Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu

Son dakika sosyal güvenlik kurumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal güvenlik kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal güvenlik kurumu haber sayfamızda...

Sosyal Güvenlik Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.232 sosyal guvenlik kurumu haberi bulunmuştur.
Son dakika haber: Emeklilerin beklediği gün! Bayram ikramiyesi ve maaş...
Son dakika haber: Emeklilerin beklediği gün! Bayram ikramiyesi ve maaş...Son dakika gelen habere göre emeklilerin heyecanla beklediği bayram ikramiyeleri bugün ödenmeye başlıyor. Okuyuculardan günlerdir bayram ikramiyeleri ile ilgili çokça soru geliyor. Kimileri, ikramiye alıp alamayacağını merak ediyor, kimileri özellikle de ölüm aylığı alanlar, alacağı ikramiye tutarını, kimileri de ikramiyenin yatırılacağı tarihi soruyor. Sosyal Güvenlik Kurumu da (SGK) bayram ikramiyeleri ile ilgili detaylı bir genelge yayımladı. Buna göre de bu bayramda 12.7 milyon emekli ve hak sahiplerine toplam 12.3 milyar lira ikramiye ödenecek. Peki, kimler ikramiye alabilecek? İşte emekli ikramiyesi hakkında son dakika bilgiler...
6.05.2021Ekonomi
Son dakika: Yeni umut! Bebek kordonundan elde ediliyor
Son dakika: Yeni umut! Bebek kordonundan elde ediliyorGece körlüğü hastalığında, bebek kordonundan elde edilen kök hücreler kullanılarak gerçekleştirilen deneysel “RPE65-gen tedavisi” bedelinin geri ödeme kapsamına alınması için umut doğdu.
4.05.2021Gündem
Çalışma izin belgesi nasıl alınır, doldurulur? Çalışma izin belgesi nasıl çıkarılır? e - Devlet girişi
Çalışma izin belgesi nasıl alınır, doldurulur? Çalışma izin belgesi nasıl çıkarılır? e - Devlet girişiİçişleri Bakanlığı tarafından tam kapanma genelgesi yayımlandı. Genelgede yer alan ve en önemli maddelerden biri olan çalışma izin belgesi büyük ilgiyle karşılaştı. 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan tam kapanma sürecinde muaf olan kişiler çalışma izin belgesi almak zorunda. Peki çalışma izin belgesi nasıl alınır? e-Devlet veya telefon numarası ile çalışma izin belgesi alınır mı? İşte çalışma izin belgesi alma seçenekleri...
1.05.2021Gündem
e-Devlet çalışma izin (muafiyet) belgesi nasıl alınır, nereden çıkartılır 2021? Çalışma izin belgesi alma...
e-Devlet çalışma izin (muafiyet) belgesi nasıl alınır, nereden çıkartılır 2021? Çalışma izin belgesi alma...Tam kapanma süreci 29 Nisan tarihinde yani dün başladı. Bu süreç işe gidecek olan vatandaşlar için çalışma izin belgesi gerekiyor. Bu nedenle izin belgesi çıkarmak isteyenler araştırma halindeler... Peki, e-Devlet çalışma izin (muafiyet) belgesi nasıl çıkartılır?
30.04.2021Gündem
Çalışma izin belgesi alma ekranı (e-devlet) 2021: Sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi nasıl ve nereden alınır (muafiyet)? E Devlet'ten izin belgesi alma bilgileri..
Çalışma izin belgesi alma ekranı (e-devlet) 2021: Sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi nasıl ve nereden alınır (muafiyet)? E Devlet'ten izin belgesi alma bilgileri..Çalışma izin belgesi nasıl alınır? sorusunun cevabı merak ediliyor. Tam kapanma süreci 29 Nisan saat 19.00'da başladı. Tam kapan sürecinin başlamasıyla birlikte sokağa çıkma yasağı çalışma izin belgesi alma ayrıntıları bireyler tarafından araştırılmaya başlandı. Çalışma izin belgesi e-Devlet üzerinden alınabilecek. E-devlet çalışma izin belgesi sayfası yoğun olarak yapılan sorgular arasında bulunuyor. Peki e-Devlet'ten çalışma izin belgesi nasıl alınır? İşte sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgesi alma ile ilgili ayrıntılar...
