Sondaj Gemisi

Sondaj Gemisi

Son dakika sondaj gemisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sondaj gemisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sondaj gemisi haber sayfamızda...

Sondaj Gemisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 593 sondaj gemisi haberi bulunmuştur.
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'de
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deTürkiye'nin sondaj gemilerinden 'Yavuz', Karadeniz'de gerçekleştirilen sondaj faaliyetlerine katılmak için Zonguldak'a ulaştı. Filyos Limanı'nda kule montajı yapılacak 'Yavuz', ardından Karadeniz'deki ilk görevine başlayacak.
7.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açıldı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açıldıYavuz sondaj gemisi, kule direklerinin sökümünün ardından petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına katılmak üzere İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz'e açıldı. Geminin boğaz geçişine Kıyı Emniyeti Kurtarma römorkörü de eşlik etti.
6.10.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyor
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'deki ilk görevi için hazırlanıyorYavuz sondaj gemisinin Karadeniz'deki ilk görevi öncesi İstanbul Boğazı geçişi için kule söküm işlemleri tamamlandı ve gemi Yenikapı açıklarına demirledi.
27.09.2021Ekonomi
Fatih gemisi Türkali-5'te sondaja başladı
Fatih gemisi Türkali-5'te sondaja başladıFatih sondaj gemisinin, Karadeniz'de bulunan Sakarya Gaz Sahası'ndaki yeni tespit kuyusu Türkali-5'te sondaja başladığı bildirildi.
12.09.2021Ekonomi
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'memur zammı' açıklaması: Sözümüzü yerine getirdik
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'memur zammı' açıklaması: Sözümüzü yerine getirdikGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Kamu işçilerimizden sonra memurlarımızı da enflasyona ezdirmeme sözümüzü yerine getirdik. Dün imzalanan kamu çalışanlarımıza yönelik toplu sözleşmenin ülkemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi. Merkez Bankası rezerviyle ilgili Erdoğan, 'Merkez Bankası rezervimiz şu an itibarıyla 109 milyar dolar seviyesindedir. Önümüzdeki, günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak' ifadelerine yer verdi.
24.08.2021Siyaset
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladı
Yavuz sondaj gemisi Karadeniz için hazırlıklara başladıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Yavuz sondaj gemisinin Haydarpaşa Limanı'na yanaştığı ve hazırlıkların ardından Karadeniz'e hareket edeceği bilgisini paylaştı.
15.08.2021Ekonomi
Yavuz sondaj gemisi Haydarpaşa Limanı'na demirledi
Yavuz sondaj gemisi Haydarpaşa Limanı'na demirlediYenikapı açıklarından demir alan Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'e açılmak üzere İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Yavuz, gerekli teknik hazırlıkların tamamlanması için Haydarpaşa Limanı'na demirledi.
14.08.2021Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalar
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında flaş açıklamalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında koronavirüs ile mücadele, orman yangınları ve gündeme dair konularla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Yanan alanların imara açılacağı iddiasına ilişkin Erdoğan, "Bay Kemal'e benim vereceğim bir cümlelik cevap var. O da şu, benim Kültür ve Turizm Bakanıma vermiş olduğum böyle bir yetki yok" dedi.Türk Hava Kurumu uçakları konusuna değinen Erdoğan "Uçakların durumu iş görür olmaktan çıkmış vaziyette." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadaki Help Turkey etiketli paylaşımlara ilişkin "Yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Bu, yatsıya kadar bile yanmadı." dedi.
5.08.2021Siyaset
Fatih sondaj gemisi Türkali-4'te sondaja başladı
Fatih sondaj gemisi Türkali-4'te sondaja başladıFatih sondaj gemisinin Karadeniz'deki yeni tespit kuyusu Türkali-4'te sondaja başladığı bildirildi.
31.07.2021Ekonomi
Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda ilk kuyu akış testi tamamlandı
Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda ilk kuyu akış testi tamamlandıTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Sakarya Gaz Sahası'ndaki Türkali-2 tespit kuyusunda gerçekleştirilen ilk kuyu akış testinin başarıyla tamamlandığını bildirdi.
29.07.2021Ekonomi
Karadeniz gazının ilk ateşi yandı
Karadeniz gazının ilk ateşi yandıSakarya Sahası Gaz Yakma Töreni’ne bağlanan Erdoğan, “Keşfettiğimiz gazın değerini mesnetsiz iddialarla düşürmeye çalışanlar, bugün burada yanan ateşe iyi baksınlar” dedi. Erdoğan, dışa bağımlılığın önemli oranda azalacağını söyledi.
29.07.2021Siyaset
Son dakika: Karadeniz gazında ilk ateş yakıldı! Erdoğan: Açtığımız kuyular ilk değil, son da olmayacak
Son dakika: Karadeniz gazında ilk ateş yakıldı! Erdoğan: Açtığımız kuyular ilk değil, son da olmayacakSon dakika haberine göre; Karadeniz'deki doğalgaz keşfinde önemli virajlardan biri dönüldü. Keşfedilen doğalgaz tören ile yakıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sakarya Sahası Gaz Yakma Töreni'ne bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Karadeniz'de açtığımız kuyular ilk değildir, son da olmayacaktır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Karadeniz gazının ilk fazını 2023'e yetiştirmek için hem masabaşında hem de sahada büyük bir emek harcanıyor.' şeklinde konuştu.
28.07.2021Siyaset
'Yavuz' sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti
'Yavuz' sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçtiTürkiye'nin "Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında, denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması amacıyla 2018'de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından satın alınan "Yavuz" gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
29.06.2021Ekonomi
