Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu

Son dakika sosyal güvenlik kurumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal güvenlik kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal güvenlik kurumu haber sayfamızda...

Sosyal Güvenlik Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.521 sosyal guvenlik kurumu haberi bulunmuştur.
Kadın üreticiye üçer kıl keçisi
Kadın üreticiye üçer kıl keçisiMuğla Büyükşehir; Fethiye, Köyceğiz, Ula, Marmaris ve Datça’da 18-45 yaş arasındaki kadın çiftçilere 2 dişi 1 erkek kıl keçisi desteği verecek
17.09.2021Ege
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyon mesajı: Fahiş fiyat artışının önüne geçeceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir’de "2021 Unesco Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programında konuştu. Enflasyon konusunda net konuşan Erdoğan, 'Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceğiz.' dedi.
16.09.2021Siyaset
KYK yurt ücretleri 2021 ne kadar? KYK yurt fiyatları ödemesi ne zaman, nereye yapılır?
KYK yurt ücretleri 2021 ne kadar? KYK yurt fiyatları ödemesi ne zaman, nereye yapılır?KYK yurt başvuruları tamamlandıktan sonra KYK yurt ücretleri - fiyatları merak konusu oldu. Üniversite öğrencilerinin sabırsızlıkla öğrenmek istediği 6 farklı tipte olan KYK yurt ücretlerini haberimize ekledik. Depozito ücretleriyle birlikte duyurulan KYK yurt fiyatları haberimizde...
15.09.2021Gündem
MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, Kayseri'de ziyaretlerde bulundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir, Kayseri'de ziyaretlerde bulunduMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğünü ziyaret etti.
13.09.2021Siyaset
Memurlara ‘kişisel merak’ beraati
Memurlara ‘kişisel merak’ beraatiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kişisel verilerini sorguladıkları iddia edilen çoğu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanlarının yargılandığı davada savcı, sanıkların kişisel meraklarını gidermek için sırf ekrandan kayda bakmış olmalarının atılı suçun maddi ve manevi unsurunu oluşturmadığını belirterek beraatlerini istedi. Mahkeme de 20 sanığın beraatine karar verdi.
11.09.2021Gündem
Kamuya e-Devlet’le tek noktadan personel alımı
Kamuya e-Devlet’le tek noktadan personel alımıKariyer Kapısı Kamu İşe Alımı Hizmeti ile e-Devlet entegre edildi. Böylece, kamu kurumlarına personel alımlarının tek noktadan yapılması planlanıyor.
11.09.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişisel bilgilerini sorgulamışlardı! SGK çalışanları için karar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişisel bilgilerini sorgulamışlardı! SGK çalışanları için kararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kişisel bilgilerine, kendilerine bir görev verilmemesine rağmen SGK sisteminden baktıkları gerekçesiyle haklarında 2 yıldan 7,5 yıla kadar değişen sürelerde hapis cezası istemiyle dava açılan 20 sanığın beraatine karar verildi.
10.09.2021Gündem
Adana'da firari 2 FETÖ hükümlüsü yakalandı
Adana'da firari 2 FETÖ hükümlüsü yakalandıAdana’da, 'FETÖ/PDY üyeliği' suçundan kesinleşmiş 6 yıl 3 ay hapis cezasıyla aranan Mustafa A. (47) ve Hasan Ş. (49) yakalandı. Mustafa A. ile Hasan Ş., emniyetteki işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.
9.09.2021Gündem
52 ilaç geri ödeme  listesinden çıkarıldı
52 ilaç geri ödeme listesinden çıkarıldıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ dün Resmi Gazete’de yayımlandı.
9.09.2021Gündem
SGK Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı Resmi Gazete'de
SGK Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı Resmi Gazete'deSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığının "Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" ile "Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı", Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.
8.09.2021Ekonomi
OSB’lerde son bir yılda 2 bin 500'ün üzerinde yeni parsel tahsis edildi
OSB’lerde son bir yılda 2 bin 500'ün üzerinde yeni parsel tahsis edildiOrganize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, OSB'lerde son bir yılda yatırımcılara 2 bin 500'ün üzerinde yeni sanayi parseli tahsis edildiğini bildirdi.
8.09.2021Ekonomi
TESK'ten borç yapılandırmasında erteleme talebi
TESK'ten borç yapılandırmasında erteleme talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaların kalkmasının ve yapılandırma süresinin eylül sonuna uzatılmasının esnafa nefes aldırdığını belirterek, "Yapılandırma başvuru süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı, taksit ödemeleri de 2022 başında başlamalı" ifadesini kullandı.
5.09.2021Uzmanpara
TESK'ten yapılandırma talebi
