Sigortacılık

Sigortacılık

Son dakika Sigortacılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sigortacılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sigortacılık haber sayfamızda...

Sigortacılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.492 sigortacilik haberi bulunmuştur.
TSB'den 'yangınların zararlarının hafifletilmesine yönelik' tavsiye kararı
TSB'den 'yangınların zararlarının hafifletilmesine yönelik' tavsiye kararıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Türkiye'nin farklı bölgelerinde meydana gelen yangınların zararlarının hafifletilmesi amacıyla tavsiye kararı aldığını duyurdu.
31.07.2021Ekonomi
Eşit ağırlık ile alan bölümler 2021: YKS 4 yıllık eşit ağırlık (EA) bölümleri taban puanları ve sıralamaları...
Eşit ağırlık ile alan bölümler 2021: YKS 4 yıllık eşit ağırlık (EA) bölümleri taban puanları ve sıralamaları...Eşit ağırlık taban puanları ve bölümleri öğrenciler tarafından araştırılıyor. Üniversite tercihleri 5 Ağustos tarihinde başlayacak. YKS tercihleri yapacak olan ab ölüm öğrenciler ise eşit ağırlık taban puanlarını ve ea bölümlerini merak ediyorlar. Peki eşit ağırlık ile alan bölümler ve taban puanları neler 2021?
29.07.2021Gündem
TSB'den sel felaketinden etkilenenlere yönelik tavsiye kararı
TSB'den sel felaketinden etkilenenlere yönelik tavsiye kararıTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Yönetim Kurulu, Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketi kapsamında, hasar ödemelerine ilişkin tavsiye kararı aldığını duyurdu.
29.07.2021Ekonomi
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklikSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.
16.07.2021Uzmanpara
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
Yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yapıldıSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yıllık gelir sigortaları yönetmeliğinde değişiklik yaptı.
16.07.2021Ekonomi
BDDK varlık yönetim şirketlerine ilişkin yönetmelik yayımladı
BDDK varlık yönetim şirketlerine ilişkin yönetmelik yayımladıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), varlık yönetim şirketlerinin (VYŞ) kuruluş ve faaliyet esasları ile devralınacak alacaklara ilişkin işlemler hakkında yönetmelik yayımladı.
14.07.2021Ekonomi
Varlık yönetim şirketlerine yeni yönetmelik
Varlık yönetim şirketlerine yeni yönetmelikBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), varlık yönetim şirketlerinin (VYŞ) kuruluş ve faaliyet esasları ile devralınacak alacaklara ilişkin işlemler hakkında yönetmelik yayımladı.
14.07.2021Uzmanpara
Akrabaları şikayetten vazgeçirdi! Kocası bıçaklayarak öldürdü
Akrabaları şikayetten vazgeçirdi! Kocası bıçaklayarak öldürdüMaltepe'de kıskançlık nedeniyle tartıştığı 9 yıllık eşini bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçan Ümit Filiz polis tarafından  yakalandı. 42 yaşındaki Deniz Filiz'in kendisini kıskandığı için daha öncede tartıştığı eşini bir kaç kez polise şikayet ettiği, ancak araya giren aile üyelerinin iknası sonucu her seferinde şikayetini geri çektiği belirlendi. Çiftin 8 yaşında bir çocukları olduğu öğrenildi.
10.07.2021Gündem
Dövülen kadını kurtarmak isterken öldü! İfadeler ortaya çıktı
Dövülen kadını kurtarmak isterken öldü! İfadeler ortaya çıktıKonya'da apartman koridorunda dövülen A.E. adlı kadını kurtarmaya çalışan boks antrenörü Orhan Çumralıgil'in (35) bıçaklanarak öldüğü, arkadaşı Dündar Kömürcü'nün (42) yaralandığı olayda 3 tanığın ifadeleri ortaya çıktı. Dündar Kömürcü'nün ev arkadaşı Ahmet İlhami Özpehriz, ''Bağırma sesleri yükselince Dündar Abi ‘hepimizin anası, bacısı var çıkıp ayıralım’ dedi. Bunun üzerine Dündar ve Orhan kalktılar koridora çıktılar. Dündür ve Orhan çıktıktan sonra bağırma sesleri kesildi. Ancak erkeklerin bağırma sesi arttı. Bunun üzerine biz koridora çıktığımızda Orhan koridorun bitiminde sırt üstü yatıyordu” dedi.
