Sünnet

Sünnet

Son dakika sünnet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sünnet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sünnet haber sayfamızda...

Sünnet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.977 sünnet haberi bulunmuştur.
Sünnet düğününde yanındaki şahsı vuran muhtar tutuklandı
Sünnet düğününde yanındaki şahsı vuran muhtar tutuklandıEdirne’nin Keşan ilçesi Türkmen köyünde, sünnet düğününde yanında oturan T.K.’yi kazara tabancayla vuran muhtar Hakkı Yilber tutuklandı.
10.08.2022Gündem
Yemek Duası Okunuşu: Yemek Duası Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali
Yemek Duası Okunuşu: Yemek Duası Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Mealiİslam dünyası için yemek duası önemli bir yerde bulunuyor. Yemek yedikten sonra okunacak yemek duasının okunuşu ve anlamı ise araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte yemek duası okunuşu ve anlamı...
10.08.2022Dualar
Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı: Kunut 1 ve 2 Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve Türkçe Anlamı
Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı: Kunut 1 ve 2 Duası Arapça Yazılışı, Okunuşu ve Türkçe AnlamıVitir namazı, yatsı namazından sonra kılınan, Hanefîlere göre üç rekâtlı vacip bir namazdır. Üçüncü rekâtta kıraat tamamlandıktan (Fâtiha ve ardından bir sûre ya da birkaç âyet okunduktan) sonra eller kulaklara kadar kaldırılarak tekbir alınır ve kunut duaları okunur. Bu nedenle Kunut dualarının önemi bir hayli büyüktür. Namaz kılarken ezberlenmesi gereken dualar arasında yer alır. Kunut 1 ve 2 duası Arapça yazılışı, okunuşu ve Türkçe anlamı ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız 'Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı' içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
9.08.2022Gündem
Rabbena Duası Oku: Rabbenağfirli ve Rabbena Atina Duaları Anlamı, Okunuşu ve Fazileti
Rabbena Duası Oku: Rabbenağfirli ve Rabbena Atina Duaları Anlamı, Okunuşu ve Faziletiİslam alemine farz kılınan namazlar günde 5 vakit kılınır. Namaz kılınırken okunan bazı sure ve dualar bulunur. Rabbena Duası bunlardan birisidir. Rabbena Atina ve Rabbenağfirli dualarını namaz sonunda okumak ise sünnettir. Okunuşu ve ezberlemesi oldukça kolay olan Rabbena Duası namazlarda son oturuşta okunur. Namaz sonunda bu iki duayı okumak ise sünnettir. Rabbenağfirli ve Rabbena Atina Duası Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı ile ilgili detaylı bilgilere "Rabbena Duası Okunuşu" içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
9.08.2022Dualar
Hatme Duası ve Türkçe Anlamı: Hatme Duası Nedir, Nasıl Yapılır?
Hatme Duası ve Türkçe Anlamı: Hatme Duası Nedir, Nasıl Yapılır? Hatme İslam’da sünnet olan ibadetlerden birisidir. Değişik şekillerde yapılan hatme ibadetinde Kur'an-ı Kerim'deki ayet ve sureler okunur ve salavat çekilir. Hatme duası nedir, nasıl yapılır? Hatme duası ve Türkçe anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
8.08.2022Dualar
DİYANET BİLGİSİ; Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...
DİYANET BİLGİSİ; Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı her hafta camide cemaat ile kılınan farz bir namazdır. Cuma namazı öğle namazı vaktinde camide cemaat ile kılınır. Cuma namazının 2 rekatı farzdır. Geri kalan 8 rekat sünnet olarak kılınır. İlave olarak Zühr-i Ahir namazı da yerine getirilir. Cuma namazının farzları arasında Hutbeyi dinlemek te yer alır. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
5.08.2022Bilgi Rehberi
CUMA NAMAZI KILINIŞI; Cuma namazı kaç rekat adım adım kılınışı! Zühr-i Ahir namazı nedir nasıl kılınır?
