Stoltenberg

Stoltenberg

Son dakika Stoltenberg haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Stoltenberg gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Stoltenberg haber sayfamızda...

Stoltenberg

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.994 stoltenberg haberi bulunmuştur.
‘Cephede durum kötü’
‘Cephede durum kötü’ Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, cephede zor bir dönem geçiren Ukrayna ordusunun doğu bölgelerde yaşadığı sıkıntı dikkat çekiyor. Bu durum, Ukrayna Genelkurmay Başkanı Oleksandr Syrskyi tarafından da itiraf edildi.
30.04.2024 Dünya
Ukrayna'ya üst düzey sürpriz ziyaret! 'İşlerin değişeceğinden eminim'
Ukrayna'ya üst düzey sürpriz ziyaret! 'İşlerin değişeceğinden eminim' NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’ya düzenlediği sürpriz ziyarette Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi. Stoltenberg, "Ukrayna'nın hak ettiği yer NATO'dur. Ukrayna NATO üyesi olacak” açıklamasında bulundu.
29.04.2024 Dünya
Türkiye Rutte kararını verdi! Ankara NATO'nun tüm üyelerine bildirdi
Türkiye Rutte kararını verdi! Ankara NATO'nun tüm üyelerine bildirdi 10 yıldır Genel Sekreterlik koltuğunda oturan Jens Stoltenberg'in yerine geçecek ismin belirlenmesinde, Türkiye'nin tavrı merakla bekleniyordu.
29.04.2024 Dünya
Stoltenberg: Rusya'nın gizli faaliyetleri konusunda da tetikte olmalıyız
Stoltenberg: Rusya'nın gizli faaliyetleri konusunda da tetikte olmalıyız NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile düzenlediği basın toplantısında, “Almanya Ukrayna'ya destek konusunda liderliğini gösteren ve Avrupa'dan Ukrayna'ya askeri yardımda bulunan en büyük ülke” dedi.
26.04.2024 Dünya
Hollanda Başbakanı Rutte NATO Genel Sekreterliği desteği için Türkiye'de
Hollanda Başbakanı Rutte NATO Genel Sekreterliği desteği için Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreterliği seçimi için "Kararımızı stratejik akıl ve hakkaniyet çerçevesinde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı. Mark Rutte yaptığı açıklamada 'NATO'nun güney kanadının Türkiye'ye ihtiyacı var, Türkiye'nin liderliğine ihtiyacı var' sözlerine yer verdi.
26.04.2024 Gündem
Dev yardım paketine onay
Dev yardım paketine onay ABD Temsilciler Meclisi’nde dün yapılan oylamada, İsrail, Ukrayna ve Tayvan’a yapılacak yardımları içeren 95,3 milyar dolarlık dış yardım paketi kabul edildi.
21.04.2024 Dünya
Stoltenberg: Rus uçaklarının düşürülmesi, Ukrayna’nın savunma hakkı çerçevesindedir
Stoltenberg: Rus uçaklarının düşürülmesi, Ukrayna’nın savunma hakkı çerçevesindedir NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “NATO savunma bakanları, Ukrayna’ya hava savunma dahil daha fazla askeri destek sağlama konusunda anlaştı” dedi.
19.04.2024 Dünya
NATO’da Ramazan Bayramı tatili
NATO’da Ramazan Bayramı tatili NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ramazan Bayramı vesilesiyle NATO’daki tüm komite toplantılarını tatil etme kararı aldı.
11.04.2024 Dünya
Kiev’in NATO hayali başka zirveye
Kiev’in NATO hayali başka zirveye Rusya ile savaşan Ukrayna’nın, NATO’ya katılım için Batı’ya baskı yapmasına rağmen, İttifak’ın Temmuz ayında ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenecek zirvesinde üyelik daveti almayacağı iddia edildi.
6.04.2024 Dünya
Dışişleri Bakanı Fidan: PKK'ya karşı toleransın giderek azaldığını görüyorum
Dışişleri Bakanı Fidan: PKK'ya karşı toleransın giderek azaldığını görüyorum Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda ve ikili görüşmelerinde Belçika ve Avrupa'nın diğer şehirlerinde gerçekleştirilen terör örgütü PKK provokasyonlarının ele alındığını belirtti. "(Avrupa'da) PKK'ya karşı toleransın giderek azaldığını görüyorum" dedi.
5.04.2024 Dünya
Fidan’ın yoğun diplomasi trafiği
Fidan’ın yoğun diplomasi trafiği Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı çerçevesinde geldiği Belçika’da ardı ardına ikili temaslar gerçekleştirdi.
5.04.2024 Gündem
NATO’dan Ukrayna’ya 100 milyar dolar
NATO’dan Ukrayna’ya 100 milyar dolar Brüksel’de toplanan NATO dışişleri bakanları, ABD seçimlerinde Donald Trump’ın yeniden işbaşına gelme ihtimaline karşı Ukrayna’ya 100 milyar dolarlık kalıcı bir paketi ele alıyor.
4.04.2024 Dünya
Stoltenberg: İttifakımızı güçlendirmeye devam edeceğiz
