Sondaj

Sondaj

Son dakika sondaj haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sondaj gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sondaj haber sayfamızda...

Sondaj

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.213 sondaj haberi bulunmuştur.
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttıPetrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı, bu hafta 1 adet arttı.
6.03.2021Uzmanpara
OPEC toplantısı dikkatleri S.Arabistan'a çekti
OPEC toplantısı dikkatleri S.Arabistan'a çektiPetrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC grubu dün yaptığı toplantıda mevcut üretim kesintilerini 1 ay daha uzatma kararı alırken, uzmanlar bu kararın dışında tutulan Rusya ve Kazakistan toplantının en kazançlı ülkeleri olarak görünseler de çıkan kararla birlikte gözlerin Suudi Arabistan'ın başarılı yönetim politikasına çevrildiğini belirtiyor.
5.03.2021Uzmanpara
Katalog suçlarda sadeleştirme
Katalog suçlarda sadeleştirmeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İnsan Hakları Eylem Planı’nda, “kuvvetli şüphenin tutuklama nedeni” sayıldığı katalog suçların kapsamının daraltılacağını açıklaması sonrası gözler, Ceza Muhakemeleri Kanunu’nda 38 ayrı maddede düzenlenen söz konusu suçlarla ilgili atılacak adımlara çevrildi.
5.03.2021Siyaset
Türkiye Manganez Madeni Haritası: Manganez Madenleri Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?
Türkiye Manganez Madeni Haritası: Manganez Madenleri Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?Türkiye'de Manganez yatakları oldukça geniş bir yelpazeye yayılmış durumda. Öyle ki Türkiye'nin birçok farklı bölgesinde yer alan değişik şekillerde Manganez çıkarılmaktadır. Böylece kullanım alanlarına bağlı olarak değişik işletmelerde işlenir ve kullanılır. İşte Türkiye manganez madeni haritası: Manganez madenleri nerede, hangi illerde bulunur ve nasıl çıkartılır? İşte cevaplar.
20.09.2020Haritalar
Türkiye Boksit Madeni Haritası: Boksit Madeni Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?
Türkiye Boksit Madeni Haritası: Boksit Madeni Nerede, Hangi İllerde Bulunur Ve Nasıl Çıkartılır?Boksit Türkiye'de farklı bölgelerden çıkarılan ve çok önemli mineral kaynaklardan biridir. Farklı alanlarda kullanılması ile beraber, gelecekte de kullanılmaya devam edecek önemli kaynaklar içerisinde yer alıyor. İşte Türkiye Boksit Madeni Haritası: Boksit madeni nerede, hangi illerde bulunur ve nasıl çıkartılır? İşte bilgiler.
20.09.2020Haritalar
Karadeniz gazına en az 2 boru hattı
Karadeniz gazına en az 2 boru hattıKaradeniz’de keşfedilen doğal gazın en az 2 adet boru hattıyla kıyıya getirilmesinin planlandığını açıklayan Bakan Dönmez bu yıl bir sondaj kuyusu hedeflediklerini söyledi.
4.03.2021Ekonomi
Vidanjör Nedir, Ne İşe Yarar? Vidanjör Nereden Çağırılır?
Vidanjör Nedir, Ne İşe Yarar? Vidanjör Nereden Çağırılır?Belediyeler ve özel idarelerce kullanılan iş makinelerinden bir tanesi de vidanjörlerdir. Vidanjör iş makinesi gurubuna giren bir araçtır. Peki bu araç hangi işlerde kullanılmaktadır? Kullanımı için özel ehliyet ve bilgi gerektirir mi? En çok hangi sahalar da kullanılmaktadır? Vidanjör hakkında tüm detayları derledik.
4.03.2021Otomobil
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL kar
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Ekonomi
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira kar
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Bakan Dönmez:Türkiye'nin bir sonraki enerji dönüşümü yeni teknolojilere geçiş
Bakan Dönmez:Türkiye'nin bir sonraki enerji dönüşümü yeni teknolojilere geçişEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Teknolojilerde esas olan rüzgâr-güneş değil, bunları daha düzenli enerji kaynaklarına dönüştüren teknolojiler. Dolayısıyla Türkiye'nin bir sonraki enerji dönüşümünün başka bir kaynağa değil yeni teknolojilere geçiş olduğunu söyleyebiliriz" dedi.
2.03.2021Ekonomi
Kazdıkça çıkıyor! Trabzon'da otopark kazısında heyecanlandıran keşif
Kazdıkça çıkıyor! Trabzon'da otopark kazısında heyecanlandıran keşifKentte otopark için kazı yapılan alanda arkeolojik kalıntılara ulaşılmaya devam ediliyor. Alanda sürdürülen kazılarda farklı kalıntılara da ulaşılması bekleniyor. İşte haberin ayrıntıları...
1.03.2021Gündem
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı yükseldi
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı yükseldiABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 4 adet arttı.
27.02.2021Ekonomi
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttı
ABD'nin petrol sondaj kulesi sayısı arttıABD'nin, petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimine ilişkin gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta 4 adet arttı.
27.02.2021Uzmanpara
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, 3 girişimcinin bulduğu 50 milyon tona yakın tuz rezervi, bölge halkını sevindirdi. 'Tuz dağı'na kepçelerle giren işçilerin kamyon kamyon çıkardığı tuz, karla mücadelede ve hayvancılıkta kullanılıyor. Girişimcilerden Selahattin İlter, "Sondaj çalışmalarımıza 2018'de başladık ve yeni damar bulduk. Bu damar, yapılan incelemelere göre, 30 ile 50 milyon ton civarında. Malum kış şartlarından dolayı Karayolları, tuzu kar ve buzla mücadelede kullanıyor. Yurt dışı olarak şimdilik Gürcistan'a ihraç ediyoruz" dedi.