CUMA NAMAZI KILINIŞI; Cuma namazı kaç rekat adım adım kılınışı! Zühr-i Ahir namazı nedir nasıl kılınır?Cuma namazı farz ibadetler arasında yer almaktadır. Haftada bir gün camide cemaat ile yerine getirilen cuma namazı 10 rekattır. Cuma namazının ilk dört rekatı sünnet, iki rekat farz ve son dört rekatı sünnettir. Cuma namazı sırasında kılınan ilk dört rekatlık sünnetin ardından okunan hutbeyi dinlemek de cuma namazının farzları arasında yer almaktadır. İşte adım cuma namazı kılınışı ve Zühr-i Ahir namazı kılınışı hakkında merak edilenler...
5.08.2022Gündem
Türklerde i̇novasyonun tari̇hi̇ çok zengi̇n...
Türklerde i̇novasyonun tari̇hi̇ çok zengi̇n...İlk denizaltı İbrahim Efendi’nin timsahı mı? ‘Belgelerle Selçuklulardan Osmanlılara Türklerde İnovasyon, Buluş ve Arayışlar’ kitabı Türkiye ArGe ve inovasyon ekosisteminin köklerine ışık tutuyor.
Dini Sözler 2022: En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözler
Dini Sözler 2022: En Güzel Resimli, Anlamlı, Etkili, İslami, Kısa ve Uzun Dini Sözlerİslam aleminin mübarek günlerinden olan Cuma günler, kandil ve bayram gibi dini günler için anlamlı sözler uzaktaki sevdikleriniz için mesaj yoluyla iletmek için en güzel yöntemlerden bir tanesidir. Sosyal medya platformları veya anlık mesajlaşma uygulamaları üzerinden resimli diniz sözler iletilebilir. Dini sözler sadece özel günlerde değil kişinin kendi maneviyatını da zenginleştirir. Dini sözleri okuyarak aradığınız huzuru bulabilir ve bunu yakınlarınızla paylaşarak onların da huzur dolmasını sağlayabilirsiniz. En güzel resimli, anlamlı, etkili, İslami, kısa ve uzun dini sözler için “Dini Sözler 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Kurbanda kaçan dana, 26 gün sonra yakalandı
Kurbanda kaçan dana, 26 gün sonra yakalandıBalıkesir'in Kepsut ilçesinde Kurban Bayramı'nda sahibinin elinden kaçan dana, bayramdan 26 gün sonra yakalandı.
3.08.2022Haberler
Kurbanda kaçan dana, 26 gün sonra yakalandı
Kurbanda kaçan dana, 26 gün sonra yakalandıBalıkesir'in Kepsut ilçesinde Kurban Bayramı'nda sahibinin elinden kaçan dana, bayramdan 26 gün sonra yakalandı.
3.08.2022Gündem
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
2.08.2022Oyun
Yatsı Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Yatsı Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerMüslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İnsanı manevi olarak Allha'a yakınlaştıran ibadettir. İslam'ın 5 şartından ikincisi olan namaz kılmak vaktinde kılınmalıdır. Günde 5 vakit namaz vardır. Bunlar sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. Yatsı namazı beş vakit namazdan sonuncusudur. Toplam 13 rekattır, 4'ü sünnet, 4'ü farz, 2'si son sünnet 3 rekâtta vitir vacip namazı kılınmaktadır. Yatsı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Yatsı namazı diyanet kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve Dualar
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve DualarMüslümanlara günde 5 vakit namaz ibadeti farz kılınmıştır. İslam'ın 5 şartından ikinci olan namaz ibadeti dinin direği olarak kabul edilir. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazı olarak günde 5 vakittir. Yatsı namazının ardından hemen kılınan vitir namazı ise vacip olarak kabul edilmektedir. Vitir namazı 3 rekattır. Kılınışı diğer namazlarla aynıdır. Bu namazın 3. rekatında tekbir getiriler ve ardından kunut duaları okunur. Vitir namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Vitir vacip namazı kılınışı ve okunan sureler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