10.07.2021Gündem
BEFAS sayesinde tüm emeklilik şirketlerinin sunduğu fon seçeneklerinden yararlanılabilecek
BEFAS sayesinde tüm emeklilik şirketlerinin sunduğu fon seçeneklerinden yararlanılabilecekTürkiye Sigorta Birliği (TSB), dün hizmete alınan Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu (BEFAS) sayesinde katılımcıların tüm emeklilik şirketlerinin sunduğu fon seçeneklerinden yararlanabileceğini bildirdi.
2.07.2021Ekonomi
Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'ne reasürans desteğine ilişkin karar
Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi'ne reasürans desteğine ilişkin kararDevlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemine Devlet Tarafından Taahhüt Edilecek Reasürans Desteğine Dair Cumhurbaşkanı Kararı'na göre, Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi'nin üzerinde kalan ve teminat verilen riskin yüzde 50'lik kısmını oluşturan pay için yüzde 75 ve üzeri, teminat verilen riskin kalan yüzde 50'lik kısmını oluşturan pay için yüzde 110 ve üzeri için reasürans desteği devlet tarafından taahhüt edildi.
22.06.2021Ekonomi
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyor
Trafik sigortasında tazminat hızlanıyorVatandaşın trafik sigortası kaynaklı tazminatını daha hızlı alabilmesini sağlayacak kanun teklifi TBMM’de yasalaştı.
21.06.2021Sigorta
SEDDK: Sigortaya erişim kolaylaştırıldı yetkisiz aracılık faaliyetleri önlendi
SEDDK: Sigortaya erişim kolaylaştırıldı yetkisiz aracılık faaliyetleri önlendiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetler ve Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmeleri Hakkında Yönetmelik ile birlikte sigortacılıkta yetkisiz aracılık faaliyetlerinin önünün kesildiğini bildirdi.
17.06.2021Ekonomi
Sigorta sözleşmeleri uzaktan yapılabilecek
Sigorta sözleşmeleri uzaktan yapılabilecekSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun, Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetler ve Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmeleri Hakkında Yönetmelik’i, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
17.06.2021Ekonomi
Sigorta sözleşmelerine yönelik yönetmelik yürürlüğe girdi
Sigorta sözleşmelerine yönelik yönetmelik yürürlüğe girdiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun, Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetler ve Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmeleri Hakkında Yönetmelik'i, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
16.06.2021Ekonomi
Trafik sigortasında hızlı tazminat ödemesi
Trafik sigortasında hızlı tazminat ödemesiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Karayolları Trafik Kanunu’nda değişikliği içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaşmasıyla birlikte yeni dönemde trafik kazaları sonucu zarar gören hak sahiplerine tazminatların daha adil ve hızlı bir şekilde ödeneceğini duyurdu.
14.06.2021Ekonomi
Son dakika haber: Milyonları ilgilendiren flaş karar! Kurallar değişiyor
Son dakika haber: Milyonları ilgilendiren flaş karar! Kurallar değişiyorSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Karayolları Trafik Kanunu'nda değişikliği içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşmasıyla birlikte yeni dönemde trafik kazaları sonucu zarar gören hak sahiplerine tazminatların daha adil ve hızlı bir şekilde ödeneceğini duyurdu.
13.06.2021Ekonomi
Trafik sigortasında tazminatlar artık daha adil ve hızlı ödenecek
Trafik sigortasında tazminatlar artık daha adil ve hızlı ödenecekSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Karayolları Trafik Kanunu'nda değişikliği içeren kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşmasıyla birlikte yeni dönemde trafik kazaları sonucu zarar gören hak sahiplerine tazminatların daha adil ve hızlı bir şekilde ödeneceğini duyurdu.
