Şuşa

Şuşa

Son dakika Şuşa haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Şuşa gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Şuşa haber sayfamızda...

Şuşa

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 292 susa haberi bulunmuştur.
Devlet Tiyatroları’nda perde açılıyor
Devlet Tiyatroları’nda perde açılıyor Devlet Tiyatroları’nda sezon 1 Ekim’de başlıyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında perdelerini açmaya hazırlanan Devlet Tiyatroları’nda (DT), yeni sezonun ilk biletleri yarın satışa çıkacak.
17.09.2021Kültür Sanat
Son dakika... Bakan Akar'dan Ermenistan açıklaması
Son dakika... Bakan Akar'dan Ermenistan açıklamasıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan Savunma Bakanı Org. Zakir Hasanov ile Konya’da bir araya geldi. Her iki Bakan, Türkiye ve Azerbaycan Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen TURAZ Şahini 2021 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü’ne katıldı. Burada konuşma yapan Bakan, "Bizim temennimiz Ermenistan'ın ateşkese uyması, herhangi bir yanlışlık yapmaması ve bölgede ateşkesin kalıcı hale gelmesi, istikrarın sağlanmasıdır" dedi. TURAZ Şahini 2021 Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü’nde, SOLOTÜRK de bir gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, telsizle Solotürk pilotunu tebrik ederek "Bizim için her zaman heyecan ve gurur kaynağı oldunuz." ifadelerine yer verdi.
15.09.2021Siyaset
'Ne oldu Paşinyan?' sözleri tarihe geçmişti! Hikayesini CNN TÜRK'e anlattı
'Ne oldu Paşinyan?' sözleri tarihe geçmişti! Hikayesini CNN TÜRK'e anlattıSon dakika haberine göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, CNN TÜRK ekibinden Serra Taşkıran'a özel açıklamalarda bulundu. Aliyev, 2. Karabağ Savaşı'nda Türkiye'nin Azerbaycan'a verdiği desteğin sahada çok belirleyici olduğunu söyledi. Türkiye'de çıkan yangınlarla ilgili de konuşan Aliyev, "İki ülke arasındaki dayanışmanın lafta kalmadığı görüldü" dedi.
14.08.2021Haberler
Son dakika... Kıyamet senaryosu! Raporu 'sessizce' gizlemişler, her üç kişiden birisi...
Son dakika... Kıyamet senaryosu! Raporu 'sessizce' gizlemişler, her üç kişiden birisi...Son dakika haberlere göre, İngiliz hükümetinin tüm dünyayı ilgilendirecek çok kritik bir salgın raporunu gizlediğinin ortaya çıkması deprem etkisi yarattı. Raporda ise insanlığı bekleyen korkunç tahminler yer alıyor. Öte yandan, Çin'den, Türkiye'de de yaygın olarak kullanılan CoronaVac aşısının Delta varyantı karşısındaki etkilerine ilişkin açıklama geldi.
31.07.2021Dünya
AK Partili Kurtulmuş'tan net Karabağ mesajı
AK Partili Kurtulmuş'tan net Karabağ mesajıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye ve Azerbaycan'ın Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Rusya, İran ve Gürcistan'dan oluşan bölge ülkelerinin sorunlarını kendi aralarında çözecekleri ve ekonomik olarak birlikte kazanacakları bir ortamın oluşmasında samimi ve kararlı olduğunu söyledi. Kurtulmuş, 'Sonunda hak galip geldi. Karabağ'ın kurtarılması haklı olanın kazanacağını bir kere daha dünyaya göstermiştir. Bu bakımdan da fevkalade sonuçtur' dedi.
28.07.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferini değerlendirdi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferini değerlendirdiAK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferinin sadece işgal edilmiş toprakların kurtarılmasını sağlamadığını aynı zamanda güçlü olanın değil, arkasını bir yerlere dayayanın değil haklı olanın kazanacağını bütün dünyaya gösterdiğini belirterek, "Azerbaycan'ın zaferi, dünyada yeni bir siyasal mimarinin kurulması gerekliliğini de ortaya çıkardı." dedi.
28.07.2021Gündem
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklaması
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Arzumuz, Tunus halkının hak ettiği şekilde, kendi iradesiyle, anayasal düzenin ve hukuk kurallarının işlediği bir yönetimle yönetilmesidir." dedi.