Teravih Namazı Nasıl Kılınır? Teravih Namazı Kaç Rekat? Teravih Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Teravih Namazı Nasıl Kılınır? Teravih Namazı Kaç Rekat? Teravih Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerTeravih namazı kılınışı ve okunacak dualar, hakkında aramalar sürüyor. Teravih namazı Ramazan ayında İslam aleminin kıldığı nafile bir namazdır. Kadınların ve erkeklerin cemaatle birlikte camide veya evde tek başına kılabildiği teravih namazı sünnettir. Ancak cemaatle kılınması makbuldür. Sadece Ramazan ayında yatsı namazından sonra kılınır. Teravih namazının rekat sayısı ile ilgili bazı sayılar ileri sürülmüştür. Peygamber Efendimizin kıldırdığı teravih namazını 20 rekattan oluşmaktadır. Teravih namazı nasıl ve ne zaman kılınır, evde kılınır mı? Teravih namazının kaç rekat olduğu ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
Sabah Namazı Nasıl Kılınır? Sabah Namazı Kaç Rekat? Sabah Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Sabah Namazı Nasıl Kılınır? Sabah Namazı Kaç Rekat? Sabah Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Surelerİslam'ın 5 şartından birisi de namazdır. Müslüman alemine 5 vakit namaz farz kılınmıştır. Namaz vakitleri sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsıdır. Namazlar vaktinde ve her gün kılınmalıdır. Her vakit namazın rekatları farklıdır. Sabah namazı 5 vakit namazların arasında en kıymetlisidir. Uykudan uyanarak namaz kılmak çok sevaptır. Sabah namazı kılınışı diğer namaz vakitlerine göre daha kısadır. Sabah namazı vakti imsak ile başlar ve en son güneş doğana kadar kılınabilmektedir. Toplamda 4 rekattan oluşan sabah namazının 2 rekatı sünnet 2 rekatı ise farzdır. Sabah namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Sabah namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerKur'an-ı Kerim'de Müslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İslam'ın ikinci şartı olan namaz vakitleri sabah, öğle, akşam ve yatsı şeklindedir. Dinin diğeri olarak kabul edilen 5 vakit namaz rekatları birbirinden farklıdır. Öğle namazı 5 vakit namaz içerisinde ikinci kılınan namazdandır. Toplamda 10 rekat olan öğle namazının 4 rekatı sünnet, 4 rekatı farz ve son 2 rekatı ise son sünnet şeklindedir. Sabah, ikindi, akşam ve yatsı namaz vakitlerinde olduğu gibi okunan dualar aynıdır. Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Öğle namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
Kaza Namazı Nasıl Kılınır ve Niyet Edilir? Kaza Namazı Ne Zaman Kılınır?
Kaza Namazı Nasıl Kılınır ve Niyet Edilir? Kaza Namazı Ne Zaman Kılınır?Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere günde 5 vakit namaz Müslümanlara farz kılınmıştır. Namazını kaçıran kişilerin namaz vakti dışında namazını kılmalarına kaza namazı denir. Namazının vakit dışında kılan kişiler kaza etmiş olur. Kaza namazını kılarken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Geçmiş namazların kazası kılmak için farzlarını kılmak gerekir. 5 vakit namazdan hangisi kaza edilecekse o vaktin farzının kılınması ve ona göre niyet edilmesi gerekmektedir. Kaza namazlarını kılmak için belirli bir gün veya zaman yoktur. Dileyen istediği zaman veya günde kaza namazını kılabilir. Kaza namazı nasıl kılınır, nasıl niyet edilir? Kaza namazı ne zaman kılınır? Kaza namazı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kaç Rekat? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kaç Rekat? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerNamaz Müslüman alemine farz kılınan ibadetlerdendir. İslam'ın 5 şartından bir tanesidir. Dinin direği olarak kabul edilen namaz günde 5 vakit kılınır. Kur'an-ı Kerim'de namaz kılmak ile ilgili pek çok emir yer almaktadır. Sabah, öğle, akşam, ikindi ve yatsı şeklindedir. İkindi namazı gün içerisinde kılınan 5 vakit namazdan üçüncüsüdür. Toplam 8 rekattan oluşur. 