Tarım Ve Orman Bakanı

Tarım Ve Orman Bakanı

Son dakika tarım ve orman bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarım ve orman bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarım ve orman bakanı haber sayfamızda...

Tarım Ve Orman Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.443 tarım ve orman bakanı haberi bulunmuştur.
"Mazot ve gübre destek ödemesi çiftçilerimizin hesaplarına aktarılıyor”
"Mazot ve gübre destek ödemesi çiftçilerimizin hesaplarına aktarılıyor” Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 9 milyar liralık mazot ve gübre destek ödemesinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını açıkladı.
1.03.2024 Ekonomi
‘Et fiyatını fırsatçı artırıyor’
‘Et fiyatını fırsatçı artırıyor’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, et fiyatlarını fırsatçıların artırdığını söyledi. Kırşehir TİGEM Malya İşletmesi’nde gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Yumaklı şunları söyledi:
1.03.2024 Ekonomi
‘En geç üç yılda ithalat bitecek’
‘En geç üç yılda ithalat bitecek’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, en geç üç yılda hayvan ithalatını tamamen sona erdirmeyi amaçladıklarını söyledi.
27.02.2024 Ekonomi
'İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz'
'İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Yeni desteklemelerimizde, üreten herkese ürettiği kadar destek veriyoruz. Aile işletmelerine tüm hayvancılık desteklemelerinde ilk defa ilave destek veriyoruz. Bu sayede aile işletmeleri temel destekle aynı oranda ilave destek alarak en az 2 kat destek almış olacak. İlk defa genç ve kadın üreticilerimize yüzde 70 ilave destek veriyoruz" dedi.
26.02.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı 'sürpriz' diyerek paylaştı: Yaşat-koru-sev
Bakan Yumaklı 'sürpriz' diyerek paylaştı: Yaşat-koru-sev Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya ve sucul ekosistemin önemli bir parçası olan su samurları, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de korunuyor.
25.02.2024 Haberler
Bakan Yumaklı 'sürpriz' diyerek paylaştı: Yaşat-koru-sev
Bakan Yumaklı 'sürpriz' diyerek paylaştı: Yaşat-koru-sev Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya ve sucul ekosistemin önemli bir parçası olan su samurları, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de korunuyor.
25.02.2024 Gündem
Etikette aldatıcı görsel ve ifadeye son: İçinde muz yoksa görseli de olmayacak
Etikette aldatıcı görsel ve ifadeye son: İçinde muz yoksa görseli de olmayacak İçinde muz olmayan “muzlu sütler”, “tereyağı keyfi” sunan bitkisel margarinler... Bu ürünler artık tüketiciyi kandıramayacak. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Gıda etiketlerinde yanıltıcı görseller kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
24.02.2024 Gündem
Bakan Yumaklı'dan pastırma cevabı
Bakan Yumaklı'dan pastırma cevabı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 19. Kayseri Tarım Fuarı'nı ziyaret etti. Bakan Yumaklı burada kendisine sorulan 'Pastırmada Kayseri mi, Kastamonu mu?' sorusuna; "Her ikisi de ayrı kategoride, yiyenlere afiyet olsun" dedi.
23.02.2024 Ekonomi
‘Patateste arz sorunu yok’
‘Patateste arz sorunu yok’ Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Aldığımız önlemlerle ne patates ne de soğanla alakalı bir sorun söz konusu değil. Türkiye’nin gıda arzı ile ilgili olarak hiçbir problemi yok” dedi.
23.02.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldik
Bakan Yumaklı: Örnek olan bir ülke konumuna geldik Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Türkiye, ikinci yüzyılında artık hedef büyütmüş, çok daha ileri hedefler kendisine belirlemiş olan bir ülkedir. Yani örnek alan değil, örnek olan bir ülke konumuna geldik” dedi.
22.02.2024 Ekonomi
Fırın denetiminde gıda kontrol görevlilerine saldırı kamerada
Fırın denetiminde gıda kontrol görevlilerine saldırı kamerada Sultanbeyli'de gıda denetim sırasında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli kadın, saldırıya uğradı. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
22.02.2024 Gündem
"Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir"
"Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir" Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "'Türkiye Yüzyılı' sadece bir, iki kelimeden ibaret değildir. 'Türkiye Yüzyılı' hem bugünümüzün hem de çocuklarımızın gelecek nesillerimizin, yarınını inşa etme hususudur" dedi.
22.02.2024 Ekonomi
Bakan Özhaseki İliç'te incelemelerde bulundu: Zehirli atığa rastlanmadı
