Tabut

Tabut

Son dakika tabut haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tabut gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tabut haber sayfamızda...

Tabut

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.370 tabut haberi bulunmuştur.
Eski Genelkurmay Başkanı Mustafa Necdet Üruğ, son yolculuğuna uğurlandı
Eski Genelkurmay Başkanı Mustafa Necdet Üruğ, son yolculuğuna uğurlandı19. Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Mustafa Necdet Üruğ (100), Ortaköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.
20.04.2021Gündem
Balkon şiiri - Sezai Karakoç
Balkon şiiri - Sezai Karakoçİkinci Yeni şairlerinden olan Sezai Karakoç, şiir anlayışı, hayat görüşü ve din karşısındaki tutumu bakımından topluluğun diğer şairlerinden farklı bir çizgide durur. Yaşam felsefesi İslami temeller üzerine kurulu olan şair, İslami yaşam biçimini diriltme çabası içerisindedir ve şiirlerini de bu eksen etrafında yazmıştır. Balkon şiirinin teması, modern mimari anlayışının insan üzerindeki olumsuz etkisidir. Şair bunu balkon göstergesini kullanarak vermektedir. İşte balkon şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
Prens Philip'in cenazesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktı
Prens Philip'in cenazesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıktıKraliçe 2. Elizabeth'in Cuma günü 99 yaşında hayatını kaybeden eşi Prens Philip'in cenazesi için hazırlıklar sürüyor.
12.04.2021Dünya
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün acı günü!Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden 75 yaşındaki annesi Saliha Gül, Gaziantep'te toprağa verildi.
10.04.2021Siyaset
Tabuttan çıkarak seçmenden oy istedi
Tabuttan çıkarak seçmenden oy istediMeksika'da 6 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimde aday olan ve seçim bölgesine olan ilgisizliğe dikkat çekmek isteyen Carlos Mayorga, tabutun içinden çıkarak seçmenden oy istedi.
8.04.2021Dünya
Orman şiiri - Aşık Veysel Şatıroğlu
Orman şiiri - Aşık Veysel ŞatıroğluAşık Veysel Şatıroğlu daha çocukluğunda çiçek hastalığından dolayı gözleri kaybetmiş ve hayata geriden başlamıştır. Bu olumsuz durum onun motivasyonunu ve azmini düşürmemiş aksine babasının da desteği ile Türk Halk müziğine adını altın harflerle kazımıştır. Pek çok eseri halk tarafından bilinen Aşık Veysel Türk Halk Müziği denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisidir. Şairin doğa hakkında pek çok şiiri vardır. Orman şiiri de bunlardan biridir. İşte Orman şiirinin sözleri.
7.04.2021Şiirler
TCG Dumlupınar sırlarıyla anılıyor
TCG Dumlupınar sırlarıyla anılıyorÇanakkale’nin Nara Burnu’nda 68 yıl önce İsveç bandıralı Naboland gemisiyle çarpıştıktan sonra 78 askerimizle batan TCG Dumlupınar denizaltısı anılıyor. Denizaltının üzerindeki lanet olarak adlandırılan sekiz deniz kazasını inceleyen tarihçi Uğur Esmer, Türk donanmasında 10 yıl görev yapan TCG Dumlupınar’ın sırlarını açığa kavuşturuyor. TCG Dumlupınar adlı kitap, Aşık Veysel’in denizaltı için yazdığı ağıtını, Naboland’ın kaptanı hakkındaki Sovyet ajanı iddialarını, rota cihazının kasten bozulduğunu, misilleme için İsveç’te güreş turnuvasından ihraç edilen Türk güreşçiyi ilk kez dile getiriyor.
4.04.2021Gündem
Usta Oyuncu Rasim Öztekin Zincirlikuyu Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı
