Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu

Son dakika sosyal güvenlik kurumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal güvenlik kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal güvenlik kurumu haber sayfamızda...

Sosyal Güvenlik Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.113 sosyal güvenlik kurumu haberi bulunmuştur.
ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO YARDIM KAMPANYASI! Annelere 325 euro destek ödemesi ne kadar, başvuruları nasıl yapılacak ve başvuru şartları neler?
ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO YARDIM KAMPANYASI! Annelere 325 euro destek ödemesi ne kadar, başvuruları nasıl yapılacak ve başvuru şartları neler? Annelere 325 euro yardım yapılacak. Söz konusu desteğe dair ayrıntılar belli oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Avrupa Birliği destekli projeyle İstanbul, Ankara ve İzmir’de 3 bin 500 sigortalı anneye 12 ay boyunca 325 euro destek verecek. Peki, annelere 325 euro destek ödemesi ne kadar, başvuruları nasıl yapılacak, başvuru şartları neler? İşte detaylar…
16.04.2024 Bilgi Rehberi
SGK’dan annelere 12 ay boyunca 325 euro destek ödemesi!  İşte başvuru ekranı, şartları ve tarihi
SGK’dan annelere 12 ay boyunca 325 euro destek ödemesi!  İşte başvuru ekranı, şartları ve tarihi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) annelere 12 ay boyunca 325 euro destek ödemesi yapılacağını duyurdu. Peki annelere 325 euro destek ödemesi başvuruları nasıl yapılacak, başvuru şartları neler? Detaylar haberimizde…
15.04.2024 Bilgi Rehberi
Emekli olmadan ödeme alınır mı? Pek çok kişi bunu bilmiyor: Prim iadesi detayı
Emekli olmadan ödeme alınır mı? Pek çok kişi bunu bilmiyor: Prim iadesi detayı Emekli olmak için SGK’ya yatırılan paralar geri iade alınabiliyor. Peki kimler SGK’dan prim iadesi alabiliyor. Ödeme almak için şartlar neler? İşte detaylar...
15.04.2024 Ekonomi
SGK, 7 bin anneye 325 euro destek verecek
SGK, 7 bin anneye 325 euro destek verecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) aracılığıyla 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek verileceğini duyurdu.
14.04.2024 Ekonomi
Bademcik ameliyatı sonrası engelli kaldı! 39 milyon liralık rekor tazminat talebi
Bademcik ameliyatı sonrası engelli kaldı! 39 milyon liralık rekor tazminat talebi Bademcik ameliyatı sonrası kanama nedeniyle hastanın engelli kaldığı iddiasıyla ailesinin, ameliyatı yapan doktor ve ameliyatın gerçekleştirildiği özel hastaneye açtığı davada, mahkemenin görevlendirdiği bilirkişinin avukat masrafları hariç, yasal faizleriyle beraber 39 milyon TL’lik tazminat miktarı belirlemesi, tıp dünyasında tartışmalara neden oldu.
11.04.2024 Gündem
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: Promosyon ödemeleri 20 bin TL'yi aşar mı? İşte cevabı
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: Promosyon ödemeleri 20 bin TL'yi aşar mı? İşte cevabı Emekli maaş promosyonundan faydalanmak isteyenler bankaların kampanyalarını araştırıyor. En yüksek promosyonu hangi banka veriyor? Promosyon ödemleri 20 bin lirayı aşar mı? İşte detaylar...
8.04.2024 Ekonomi
Bayram ikramiyeleri ödenmeye başlandı
Bayram ikramiyeleri ödenmeye başlandı Emeklilerin 3 bin liraya çıkartılan bayram ikramiyesi bugün ödenmeye başladı.
2.04.2024 Ekonomi
Emekli promosyonu için yarış başladı! Kamunun ardından özel bankalar devrede
Emekli promosyonu için yarış başladı! Kamunun ardından özel bankalar devrede Kamu bankalarında başlatılan emekliye promosyon kampanyasına özel bankalar da dahil oldu. Bazı bankalar promosyon rakamlarını 15 bin TL’ye kadar yükseltti.
30.03.2024 Ekonomi
Son dakika! Emeklilere promosyonda yeni gelişme: Özel bankalar da dahil oldu
Son dakika! Emeklilere promosyonda yeni gelişme: Özel bankalar da dahil oldu Son dakika haberine göre; Emeklilere 8-12 bin liralık promosyon ödemesine özel bankalar da dahil oldu. SGK'dan yapılan açıklamada protokolün imzalandığı bankalar belirtildi.
28.03.2024 Ekonomi
DUL VE YETİM AYLIĞI ALANLARA BANKA PROMOSYONU VERİLECEK Mİ? 2024 dul ve yetim maaşı alanlar ne kadar, kaç TL emekli promosyonu alacak?
DUL VE YETİM AYLIĞI ALANLARA BANKA PROMOSYONU VERİLECEK Mİ? 2024 dul ve yetim maaşı alanlar ne kadar, kaç TL emekli promosyonu alacak? Dul ve yetim maaşı alanların emekli banka promosyonu alıp almayacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli aylığı alan vatandaşlara yönelik kamu bankalarında 8 bin ila 12 bin lira promosyon ödemesi yapılacağını açıklamasının akabinde ölüm aylığı ile ilgili de yeni gelişme yaşandı. SGK’dan yapılan açıklamaya göre ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde promosyon ödemesi yapılacağı bildirildi. Peki, dul ve yetim aylığı alanlara banka promosyonu verilecek mi? 2024 Dul ve yetim maaşı alanlar ne kadar, kaç TL emekli promosyonu alacak?