Bakan Özhaseki İliç'te incelemelerde bulundu: Zehirli atığa rastlanmadı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İliç maden sahasındaki çalışmaları yerinde inceledi. Bakan Özhaseki, “9 noktadan numune alınıyor, şu ana kadar herhangi bir zehirli atığa rastlanmadı” dedi.
21.02.2024 Gündem
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruz
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruz Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmaları, ikinci bir toprak kayması riski nedeniyle durduruldu. Bölgede bulunan 5 bakan son duruma ilişkin bilgileri aktardı.
21.02.2024 Haberler
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruz
Erzincan'da maden sahasında son durum: Her iki tarafta da arama faaliyetlerine ara veriyoruz Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında toprak altında kalan 9 işçiyi arama çalışmaları, ikinci bir toprak kayması riski nedeniyle durduruldu. Bölgede bulunan 5 bakan son duruma ilişkin bilgileri aktardı.
21.02.2024 Gündem
Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'de
Arnavutluk Başbakanı Rama Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Arnavutluk Başbakanı Rama'yı resmi törenle karşıladı.
20.02.2024 Gündem
'Her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız'
'Her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız' İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Hedefimiz; 2 ay içinde deprem bölgesi genelinde 11 ilde 75 bin konutun teslimini yapmaktır. Ardından da inşallah her ay 15-20 bin konut ve köy evini hak sahipleri ile buluşturacağız." açıklamasını yaptı.
20.02.2024 Gündem
Erzincan İliç'te maden sahasında son durum: Heyelan riski nedeniyle arama faaliyetlerini durdurduk
Erzincan İliç'te maden sahasında son durum: Heyelan riski nedeniyle arama faaliyetlerini durdurduk Erzincan'da maden sahasında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar açıklama yaptı. Yapılan açıklamada heyelan riski nedeniyle bölgedeki arama faaliyetlerinin durdurulduğu belirtildi.
19.02.2024 Gündem
Suya göre tarım zamanı
Suya göre tarım zamanı Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Su Konseyi Guvernörler toplantısında konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye’de artık suya göre tarımın öne çıkacağını söyledi.
18.02.2024 Ekonomi
'Su alanındaki çalışmalarımızı sınırlarımız ötesinde de sürdürüyoruz'
'Su alanındaki çalışmalarımızı sınırlarımız ötesinde de sürdürüyoruz' Dünya Su Konseyi 86'ncı Guvernörler Toplantısında konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "Türkiye olarak biz, suyun ülkeleri ve insanları ayırdığına değil, birleştirdiğine inanıyoruz. Bu anlayışla, su alanındaki çalışmalarımızı sınırlarımız ötesinde de sürdürüyoruz" dedi.
17.02.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı duyurdu! Ödemeler başladı
Bakan Yumaklı duyurdu! Ödemeler başladı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “295 milyon 531 bin Türk Lirası tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz” dedi.
16.02.2024 Ekonomi
'Taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi gerekir'
'Taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi gerekir' Samsun'da Mert Irmağı’nın ıslah çalışması temel atma töreninde konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Son yıllarda özellikle iklim değişikliğiyle beraber yağış rejiminin değiştiğini ve önceki yıllara nazaran çok farklı yağış biçimlerinin geldiğini görüyoruz. Bundan sonra da devam edeceğinin hepimiz tarafından bilinmesi gerekir. Tüm bu faktörleri birlikte değerlendirdiğimizde, taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi ve gereğinin yerine getirilmesi gerekmektedir" dedi.
16.02.2024 Ekonomi
Çiftçilere güneş enerjisi paneli verildi! Bakan Yumaklı: Her alanda üretim artacak
Çiftçilere güneş enerjisi paneli verildi! Bakan Yumaklı: Her alanda üretim artacak Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilere verilen güneş enerjisi paneli dağıtım törenine katıldı.
15.02.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı'dan 'Türkiye Yüzyılı' vurgusu
Bakan Yumaklı'dan 'Türkiye Yüzyılı' vurgusu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "'Türkiye Yüzyılı'nın ortak paydasında şehirlerimizin tek tek, ilçelerimizin tek tek önemi var. İnşallah el ele vereceğiz, kaynaklarımızı en doğru bir şekilde yöneteceğiz.' şeklinde konuştu.
15.02.2024 Gündem
Meteoroloji haritayı güncelledi! Antalya dahil olmak üzere birçok ile uyarı
Meteoroloji haritayı güncelledi! Antalya dahil olmak üzere birçok ile uyarı Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Antalya dahil olmak üzere birçok ile uyarı verildi.
13.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tarım Ve Orman Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.