Sıfır Atık

Sıfır Atık

Son dakika sıfır atık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sıfır atık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sıfır atık haber sayfamızda...

Sıfır Atık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 778 sifir atik haberi bulunmuştur.
Yerinde ayrıştırma
Yerinde ayrıştırmaMenderes Belediyesi tarafından sıfır atık projesi kapsamında ilçenin dört bir noktasına evsel atık ayrıştırma üniteleri yerleştiriliyor.
5.03.2021 Ege
Bakan Kurum duyurdu: Sıfır Atık Projesi ile 17 milyar lira kazanç sağlandı
Bakan Kurum duyurdu: Sıfır Atık Projesi ile 17 milyar lira kazanç sağlandıÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Sıfır Atık" projesiyle 17 milyar lira kazanç sağlandığını bildirdi.
4.03.2021Şiirler
Otel, restoran ve kafe sektöründeki gıda israfıyla mücadelede yeni iş birliği yolda
Otel, restoran ve kafe sektöründeki gıda israfıyla mücadelede yeni iş birliği yoldaBirleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Tarım ve Orman Bakanlığı ile Metro Türkiye, otel, restoran ve kafe (HoReCa) sektöründeki gıda israfıyla mücadele etmek için bir araya geldi.
4.03.2021Ekonomi
Bilinçli Tüketici Nedir? Bilinçli Tüketici Nasıl Olunur, Başlıca Davranışları Nelerdir?
Bilinçli Tüketici Nedir? Bilinçli Tüketici Nasıl Olunur, Başlıca Davranışları Nelerdir?Bugünlerde birkaç bilinçli tüketicilik terimlerinin ortaya çıktığını fark etmişsinizdir. Bilinçli tüketici olmanın amacı, kötü uygulamaları olan belirli şirketlerden ürün satın almayı bırakmaktır. Peki, bilinçli bir tüketici nasıl olunur, avantajları ve yararları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.03.2021Eğitim
TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdi
TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 2021 yılının ilk iki ayında ihracatta rekor tazelemenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “İyi başladığımız bu dönemde yıl sonu ihracat hedefimiz olan 184 milyar dolar ve üzerini gerçekleştireceğimize ihracat ailesi olarak yürekten inanıyoruz.” dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Çocuklara erken yaşta Sıfır Atık bilinci
Çocuklara erken yaşta Sıfır Atık bilinciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti Vahdettin Köşkü’nde kabul etti.
1.03.2021Gündem
‘Atık ve çevre’ projelerine onay
‘Atık ve çevre’ projelerine onayKaresi Belediyesi, Avrupa Birliği destek programlarından yaralanmak için projeler üretmeye devam ediyor...
28.02.2021Ege
Emine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti kabul etti
Emine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti kabul ettiEmine Erdoğan, TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyeti Vahdettin Köşkü'nde kabul etti.
28.02.2021Gündem
Sındırgı’nın üretici kadınları
Sındırgı’nın üretici kadınlarıSındırgı Belediyesi’nin kurduğu Bereket Versin Kooperatifi çatısı altında toplanan kadınlar, ürettikleri el emeği ürünlerini artık online ortamda tüm Türkiye’ye ulaştırıyor
26.02.2021Ege
Gücüne güç kattı
Gücüne güç kattı65 yıllık köklü geçmişiyle yükseköğretim tarihinde önemli bir yere sahip Ege Üniversitesi öğrenci odaklı toplumla bütünleşen araştırma üniversitesi hedefli, eğitim- öğretimde kalite öncelikli bir yönetim anlayışıyla hareket eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın vizyonuyla geleceğe hazırlanıyor
26.02.2021Ege
5 partinin ortak önergesi ile kuruldu! Kuraklık ile mücadelede Meclis devrede
5 partinin ortak önergesi ile kuruldu! Kuraklık ile mücadelede Meclis devredeTBMM Genel Kurulunda, 5 parti grubunun ortak önergesiyle, küresel iklim değişikliğinin etkilerinin en aza indirilmesi, kuraklıkla mücadele ve su kaynaklarının verimli kullanılması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.
25.02.2021Gündem
Emine Erdoğan, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki ile görüştü
Emine Erdoğan, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Kazuhiro Suzuki ile görüştü.
23.02.2021Siyaset
Sabancı’da hedef net ‘sıfır’ emisyon
Sabancı’da hedef net ‘sıfır’ emisyonSabancı Holding, 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarında ‘net sıfır’ seviyesine ulaşmayı amaçlıyor. Topluluk, ayrıca ‘sıfır atık’ hedefi ile çalışmaya devam ederek, döngüsel iş modeli uygulamalarını artırıyor.
16.02.2021Ekonomi
‘Etkileyici’ projeye sıfır atık belgesi
‘Etkileyici’ projeye sıfır atık belgesiLujo Hotel Bodrum, Etkileyici Atık Yönetim Projesi’yle sıfır atık belgesi almaya hak kazandı.
15.02.2021Ege
Karesi’den, AB sıfır atık projesine destek