13.06.2021Ekonomi
Eksper Nasıl Olunur? Sigorta Eksperi Olma Yolları Nelerdir?
Eksper Nasıl Olunur? Sigorta Eksperi Olma Yolları Nelerdir?Teknolojinin gelişmesi ve hayat standartlarının artması ile birlikte yeni iş kolları doğmaktadır. Bu iş kolları arasında sigortacılık ve eksper işleri bulunmaktadır. İnsanlar bu işi ek iş olarak da yapabilmekte iken, tüm gününü de bu işe ayırabilmektedir. Yani sadece bu işten para kazanmak mümkündür. Peki eksper nasıl olunmaktadır? Sigorta eksperi olma şartları nelerdir? Hangi okuldan mezun olmak gerekiyor? İşte, sigorta eksperi olma hakkında merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
'Trafik sigortasında belirsizlik ortadan kalktı'
'Trafik sigortasında belirsizlik ortadan kalktı'Türkiye Sigorta Birliği'nden (TSB) yapılan açıklamada, Trafik Kanunu'nda değişikliği içeren kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaşmasıyla, sigorta sektörünün önündeki önemli bir belirsizliğin ortadan kaldırıldığı bildirildi.
10.06.2021Ekonomi
Son dakika: İcra ve iflas kanunu teklifi Meclis'ten geçti!
Son dakika: İcra ve iflas kanunu teklifi Meclis'ten geçti!Gelen son dakika haberine göre; AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Kabul edilen yasa ile; konkordato kurumu daha işlevsel hale getirilecek. İflas tasfiyesi daha etkin şekilde yürütülecek. Tazminat hesaplamalarında, değer kaybı tazminatında aracın piyasa değeri, kullanılmışlık düzeyi, hasara uğrayan parçaları ile hasar tutarı dikkate alınacak.
9.06.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonları ilgilendiren flaş değişiklik! Eski sistem tarihe karışıyor
Son dakika: Milyonları ilgilendiren flaş değişiklik! Eski sistem tarihe karışıyorSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, “Trafik sigortasında belirsizlikleri ortadan kaldıracak kanun düzenlememiz bugün inşallah meclis gündemine geliyor. Böylelikle sektörün önündeki en önemli belirsizliklerden biri çözüme kavuşmuş olurken, sigortalıların haklarının korunması yönünde de önemli bir kazanım elde etmiş olacağız." dedi. Gürsoy, bu akşam hayırlı haberler paylaşmayı ümit ettiklerini bildirdi. Buna göre trafik sigortasındaki eski sistem tarihe karşıyor. İşte detaylar...
9.06.2021Ekonomi
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştu
Bakan Elvan, Türkiye Sigorta Birliği'nin Genel Kurulu'nda konuştuHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Bireysel emeklilik şirketlerinin fon büyüklüğü 183 milyar lirayı aşarken, Otomatik Katılım Sistemi'yle birlikte katılımcı sayısı da 13 milyonu buldu." dedi.
9.06.2021Ekonomi
'Yeşil' finansman uygulaması yaygınlaşıyor
'Yeşil' finansman uygulaması yaygınlaşıyorTürk bankacılık sektörü, salgın koşullarında yurt dışı borçlanmadan genel olarak olumsuz etkilenmezken, kaynak sağlamada yeşil alternatiflerinin yaygınlaşması ile geçen yılın mart ayından bu yana toplam 1,8 milyar dolarlık, 2016'dan bu yana da 2,7 milyar dolarlık sürdürülebilir ve çevreci tahvil ihracı yaptı.
8.06.2021Uzmanpara
Sanayi Devrimi Nedir? Sanayi Devriminin Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?
Sanayi Devrimi Nedir? Sanayi Devriminin Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?Dünya tarihinde gerçekleşmiş olan pek çok devrim bulunmaktadır. Bu devrimlerden en önemlileri ve en yaygın olanı ise sanayi devrimidir. Sanayi devrimi tarihte araştırılan devrimlerden biri olup tam olarak bu devrimin ne odluğu da merak konusu haline gelmiştir. Peki sanayi devrimi nedir? Sanayi devriminin nedenleri nelerdir? Sanayi devriminin sonuçları nelerdir? İşte sanayi devrimi ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.
6.06.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

sigortavarlık yönetimson dakika haberlerTSBTürkiye Sigorta Birliği

Sigortacılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.