Ukrayna, Rusya ve Birleşmiş Milletler (BM) temsilcileriyle planlanan 4’lü zirve ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un Türkiye ziyaretinin gündeminin “tahıl koridoru” olacağını söyleyerek Türkiye ile Ukrayna’nın, Ukrayna’dan tahılı yüzde 25 daha ucuza almak için mutabakat içinde olduğunu bildirdi.
7.06.2022Ekonomi
Uzun menzilli füzeler yolda! Büyük moral
Uzun menzilli füzeler yolda! Büyük moralRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tehdidine rağmen Batı, Ukrayna’ya uzun menzilli yeni silahlar gönderiyor. Öte yandan Ukrayna askeri Donbas'ta büyük moral kazandı. İşte detaylar...
7.06.2022Dünya
SON DAKİKA HABERİ: Gece yarısı 'acil' koduyla duyuruldu! Putin'e 300 km menzilli rest
SON DAKİKA HABERİ: Gece yarısı 'acil' koduyla duyuruldu! Putin'e 300 km menzilli restSon dakika haberlere göre, Batılı ülkelerin Ukrayna'ya silah yardımına devam etmesi halinde daha fazla yeri hedef alacaklarını açıklayan Putin'e yanıt, saatler sonra İngiltere'den geldi. ABD ve Almanya'yı takip eden İngiltere, Çöl Kaplanı'nı cepheye sürüyor.
6.06.2022Dünya
Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Karadağ, Lavrov'a hava sahasını kapattı
Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Karadağ, Lavrov'a hava sahasını kapattıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Sırbistan'a yapacağı ziyaret Bulgaristan, Kuzey Makedonya ve Karadağ'ın hava sahasını kapatma kararı nedeniyle iptal edildi.
5.06.2022Dünya
Ankara’da yoğun diplomasi trafiği
Ankara’da yoğun diplomasi trafiğiBahar aylarında baş döndürücü bir seyir izleyen diplomasi trafiği, yaz aylarında da sürecek. Haziran ayının ilk yarısı içinde Türkiye’ye Rusya, Almanya, İran, Hollanda, Azerbaycan, Kuzey Makedonya ile Norveç ve İzlanda’nın dışişleri bakanları ziyarette bulunacak.
3.06.2022Siyaset
‘Topraklarımızın % 20’si işgal altında’
‘Topraklarımızın % 20’si işgal altında’Rusya Severodonetsk’te kontrolü sağlarken, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy “Topraklarımızın yaklaşık yüzde 20’si işgalcilerin kontrolü altında” dedi.
3.06.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin anlaştı! Ukrayna limanlarının mayınlardan temizlenmesinde Türkiye devreye giriyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin anlaştı! Ukrayna limanlarının mayınlardan temizlenmesinde Türkiye devreye giriyorRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıkları son telefon görüşmesinde, Ukrayna limanlarının mayınlardan temizlenmesine Türkiye'nin yardım etmesi konusunda anlaştığını ifade etti.
1.06.2022Siyaset
Putin'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Rusya'dan açıklama
Putin'in Türkiye ziyaretiyle ilgili Rusya'dan açıklamaKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Peskov, Putin'in ziyareti için tarihin belirleneceğini söyledi.
1.06.2022Dünya
‘Türkiye, Karadeniz’de güvenli koridorun açılmasına odaklandı’
‘Türkiye, Karadeniz’de güvenli koridorun açılmasına odaklandı’Türkiye, Rusya ile Ukrayna arasında savaşın sona erdirilmesi amacına yönelik diyaloğun sağlanması girişimlerinde yeniden öne çıkmaya başladı.
1.06.2022Gündem
Rusya’nın önceliği Donbas
Rusya’nın önceliği DonbasRusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal harekatı çerçevesinde, Donbas’taki yoğun çatışmalar da sürüyor. Özellikle kilit önem taşıdığı ifade edilen Severodonetsk kenti için büyük mücadele verilirken, Luhansk Valisi Serhiy Hayday, Rusların Severodonetsk kent sınırlarına girdiklerini duyurdu.
31.05.2022Dünya
SON DAKİKA HABERİ: Putin'in en iyi komutanı öldürüldü! Rus ordusu kaynıyor
SON DAKİKA HABERİ: Putin'in en iyi komutanı öldürüldü! Rus ordusu kaynıyorSon dakika haberlere göre, Rus işgalciler Donbas'taki Severodonetsk şehrine aralıksız saldırıyor, havaların ısınmasıyla cephe hattından ceset kokuları yüzlerce metreye yayılıyor. Ukrayna ordusu henüz 34 yaşındaki paraşütçü yarbayı vurdu.
30.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sergey Lavrov ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.