Sıkı Denetim

Sıkı Denetim

Son dakika Sıkı denetim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sıkı denetim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sıkı denetim haber sayfamızda...

Sıkı Denetim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.662 sıkı denetim haberi bulunmuştur.
Fahiş bilet fiyatına sıkı denetim! 5 milyon 321 bin TL ceza
Fahiş bilet fiyatına sıkı denetim! 5 milyon 321 bin TL ceza Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı öncesi Bakanlık olarak aldıkları sıkı tedbirler sayesinde bir çok vatandaşa fahiş fiyattan bilet satılmasının önüne geçtiklerinin altını çizerek, “Denetimlerimizde fahiş fiyatlı bilet satışı ve usulsüzlükler yapan otobüs işletmecilerine 5 milyon 321 bin 223 lira idari para cezası uygulanmıştır” dedi.
14.04.2024 Ekonomi
Antalya'da denizde korkutan manzara: Kıyıya yakın sularda sürüler halinde
Antalya'da denizde korkutan manzara: Kıyıya yakın sularda sürüler halinde Antalya'da kıyıya yakın sularda yoğun görülen denizanaları, denize girenlere zor anlar yaşattı. Kulaç atarken önündeki denizanasını fark edenlerden biri kısa süreli panik yaşadı. Tedirgin olanların bazıları da yüzerek denizanasının bulunduğu bölgeden uzaklaşıp, kıyıda güneşlendi.
8.04.2024 Gündem
Bayram öncesi ulaşıma sıkı denetim! Bakan Uraloğlu tek tek açıkladı
Bayram öncesi ulaşıma sıkı denetim! Bakan Uraloğlu tek tek açıkladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün sürmesi nedeniyle 30 ile 35 milyon vatandaşın seyahat etmesini beklediklerini belirterek, bu kapsamda kara, hava ve demiryollarında tüm önlemlerini aldıklarını bildirdi.
4.04.2024 Ekonomi
Kadın çiftçiler 300 bini geçti! Tarladan sofraya kadar kadın emeği var
Kadın çiftçiler 300 bini geçti! Tarladan sofraya kadar kadın emeği var Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 300 bin 509 kadın çiftçi bulunurken kadın girişimciler bitkisel üretimde yoğunlaşıyor.
6.03.2024 Ekonomi
Fahiş fiyata ve hileye geçit yok! Ramazan için gıdaya sıkı denetim
Fahiş fiyata ve hileye geçit yok! Ramazan için gıdaya sıkı denetim Fahiş fiyat ve gıdada tağşiş ile hile gözetimi 81 il genelinde devam ederken, Ramazan ayı öncesinde denetimler sıkılaştı. Tüketicilerin Alo 174 ve Alo 175 hatlarına bu kapsamda ilettiği şikayetlerin de anında değerlendirildiği belirtiliyor.
23.02.2024 Ekonomi
Erzincan'da son durum! 'Alanda 35 milyon metreküp toprak var'
Erzincan'da son durum! 'Alanda 35 milyon metreküp toprak var' İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan’da maden sahasında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili son durumu paylaştı.
18.02.2024 Gündem
Patates ve soğana sıkı denetim
Patates ve soğana sıkı denetim Adana’da patates ve soğanda fahiş fiyat oluşmaması ve tüketicinin mağdur olmaması için Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlileri halde üçlü denetim yaptı.
16.02.2024 Ekonomi
Kiliseye kar maskeli saldırı! Yabancı uyruklu iki terörist yakalandı
Kiliseye kar maskeli saldırı! Yabancı uyruklu iki terörist yakalandı İstanbul Sarıyer’deki Santa Maria İtalyan Kilisesi’nde, pazar ayini sırasında kar maskeli 2 kişi silahlı saldırı düzenledi. Kurşunların hedefi olan Cihan Tuncer (52) hayatını kaybetti. İçişleri Bakanı Yerlikaya, biri Tacikistanlı diğeri Rusyalı olan iki saldırganın yakalandığını açıklayarak, “Zanlıların DEAŞ’lı olduklarını değerlendiriyoruz” dedi.
