Sondaj

Sondaj

Son dakika sondaj haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sondaj gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sondaj haber sayfamızda...

Sondaj

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.202 sondaj haberi bulunmuştur.
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, 3 girişimcinin bulduğu 50 milyon tona yakın tuz rezervi, bölge halkını sevindirdi. 'Tuz dağı'na kepçelerle giren işçilerin kamyon kamyon çıkardığı tuz, karla mücadelede ve hayvancılıkta kullanılıyor. Girişimcilerden Selahattin İlter, "Sondaj çalışmalarımıza 2018'de başladık ve yeni damar bulduk. Bu damar, yapılan incelemelere göre, 30 ile 50 milyon ton civarında. Malum kış şartlarından dolayı Karayolları, tuzu kar ve buzla mücadelede kullanıyor. Yurt dışı olarak şimdilik Gürcistan'a ihraç ediyoruz" dedi.
26.02.2021Haberler
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, 3 girişimcinin bulduğu 50 milyon tona yakın tuz rezervi, bölge halkını sevindirdi. 'Tuz dağı'na kepçelerle giren işçilerin kamyon kamyon çıkardığı tuz, karla mücadelede ve hayvancılıkta kullanılıyor. Girişimcilerden Selahattin İlter, "Sondaj çalışmalarımıza 2018'de başladık ve yeni damar bulduk. Bu damar, yapılan incelemelere göre, 30 ile 50 milyon ton civarında. Malum kış şartlarından dolayı Karayolları, tuzu kar ve buzla mücadelede kullanıyor. Yurt dışı olarak şimdilik Gürcistan'a ihraç ediyoruz" dedi.
26.02.2021Ekonomi
Tarımın da   baş efesi
Tarımın da baş efesiÖdemiş’te Başkan Eriş, “Hem ürünlerin büyük pazarlara ulaşması hem de üreticinin emeğinin korunmasında taşın altına elimizi koyuyoruz” dedi
26.02.2021Ege
Trabzon'da tarihi keşif
Trabzon'da tarihi keşifTrabzon'un Ortahisar ilçesinde, Tabakhane Köprüsü ile Kahramanmaraş Caddesi arasında kalan bölümde yapılan arkeolojik kazılarda, Roma dönemine ait sur ve hendek duvarı ortaya çıktı.
25.02.2021Haberler
Dijital Tır ilk durağında ziyaretçilere açıldı
Dijital Tır ilk durağında ziyaretçilere açıldıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın, Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatılan 'Dijital TIR'ı ikinci durağı Tekirdağ'da ziyarete açıldı
24.02.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı "Dijital Tır"ının yeni durağı Tekirdağ oldu
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı "Dijital Tır"ının yeni durağı Tekirdağ olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlattığı "Dijital Tır"ı Tekirdağ'da ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
24.02.2021Gündem
Bakan Dönmez duyurdu! İmzalar yakında atılacak
Bakan Dönmez duyurdu! İmzalar yakında atılacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Madencilik alanında geliştireceğimiz işbirliğinin çerçevesini oluşturmak üzere Kırgızistan ile bir anlaşma imzalama hazırlığındayız. Bu mutabakat zaptının, madencilik faaliyetlerinde atacağımız adımların yol haritasını belirleyeceğine inanıyorum" dedi.
24.02.2021Ekonomi
Yunan jetinden Türk gemisine tacize Cem Gürdeniz'den flaş yorum: Bu planlı bir kışkırtma
Yunan jetinden Türk gemisine tacize Cem Gürdeniz'den flaş yorum: Bu planlı bir kışkırtma Yunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16'nın, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etmesine ilişkin Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz flaş açıklamalarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; tacizin planlı bir kışkırtmanın olduğunu belirten Gürdeniz, 'Yunanistan tek başına bunun kararını veremez. Bu kararın ardında mutlaka Atlantik güçlerin olduğunu söyleyebiliriz' dedi.
23.02.2021Haberler
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremez
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremezYunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16'nın, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etmesine ilişkin Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz flaş açıklamalarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; tacizin planlı bir kışkırtmanın olduğunu belirten Gürdeniz, 'Yunanistan tek başına bunun kararını veremez. Bu kararın ardında mutlaka Atlantik güçlerin olduğunu söyleyebiliriz' dedi. Emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk ve Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş da Yunan tacizine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Gündem
‘Berat Bey’in damat sıfatı başarısının önüne geçirildi’
‘Berat Bey’in damat sıfatı başarısının önüne geçirildi’Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı hedef alan açıklamalara sert bir dille tepki gösterirken şunları söyledi:
23.02.2021Siyaset
Şehzadeler’e 135 milyonluk yatırım
Şehzadeler’e 135 milyonluk yatırımMANİSA Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler’de altyapıdan üstyapıya, atık su arıtma tesislerinden dere ıslahlarına, içme suyu sondajlarından depo bakım onarımlarına kadar 135 milyon lira yatırım yaptı.
22.02.2021Ege
Selüloz Nedir, Nasıl Üretilir? Kısaca Selüloz Nerelerde Kullanılır Ve Ne İşe Yarar?