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ahmet Şık açıklaması: Yeri Meclis değil demir parmaklıklar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ahmet Şık açıklaması: Yeri Meclis değil demir parmaklıklarMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Marmara Denizi'ndeki müsilaj tehlikesiyle ilgili, 'Çevreyi dikkate almayan her adımın sonuç itibariyle faturası ağır olacaktır. Kaldı ki ekolojik hassasiyet ve çevre etiğinin ilkelerine uymak hem bugünümüze değer yükleyecektir' dedi. Ahmet Şık'ın sözlerine değinen Bahçeli, 'Dokunulmazlığı kaldırılıp yargıya teslim edilmeli. Yeri Meclis değil demir parmaklıklardır. Bu aşağılık tiplere tahammül edemeyiz' ifadelerine yer verdi.
8.06.2021Siyaset
Son dakika haberi: Tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı
Son dakika haberi: Tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta merakla beklenen müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı. Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı." dedi.
5.06.2021Siyaset
Fatih’ten 135 milyar metreküplük keşif
Fatih’ten 135 milyar metreküplük keşifFilyos Limanı Açılışı ile Doğalgaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Fatih sondaj gemimiz, Sakarya Gaz Sahası’ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı. Karadeniz’deki toplam gaz keşfimiz, 540 milyar metreküpe ulaştı” dedi
5.06.2021Siyaset
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendirici
Uzmanlar müjdeyi değerlendirdi: Veriler çok cesaretlendiriciCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye'nin heyecanla beklediği müjdeyi açıkladı. Fatih Sondaj Gemisi, Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Uzmanlar, son keşifle birlikte 540 milyar metreküpe ulaşan doğal gaz rezervini değerlendirdi. BOTAŞ Eski Genel Müdürü Dr. İbrahim Palaz ise keşifle ilgili olarak "Her iki halde de Türkiye için iyi bir haber. En son kazılan kuyudaki veriler çok cesaretlendirici" ifadelerini kullandı. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar "Bu işin içinde ismini zikretmek gerekirse Berat Albayrak var. Enerji Bakanı olduğu dönemde yaptığı girişimlerdir. 2014’teki girişimlerin meyvesini 2020’de aldık" dedi.
4.06.2021Ekonomi
Müjde sonrası siyasilerden peş peşe mesajlar: Yeni keşifler için rota oluşturuluyor
Müjde sonrası siyasilerden peş peşe mesajlar: Yeni keşifler için rota oluşturuluyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan günlerdir merakla beklenen müjdeyi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı." müjdesini vererek, "Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı." dedi. Müjdenin ardından siyasilerden art arda mesajlar geldi.
4.06.2021Siyaset
Uzmanlar açıkladı: Yılda 6 milyar dolar cepte kalacak
Uzmanlar açıkladı: Yılda 6 milyar dolar cepte kalacakTürkiye'nin Karadeniz'de Tuna-1 ve Amasra-1 kuyularında keşfettiği doğal gaz sahalarında yılda 20 milyar metreküp üretim yapılmasıyla ithalat faturasının yıllık 5-6 milyar dolar azalacağı tahmin ediliyor.
4.06.2021Ekonomi
'Doğal gaz' müjdesi sevinçle karşılandı: Çok büyük bir nimet
'Doğal gaz' müjdesi sevinçle karşılandı: Çok büyük bir nimetCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Fatih Sondaj Gemisi'nin Sakarya gaz sahasındaki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptığını açıklaması, Zonguldak'ta vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.
4.06.2021Gündem
Son dakika: Fatih'ten müjde! Keşfin parasal karşılığı ne?
Son dakika: Fatih'ten müjde! Keşfin parasal karşılığı ne? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amasra-1 Kuyusu’nda 135 milyar metreküplük doğal gazın bulunduğu müjdesini verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından en çok merak edilen konu ise bulunan doğal gazın parasal karşılığı oldu.
4.06.2021Ekonomi
Tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladı
Tarihi an! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi açıkladıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta merakla beklenen müjdeyi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fatih Sondaj Gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra -1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı. Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı." dedi.
4.06.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde açıklaması ne zaman saat kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı müjde ne?
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde açıklaması ne zaman saat kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağı müjde ne?Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT'de katıldığı programda Cuma günü yeni bir müjde açıklayacağız ifadesinin ardından vatandaşlar merak içerisinde bugün yapılacak olan açıklamaya gözünü dikti. Katıldığı programda Zonguldak'ta yeni bir müjde açıklayacağız ifadesinin ardından binlerce kişi müjde açıklamasını merak içerisinde beklemeye başladı. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde açıklaması saat kaçta?
4.06.2021Gündem
Son dakika... Erdoğan'ın açıklayacağı müjde öncesi dikkat çeken paylaşım
Son dakika... Erdoğan'ın açıklayacağı müjde öncesi dikkat çeken paylaşımGelen son dakika haberine göre; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den müjde ile ilgili bir paylaşım daha geldi. Görüntülü paylaşımda ufukta görülen sondaj gemisine ithafen “gözümüz ufukta” ifadeleri kullanıldı.
4.06.2021Ekonomi
Son dakika: Türkiye'nin gözü kulağı bu haberde! Yeni müjde bugün belli oluyor
Son dakika: Türkiye'nin gözü kulağı bu haberde! Yeni müjde bugün belli oluyorSon dakika haberlere göre Türkiye, 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle petrol ve doğalgaz arama çalışmalarını sürdürürken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yeni bir müjde vermesi bekleniyor. Bakan Dönmez'in kum saati paylaşımı ise heyecanı doruğa çıkarttı. Peki yeni müjde ne zaman açıklanacak? İşte müjde ile ilgili son dakika tüm detaylar...
4.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Karadenizdoğal gazmüjdeTürkiyezonguldak

Sondaj Gemisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.