Usta Oyuncu Rasim Öztekin Zincirlikuyu Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandıKalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün 62 yaşında hayatını kaybeden tiyatronun usta ismi Rasim Öztekin, son yolculuğuna uğurlandı.
10.03.2021Haberler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve sureler
Miraç Kandilinde hangi ibadetler yapılır? Miraç Kandilinde okunacak dualar ve surelerBu gece Miraç Kandili. Müslümanlar ve tüm İslam alemi için en mübarek gecelerden olan Miraç gecesinde dua etmek ve ibadet etmek kat kat sevap anlamına gelir. Hz. Peygamber (S.A.S)'in Allah katına yükselişini ifade eden bu gecede namaz kılmak, tövbe etmek ve günahlardan arınmak gerekir. Peki, Miraç Kandilinde hangi dualar okunur? Kandil gecesi için özel bir namaz var mıdır?
10.03.2021Gündem
Son dakika! Usta oyuncu Rasim Öztekin son yolcuğuna uğurlandı
Son dakika! Usta oyuncu Rasim Öztekin son yolcuğuna uğurlandıSon dakika haberine göre; kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz gün 62 yaşında hayatını kaybeden Türk tiyatrosunun usta ismi Rasim Öztekin, son yolculuğuna uğurlandı.
10.03.2021Cadde
‘Yumuşak iniş yapmaya çalışmış’
‘Yumuşak iniş yapmaya çalışmış’Türkiye’nin yüreğini yakan helikopter kazasını Milliyet’e değerlendiren uzmanlar, bulut içi uçuş veya sisin, helikopter kazalarında ön plana çıktığına dikkati çekti
6.03.2021Gündem
Asya Gashi: Bu tabut beni Müslüman yaptı
Asya Gashi: Bu tabut beni Müslüman yaptıKosova’nın ‘Lady Gaga’sı olarak bilinen Asya Gashi, klip çekimleri sırasında yaşadıklarından çok etkilendi. Ünlü şarkıcı, İslam'ı araştırmaya başlayarak, Müslüman olduğunu açıkladı.
17.02.2021Cadde
Kocası görmek isteyince gerçek ortaya çıktı! Tabutun içinde...
Kocası görmek isteyince gerçek ortaya çıktı! Tabutun içinde...Rusya’da Laura Davudova adlı genç kadın, ilk önce kocasıyla akrabalarını hamile kaldığına inandırdı. Ardından hastanede doğum yaptığını ve ikiz bebeklerinin hastalıktan öldüğünü söyledi. Mühürlü tabutlarda cenaze töreni düzenletti. Kocası bebeklerin bir kez bile olsa yüzünü görmek isteyince gerçek ortaya çıktı. Tabutlarda oyuncak mağazasından alınmış iki kukla yatıyordu.
17.02.2021Dünya
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
5.02.2021Sureler
Tabutta sahtekârlık
Tabutta sahtekârlıkAvustralya’da Sidney Üniversitesi’nin ana kampüsünde Chau Chak Wing Müzesi’nde sergilenen bir mumyanın, 3 bin yıllık tabutta yer aldığı düşünülen soylu kadın olmadığı oraya çıktı.
5.02.2021Dünya
Zindandan Mehmed'e mektup şiiri - Necip Fazıl Kısakürek
Zindandan Mehmed'e mektup şiiri - Necip Fazıl KısakürekNecip Fazıl Kısakürek, Türk edebiyatının en önemli şairlerinden biri olarak kabul edilir. Şair Zindandan Mehmet’e Mektup şiirinde, bir mahkum gözünden bu dizeleri kaleme almıştır. Acı, üzüntü, özlem gibi duyguların bir arada yer aldığı Zindandan Mehmed’e Mektup şiiri, yine edebiyatımızda oldukça önemli bir şiirdir. İşte Necip Fazıl Kısakürek'in Zindandan Mehmed'e mektup şiirinin sözleri.
1.02.2021Şiirler
Kovboy Filmleri: Geçmişten Bugüne En Çok Sevilen, En İyi Kovboy Filmleri
Kovboy Filmleri: Geçmişten Bugüne En Çok Sevilen, En İyi Kovboy FilmleriKovboy filmleri arasında hangi seçenekler bulunuyor, kovboy filmleri içerisinde en iyi öneriler nelerdir? Kovboy filmlerinden hangilerinin puanları en yüksektir? Geçmişten bugüne en çok sevilen, en iyi kovboy filmleri hangileridir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Gerçek ortaya çıktı! Apartmanın önünde tabut...
