Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal Medya Kullanımı

Son dakika sosyal medya kullanımı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sosyal medya kullanımı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sosyal medya kullanımı haber sayfamızda...

Sosyal Medya Kullanımı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.126 sosyal medya kullanımı haberi bulunmuştur.
Thomas Meunier, sinirlendiği oyuncuları anlattı: Hilecileri sevmiyorum
Thomas Meunier, sinirlendiği oyuncuları anlattı: Hilecileri sevmiyorum Trabzonspor’un ara transfer döneminde Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'dan kadrosunu kattığı Belçikalı sağ bek Thomas Meunier, bordo-mavili kulübün dergisine açıklamalarda bulundu.
26.03.2024 Trabzonspor
“Dönüp dönüp aileyi kazıyoruz”
“Dönüp dönüp aileyi kazıyoruz” Podcast dizisi “Misafir Odası”nda orta sınıf bir ailenin kızı Umay’a hayat veren Aslı İnandık, “Dört senedir terapiye gidiyorum ve hep dönüp dönüp aileyi kazıyoruz” diyor.
16.03.2024 Pazar
Akıllı telefon kullanımı yasak
Akıllı telefon kullanımı yasak Milli Savunma Bakanlığı (MSB); harekat bölgelerindeki askerlerin akıllı ve kameralı cep telefonu kullanmasını yasakladı.
12.01.2024 Gündem
Milli Savunma Bakanlığı'ndan akıllı telefon kararı
Milli Savunma Bakanlığı'ndan akıllı telefon kararı Harekat ve operasyon bölgelerinde akıllı ve kameralı telefon kullanımıyla ilgili yeni bir karar alındı. Öte yandan bedelli askerlik ücreti de belli oldu.
11.01.2024 Haberler
Milli Savunma Bakanlığı'ndan akıllı telefon kararı... Bedelli askerlikte ücret belli oldu
Milli Savunma Bakanlığı'ndan akıllı telefon kararı... Bedelli askerlikte ücret belli oldu Harekat ve operasyon bölgelerinde akıllı ve kameralı telefon kullanımıyla ilgili yeni bir karar alındı. Öte yandan bedelli askerlik ücreti de belli oldu.
11.01.2024 Gündem
Fotoğraf Sözleri 2024: Instagram'da Fotoğrafın Altına Yazılabilecek Güzel Sözler
Fotoğraf Sözleri 2024: Instagram'da Fotoğrafın Altına Yazılabilecek Güzel Sözler Sosyal medya kullanımı her geçen gün daha yoğun şekilde artış gösterirken, aynı zamanda pek çok farklı özel söz kullanılıyor. Özellikle instagram sayfasında ya da hikaye kısmında paylaşılacak olan sözler, birbirinden anlamlı seçenekler vaat ediyor. Hem insanlara bu güzel sözleri ulaştırmak hem de birilerine laf kondurmak için, çok özel Instagram sözleri yer almaktadır. Özellikle başta eski sevgili olmak üzere pek çok insana dokunabilecek imalı ve oldukça anlamlı sözleri değerlendirmek mümkün. İşte fotoğraf sözleri: ınstagram'da fotoğrafın altına yazılabilecek güzel sözler hakkında değerlendirilebilecek farklı seçenekler.
5.01.2024 Güzel Sözler
Teknoloji ve sosyal medya ilişkileri nasıl etkiledi? ‘Aldatma kolaylaştı boşanmalar arttı’
Teknoloji ve sosyal medya ilişkileri nasıl etkiledi? ‘Aldatma kolaylaştı boşanmalar arttı’ Teknoloji, sosyal medya platformları ve internetin daha sık kullanılması sosyal ilişkileri zayıflattı, ilişkiler yeniden şekillendi. Uzmanlar, bunun çiftler arasında aldatmayı ve boşanmayı artırdığı görüşünde.
18.12.2023 Gündem
TikTok’a Meclis’te ‘fenomen’ uyarısı
TikTok’a Meclis’te ‘fenomen’ uyarısı Türkiye’nin farklı illerinde sosyal medya fenomenleriyle ilgili soruşturmalar devam ederken TBMM Dijital Mecralar Komisyonu, 7 Aralık’ta “TikTok” gündemli toplanacak.