28.03.2024 Bilgi Rehberi
Bakan Işıkhan: SGK'ya en borçlu 5 belediyenin tamamı CHP'li belediyeler
Bakan Işıkhan: SGK'ya en borçlu 5 belediyenin tamamı CHP'li belediyeler SGK'ya en borçlu 5 belediyenin tamamının CHP'li belediyeler olduğunun altını çizen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin prim borcu, son 5 yılda 20 katına çıkmış. Ankara Büyükşehir Belediyesi, iflas bayrağını çekmiş vaziyette. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer CHP'li belediyeler de aynı durumda" dedi.
26.03.2024 Ekonomi
Emekliye markette indirim
Emekliye markette indirim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, tüm engellere ve finansal krizlere rağmen Türkiye ekonomisinin istikrarla büyüdüğüne dikkati çekerek, yıl sonu itibarıyla enflasyonun düşüşe geçeceğini söyledi.
26.03.2024 Ekonomi
SGK duyurdu: Ölüm aylığı alanlara 5 bin TL promosyon ödenecek
SGK duyurdu: Ölüm aylığı alanlara 5 bin TL promosyon ödenecek Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibinin başvurması halinde 5 bin lira promosyon ödemesi alacağını açıkladı. Emekli aylığı alan vatandaşların promosyon ödemeleri ise 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlendi.
26.03.2024 Ekonomi
Van'da operasyon: 88 kilogram kaçak külçe altını ele geçirildi
Van'da operasyon: 88 kilogram kaçak külçe altını ele geçirildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van'da altın kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda bir aracın içine saklanmış 88 kilogram kaçak külçe altının ele geçirildiğini açıkladı.
17.03.2024 Gündem
Bakan Yerlikaya açıkladı! Düzensiz göçmenlerin kaldığı otellere operasyon
Bakan Yerlikaya açıkladı! Düzensiz göçmenlerin kaldığı otellere operasyon İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kalkan 15 operasyonlarında düzensiz göçmenlere otelde konaklama imkanı sağlayan 35 otele para cezası uygulandığını açıkladı.
17.03.2024 Haberler
Bakan Yerlikaya açıkladı! Düzensiz göçmenlerin kaldığı otellere operasyon
Bakan Yerlikaya açıkladı! Düzensiz göçmenlerin kaldığı otellere operasyon İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kalkan 15 operasyonlarında düzensiz göçmenlere otelde konaklama imkanı sağlayan 35 otele para cezası uygulandığını açıkladı.
17.03.2024 Gündem
SGK’yı 42 milyon TL dolandırdılar
SGK’yı 42 milyon TL dolandırdılar İstanbul’da kamu hastanelerinde görevli personelin, 799 sözde hastayı özel bir hastaneye sevk ettirdiği tespit edildi.
3.03.2024 Gündem
9 ilde eş zamanlı operasyon! 2 suç örgütü çökertildi
9 ilde eş zamanlı operasyon! 2 suç örgütü çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini paylaştı. Yerlikaya, 9 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-50 operasyonlarının detaylarını da paylaştı.
29.02.2024 Haberler
9 ilde eş zamanlı operasyon! 2 suç örgütü çökertildi
9 ilde eş zamanlı operasyon! 2 suç örgütü çökertildi İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini paylaştı. Yerlikaya, 9 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Kafes-50 operasyonlarının detaylarını da paylaştı.
29.02.2024 Gündem
Ehliyet almak istedi, öğrendikleri şoke etti! Hiçbir işe giremiyor
Ehliyet almak istedi, öğrendikleri şoke etti! Hiçbir işe giremiyor Ankara'da Dilan Melis Güvenç adlı genç kız, ehliyet için sağlık raporu almaya gittiği sağlık ocağında hayatının şokunu yaşadı.
25.02.2024 Haberler
Ehliyet almak istedi, öğrendikleri şoke etti! Hiçbir işe giremiyor
Ehliyet almak istedi, öğrendikleri şoke etti! Hiçbir işe giremiyor Ankara'da Dilan Melis Güvenç adlı genç kız, ehliyet için sağlık raporu almaya gittiği sağlık ocağında hayatının şokunu yaşadı.
25.02.2024 Gündem
İstanbul ve Düzce'de sahte ilaç operasyonu! Aralarında doktor, eczacı kalfası da var
İstanbul ve Düzce'de sahte ilaç operasyonu! Aralarında doktor, eczacı kalfası da var İstanbul ve Düzce'de yasadışı ilaç şebekesine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda gözaltına alınan 40 kişiden 19'u tutuklandı.
25.02.2024 Gündem
Türk ESCOBAR’ın çetesine operasyon! 42 kişi yakalandı
Türk ESCOBAR’ın çetesine operasyon! 42 kişi yakalandı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul merkezli 9 ilde elebaşılığını uluslararası zehir taciri ''Türk Escobar'' lakaplı Urfi Çetinkaya'nın yaptığı suç örgütüne ‘Kafes-44' operasyonu yapıldığını bildirdi.
20.02.2024 Gündem
Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ödenecek? Dul ve yetimlere ne kadar ödenecek? İşte zamlı ücretler...
Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ödenecek? Dul ve yetimlere ne kadar ödenecek? İşte zamlı ücretler... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin 2 bin liradan 3 bin liraya çıkartılacağını açıkladı. İkramiye zammına ilişkin önce yasal düzenleme yapılacak. Peki zamlı bayram ikramiyesinden kimler, nasıl yararlanacak?
16.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.