Stoltenberg: İttifakımızı güçlendirmeye devam edeceğiz NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Belçika’nın başkenti Brüksel’deki NATO Karargahı’nda yapılan yılın ilk Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, NATO müttefiklerinin Ukrayna’ya uzun vadeli bir destek planı hazırlanması konusunda anlaştığını duyurdu.
3.04.2024 Dünya
Bakan Fidan'dan peş peşe önemli görüşmeler
Bakan Fidan'dan peş peşe önemli görüşmeler Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Bulgaristan Dışişleri Bakanı Mariya Gabriel ile telefonla görüştü.
25.03.2024 Gündem
Stoltenberg Erivan’da anlaşma çağrısı yaptı
Stoltenberg Erivan’da anlaşma çağrısı yaptı NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Erivan’da Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’la bir araya gelirken, “Ermenistan ve Azerbaycan’ın savaşın ardından kalıcı bir barışa ulaşma fırsatına sahip. Bu nedenle her iki ülkeyi de ilişkilerin normalleşmesinin önünü açacak ve halklarınız için kalıcı bir katkı sağlayacak bir anlaşmaya varmaya çağırıyorum” dedi.
20.03.2024 Dünya
NATO'dan kritik Kafkasya ziyareti! 'Çatışma askeri-politik yollarla çözüldü'
NATO'dan kritik Kafkasya ziyareti! 'Çatışma askeri-politik yollarla çözüldü' Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, resmi ziyaret çerçevesinde Azerbaycan’da bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i kabul etti.
17.03.2024 Dünya
Sonuç değil süreç merak ediliyor...
Sonuç değil süreç merak ediliyor... Rusya’da bugün başlayacak ve üç gün sürecek devlet başkanlığı seçimlerinde Putin’in ciddi bir rakibi bulunmuyor. Öte yandan seçime katılım ve protesto oylarının olup olmayacağı merak konusu.
15.03.2024 Dünya
Romanya Devlet Başkanı NATO Genel Sekreterliğine aday oldu! İlk vaadini açıkladı
Romanya Devlet Başkanı NATO Genel Sekreterliğine aday oldu! İlk vaadini açıkladı Romanya Devlet Başkanı Klaus Iohannis, NATO Genel Sekreterliği için aday olduğunu açıkladı.
12.03.2024 Gündem
Ukrayna, Papa'nın 'beyaz bayrak tavsiyesine' tepki olarak Vatikan elçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı
Ukrayna, Papa'nın 'beyaz bayrak tavsiyesine' tepki olarak Vatikan elçisini Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı Papa Francesco'nun Ukrayna'ya, Rusya'ya karşı 'beyaz bayrak' çekme tavsiyesinde bulunmasının ardından Kiev yönetimi protesto amacıyla Vatikan'ın Büyükelçi konumudaki temsilcisini Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. Vatikan'ın başbakanı konumundaki Kardinal Pietro Parolin ise barış için ilk koşulun Rusya'nın saldırılara son vermesi olduğunu belirtti.
12.03.2024 Dünya
İsveç kararının ardından ABD'den ilk hamle! Putin'i kızdıracak B-52 görüntüsü
İsveç kararının ardından ABD'den ilk hamle! Putin'i kızdıracak B-52 görüntüsü İsveç'in NATO'ya girmesinden hemen sonra ABD bombardıman uçakları bölgeye gitti. Konuyla ilgili hem ABD hem de Rus kanadından peş peşe açıklamalar geldi.
8.03.2024 Dünya
Son dakika: Süreç tamamlandı! İsveç NATO'nun 32. üyesi oldu
Son dakika: Süreç tamamlandı! İsveç NATO'nun 32. üyesi oldu NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “İsveç NATO'nun 32. üyesi oldu ve masamızda hak ettiği yeri aldı” dedi.
7.03.2024 Dünya
Ukrayna’ya asker gönderme gündemde
Ukrayna’ya asker gönderme gündemde Fransa’nın önderliğindeki Avrupa ülkeleri, Ukrayna’daki savaşta Rusya’nın yenilgisinin Avrupa’nın güvenliği ve istikrarı vazgeçilmez olduğunu duyurdu. Toplantıda Ukrayna’ya asker göndermenin masaya gelmesi büyük ses getirirken, Kremlin’den korkutan uyarı geldi
28.02.2024 Dünya
İsveç’in son engeli de ortadan kalktı
İsveç’in son engeli de ortadan kalktı Türkiye’nin ardından Macaristan da İsveç’in NATO’ya katılımına onay verdi.
27.02.2024 Dünya
Macaristan parlamentosu İsveç'in NATO üyeliğini onayladı
Macaristan parlamentosu İsveç'in NATO üyeliğini onayladı Macaristan parlamentosu, İsveç’in NATO’ya katılımına 6’ya karşı 188 oyla onay verdi.
26.02.2024 Dünya
Ukrayna’da savaş üçüncü yıla girdi
Ukrayna’da savaş üçüncü yıla girdi Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşta iki yıl geride kaldı. Batı dünyası, Kiev’de gövde gösterisi yaparak Ukrayna’ya yönelik desteğin azalmayacağını ilan etmiş oldu.
25.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Stoltenberg ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.