Tanap

Tanap

Son dakika TANAP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TANAP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TANAP haber sayfamızda...

Tanap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 696 tanap haberi bulunmuştur.
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Türkiye sorumluluk almaya hazır
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Türkiye sorumluluk almaya hazır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan’da düzenlenen 11. Küresel Bakü Forumu’nda yaptığı konuşmada, “Filistin'de süregelen trajedi, artık iki devletli çözüm kapsamında çözülmeli, derhal ateşkes ilan edilmeli ve engelsiz olarak insani yardım sağlanmalı. Ancak yoğun diplomatik çabalarımız İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarını durdurmadı” dedi.
15.03.2024 Gündem
Arkeolojinin ‘saklı tanıkları’
Arkeolojinin ‘saklı tanıkları’ Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında çıkarılan tarihi eserler, ülkemizin kültürel mirasına saygı projesi ve tarihe bir iz olarak “Anadolu Medeniyetlerinin Saklı Tanıkları” isimli kitapta ölümsüzleştirildi.
8.03.2024 Kültür Sanat
‘Tarihi bir fırsat penceresi açıldı’
‘Tarihi bir fırsat penceresi açıldı’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ile omuz omuza hareket ettiklerini vurgulayarak “Karabağ’da işgalin bitmesiyle bölgemizde kalıcı barış için tarihi fırsat penceresi açıldı” dedi.
20.02.2024 Gündem
Erdoğan ve Aliyev'den son dakika açıklamaları: Tarihi bir fırsat penceresi!
Erdoğan ve Aliyev'den son dakika açıklamaları: Tarihi bir fırsat penceresi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile ortak basın toplantısında konuşma yaptı.
19.02.2024 Haberler
Erdoğan ve Aliyev'den son dakika açıklamaları: Tarihi bir fırsat penceresi!
Erdoğan ve Aliyev'den son dakika açıklamaları: Tarihi bir fırsat penceresi! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev Ankara'da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türkiye ile Azerbaycan arasında 3 yeni anlaşma imzalanırken Erdoğan, Karabağ'da işgalin sona ermesiyle birlikte kalıcı barış için tarihi bir fırsat penceresinin açıldığına vurgu yaptı.
19.02.2024 Gündem
Bakan Fidan: Ateşkesle arada sadece ABD var
Bakan Fidan: Ateşkesle arada sadece ABD var Gazze'deki ateşkes beklentilerini değerlendiren Dışişleri Bakanı, "ABD'nin uluslararası kamuoyunun alacağı kararlara engel olmamasını bekliyoruz" dedi.
14.12.2023 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Batı’ya sert tepki: Gazze’de katliamı uzaktan izliyorlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Batı’ya sert tepki: Gazze’de katliamı uzaktan izliyorlar Sürekli insan hak ve hürriyetlerinden, demokrasiden bahseden Batılı ülkelerin İsrail’in katliamlarını uzaktan seyrettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bırakın İsrail’i eleştirmeyi ateşkes çağrısı yapamayacak kadar acziyet içerisindeler” dedi.
10.11.2023 Gündem
Erdoğan'dan Müslümanlara Gazze çağrısı: Bugün değilse ne zaman!
Erdoğan'dan Müslümanlara Gazze çağrısı: Bugün değilse ne zaman! Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki katliamlarına çok sert tepki gösterdi, Müslüman dünyasına çağrı yaptı.
9.11.2023 Haberler
Erdoğan'dan Müslümanlara Gazze çağrısı: Bugün değilse ne zaman!
Erdoğan'dan Müslümanlara Gazze çağrısı: Bugün değilse ne zaman! Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Liderler Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki katliamlarına çok sert tepki gösterdi, Müslüman dünyasına çağrı yaptı.
9.11.2023 Gündem
Yunan gazete bu fotoğrafla duyurdu: Erdoğan'ın hayali gerçek oluyor
Yunan gazete bu fotoğrafla duyurdu: Erdoğan'ın hayali gerçek oluyor Azerbaycan'ın Karabağ zaferi sonrası Türk Dünyası için kritik öneme sahip olan Zengezur Koridoru Yunanistan'ın Kathimerini gazetesinde kendine yer buldu. Söz konusu haberde Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerle birlikte Ankara'nın Asya'daki hamleleri değerlendirildi.
