Suriye Özel Temsilcisi

Suriye Özel Temsilcisi

Son dakika Suriye Özel Temsilcisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Suriye Özel Temsilcisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Suriye Özel Temsilcisi haber sayfamızda...

Suriye Özel Temsilcisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.577 suriye özel temsilcisi haberi bulunmuştur.
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmaz
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmazABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Jeffrey bölgede "Türkiye olmadan çözüm olmaz" ifadesini kullandı. Jeffrey, "Şu an soğuk savaş kadar tehlikeli bir süreçteyiz ve ABD hükümeti tehlikenin farkında değil. 30 yıllık bir gereksiz dış politika yükü altında olduklarını söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.
8.02.2022Haberler
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmaz
ABD eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey: Türkiye olmadan çözüm olmazABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. "Bölgede Türkiye olmadan çözüm olmaz" diyen Jeffrey, "Şu an soğuk savaş kadar tehlikeli bir süreçteyiz ve ABD hükümeti tehlikenin farkında değil. 30 yıllık bir gereksiz dış politika yükü altında olduklarını söyleyebilirim." şeklinde konuştu. Jeffrey, bölgedeki sorunların Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden seviyesinde çözülebileceğini ifade etti.
8.02.2022Gündem
ABD’den dikkat çeken temas
ABD’den dikkat çeken temasABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Yardımcısı Matthew Pearl, Suriye’nin kuzeydoğusuna yaptığı ziyarette Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) ve Kürt Ulusal Birliği Partileri (PYNK) liderleriyle görüştü.
13.01.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiği
Bakan Çavuşoğlu’nun 2021 yılında diplomasi trafiğiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2021 yılı içinde Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan ABD’ye birçok ülkede temaslarda bulundu. İlk ziyaretini resmi temaslarda bulunmak üzere 7 Ocak’ta Portekiz’e yapan Çavuşoğlu’nun, 31 Aralık itibarıyla son durağı Vişegrad Dörtlüsü + Türkiye Dışişleri Bakanları 6’ncı Toplantısına katılmak üzere gittiği Macaristan oldu.
31.12.2021Dünya
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verir
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verirABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Jeffrey, 'YPG'ye taktiksel destek veriyoruz. Siyasi yaklaşımımızla alakası yok' dedi. 'Başta İdlib olmak üzere tüm ateşkesleri korumalıyız' diyen Jeffrey, 'Burada TSK unsurları, Suriyeli muhalifler ve 3 milyona yakın yerinden edilmiş kişi var. Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verir. Ayrıca bu 3 milyon da dahil olmak üzere tüm sığınmacıları onları kabul edecek bir Suriye’ye geri göndermeliyiz. Esad’ın politikaları burada büyük soruna yol açıyor.' ifadelerine yer verdi. Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı...
18.11.2021Haberler
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: YPG'ye taktiksel destek veriyoruz
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: YPG'ye taktiksel destek veriyoruzABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Jeffrey, 'YPG'ye taktiksel destek veriyoruz. Siyasi yaklaşımımızla alakası yok' dedi. 'Başta İdlib olmak üzere tüm ateşkesleri korumalıyız' diyen Jeffrey, 'Burada TSK unsurları, Suriyeli muhalifler ve 3 milyona yakın yerinden edilmiş kişi var. Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verir. Ayrıca bu 3 milyon da dahil olmak üzere tüm sığınmacıları onları kabul edecek bir Suriye’ye geri göndermeliyiz. Esad’ın politikaları burada büyük soruna yol açıyor.' ifadelerine yer verdi. Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı...
18.11.2021Dünya
ABD'li isimden bomba itiraf: Türkiye olmadan imkansız
ABD'li isimden bomba itiraf: Türkiye olmadan imkansızABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Suriye'de Türkiyesiz bir çözüm ihtimalinin bulunmadığını söyledi. Jeffrey, 'Türkiye olmaksızın Suriye'de bir çözüm olamaz. Bu da ABD ile Türkiye’nin iş birliğini zorunlu hale getiriyor' dedi.
15.11.2021Dünya
‘Ders alacak değiliz!’
‘Ders alacak değiliz!’Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, Güvenlik Konseyi’nde Çin’in “Suriye’de insan hakları hukukuna uyma” çağrısını yanıtladı: “Uluslararası insan hakları hukukunu ve insani hukuku ihlal edenlerden ders alacak değiliz”
29.10.2021Dünya
BM Suriye Özel Temsilcisi: Görüşmeler büyük bir hayal kırıklığı oldu
BM Suriye Özel Temsilcisi: Görüşmeler büyük bir hayal kırıklığı olduSuriye Anayasa Komitesi'nin taslak metin hazırlama konusunda uzlaşmasının ardından başlayan altıncı tur görüşmeler, hiçbir ilerleme kaydedilmeden sona erdi.
23.10.2021Dünya
Resmen hayal kırıklığı! 'Umduğumuz şeyi başaramadık'
Resmen hayal kırıklığı! 'Umduğumuz şeyi başaramadık'Gelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen, Suriye Anayasa Komitesi toplantılarının altıncı turunun hayal kırıklığıyla sonuçlandığını ve Komite toplantılarına bu şekilde devam edemeyeceklerini belirterek, "Elde etmeyi umduğumuz şeyi başaramadık. Yeni bir metin sunmamaya karar veren hükümet (Beşşar Esed rejimi) delegasyonuydu." dedi.
22.10.2021Dünya
Jeffrey’den Biden’a eleştiri