4'ü sünnet 4'ü farz olarak kılınır. Namazda sonra dua etmek ve tesbihat yapmak sünnettir. İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi Namazı kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ilgili detaylı bilgi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Surelerİslam alemine Cuma namazı farz kılınmıştır. Kur'an-ı Kerim'de cuma namazı ile ilgili ayetler yer almaktadır. Cuma günü diğer namazlardan farklı olarak cemaatle birlikte kılınması şarttır. Kılınışı yaklaşık 50 dakika süren cuma namazı hoca eşliğinde camilerde kılınır. Öğle namazı vaktinde kılınan cuma namazının farzı 2 rekattır. Ayrıca farzdan önce dört rekat, farzdan sonra dört rekat olmak üzere sekiz rekat da sünneti vardır. Cuma namazı ile bağdaştırılan zuhr-i ahir ise son öğle namazıdır. Nüfus ve şehirleşmenin artmasıyla tek bir kentte ve camide kılınmasının mümkün olmaması, birden fazla camide cuma namazının kılınması zorunluluğunun ortaya çıkması ile gündeme gelmiş bir namazdır. Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet cuma namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
Akşam Namazı Kaç Rekat? Akşam Namazı Nasıl Kılınır? Akşam Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Akşam Namazı Kaç Rekat? Akşam Namazı Nasıl Kılınır? Akşam Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerNamaz ibadeti İslam'ın 5 şartından ikincisidir. Günde sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere 5 vakit namaz kılınır. Akşam namazı diğer namaz vakitlerine göre farklıdır. Önce farz ardından sünneti kılınır. Toplam 5 rekattan akşam namazı 3'ü farz 2'si sünnet şeklindedir. Namazlardan sonra dua etmek ve tesbihat sünnettir. Akşam namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Akşam namazı kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.08.2022Dini Bilgiler
CUMA NAMAZI nasıl kılınır kaç rekat? Zühr-i Ahir namazı nedir nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...
CUMA NAMAZI nasıl kılınır kaç rekat? Zühr-i Ahir namazı nedir nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı camide cemaat ile kılınan farz namazlar arasında yer almaktadır. Cuma namazının iki rekatı farz olmakla birlikte hutbeyi dinlemekte cumanın farzları arasında yer almaktadır. Peki Cuma namazı nasıl kılınır, kaç rekat? İşte adım adım kılınışı...
29.07.2022Bilgi Rehberi
Sünnet oldu, hayatı karardı! '21 gündür su içmeye korkuyor'
Sünnet oldu, hayatı karardı! '21 gündür su içmeye korkuyor'Ankara'da yanlış sünnet edilen 5 yaşındaki çocuğun hayatı karardı. Yaşadığı travmadan dolayı 21 gündür su içmek istemeyen çocuk, yaklaşık 2 kilo verdi. Acılı anne Pelin Torun, “Çocuğum şu an su içmeye korkuyor. Tuvalete gitmeye korkuyor. Tuvaleti gelince ağlamaya başlıyor. Çünkü idrarını yapamıyor hiçbir şekilde. Zaten kanlı idrar yapıyor çocuğum” dedi.
26.07.2022Haberler
Sünnet oldu, hayatı karardı! '21 gündür su içmeye korkuyor'
Sünnet oldu, hayatı karardı! '21 gündür su içmeye korkuyor'Ankara'da yanlış sünnet edilen 5 yaşındaki çocuğun hayatı karardı. Yaşadığı travmadan dolayı 21 gündür su içmek istemeyen çocuk, yaklaşık 2 kilo verdi. Acılı anne Pelin Torun, “Çocuğum şu an su içmeye korkuyor. Tuvalete gitmeye korkuyor. Tuvaleti gelince ağlamaya başlıyor. Çünkü idrarını yapamıyor hiçbir şekilde. Zaten kanlı idrar yapıyor çocuğum” dedi.
26.07.2022Gündem
Sünnet olmaktan korkan çocuk, ağaca tırmandı
Sünnet olmaktan korkan çocuk, ağaca tırmandıErzurum'un Oltu ilçesinde sünnet olmaktan korkup ağaca tırmanan Mehmet Bekteş (6), güçlükle ikna edilip hastaneye götürüldü.
26.07.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Sünnet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.