29.01.2024 Gündem
Fahiş fiyatla mücadelede sıkı denetim! 103 milyon TL ceza
Fahiş fiyatla mücadelede sıkı denetim! 103 milyon TL ceza Fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplam 103 milyon TL idari para cezası uygulandı. Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu Tarafından fiyat tarifesinin üzerinde ekmek satışı yapan işletmelere 55.869.477 TL idari para cezası uygulandı.
24.01.2024 Ekonomi
1 milyondan fazla yatırımcı piyasadan çıktı! Halka arz çılgınlığı bitti mi?
1 milyondan fazla yatırımcı piyasadan çıktı! Halka arz çılgınlığı bitti mi? Geçtiğimiz yılın en gözde yatırım araçlarından biri de halka arz hisseleriydi. Son dönemde halka arz olan hisselerde getiriler oldukça düştü. Hatta yeni halka arz olmuş hisselerde ilk günlerden düşüşler görüldü. Peki halka arz çılgınlığı bitti mi? İşte detaylar...
21.01.2024 Ekonomi
Oto ve emlakta sıkı denetim! Bakan Bolat canlı yayında açıkladı: İlan başına 160 bin TL ceza
Oto ve emlakta sıkı denetim! Bakan Bolat canlı yayında açıkladı: İlan başına 160 bin TL ceza Ticaret Bakanı Ömer Bolat, canlı yayında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bolat, maaş zamlarının piyasaya etkisini, enflasyon ve döviz kurunun seyrini değerlendirdi. Bakan Bolat, ‘İlan sitelerini mecbur tutuyoruz’ diyerek kesilen cezaları da açıkladı, oto ve emlak piyasasına ilişkin önemli bilgiler verdi.
21.01.2024 Ekonomi
Türkiye'deki havalimanlarında sıkı denetim: '7/24 görev başındayız'
Türkiye'deki havalimanlarında sıkı denetim: '7/24 görev başındayız' Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Japonya’da iki uçağın çarpışması sonucu yaşanan büyük kazayı örnek göstererek bu konuda Türkiye’deki havalimanlarında gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.
9.01.2024 Ekonomi
Yılbaşı öncesi sıkı denetim: 7500’ün üzerinde Bakanlık çalışanı sahaya indi
Yılbaşı öncesi sıkı denetim: 7500’ün üzerinde Bakanlık çalışanı sahaya indi Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yılbaşı denetimleri ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.
31.12.2023 Ekonomi
Yılbaşı öncesi işletmelere sıkı denetim
Yılbaşı öncesi işletmelere sıkı denetim İstanbul Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri il genelinde yılbaşı öncesinde 730 denetçiyle denetim yaptı.
28.12.2023 Gündem
Demirören Medya’dan açıklama…
Demirören Medya’dan açıklama… Demirören Medya Grubu’nun ve yöneticilerinin, son günlerde sistematik bir şekilde hedef alındığı ve iftiralarla itibarsızlaştırma çabası içine girildiği gözlemlenmektedir.
22.12.2023 Gündem
Milli Eğitim Bakanlığı kaldırdı ama veliler sınavdan vazgeçemiyor
Milli Eğitim Bakanlığı kaldırdı ama veliler sınavdan vazgeçemiyor MEB, ilkokullarda sınavları kaldırsa da çocuklarının sınav yarışından geri kalmasını istemeyen aileler nedeniyle 1. sınıftan itibaren deneme sınavları devam ediyor. Okullarda yapılan sınavlarda öğrenciler, arkadaşlarıyla yarışa sokuluyor; sınav stresi erken yaşlarda başlıyor.