30.04.2021Gündem
Sertel’den ikramiye çağrısı
Sertel’den ikramiye çağrısıCHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, özel banka ve sandık emeklilerinin bayram ikramiyelerinden yararlanamadığını belirtti.
27.04.2021Ege
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...
Son dakika haberi: Tam kapanma kararları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar...Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada tam kapanmaya geçileceğini duyurdu. Erdoğan, "Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir." dedi. Öte yandan Erdoğan, Biden'ın 'soykırım' açıklamasına çok sert tepki gösterdi. İşte son dakika haberinin gelişmeleri...
26.04.2021Siyaset
Son dakika haberi: Emekli ikramiyesi ne kadar olacak, kaç TL 2021? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?
Son dakika haberi: Emekli ikramiyesi ne kadar olacak, kaç TL 2021? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?Emekli ikramiyesi gelişmeleri gündemde merak ediliyor. Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala emekliler, bayram emekli ikramiyesinin verileceği tarihi araştırıyorlar. Emekli bayram ikramiyesi zammı son dakika gelişmeleri merak konusu. Peki 2021 emekli ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?
24.04.2021Eğitim
Son dakika: Emekli bayram ikramiyesinde 3 alternatif! Gözler yasada...
Son dakika: Emekli bayram ikramiyesinde 3 alternatif! Gözler yasada...Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilere verilen bin TL’lik bayram ikramiyelerinin enflasyon kadar artırılacağını açıklamasının ardından, artışa olanak sağlayacak yasa teklifi bekleniyor.
24.04.2021Ekonomi
Emekli maaşı promosyonu ne kadar? İşte emekli maaşı promosyonu veren bankalar ve tutarları
Emekli maaşı promosyonu ne kadar? İşte emekli maaşı promosyonu veren bankalar ve tutarlarıEmekli maaşı promosyonu nedir, ne kadar veriliyor? Emekli maaşı promosyonunu hangi bankalar veriyor? Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren emekli promosyonu ile igili ayrıntılar araştırılmaya devam ediyor. Peki, emekli maaşı promosyonu almanın şartı nedir? İşte emekli maaşı promosyonu ile ilgili merak edilenler...
21.04.2021Gündem
Dul Maaşı Nasıl Alınır? Dul Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Dul Maaşı Nasıl Alınır? Dul Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır?Eşini kaybeden bir kadın evlenene ya da sigortalı bir işe girene kadar dul maaşı alır. Aynı zamanda baba ya da annesini kaybeden erkek çocuklar, 18 yaşına, erkek çocuğun öğrenciliği devam ederse de 25 yaşına kadar yetim aylığı alabilir. Kız çocukları ise, sigortalı bir işe girene ya da evlenene kadar yaşı kaç olursa olsun yetim maaşı alabilir. Dul maaşı nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.04.2021Eğitim
SGK kanser ilaçlarına 5.6 milyar lira ödedi
SGK kanser ilaçlarına 5.6 milyar lira ödediSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kanser hastalarının tedavisini desteklemek için 2020 yılında kanser ilaçlarına 5,6 milyar lira kaynak aktardı.
11.04.2021Ekonomi
Devlet, kanser ilaçlarına geçen yıl 5,6 milyar lira kaynak aktardı
Devlet, kanser ilaçlarına geçen yıl 5,6 milyar lira kaynak aktardıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kanser hastalarının tedavisini desteklemek için 2020 yılında kanser ilaçlarına 5,6 milyar lira kaynak aktardı.