Selüloz Nedir, Nasıl Üretilir? Kısaca Selüloz Nerelerde Kullanılır Ve Ne İşe Yarar?Selüloz bitki hücrelerinin yapısında bulunan bir maddedir. Bu madde kağıt yapı ya da yapay patlayıcı gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Karbonhidrat sınıfında yer almaktadır. Selüloz maddesi yaklaşık 3000 adet glikozun birleşmesi ile meydana gelmektedir. Selüloz nedir, nasıl üretilir? Kısaca selüloz nerelerde kullanılır ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.02.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'CHP ve şürekası, eski bakanımız Berat Albayrak'ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor. Karadeniz'deki doğalgaz keşfini yapan, sondaj gemilerimizin alınmasından madenciliğe kadar ülkemizin pek çok kazanımında Berat Bey'in imzası var. Berat Bey bu mücadeleyi başardığı için kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Şimdi bizim 5 gemimiz var, 6'ncı da geliyor' dedi.
22.02.2021Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berat Albayrak açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Erdoğan, 'CHP ve şürekası, eski bakanımız Berat Albayrak'ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor. Karadeniz'deki doğalgaz keşfini yapan, sondaj gemilerimizin alınmasından madenciliğe kadar ülkemizin pek çok kazanımında Berat Bey'in imzası var. Berat Bey bu mücadeleyi başardığı için kuduruyorlar, çıldırıyorlar. Şimdi bizim 5 gemimiz var, 6'ncı da geliyor' dedi.
22.02.2021Siyaset
Milli SİHA Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatini tamamladı
Milli SİHA Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatini tamamladıTürkiye'nin ilk yerli ve milli SİHA'sı (Silahlı İnsansız Hava Aracı) Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
22.02.2021Haberler
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili, haftanın ilk iş gününde uluslararası piyasalarda 63,01 dolardan işlem görüyor.
22.02.2021Uzmanpara
Mısır Petrol ve Madeni Kaynaklar Bakanı'ndan İsrail'e ziyaret
Mısır Petrol ve Madeni Kaynaklar Bakanı'ndan İsrail'e ziyaretMısır Petrol ve Madeni Kaynaklar Bakanı Tarık el-Molla, enerji alanındaki iş birliğini güçlendirmek için İsrail'e geldi.
21.02.2021Dünya
Sondaj Nedir, Nasıl Yapılır? İnşaatlarda Neden Sondaj Çalışması Yapılır?
Sondaj Nedir, Nasıl Yapılır? İnşaatlarda Neden Sondaj Çalışması Yapılır?Genel olarak dünya yüzeyinden derinlere doğru açılan deliklere sondaj denilmektedir. Sondaj deliklerinin en uzunu bugün Rusya da bulunmaktadır. Bu nedenle birçok bireyin aklına sondaj ile alakalı sorular gelmektedir. Bu soruların başında Sondaj nedir, nasıl yapılır? İnşaatlarda neden sondaj çalışması yapılır? Rölyef tablo malzemeleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
21.02.2021Eğitim
Berat Albayrak'a yönelik karalama operasyonuna sert yanıt
Berat Albayrak'a yönelik karalama operasyonuna sert yanıtEski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında CHP tarafından başlatılan karalama çalışmalarına karşı harekete geçildi. Berat Albayrak'ın Avukatı İsa Sinan Göktaş tarafından yapılan açıklamada "Merkez Bankası rezervlerine yönelik işlemler yürürlükteki mevzuata uygun bir şekilde finansal istikrar ve fiyat istikarı hedefleri doğrultusunda ödemeler dengesi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Merkez Bankasının herhangi bir miktarda döviz ya da TL cinsinden kaynağının farklı yere transfer edilme, yok olma, buhar olma ihtimali yoktur. Ayrıca para akışının her bir kuruşunun izi sürülebilir ve takip edilebilirdir." denildi.
20.02.2021Siyaset
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı azaldı
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı azaldıABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 1 adet azaldı.
20.02.2021Uzmanpara
Türkiye'nin 'Dijital Tır'ı yola çıktı: 52 ili ziyaret edecek!
Türkiye'nin 'Dijital Tır'ı yola çıktı: 52 ili ziyaret edecek!Türkiye'nin gelecek vizyonuna katkıda bulunma amacıyla başlatılan proje kapsamında, dijital ve teknolojik deneyim ve uygulama alanlarıyla donatılmış "Dijital Tır", 52 ili ziyaret edecek.
19.02.2021 Teknoloji
Bilim insanları şaşkın... Buz tabakasının altında tuhaf canlılar bulundu!
Bilim insanları şaşkın... Buz tabakasının altında tuhaf canlılar bulundu!Antarktika buz tabakasının altında "orada olmaması gereken" tuhaf canlılar bulundu. Araştırmacı Huw Griffiths "Orada olmamaları için pek çok neden var" dedi.
15.02.2021Dünya
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı yükseldi
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı yükseldiABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 7 adet arttı.
13.02.2021Ekonomi
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttıABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 7 adet arttı.
13.02.2021Uzmanpara
Karadeniz'de Türkali-2 kuyusunda sondaj derinliği 3 bin metreyi aştı
Karadeniz'de Türkali-2 kuyusunda sondaj derinliği 3 bin metreyi aştıFatih sondaj gemisi, Sakarya Gaz Sahası'ndaki ikinci derin deniz tespit kuyusu olan Türkali-2'de 3 bin 50 metre sondaj derinliğine ulaştı.
12.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

izmirpetrolSondajegedijital tır

Sondaj ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.