26.02.2021Haberler
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...
Iğdırlı üç girişimci buldu! 50 milyon tona yakın...Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde, 3 girişimcinin bulduğu 50 milyon tona yakın tuz rezervi, bölge halkını sevindirdi. 'Tuz dağı'na kepçelerle giren işçilerin kamyon kamyon çıkardığı tuz, karla mücadelede ve hayvancılıkta kullanılıyor. Girişimcilerden Selahattin İlter, "Sondaj çalışmalarımıza 2018'de başladık ve yeni damar bulduk. Bu damar, yapılan incelemelere göre, 30 ile 50 milyon ton civarında. Malum kış şartlarından dolayı Karayolları, tuzu kar ve buzla mücadelede kullanıyor. Yurt dışı olarak şimdilik Gürcistan'a ihraç ediyoruz" dedi.
26.02.2021Ekonomi
Tarımın da   baş efesi
Tarımın da baş efesiÖdemiş’te Başkan Eriş, “Hem ürünlerin büyük pazarlara ulaşması hem de üreticinin emeğinin korunmasında taşın altına elimizi koyuyoruz” dedi
26.02.2021Ege
Trabzon'da tarihi keşif
Trabzon'da tarihi keşifTrabzon'un Ortahisar ilçesinde, Tabakhane Köprüsü ile Kahramanmaraş Caddesi arasında kalan bölümde yapılan arkeolojik kazılarda, Roma dönemine ait sur ve hendek duvarı ortaya çıktı.
25.02.2021Haberler
Dijital Tır ilk durağında ziyaretçilere açıldı
Dijital Tır ilk durağında ziyaretçilere açıldıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın, Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlatılan 'Dijital TIR'ı ikinci durağı Tekirdağ'da ziyarete açıldı
24.02.2021Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı "Dijital Tır"ının yeni durağı Tekirdağ oldu
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı "Dijital Tır"ının yeni durağı Tekirdağ olduCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının Türkiye'nin milli, tarihi, kültürel, bilimsel ve teknolojik zenginliklerinin dijital sunumlarla anlattığı "Dijital Tır"ı Tekirdağ'da ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.
24.02.2021Gündem
Bakan Dönmez duyurdu! İmzalar yakında atılacak
Bakan Dönmez duyurdu! İmzalar yakında atılacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Madencilik alanında geliştireceğimiz işbirliğinin çerçevesini oluşturmak üzere Kırgızistan ile bir anlaşma imzalama hazırlığındayız. Bu mutabakat zaptının, madencilik faaliyetlerinde atacağımız adımların yol haritasını belirleyeceğine inanıyorum" dedi.
24.02.2021Ekonomi
Yunan jetinden Türk gemisine tacize Cem Gürdeniz'den flaş yorum: Bu planlı bir kışkırtma
Yunan jetinden Türk gemisine tacize Cem Gürdeniz'den flaş yorum: Bu planlı bir kışkırtmaYunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16'nın, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etmesine ilişkin Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz flaş açıklamalarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; tacizin planlı bir kışkırtmanın olduğunu belirten Gürdeniz, 'Yunanistan tek başına bunun kararını veremez. Bu kararın ardında mutlaka Atlantik güçlerin olduğunu söyleyebiliriz' dedi.
23.02.2021Haberler
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremez
Son Dakika: Türk gemisine Ege'de tacize flaş yorum: Yunanistan tek başına bunun kararını veremezYunanistan Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16'nın, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etmesine ilişkin Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz flaş açıklamalarda bulundu. Gelen son dakika haberine göre; tacizin planlı bir kışkırtmanın olduğunu belirten Gürdeniz, 'Yunanistan tek başına bunun kararını veremez. Bu kararın ardında mutlaka Atlantik güçlerin olduğunu söyleyebiliriz' dedi. Emekli Tümamiral Ali Deniz Kutluk ve Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş da Yunan tacizine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Gündem
‘Berat Bey’in damat sıfatı başarısının önüne geçirildi’
‘Berat Bey’in damat sıfatı başarısının önüne geçirildi’Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı hedef alan açıklamalara sert bir dille tepki gösterirken şunları söyledi:
23.02.2021Siyaset
Şehzadeler’e 135 milyonluk yatırım
Şehzadeler’e 135 milyonluk yatırımMANİSA Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler’de altyapıdan üstyapıya, atık su arıtma tesislerinden dere ıslahlarına, içme suyu sondajlarından depo bakım onarımlarına kadar 135 milyon lira yatırım yaptı.
22.02.2021Ege
Selüloz Nedir, Nasıl Üretilir? Kısaca Selüloz Nerelerde Kullanılır Ve Ne İşe Yarar?
Selüloz Nedir, Nasıl Üretilir? Kısaca Selüloz Nerelerde Kullanılır Ve Ne İşe Yarar?Selüloz bitki hücrelerinin yapısında bulunan bir maddedir. Bu madde kağıt yapı ya da yapay patlayıcı gibi alanlarda kullanılabilmektedir. Karbonhidrat sınıfında yer almaktadır. Selüloz maddesi yaklaşık 3000 adet glikozun birleşmesi ile meydana gelmektedir. Selüloz nedir, nasıl üretilir? Kısaca selüloz nerelerde kullanılır ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.02.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

abdpetrolsondajtürkiyeizmir

Sondaj ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.