1.10.2023 Dünya
Azerbaycan'ın Karabağ operasyonuna Erdoğan'dan çarpıcı yorum: Göbeğini kendi kesti, işi bitirdi
Azerbaycan'ın Karabağ operasyonuna Erdoğan'dan çarpıcı yorum: Göbeğini kendi kesti, işi bitirdi Nahçıvan ziyareti dönüşü gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'ın son Karabağ operasyonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, Bob Menendez'in görevi bırakması, Zengezur koridorunun önemi, Orta Vadeli Program ve İsveç'in NATO'ya üyelik süreciyle ilgili de dikkat çeken açıklamalar yaptı. 'Bahçeli ile yüzy yüze görüşecek misiniz?' sorusuna da yanıt veren Erdoğan yeni anayasa vurgusuna da değindi.
26.09.2023 Gündem
Bakan Fidan'dan enerji ve ulaştırma koridorları vurgusu! Türkiye'nin önemine dikkat çekti
Bakan Fidan'dan enerji ve ulaştırma koridorları vurgusu! Türkiye'nin önemine dikkat çekti Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye'nin dahil olmadığı enerji ve ulaştırma koridorlarının etkin ve sürdürülebilir olmasının mümkün olmayacağını söyledi.
15.09.2023 Gündem
Hakan Fidan: Avrupa Birliği, Türkiye olmadan küresel bir güç olamaz
Hakan Fidan: Avrupa Birliği, Türkiye olmadan küresel bir güç olamaz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Avrupa Birliği'nin Türkiye olmadan küresel bir güce sahip olamayacağını belirterek 'Türkiye’siz AB’nin gerçek manada küresel aktör olamayacağını vurgulamak istiyoruz' dedi.
7.08.2023 Haberler
Son dakika... Hakan Fidan: Avrupa Birliği, Türkiye olmadan küresel bir güç olamaz
Son dakika... Hakan Fidan: Avrupa Birliği, Türkiye olmadan küresel bir güç olamaz Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Avrupa Birliği'nin Türkiye olmadan küresel bir güce sahip olamayacağını belirterek 'Türkiye’siz AB’nin gerçek manada küresel aktör olamayacağını vurgulamak istiyoruz' dedi.
7.08.2023 Dünya
Kur'an-ı Kerim'e alçak saldırılarda Bakan Fidan iki ülkeyi işaret etti: Zararlarını görmeye başladılar
Kur'an-ı Kerim'e alçak saldırılarda Bakan Fidan iki ülkeyi işaret etti: Zararlarını görmeye başladılar Bakan Fidan, Kur'an-ı Kerim'e yönelik alçak saldırıların vehametinin Danimarka ve İsveç makamları tarafından anlaşılmaya başlandığını belirtti. Bakan Fidan, 'Bu provokasyonların zararlarını görmeye başladılar' ifadelerini kullandı.
31.07.2023 Dünya
Bakan Bayraktar'dan Gabar ve Karadeniz açıklaması: İlk aşamaları tamamladık
Bakan Bayraktar'dan Gabar ve Karadeniz açıklaması: İlk aşamaları tamamladık Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar katıldığı televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Gabar ve Karadeniz'de ilk aşamaların tamamlandığını söyleyen Bakan Bayraktar, Körfez ülkeleriyle yapılan anlaşmaların da detaylarını anlattı.
31.07.2023 Ekonomi
Murathan Kalyoncu: Romanya'nın doğal gaz ihtiyacının yüzde 45'ini karşılayacak
Murathan Kalyoncu: Romanya'nın doğal gaz ihtiyacının yüzde 45'ini karşılayacak Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murathan Kalyoncu, Romanya'da ihalesini kazandıkları Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'yle ilgili, "Bu projenin önemi Romanya'nın doğal gaz ihtiyacının yüzde 45'ini karşılıyor olması. Aynı şekilde şu anda Avrupa Birliği'nin desteklediği projeler altında Avrupa'da yapılmış en büyük enerji altyapı yatırım projesi" dedi.