6.12.2023 Ekonomi
Ağrılar masa başı çalışanların peşini bırakmıyor! 10 önlemle önüne geçmek mümkün
Ağrılar masa başı çalışanların peşini bırakmıyor! 10 önlemle önüne geçmek mümkün Günümüzde hızla yaygınlaşan el, kol ve omuz ağrısı şikâyetlerinin özellikle masa başı çalışanların daha sık kapısını çaldığını söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Arel Gereli, masa başı çalışanları tehdit eden hastalıklara karşı basit ama etkili 10 önlemi açıkladı.
20.09.2023 Genel Sağlık
Çocuk gördüğünü uyguluyor
Çocuk gördüğünü uyguluyor Türkiye’de ve dünyada, akran zorbalığı her yaş grubunda yaygın olarak görülüyor. UNICEF’in Eylül 2018’de yayınladığı rapora göre dünyadaki çocukların yarısı okulda ve çevresinde akran zorbalığına maruz kalıyor. Üstelik kimi çocuklar yaşadığı zorbalığı kaldıramayıp intihara kalkışabiliyor. Öte yandan zorbalıkla başlayıp cinayetle sonuçlanan vakalara da rastlanabiliyor. Oranlar yüksek ve sonuçları çok ağır.
12.09.2023 Eğitim
Sosyal medyadaki ‘ölümcül cesaret’
Sosyal medyadaki ‘ölümcül cesaret’ Son zamanlarda sosyal medyada hızla yayılan ‘challenge’ (meydan okuma) akımı, çocuk ve gençlerin sağlığını, hatta hayatını ciddi şekilde tehdit ediyor.
20.08.2023 Gündem
‘X’, neden İngilizce'deki en güçlü harf olabilir?
‘X’, neden İngilizce'deki en güçlü harf olabilir? Oxford İngilizce Sözlüğü’nde toplamda 308 bin kelime olmasına rağmen, yalnızca 366 kelime “x” harfiyle başlıyor. Bunlardan çok azı insanların kelime dağarcığında yer alıyor. Ancak bu birbaşınalığına rağmen 'x' belki de İngilizce’nin en güçlü ve cazibeli harfi.
9.08.2023 Dünya
Sosyal medyada ‘yapay kadın’ tuzağı
Sosyal medyada ‘yapay kadın’ tuzağı Sosyal medyada yapay zekâyla üretilen seksi kadın görsellerini gerçek zanneden erkekler dolandırılıyor!
30.07.2023 Dünya
Demirören Medya Lisesi'nde dijital iletişim sunumu düzenlendi
Demirören Medya Lisesi'nde dijital iletişim sunumu düzenlendi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nur Emine Koç’un katılımıyla ‘Artı ve eksileriyle dijital iletişim’ sunumu düzenlendi. Sunumda, iletişimden, medyaya; yeni medyadan dijital hastalıklara kadar birçok konu öğrencilerle tartışıldı.
25.05.2023 Haberler
Demirören Medya Lisesi'nde dijital iletişim sunumu düzenlendi
Demirören Medya Lisesi'nde dijital iletişim sunumu düzenlendi Demirören Medya ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İstanbul Aydın Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nur Emine Koç’un katılımıyla ‘Artı ve eksileriyle dijital iletişim’ sunumu düzenlendi. Sunumda, iletişimden, medyaya; yeni medyadan dijital hastalıklara kadar birçok konu öğrencilerle tartışıldı.
25.05.2023 Gündem
İngiltere’de göç yasası tartışması!
İngiltere’de göç yasası tartışması! İngiltere’de hükümetin mültecilere yönelik tartışma yaratan tasarısı tepki çekerken, yasa karşıtı görüşün bayrak ismi eski futbolcu Gary Lineker oldu.
12.03.2023 Dünya
Sosyal medyada bilgi kirliliğine dikkat
Sosyal medyada bilgi kirliliğine dikkat Deprem felaketi sonrası sosyal medya yardım ve koordinasyon faaliyetlerinde çok önemli rol oynarken, uzmanlar kötü niyetli kişilerin bilgi kirliliği yaratabileceğini, bu yüzden çok dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.