TESK'ten yapılandırma talebiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uygulanan kısıtlamaların kalkmasının ve yapılandırma süresinin eylül sonuna uzatılmasının esnafa nefes aldırdığını belirterek, "Yapılandırma başvuru süresi yıl sonuna kadar uzatılmalı, taksit ödemeleri de 2022 başında başlamalı." ifadesini kullandı.
5.09.2021Ekonomi
Parsiyel taşınıyoruz!
Parsiyel taşınıyoruz!Nakliyeciler, yoğunluğun eylül ortasına kadar sürmesini bekliyor. Bu dönemde ‘parsiyel taşıma’ denilen parça eşya taşıma işinin aşırı yoğun olduğu belirtiliyor...
5.09.2021Gündem
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe Örneği
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe ÖrneğiBelirli kurumlara istek, öneri, şikayet gibi talepleri iletmek için yazılan belgelere dilekçe denir. Bazı talep ve problemleri çözmek adına yazılan dilekçede yazım ve noktalama kuralları, üslup, imza ve tarihin nereye atılacağı büyük öneme sahiptir. Dilekçe sorun veya talep konu bütünlüğü bozulmadan ciddi, resmi, saygılı bir dil ve üslupla yazılmalıdır. Bu yüzden dilekçe yazımı ve kurallarını öğrenmek gerekir.
4.09.2021Gündem
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.09.2021Ekonomi
Diş Teli Fiyatları 2021: Şeffaf Plak, Lingual ve Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?
Diş Teli Fiyatları 2021: Şeffaf Plak, Lingual ve Metal Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?Hem görsel açıdan hem de sağlık sorunu nedeniyle diş teli tedavisi oldukça tercih edilir. Genellikle bozuk diş yapısına sahip olan kişilere uygulanır. Diş teli fiyatları çeşitleri ve kişinin çene, ağız yapısına ve malzeme kalitesine göre farklılık gösterir. Piyasada en çok tercih edilen diş teli çeşitleri şeffaf plak ve metal diş telidir. Diş teli taktırma işlemi özel hastane veya kliniklerde yapılabildiği gibi devlet hastanelerinde uygulanabilir. Devlet hastanelerinde diş teli 18 yaş altı çocuklara belli bir miktarı SGK tarafından karşılanarak takılır. Şeffaf plak ve metal diş teli fiyatları ne kadar? diyorsanız ‘Diş Teli Fiyatları 2021’ içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
4.09.2021Sağlık
Borç yapılandırması için 1 ay uzatma geldi
Borç yapılandırması için 1 ay uzatma geldiVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun’dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı.
28.08.2021Ekonomi
Borç yapılandırmada ödeme süresi uzatıldı
Borç yapılandırmada ödeme süresi uzatıldıVergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı.
27.08.2021Uzmanpara
KOSGEB, KOBİ'lerin 5 yıllık 'finansal röntgenini' çekti
KOSGEB, KOBİ'lerin 5 yıllık 'finansal röntgenini' çektiKüçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), veri tabanında kayıtlı KOBİ'lerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı 2020 yılı dahil, son 5 yıllık verileri ışığında sektördeki konumunu, finansal analizlerini ve işletmenin gelişimini de içeren "finansal röntgen" niteliğindeki İşletme Değerlendirme Raporu'nu yayımladı.
27.08.2021Ekonomi
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Yapılandırma süresi uzatıldı
Son dakika: Erdoğan imzaladı! Yapılandırma süresi uzatıldıResmi Gazete'de yer alan kararda 31 Ağustos'ta sona erecek olan başvuru, bildirim ve beyan süreleri ile bu başvuru, bildirim ve beyana ilişkin ilk taksit ödeme süreleri birer ay uzatıldı.
27.08.2021Ekonomi
30 milyar liralık yapılandırma tamam
30 milyar liralık yapılandırma tamamSosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) 600 bin borçlu, toplam 30 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu. Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 9 Haziran 2021’de yürürlüğe giren 7326 sayılı Kanun kapsamında başvurular  devam ediyor.
27.08.2021Ekonomi
SGK'dan yapılandırma açıklaması
SGK'dan yapılandırma açıklamasıSosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 600 bin borçlu, toplam 30 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu.
26.08.2021Ekonomi
Boş arazi ve dükkânda sigorta sahtekârlığı
Boş arazi ve dükkânda sigorta sahtekârlığı(SGK), ticari faaliyeti ve fiilen varlığı olmadığı halde boş arazi ve dükkanları adres göstererek sahte sigortalı bildiren işletmeler hakkında harekete geçti. Sahte sigortalı olarak bildirilen kişilerin sağlık yardımları, iş göremezlik ödeneği ve aylık aldıklarını tespit eden kurum, emekliliği için prim eksiği bulunanların da bu yerler üzerinden para karşılığında sigortalı gösterildiğini belirledi.
26.08.2021Ekonomi
Sahte teze ceza da soruşturma da yok!
Sahte teze ceza da soruşturma da yok!‘Sahte tez’ hazırlanmasına yönelik soruşturma talebi üniversite tarafından 3 kez engellendi. Karar Danıştay tarafından üç kez iptal edildi. Tezin danışmanı yargılanırken, tezi yazan ile veri temin edene soruşturma açılmadı...
26.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yapılandırmasgkborçcumhurbaşkanıson dakika haberler

Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.