Jeffrey’den Biden’a eleştiriABD’nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD’de Joe Biden yönetiminin, Türkiye’ye gönderdiği sinyallerin farklı anlaşıldığını kaydederken, Türkiye-ABD ilişkilerinin gelişmesi konusunda “ihtiyatlı iyimserliği” olduğunu kaydetti.
22.10.2021Dünya
Türkiye, Rusya ve İran heyetlerinin 'Suriye' konulu toplantısı Cenevre'de başladı
Türkiye, Rusya ve İran heyetlerinin 'Suriye' konulu toplantısı Cenevre'de başladıAstana sürecinin garantör ülkeleri Türkiye, Rusya ve İran heyetlerinin "Suriye" konulu toplantısı İsviçre'de Rusya'nın BM Cenevre Ofisi nezdindeki Daimi Temsilciliği'nde başladı.
21.10.2021Siyaset
Erdoğan: Bu adam beni ciddi manada rahatsız ediyor!
Erdoğan: Bu adam beni ciddi manada rahatsız ediyor!Cumhurbaşkanı, ABD lideri Biden'ın Ortadoğu koordinatörü McGurk için "Bu adam PKK/YPG/PYD’nin adeta yönetmeni durumundadır. Tabi benim bu ifadem birilerini ciddi manada rahatsız edecektir. Bunu da biliyoruz" dedi.
30.09.2021Dünya
Son dakika: BM'den Erdoğan ve Putin'e İdlib çağrısı
Son dakika: BM'den Erdoğan ve Putin'e İdlib çağrısıGelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, yarın bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin'den İdlib'de sükunetin sağlanmasını istedi.
28.09.2021Dünya
Son dakika: Sözcü Kalın, Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi ile görüştü
Son dakika: Sözcü Kalın, Rusya'nın Suriye Özel Temsilcisi ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Federasyonu Suriye Özel Temsilcisi Aleksander Lavrentiyev ile görüştü.
3.08.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen ile görüştüDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cenevre kentinde düzenlenen 5+1 gayriresmi Kıbrıs konferansının ikinci gününde BM'nin Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen ile bir araya geldi.
28.04.2021Siyaset
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yok
Jeffrey: Türk-Amerikan ilişkilerinde şu an hataya yer yokTürk-Amerikan ilişkilerinin bugününü ve muhtemel seyrini değerlendiren ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ilişkilerin bugün çok da yakın olmadığına işaret ederek "Şu an ilişkilerde bir sakinleşme döneminde olduğumuzu düşünüyorum, 6 ay sonra ilişkilerin ne durumda olduğuna yeniden bakalım, daha iyi olacağına eminim." dedi.
5.04.2021Dünya
Başka çaresi yok!
Başka çaresi yok!ABD’nin eski Suriye özel temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk’e önemli açıklamalarda bulundu. Jeffrey, Biden yönetiminin Suriye konusunda Türkiye ile çalışmak zorunda olduğunu kaydetti
21.03.2021Dünya
Suriye’de siyasi süreç çağrısı
Suriye’de siyasi süreç çağrısıABD, İngiltere, Fransa ve Almanya dışişleri bakanları, Suriye’de iç savaşın 10’uncu yılında ortak açıklamada bulundu.
17.03.2021Dünya
Son Dakika Haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş vize serbestisi açıklaması
Son Dakika Haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş vize serbestisi açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB ile vizeler kalkar mı?" sorusuna, "Türkiye üye ülkedir. Verdiğimiz sözleri tuttuk her türlü kriteri yerine getirmeye hazırız. Gümrük Birliği’ni güncelleyebiliriz. Vize için olumlu adımlar atabiliriz" yanıtını verdi.
16.03.2021Siyaset
ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'dan ortak Suriye açıklaması
ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa'dan ortak Suriye açıklamasıABD, İngiltere, Fransa ve Almanya dışişleri bakanları, bu yıl yapılacağı ilan edilen Suriye cumhurbaşkanlığı seçiminin ne serbest ne adil ne de uluslararası toplumun beklentilerini karşılayabilecek bir seçim olacağını bildirdi.
15.03.2021Dünya
Son dakika... BM Temsilcisinden Türkiye övgüsü! 'Önemini anlıyoruz'
Son dakika... BM Temsilcisinden Türkiye övgüsü! 'Önemini anlıyoruz'Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, "Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapma konusunda hepimiz Türkiye'nin önemini anlıyor ve takdir ediyoruz." dedi.
15.03.2021Dünya
Son dakika: Çavuşoğlu: Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya devam edecek
Son dakika: Çavuşoğlu: Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya devam edecekSon dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doha'da Türkiye-Rusya-Katar Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılıyor. Çavuşoğlu, "Türkiye, Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaya, sivilleri korumaya ve terör örgütleriyle savaşmaya devam edecek." dedi.
11.03.2021Dünya
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Suriye konulu 15. Garantörler Toplantısı'na ilişkin açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan, Suriye konulu 15. Garantörler Toplantısı'na ilişkin açıklamaDışişleri Bakanlığı, Soçi'de Yapılan Suriye Konulu Yüksek Düzeyli Toplantı'da Suriye'nin toprak bütünlüğü ile siyasi birliğine kasteden ve komşu ülkelerin milli güvenlikleri için tehdit oluşturan ayrılıkçı gündemlerin bir kez daha reddedildiğini bildirdi.
17.02.2021Siyaset
BM: Suriye krizinde yapıcı uluslararası diplomasi olmalı
BM: Suriye krizinde yapıcı uluslararası diplomasi olmalıBirleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye krizinde "yapıcı uluslararası diplomasi" olmadan anayasa komitesinin yol alamayacağını söyledi.
9.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Suriye Özel Temsilcisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.