Karesi’den, AB sıfır atık projesine destekKaresi Belediyesi, sıfır atık çalışmalarını Erasmus projeleri ile geliştiriyor.Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’na İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından sunulan ve kabul edilen, Avrupa’da Sıfır Atık Döngüsel Ekonomi Konsepti Kapsamında Yetişkin Becerilerinin Geliştirilmesi başlıklı 208 bin 292 euroluk projenin ilk toplantısı yapıldı.
13.02.2021Ege
Sıvı Sabun Yapımı Ve Malzemeleri: Evde Köpürebilen Sıvı Sabun Nasıl Yapılır?
Sıvı Sabun Yapımı Ve Malzemeleri: Evde Köpürebilen Sıvı Sabun Nasıl Yapılır?Paketlenmiş sıvı sabunlarda insan sağlığına ve doğaya zarar veren pek çok toksik madde bulunmaktadır. Kıvamını tutturmak ve deterjan gibi renk ve koku vermesi için çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra içinde bulunduğu ve bittikçe yenisinin satın alındığı plastik kaplar da çevrimsiz atık olarak çöpe gidiyor. Evde köpürebilen sıvı sabun nasıl yapılır tüm detaylarıyla derledik.
11.02.2021Yaşam
Fairy’den Sürdürülebilirlik ve Çevre için Anlamlı Bir Adım
Fairy’den Sürdürülebilirlik ve Çevre için Anlamlı Bir AdımTürkiye’deki 10.yılında gıda israfını önlemek ve bu konuda farkındalık yaratmak için Gıda Kurtarma Derneği iş birliğiyle “Boşa Harcama” kampanyası başlatan Fairy bu girişimi bir adım daha ileriye taşıyarak “Boşa Harcama Komitesi”ni kurdu. Çevre, gıda ve tasarruf konularında uzman isimlerden oluşan Fairy Boşa Harcama Komitesi faaliyetlerini sadece gıda alanını değil, su ve enerji başta olmak üzere tüm çevresel sürdürülebilirlik kaynaklarının korunmasını da kapsayacak şekilde genişletiyor. Fairy ürünlerinin sürdürülebirlik adına yeni inovasyonlarını tanıtırken, Boşa Harcama Komitesi ile birlikte bu alanda toplumsal farkındalık yaratılması için çalışacak.
10.02.2021Marka Haberleri
Sokak hayvanlarına atıklar yuva oldu
Sokak hayvanlarına atıklar yuva olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde çıkan inşaat, ağaç budama ve peyzaj atıkları, Külliye personelinden oluşan gönüllülerce geri dönüştürülerek sokak hayvanları için kulübe haline getirildi.
10.02.2021Gündem
Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen: Dünyamız için nefesimi tutmaya devam edeceğim
Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen: Dünyamız için nefesimi tutmaya devam edeceğimDünya serbest dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, 2021 yılında Türkiye'ye dalışta yeni başarılar kazandırmak istediğini, doğaya, tüm canlılara saygılı ve daha yaşanabilir bir dünya için de nefesini tutmaya devam edeceğini söyledi.
9.02.2021Diğer
Tarlada verimi  % 26 artırdılar
Tarlada verimi % 26 artırdılarCargill, 1000 Çiftçi 1000 Bereket programı ile çiftçilerin veriminin yüzde 26’ya varan oranda arttığını açıkladı.
9.02.2021Ekonomi
TRT'den 'Sıfır Atık' programına ilişkin açıklama
TRT'den 'Sıfır Atık' programına ilişkin açıklamaTRT "Sıfır Atık" programına ilişkin, "İçerdiği mesajlar yok sayılarak böyle masum bir programın bile çarpıtıldığını görmek, insanlığın ortak meseleleri hakkında toplumsal farkındalık oluşturma çabaları adına üzücüdür." açıklamasında bulundu.
7.02.2021Gündem
e-ticaretteki artış ambalaj talebini artırdı
e-ticaretteki artış ambalaj talebini artırdıAmbalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, "Salgın sebebiyle evlerimizde kaldığımız süreçte, e-ticarette gözle görülür bir artış yaşandı. Artan talep ve yeni katılan firmalarla ambalaj ihtiyacı arttı. Bu durum satışlarımıza olumlu yansıdı." dedi.
6.02.2021Ekonomi
TEKNOFEST 2021'de TÜBİTAK'ta yarışacak elektrikli araçlar yerli lastikle tasarruf edecek
TEKNOFEST 2021'de TÜBİTAK'ta yarışacak elektrikli araçlar yerli lastikle tasarruf edecekDüzce'de bir firmanın üreteceği sürtünme direnci düşük yerli lastiklerin, TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'na katılacak takımların daha az enerji tüketerek uzun mesafe gidebilen elektrikli araç tasarlamalarına katkı sağlaması hedefleniyor.
3.02.2021Teknoloji
Hikayeleriyle demlenen lezzetler
Hikayeleriyle demlenen lezzetlerTüm gücünü çeşitliliğinden alan, mutfak zenginliğimizin yansıması olarak doğmuş bir sohbet ve tadım platformu olan SG İmalathane, SG Kömürlük ve SG Yarım Yamalak adlı kardeşleriyle sadece damağa değil yüreklere de hitap ediyor.
30.01.2021Cumartesi
'Sıfır Atık' ekonomiye 17 milyar liralık kazanç sağladı
'Sıfır Atık' ekonomiye 17 milyar liralık kazanç sağladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2017'de başlatılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında geçen yılın sonuna kadar 17 milyon ton değerlendirilebilir atık toplanarak, 17 milyar lira ekonomik kazanç elde edildi.
28.01.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

izmiregegazeteekonomiemine erdoğan

Sıfır Atık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.