27.07.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan Bakü'de şehitliğe ziyaret
TBMM Başkanı Şentop'tan Bakü'de şehitliğe ziyaretTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Haydar Aliyev'in anıt mezarını, Şehitler Hıyabanı'nı ve Bakü Türk Şehitliği'ni ziyaret etti.
27.07.2021Siyaset
TBMM Başkanı Mustafa Şentop Azerbaycan’a gitti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop Azerbaycan’a gittiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı’na katılmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti.
26.07.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop Azerbaycan’a gidiyor
TBMM Başkanı Şentop Azerbaycan’a gidiyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı’na katılmak üzere bugün Azerbaycan’a gidecek.
26.07.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşme
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşmeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Milli Meclisi Dışişleri ve ​​Parlamentolararası İlişkiler Komitesi ​​Başkanı Samad Seyidov ve ​​beraberindeki heyet ile bir araya geldi.
13.07.2021Haberler
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşme
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan Azerbaycanlı heyet ile kritik görüşmeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Milli Meclisi Dışişleri ve Parlamentolararası İlişkiler Komitesi Başkanı Samad Seyidov ve beraberindeki heyeti kabul etti.
13.07.2021Siyaset
Azerbaycan ile Türkiye turizmde de stratejik iş birliği adımları atıyor
Azerbaycan ile Türkiye turizmde de stratejik iş birliği adımları atıyorAzerbaycan Turizm Ofisi Üst Yöneticisi (CEO) Florian Sengstschmid, Türkiye ile savunma sanayisinde yapılan iş birliklerinin turizm alanında da beklendiğini belirterek, "Evet, kesinlikle bu yönde ilerliyoruz. Şu anda modellere ve temelde bu alanı nasıl artırabileceğimize bakıyoruz. Ve bu yıl sonuna kadar, turizm konusu üzerine bu iş birliklerinin nasıl uygulanacağına dair söylenecek daha fazla şey olacak. İlişkiler anlamında farklı bir seviyedeyiz. Bunun önümüzdeki yıllarda nasıl geliştirilebileceğine dair bir paket hazırladık." dedi.
1.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklaması
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu ve Rus mevkidaşı Lavrov'dan Kanal İstanbul açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile Antalya'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu ve Lavrov'dan peş peşe Kanal İstanbul açıklamalar yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...
30.06.2021Siyaset
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov: Bizi bu sınava Türk Silahlı Kuvvetleri hazırlamıştı
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov: Bizi bu sınava Türk Silahlı Kuvvetleri hazırlamıştıAzerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, savaşın bir sınav olduğunu, bu sınavı geçtiklerini belirterek, "Bizi bu sınava Türk Silahlı Kuvvetleri hazırlamıştı." dedi.
27.06.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da flaş açıklamalar! Türkiye'de bir ilk...
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da flaş açıklamalar! Türkiye'de bir ilk...Gelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi Ertuğrul Gazi göreve başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi sınıfında son teknolojiyle inşa edilen Ertuğrul Gazi gemisi, ihtiyaca göre Dörtyol veya Saros terminallerinde, günlük 28 milyon metreküp kapasitesiyle gazlaştırma işlemi yapabilecektir. Kendi bayrağımızla hizmet verecek Ertuğrul'un bir diğer özelliği de kamyon, tank ve gemilere doğrudan yükleme yapabilme kabiliyetine sahip olmasıdır." dedi.
25.06.2021Siyaset
‘Anayasa sürecine sahip çıkmalısınız’
‘Anayasa sürecine sahip çıkmalısınız’AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı toplantıya ilişkin, “Cumhurbaşkanımızın yaptığı önemli vurgulardan biri, yeni anayasa yapma sürecine kuvvetli bir şekilde sahip çıkılmasıdır” dedi
