Sıfır Atık

Sıfır Atık

Son dakika sıfır atık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sıfır atık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sıfır atık haber sayfamızda...

Sıfır Atık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 971 sifir atik haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan'dan tam destek! Sıfır Atık Projesi'nin doğal paydaşlarıdır
Emine Erdoğan'dan tam destek! Sıfır Atık Projesi'nin doğal paydaşlarıdır Emine Erdoğan, atık toplayıcılarının Sıfır Atık Projesi'nin "doğal paydaşları" olduğunu bildirdi. Emine Erdoğan, sokakta kağıt, plastik, cam gibi geri dönüşebilen atıkları toplayanlara ilişkin destek paylaşımında bulundu.
27.10.2021Siyaset
'Sıfır Atık'ı uygulayan 61 bin kurum binası belgelendi
'Sıfır Atık'ı uygulayan 61 bin kurum binası belgelendiSıfır Atık Yönetim Sistemini kuran mahalli idareler ile bina ve yerleşkelere, 12 Ocak 2020 itibarıyla verilmeye başlanan "Sıfır Atık Belgesi"ne 61 bin kurum/kuruluşun binası sahip oldu.
27.10.2021Ekonomi
Emine Erdoğan, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Chilcott ile bir araya geldi
Emine Erdoğan, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Chilcott ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile görüştü.
26.10.2021Siyaset
Erdoğan ve Aliyev,  Akıllı Tarım Kampüsü Faz 1'in temelini attı
Erdoğan ve Aliyev, Akıllı Tarım Kampüsü Faz 1'in temelini attıTürkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan işgalinden kurtarılan Zengilan'da, Dost Agropark Akıllı Tarım Kampüsü Faz 1'in temelini attı.
26.10.2021Siyaset
Marmara’dan 5 bin metrekare hayalet ağ çıkarıldı
Marmara’dan 5 bin metrekare hayalet ağ çıkarıldıBalıkesir Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün iş birliğiyle yürütülen ’Hayalet Ağların Temizlenmesi Projesi’ kapsamında Bandırma İlçesi Dutlimanı Mahallesi açıklarında yaklaşık 5 dönümlük alanı kaplayacak büyüklükte hayalet ağ çıkarıldı.
25.10.2021Gündem
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekor
Şahika Ercümen'in hedefi yine rekorMilli dalışçı Şahika Ercümen, 100 metre ile kadın ve erkeklerde dünya rekoru kırmayı deneyecek.
25.10.2021Diğer
Sonbahar daveti
Sonbahar davetiSix Senses Kocataş Mansions, Executive Şef Özgür Üstün tarafından sıfır atık prensibiyle hazırlanan özel menü ile “Sonbahara Merhaba” dedi.
25.10.2021Cadde
Bakan Karaismailoğlu: TCDD, temiz enerjinin lokomotifi olacak
Bakan Karaismailoğlu: TCDD, temiz enerjinin lokomotifi olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), 2025 yılına kadar tükettiği enerjinin yüzde 50'yi aşkın kısmını yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamayı hedefliyor. TCDD, çevreci projelerle temiz enerjinin lokomotifi olacak" dedi.
24.10.2021 Ekonomi
İtalyan şef Chinali’den mutfak sırları
İtalyan şef Chinali’den mutfak sırlarıMutfakta hayat nasıl geçiyor; dışarıdan görüldüğü gibi renkli, heyecanlı mı yoksa çoğu zaman gergin ve stresli mi? Şef Claudio Chinali “Mutfakta da diğer iş kollarında olduğu gibi bir hiyerarşi var. En önemli nokta şefin sert bir yönetimden çok, adil bir anlayış içerisinde olması” diyor
25.10.2021Pazar
Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldı
Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F16 tedarikiyle ilgili, "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor." dedi.
23.10.2021Haberler
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldı
Son dakika... Bakan Akar'dan flaş F-16 açıklaması: Teknik çalışma başlatıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, F16 tedarikiyle ilgili, "Teknik çalışma başlatıldı. Süreci takip ediyoruz. Türkiye’nin güçlenmesi aynı zamanda NATO savunmasının güçlenmesi anlamına geliyor." dedi.
23.10.2021Siyaset
VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağı
VakıfBank’tan sürdürülebilirlik atağıSürdürülebilirlik atağına geçen VakıfBank, bu kapsamdaki çalışmalarını tek çatı altında toplayarak, 81 ildeki şubelerine "Sürdürülebilir Bankacılık" logosunu ulaştırdı.