Gerçek ortaya çıktı! Apartmanın önünde tabut...Sivas’ta bir apartmanın önüne bırakılan boş tabut vatandaşları tedirgin ederken polis ekiplerini hareket geçirdi.
23.01.2021Gündem
Korona yüzünden tabut ustalarının 'can sıkan' mesaisi
Korona yüzünden tabut ustalarının 'can sıkan' mesaisiPandemi sürecinde, cenaze taşımacılığı ile defin işleminde kullanılan tabutta 'sızdırmaya mahal vermeyecek şekilde olması' koşulu, tedbir gereği sadece bir defa kullanılması ve bulaşıcı hastalıktan vefat edenlerin tabutla defnedilmesinden dolayı satışlarda artış yaşandı.
9.01.2021Haberler
Tabut ustalarının 'can sıkan' mesaisi
Tabut ustalarının 'can sıkan' mesaisiPamdemi sürecinde, cenaze taşımacılığı ile defin işleminde kullanılan tabutta 'sızdırmaya mahal vermeyecek şekilde olması' koşulu, tedbir gereği sadece bir defa kullanılması ve bulaşıcı hastalıktan vefat edenlerin tabutla defnedilmesinden dolayı satışlarda artış yaşandı.
9.01.2021Gündem
Korona yüzünden tabut ustalarının 'can sıkan' mesaisi
Korona yüzünden tabut ustalarının 'can sıkan' mesaisiPandemi sürecinde, cenaze taşımacılığı ile defin işleminde kullanılan tabutta 'sızdırmaya mahal vermeyecek şekilde olması' koşulu, tedbir gereği sadece bir defa kullanılması ve bulaşıcı hastalıktan vefat edenlerin tabutla defnedilmesinden dolayı satışlarda artış yaşandı.
9.01.2021Gündem
Kaygı verici mutasyon açıklaması: Bu seferki öncekinden de...
Kaygı verici mutasyon açıklaması: Bu seferki öncekinden de...İngiltere'de uzmanlar Güney Afrika'da görülen koronavirüs varyantının İngiltere'de görülenden daha tehlikeli olduğunu ve aşıların işe yaramayabileceğini söyledi. Bulaşıcılık seviyesinin daha yüksek olduğu belirtilen yeni varyant için neler yapılabileceği düşünülüyor. Öte yandan Güney Afrika Cumhuriyeti'nden gelen görüntüler şok etkisi yaratırken, ülkede tabut sıkıntısı yaşandığı belirtildi. İtalya'dan da geliştirdiği aşıyla ilgili son dakika haberleri geldi.
5.01.2021Dünya
Korkunç tablo! Morglarda yer kalmadı...
Korkunç tablo! Morglarda yer kalmadı...Afrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının en yoğun görüldüğü Güney Afrika Cumhuriyeti'nde, morglarda cenazeleri koyacak yeterli yer bulunamadığı bildirildi.
5.01.2021Dünya
T İle Eşya İsimleri: T Harfi İle Başlayan Eşyalar Nelerdir?
T İle Eşya İsimleri: T Harfi İle Başlayan Eşyalar Nelerdir?Çocuklarımıza herhangi bir harf ile başlayan eşyaları öğretmemiz, onların hem harfleri hem de eşyaları öğrenmesine aynı anda katkı sağlayabilir. Bu yüzden bu, aynı zamanda eğitim kurumlarında da uygulanan bir yöntemdir. Peki T ile eşya isimleri var mıdır? T harfi ile başlayan eşyalar nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar.
31.12.2020Eğitim
ABD'de korkutan rakamlar! 'Tabut yapımı için tahta bulmak zorlaştı'
ABD'de korkutan rakamlar! 'Tabut yapımı için tahta bulmak zorlaştı'2021 yılına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gölgesinde giren ABD'de salgın rakamları "yeni en üst seviyelere" ulaştı.
30.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüscenazetabutŞiirRasim Öztekin

Tabut ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.