8.12.2023 Eğitim
Milliyet yazarı Erol Ulusoy Seçil Erzan dosyasını değerlendirdi: Seçil bankacılığı kökten sarsacak
Milliyet yazarı Erol Ulusoy Seçil Erzan dosyasını değerlendirdi: Seçil bankacılığı kökten sarsacak Prof. Dr. Erol Ulusoy, bankanın ‘Fatih Terim Fonu’ için toplanan ve ödenen ya da ödenmeyen paralardan sorumluluğu olduğunu söylemenin zor olduğunu belirtirken, mahkemenin vereceği kararın bankacılık sistemini temelden etkileyeceğini söyledi.
1.12.2023 Gündem
Buca'da uyuşturucu denetimi: 405 şüpheli gözaltına alındı
Buca'da uyuşturucu denetimi: 405 şüpheli gözaltına alındı İzmir'in Buca ilçesinde, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin satışını önlemek için polis ekipleri sıkı denetim gerçekleştirdi. Okul çevreleri başta olmak üzere birçok noktada uygulama yapan polis ekipleri, denetimlerde yakalanan 405 kişiyi gözaltına alırken bunlardan 194'ü tutuklandı.
1.12.2023 Gündem
Enerji Bakanı açıkladı! Sakarya Gaz Sahası'nda üretim 4 milyon metreküpe ulaştı
Enerji Bakanı açıkladı! Sakarya Gaz Sahası'nda üretim 4 milyon metreküpe ulaştı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, "Sakarya Gaz Sahasından hali hazırda günlük yaklaşık 4 milyon metreküp üretime ulaştık. Bu üretim 1,5 milyon hanenin doğal gaz ihtiyacını karşılamaktadır" dedi.
17.11.2023 Ekonomi
Yabancılardan eczanelere hücum! Vitamin ve gıda takviyelerine talep çok fazla
Yabancılardan eczanelere hücum! Vitamin ve gıda takviyelerine talep çok fazla Edirne'de Bulgar ve Yunan turistler, iğneden ipliğe tüm ihtiyacını kentten karşılarken, reçetesiz ilaç ve takviye gıda ihtiyaçları için de eczanelerde yoğunluk oluşturuyor.
7.11.2023 Ekonomi
Bahçede kilosu 3, market rafında 24 lira!
Bahçede kilosu 3, market rafında 24 lira! Adana'da kilosu bahçede 3, halde 4 liraya satılan limon, kentteki marketlerin raflarında kilosu 18-24 lira arasında satılıyor.
15.09.2023 Ekonomi
İzmirli kantinciler, yeni sezon için hazırlandı
İzmirli kantinciler, yeni sezon için hazırlandı İzmir Kantinciler Odası, yeni eğitim öğretim yılı başlamadan önce üyeleriyle buluştu. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata’nın da katıldığı toplantıda, okul kantinlerinin güncel sıkıntıları ve beklentileri gündeme getirildi.
8.09.2023 Ege
Bakan Şimşek'ten kiralık konut, KDV ve restoranlara ilişkin açıklama: Denetimlerimizi sürdürüyoruz
Bakan Şimşek'ten kiralık konut, KDV ve restoranlara ilişkin açıklama: Denetimlerimizi sürdürüyoruz Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kayıtdışılıkla mücadeleye ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Denetimlerde yapay zekanın devrede olduğuna değinen Bakan Şimşek, kiralık konut, restoranlara denetimler gerçekleştirildiğini ifade etti.
27.08.2023 Ekonomi
Bakan Yumaklı talimatı verdi! Yemek hizmeti veren işletmeler mercek altında
Bakan Yumaklı talimatı verdi! Yemek hizmeti veren işletmeler mercek altında Lokanta, restoran, kafeterya, otel gibi toplu tüketim yapılan yerlere sıkı denetim geliyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın talimatıyla 81 ilde denetimler artırılacak.
21.08.2023 Haberler
Bakan Yumaklı talimatı verdi! Yemek hizmeti veren işletmeler mercek altında
Bakan Yumaklı talimatı verdi! Yemek hizmeti veren işletmeler mercek altında Lokanta, restoran, kafeterya, otel gibi toplu tüketim yapılan yerlere sıkı denetim geliyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın talimatıyla 81 ilde denetimler artırılacak.
21.08.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sıkı Denetim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.