22.10.2021Uzmanpara
Tavşan, kaz, tavuk ne ararsan var!
Tavşan, kaz, tavuk ne ararsan var!Gaziemir’deki Şehit Er Selahattin Şener Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde ‘Doğaya Dönüş’ projesi kapsamında çiftlik kuruldu.
19.10.2021Ege
‘Sıfır atık üniversitesi olacak’
‘Sıfır atık üniversitesi olacak’Dokuz Eylül Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin katıldığı bir törenle başladı.
18.10.2021Ege
Resmen yayımlandı! Lisans belgeleri iptal edilecek
Resmen yayımlandı! Lisans belgeleri iptal edilecekÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, geri dönüşüm tesislerinde, işletmeci tarafından "kasten" yangın çıkarıldığının tespit edilmesi durumunda tesisin çevre izin ve lisans belgelerini iptal edecek.
16.10.2021Gündem
Sıfır atık farkındalığı için tüm girişimlere destek
Sıfır atık farkındalığı için tüm girişimlere destekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Capital ve Ekonomist dergilerinin ev sahipliğinde çevrim içi düzenlenen “Sıfır Atık Zirvesi 2021”e video mesajla katıldı.
16.10.2021Siyaset
Her üniversiteden bir iklim elçisi
Her üniversiteden bir iklim elçisiÇevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, 207 üniversite kampüsünün tamamını ‘İklim Dostu Kampüs’ yapacaklarını belirterek, “Her üniversitemizden bir iklim elçisi belirlemesini talep edeceğiz. Gençlerimiz iklim elçisi olacaklar” dedi
16.10.2021Gündem
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Haberler
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağım
Emine Erdoğan'dan, Sıfır Atık Zirvesi 2021'e videolu mesaj: Tüm girişimlerin yanında olacağımEmine Erdoğan, küresel ısınmanın sadece insan yaşamını değil, bütün ekosistemi etkilediğini ve tabiatın dengesini bozduğunu belirterek, "Birçok canlı türü yok olmakta, emanet aldığımız dünya, çocuklarımıza eksilerek kalmaktadır. Dünya bir bütün. Biz, insanoğlu da onun emanetçisiyiz. Yüksek bir çevre ahlakıyla onu korumalı, emaneti eksiksiz teslim etmek için etkin çevre politikaları geliştirmeli ve uygulamalıyız." dedi.
15.10.2021Siyaset
DEÜ’nün yerleşkeleri çevre dostu
DEÜ’nün yerleşkeleri çevre dostuTürkiye’nin 2053 vizyonunda yer alan yeşil kalkınma hamlesine tam destek verdiklerini söyleyen Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Doğaya reçete olacak teknolojileri geliştirecek bilimsel çalışmaları teşvik ediyoruz” dedi.
15.10.2021Ege
İşin püf noktası ceza ve kurallar
İşin püf noktası ceza ve kurallarDünya çapında atıkların yönetilmesi konusunda pek çok uygulama var. Atıkların vatandaşlarca ayrıştırılması ve geri dönüşüm süreci zahmetli olsa da, pek çok ülke sıkı kurallar, cezalar ve teknoloji yatırımlarıyla soruna çözüm bulmuş
14.10.2021Gündem
Meclis'te CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Meclis'te CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmediMeclis Genel Kurulunda, CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi.
13.10.2021Siyaset
Tarımda su kullanımını yüzde 45 azalttı
Tarımda su kullanımını yüzde 45 azalttıPepsiCo, Türkiye’de sürdürülebilir gıda sistemi inşa etmek için harekete geçti. Uçtan uca dönüşüm stratejisi olan PepsiCo Pozitif (pep+) ile Pozitif Tarım, Pozitif Değer Zinciri ve Pozitif Seçenekler olmak üzere üç alana odaklanacak.
13.10.2021Ekonomi
Hedef, daha temiz Karesi
Hedef, daha temiz KaresiDaha temiz ve yeşil bir Karesi hedefiyle Karesi Belediyesi tarafından inşa edilen Temizlik İşleri Ek Hizmet Binası açılışı ve 1. Sınıf Katı Atık Getirme Merkezi temel atma töreni gerçekleştirildi
12.10.2021Ege
Artık aldığımız nefes bile değişecek
Artık aldığımız nefes bile değişecekParis İklim Anlaşması sonrası hayatımız tümden değişecek. Attığımız adıma, aldığımız nefese kadar yeni bir dönem başlayacak. Yeni bir kalkınma modeli geliştirilecek...
12.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Emine ErdoğanizmiregeÇevre ve Şehircilik BakanlığıMilli Savunma Bakanı

Sıfır Atık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.