13.02.2023 Ekonomi
Deprem paylaşımları için çok kritik 'Twitter' uyarısı! 'Bu 2 özellik hayat kurtarabilir'
Deprem paylaşımları için çok kritik 'Twitter' uyarısı! 'Bu 2 özellik hayat kurtarabilir' Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde büyük yıkımlara yol açan depremler Türkiye'yi yasa boğdu. Hayatını kaybedenlere sosyal medyadan baş sağlığı dileyenler, depremzedelerin de ihtiyaçlarını yine sosyal medya hesaplarında paylaşarak onlara yardımcı olmak istiyor. Ancak bütün bu iyi niyetli çabalara rağmen gözden kaçan bazı detaylar hayati öneme sahip. Doç. Dr. Ali Murat Kırık ve Siber Güvenlik Uzmanı Osman Demircan Twitter paylaşımlarıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.
6.02.2023 Gündem
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan  'Türkiye Yüzyılı' eğitimi
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan  'Türkiye Yüzyılı' eğitimi AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından il ve ilçe teşkilat mensuplarına yönelik 'AKademi İstanbul' eğitimleri verildi.
20.11.2022 Siyaset
TikTok ile gelen tehlikeye dikkat
TikTok ile gelen tehlikeye dikkat Sosyal medyadaki tehlikelere dikkat çekmek amacıyla İstanbul’da yapılan bir araştırmadan düşündürücü sonuçlar çıktı. Yakacık Çocuk Hastanesi’ne başvuran 12-18 yaş arasındaki yüz TikTok kullanıcısıyla yapılan anket sonuçları ürkütücü...
30.10.2022 Gündem
Narlıdere Belediyesi ile donanımlarını artırdılar
Narlıdere Belediyesi ile donanımlarını artırdılar Narlıdere Belediyesi’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Meslek Fabrikası’nda ‘İş Yaşamında Sosyal Medya Kullanımı Geliştirme ve Uyum Eğitimi’ alan kursiyerleri, sertifikalarına kavuştu.
21.10.2022 Ege
Orta değil, çeyrek yaş krizi
Orta değil, çeyrek yaş krizi Bugünün ergen ve genç yetişkinleri, hayatın en güzel yılları kabul edilen 20’lerinde yaşadıkları çeyrek yaş krizinden muzdarip. Peki çeyrek yaş krizi nedir, nasıl baş edilir?
7.08.2022 Pazar
Önce kızlar, öncü kızlar
Önce kızlar, öncü kızlar Biyofarma şirketi AbbVie, kadınların sosyal hayatta varlığının güçlendirilmesi amacıyla TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) ile işbirliği yaparak “Önce Kızlar, Öncü Kızlar” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında AbbVie, lise ve üniversitede eğitim gören, sosyal yaşamda ve eğitim hayatında eşit haklardan yararlanamayan genç kızların yanında olacak. Şirket 2022 yılı boyunca Ankara, İstanbul, Adıyaman, Mardin, Sinop ve Samsun’da yaşayan 50 kız öğrencinin eğitimine ve kariyer yolculuklarına destek verecek.
25.07.2022 Ekonomi
Turkcell’den yaz tatili için çocuk paketleri
Turkcell’den yaz tatili için çocuk paketleri Turkcell, yaz tatili yaklaşırken çocuklara özel hazırladığı güvenli internet paketlerini duyurdu.
8.06.2022 Ekonomi
Doğal doğum hakkında en sık sorulan 7 soru ve cevabı
Doğal doğum hakkında en sık sorulan 7 soru ve cevabı Çocuk sahibi olmaya karar veren ve gebelik testinin pozitif çıkmasıyla unutulmaz mutluluk yaşayan anne-baba adayları için, hayatlarında heyecanlı ve telaşlı bambaşka bir dönem de başlamış oluyor. İlk ultrasonografik görüntülerdeki heyecan, bebeğin gelişiminin takibi, kız mı-erkek mi derken, doğum şeklinin ne olacağı da bu tatlı heyecanda sordukları başlıca sorular arasında yer alıyor. İşte bu noktada, dünyaya geliş şeklini aslında bebeğin kendisinin seçtiğini biliyor muydunuz?
15.04.2022 Doğum

Benzer Haber Etiketleri

Sosyal Medya Kullanımı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.