10.04.2021Ekonomi
İşten çıkarmada şüpheli ‘kod’a son
İşten çıkarmada şüpheli ‘kod’a sonAhlak ve iyi niyet kurallarına uymayan davranışlar nedeniyle işten çıkarmalarda kullanılan ‘Kod-29’ bildirimi SGK tarafından yeniden düzenlendi. Buna göre, daha önce hepsi ‘Kod-29’ altında olan devamsızlık ile taciz gibi durumlar birbirinden ayrılacak, işçinin neden çıkarıldığı net olarak bilinecek.
9.04.2021Ekonomi
Son dakika: İşten çıkarma kısıtlamasına düzenleme!
Son dakika: İşten çıkarma kısıtlamasına düzenleme!Son dakika haberine göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), fesih kısıtının istisnaları arasında bulunan "ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller" başlığındaki işten çıkarma sebeplerinin aynı kod ile SGK'ya bildiriminin belirsizliklere yol açması nedeniyle her biri için ayrı kodlar belirlendiğini bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
YÖK'ten üniversite kontenjanlarıyla ilgili kritik düzenleme!
YÖK'ten üniversite kontenjanlarıyla ilgili kritik düzenleme!Türkiye'deki mevcut yükseköğretim programlarının kontenjan planlamasında ihtiyaç analizlerini yapmak üzere oluşturulan Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulunun sekizinci toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında gerçekleştirildi.
1.04.2021Eğitim
Prim yapılandırmada son tarih 31 Mart
Prim yapılandırmada son tarih 31 MartAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu hatırlattı.
29.03.2021Ekonomi
28 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te
28 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te28 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te
28.03.2021Haberler
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 Mart
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 MartAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu hatırlattı.
28.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Merakla bekleniyordu, açıklandı! Çalışan ve emekli...
Son dakika haberi: Merakla bekleniyordu, açıklandı! Çalışan ve emekli...Son dakika gelen habere göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), merakla beklenen 2020 yılı sigortalı sayılarına, kaç çalışanın kaç emekliyi finanse ettiğine yönelik verileri açıkladı. Önce, sigortalı sayılarından başlayayım, çünkü salgın döneminde sigortalı sayılarının düşüp, düşmediği tartışma konusuydu. İşte detaylar...
25.03.2021Ekonomi
Müstehaklık Belgesi Nedir, Nasıl Alınır? Müstehaklık Belgesi Nereden Alınır?
Müstehaklık Belgesi Nedir, Nasıl Alınır? Müstehaklık Belgesi Nereden Alınır?Duyduğunuz zaman anlamını bilmiyorsanız öğrenmek isteyeceğiniz bir kelime olarak dikkat çekmektedir. Bazı yerlerde karşınıza çıkabilecek olan müstehaklık belgesi ile ile ilgili olarak siz de bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Müstehaklık belgesi nedir, nasıl alınır? Müstehaklık belgesi nereden alınır? Siz de müstehaklık belgesi ile ilgili olarak merak ettiğiniz soruların cevaplarını derledik.
25.03.2021Ekonomi
İran'da zam isteyen emeklilerden protesto
İran'da zam isteyen emeklilerden protestoİran'ın çeşitli kentlerinde sokaklara dökülen emekliler, maaşlarının artırılmasını ve sosyal haklarının iyileştirilmesini talep etti.
18.03.2021Dünya
İstanbul ve Kocaeli'nde konut satışı
İstanbul ve Kocaeli'nde konut satışıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul ve Kocaeli'nde konut ve mesken satışı yapılacak.
18.03.2021Ekonomi
E-devlet'ten yeni hamle! Görünce şaşırmayın...
E-devlet'ten yeni hamle! Görünce şaşırmayın...Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) ait 5 hizmetin daha e-Devlet üzerinden verileceğini duyurdu.
16.03.2021Ekonomi
Gayrimenkul satışı yapılacak
Gayrimenkul satışı yapılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre mülkiyeti SGK'ya ait gayrimenkullerin satışı yapılacak.
15.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

son dakika haberlerson haberlersgkemeklie devlet

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.