19.06.2023 Haberler
Murathan Kalyoncu: Romanya'nın doğal gaz ihtiyacının yüzde 45'ini karşılayacak
Murathan Kalyoncu: Romanya'nın doğal gaz ihtiyacının yüzde 45'ini karşılayacak Kalyon Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murathan Kalyoncu, Romanya'da ihalesini kazandıkları Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'yle ilgili, "Bu projenin önemi Romanya'nın doğal gaz ihtiyacının yüzde 45'ini karşılıyor olması. Aynı şekilde şu anda Avrupa Birliği'nin desteklediği projeler altında Avrupa'da yapılmış en büyük enerji altyapı yatırım projesi" dedi.
19.06.2023 Ekonomi
Kalyon Holding'in Romanya yatırımının imzaları atıldı
Kalyon Holding'in Romanya yatırımının imzaları atıldı Romanya'nın Karadeniz kıyısı - Podişor Doğal Gaz Boru Hattı ihalesini uluslararası rakiplerini geride bırakarak kazanan Kalyon Holding ile SNTGN Transgaz arasında projenin başlaması için imzalar atıldı.
18.06.2023 Ekonomi
Erdoğan ve Aliyev'den ortak 'Zengezur Koridoru' açıklaması
Erdoğan ve Aliyev'den ortak 'Zengezur Koridoru' açıklaması Azerbaycan'da resmi ziyaretlerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aliyev ile yaptığı ortak açıklamada 'Zengezur Koridoru'na dikkat çekti.
13.06.2023 Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakan Fidan'a 'Şuşa' talimatı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakan Fidan'a 'Şuşa' talimatı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile gerçekleştirdiği toplantıda dikkat çeken mesajlar verdi.
13.06.2023 Gündem
Avrupa’nın kısa vadede doğal gazdan kurtulmasına imkan yok
Avrupa’nın kısa vadede doğal gazdan kurtulmasına imkan yok Enerji konusunda uzman bir diplomat olan Mithat Rende, Avrupa’da yaşanan enerji krizinin belirsizliğini koruduğunu belirtirken, Avrupa’nın 2050’ye kadar doğalgazdan vazgeçemeyeceğini düşünüyor. Rende, AB’nin enerji güvenliğinde Türkiye’nin rolünün de çok önemli olduğunu düşünüyor.
30.05.2023 Milliyet Enerji
KKTC üzerinden bir boru hattı büyük potansiyel sunar
KKTC üzerinden bir boru hattı büyük potansiyel sunar Türkiye’nin enerji koridoru rolüyle, KKTC enerji terminali haline geldikten sonra, Ortadoğu’nun hidrokarbon kaynaklarını Türkiye’ye aktarıp, TANAP veya benzeri boru hatları üzerinden Avrupa’ya enerji talep eden ülkelere aktarılması gündeme gelebilir.
26.04.2023 Milliyet Enerji
Enerji piyasasının geleceği için demografi ve coğrafyaya bakın!
Enerji piyasasının geleceği için demografi ve coğrafyaya bakın! Avusturya’nın eski Dışişleri Bakanı Karin Kneissl, aynı zamanda enerji alanında uzman bir isim. Avusturya’da Rus karşıtlığı artınca hedef tahtasına koyulan Kneissl, ülkesini terk etmek zorunda kalmasının ardından, bugün Rusya’daki Moskova Ulusal Araştırma Üniversitesi’nde ders veriyor.
26.04.2023 Milliyet Enerji
Bakan Çavuşoğlu: Bulgaristan, AB ülkelerinden ilk arama kurtarma ekibi gönderen ülke oldu
Bakan Çavuşoğlu: Bulgaristan, AB ülkelerinden ilk arama kurtarma ekibi gönderen ülke oldu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bulgaristan'da katıldığı iftar programında yaptığı açıklamada, "Topladığınız yardımlarla 800'den fazla çadır ve 145 konteyner deprem bölgesine gönderildi" dedi.
12.04.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tanap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.