25.06.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan ve Putin'den kritik görüşme! İşte masadaki önemli konular
Son dakika: Erdoğan ve Putin'den kritik görüşme! İşte masadaki önemli konularGelen son dakika haberine göre; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan-Putin görüşmesinde ikili ilişkiler, turizm, Sputnik V aşısı, Karabağ ve Suriye konuları ele alındı. Görüşme sonrası hem İletişim Başkanlığı'ndan hem de Kremlin Basın Servisi'nden peş peşe açıklamalar geldi. İşte detaylar...
24.06.2021Siyaset
‘ABD ile diyalog kanalları güçlenecek’
‘ABD ile diyalog kanalları güçlenecek’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada geçen hafta gerçekleştirilen NATO Zirvesi’ne ilişkin de bilgi verdi.
22.06.2021Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan turizme KDV desteği müjdesi! 1 ay uzatıldı
Son dakika: Erdoğan'dan turizme KDV desteği müjdesi! 1 ay uzatıldıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası milyonların beklediği yeni kararları açıkladı. 1 Temmuz tarihinden itibaren kısıtlamalar kaldırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan turizm sektörüne de müjdeyi vererek, "Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz." dedi. Öte yandan aşıyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, "Hedefimiz birkaç hafta içerisinde aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır." ifadelerini kullandı.
21.06.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki!
Son dakika: Türkiye'den Yunanistan'a sert tepki!Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, açıklama yaparak "Yunanistan'ın tahriklerden ve kışkırtıcı adımlardan, provokasyondan vazgeçmesi lazım" ifadelerini kullandı.
20.06.2021Dünya
Türkiye’de tedavi gören gaziler: Hayalim tekrar ayağa kalkıp Karabağ’a gitmek
Türkiye’de tedavi gören gaziler: Hayalim tekrar ayağa kalkıp Karabağ’a gitmekKarabağ Savaşı'nın sona ermesinin üstünden yaklaşık 7 ay geçti. Gazi olan bazı Azerbaycan askerlerinin Türkiye'deki tedavileriyse sürüyor. O gazilerle CNN Türk ekibinden muhabir Kaan Temeltaş ve kameraman Sercan Sever ulaştı.
19.06.2021Haberler
Türkiye’de tedavi gören gaziler: Hayalim tekrar ayağa kalkıp Karabağ’a gitmek
Türkiye’de tedavi gören gaziler: Hayalim tekrar ayağa kalkıp Karabağ’a gitmekKarabağ Savaşı'nın sona ermesinin üstünden yaklaşık 7 ay geçti. Gazi olan bazı Azerbaycan askerlerinin Türkiye'deki tedavileriyse sürüyor. O gazilerle CNN Türk ekibinden muhabir Kaan Temeltaş ve kameraman Sercan Sever ulaştı.
19.06.2021Gündem
‘Ermenistan rövanşist fikirleri bırakmalı’
‘Ermenistan rövanşist fikirleri bırakmalı’Dağlık Karabağ Azerbaycan Topluluğu Başkanı Milletvekili Tural Genceliyev, ADF’de Milliyet’e konuştu. “Türkiye’nin diplomatik desteği sayesinde savaşı kazandık ve bölgedeki tüm realiteler değişti” diyen Genceliyev, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şuşa’ya yaptığı son ziyaret tarihi bir an. Şuşa Beyannamesi’nde Kars Anlaşması’na referans veriliyor. Artık kimse Kars Anlaşması’nın maddelerini bozamaz. Yani Türkiye ile bizim sınırlarımız belli. Ermenistan ve arkasında duran ülkeler artık sınırların değişmeyeceğini biliyorlar” diye konuştu.
19.06.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten NATO zirvesiyle ilgili açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten NATO zirvesiyle ilgili açıklamaAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın kutsal topraklarla ilgili sözlerine ilişkin, "Bizim parti ve hükümet olarak böyle bir değerlendirmemiz yok. Burada bu şekilde açıklama yapılmışsa bu kişisel bir görüştür. Partimiz kesinlikle bu görüşe kurumsal olarak katılmamaktadır." dedi.
18.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

azerbaycanson dakika haberlererdoğanak partikarabağ

Şuşa ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.