Tarımsal

Tarımsal

Son dakika Tarımsal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tarımsal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tarımsal haber sayfamızda...

Tarımsal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.829 tarimsal haberi bulunmuştur.
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildi
Onlarca canlının yaşam alanı sazlıklar, Beyşehir Gölü'nü koruma adına kesildiTürkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye'nin en büyük doğal tatlı su gölü olan Konya ve Isparta ili sınırlarında olan Beyşehir Gölü'nün Taş Köprü mevkisinde, gölü koruma amaçlı önlemler kapsamında onlarca kuş ve canlı türüne ev sahipliği yapan sazlıkların kesildiğini belirterek, "Dünyada sadece Beyşehir'de yaşayan endemik tür Beyşehir kurbağasının yaşam alanını oluşturan yüzlerce dönüm habitat talan edilmiş" dedi.
27.09.2021Gündem
‘Muğla üretecek ülkemiz kazanacak’
‘Muğla üretecek ülkemiz kazanacak’Muğla Büyükşehir Belediyesi, arıcıların en büyük sorunlarından birisi olan büyük balmumu güvesine karşı desteğini sürdürüyor.
27.09.2021Ege
Çine’ye 10 milyon liralık yatırım
Çine’ye 10 milyon liralık yatırımAydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine’de mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi, görüş alışverişinde bulundu.
27.09.2021Ege
Kahramanmaraş'ta bulundu! Fil fosilleri incelemeye alındı
Kahramanmaraş'ta bulundu! Fil fosilleri incelemeye alındıKahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yürütülen Gavur Gölü Bataklığı Kurtarma Kazısı kapsamında ortaya çıkartılan yeni fil iskeletleri, alanında uzman ekiplerce inceleniyor. Öte yandan Türkoğlu Belediyesinin desteğiyle başlayan kurtarma kazılarının devam ettiğini açıklandı.
26.09.2021Gündem
Bu hafta hava nasıl olacak? Yağış beklentisi var mı?
Bu hafta hava nasıl olacak? Yağış beklentisi var mı?Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Rize ve Artvin'e kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz iç kesimleri, iç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif zirai don hadisesi beklendiği bildirildi. Peki yarın ve yeni haftada hava durumu nasıl olacak? Yeni yağış beklentisi var mı? Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktardı.
25.09.2021Haberler
Son dakika haberler... 'Kestane karası fırtınası' Uzman isimden flaş uyarı!
Son dakika haberler... 'Kestane karası fırtınası' Uzman isimden flaş uyarı!Gelen son dakika haberine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Rize ve Artvin'e kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz iç kesimleri, iç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da hafif zirai don hadisesi beklendiği bildirildi. Peki yeni haftada hava durumu nasıl olacak? Yeni yağış beklentisi var mı? Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktardı.
25.09.2021Gündem
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’te
Yabani otla mücadele aracı TEKNOFEST’teTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmasında finalist olan Space and Beyond Technology takımı geliştirdikleri YOMA (Yabani Otla Mücadele Aracı) ile TEKNOFEST'te yarışıyor. Geliştirdikleri yabani otla mücadele aracı hakkında konuşan takım lideri Emre Uçar, "Projemiz tarlada kendi kendine dolaşıp, tarlada çıkan yabani otlara ilaç ile müdahale etmek için tasarlandı. Biz buraya kadar rapor aşamalarında birinci olarak geldik. Buradan birinci olarak gitmek istiyoruz" dedi.
25.09.2021Ekonomi
‘Gıda Komitesi fiyat takibinde kararlı’
‘Gıda Komitesi fiyat takibinde kararlı’Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyada gıda üretimiyle ilgili bir sıkıntı olmadığını belirterek, “Pandemiyle ilgili endişeler dünyadaki emtiaların fiyatlarını artırıyor.
25.09.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdi
Bakan Pakdemirli İzmir'de gıda fiyatlarındaki artışı değerlendirdiTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, dünyadaki emtia fiyatlarındaki artışın tarımsal girdi fiyatlarını etkilediğini ancak artışların olması gerekenin çok üzerinde seyrettiğini bildirdi.
24.09.2021Ekonomi
AK Parti lise eğitimi almamış kadınlar için "Nerede kalmıştık" seferberliği başlatıyor
AK Parti lise eğitimi almamış kadınlar için "Nerede kalmıştık" seferberliği başlatıyorAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, 29 Eylül'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde lise eğitimi almamış ya da eğitimini yarıda bırakmış kadınlar için "Nerede kalmıştık" adlı eğitim seferberliği başlatılacağını bildirdi.
24.09.2021Gündem
Kişi başı gıda tüketimi iklim krizinin etkisiyle azalabilir
Kişi başı gıda tüketimi iklim krizinin etkisiyle azalabilirDünyada kişi başı yıllık gıda tüketiminin 2050'de 573 kilograma ulaşabileceği belirtilirken, bu rakamın iklim krizinin etkisiyle yüzde 4,6 azalabileceği bildirildi.
24.09.2021Ekonomi
Kanalizasyon suları, baraj göletine akıyor
Kanalizasyon suları, baraj göletine akıyorKonya'nın Halkapınar ilçesinde, kanalizasyon suları, 400 hektarlık alanın sulanmasını sağlayan İvriz Baraj Göleti’ne akıyor. Halkapınar Amatör Olta Balıkçılığı ve Su Hayatı Koruma Derneği Başkanı Mustafa Erdaş, ''2 yıl önce CİMER'e, KOSKİ ve DSİ'yi şikayette bulunduk; ama 2 yıldır herhangi bir iyileştirmede bulunulmadı'' dedi.
24.09.2021Gündem
Polen alerjisine karşı erken uyarı
Polen alerjisine karşı erken uyarıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara Üniversitesi ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) arasında yapılan “Akademik ve Ar-Ge İş Birliği Protokolü” ve yine Ankara Üniversitesi ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü arasında yapılan “Atmosferik Alerjik Polen Gözlem, Tahmin ve Uyarılar Konusunda İş Birliği Protokolü” imza törenine katıldı.
24.09.2021Gündem
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladıSon dakika haberlere göre, Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 19'dan yüzde 18'e indirdi.
23.09.2021Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıMerkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 19'dan yüzde 18'e indirdi.
23.09.2021Haberler
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan indirerek yüzde 18'e düşürdü.
23.09.2021Uzmanpara
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...BM Gıda İsrafı Raporu'na göre Türkiye'de her yıl 7.7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor. Rapora göre, Türkiye dünya genelinde en fazla gıda israfının yapıldığı ülkeler arasında. Peki, kişi başına 93 kilograma denk gelen bu israfın sebeplerini, gelecek yıllarda ekonomiye ve insanlığa zararlarını, çöpe giden yiyeceklerin bütçesiyle daha farklı ve yararlı neler yapılabileceğini ne kadar biliyoruz? İşte cevabı...
23.09.2021Gündem
Karadeniz için zirai don uyarısı
Karadeniz için zirai don uyarısıMeteoroloji'den bir son dakika açıklaması geldi. Yarın geceden başlayarak 26 Eylül Pazar sabah saatlerine Karadeniz'in iç kesimleri için zirai don uyarısı yapıldı.
22.09.2021Gündem
Marmara’da sel kaygısı! İçme suyu ve kullanma suyu...
Marmara’da sel kaygısı! İçme suyu ve kullanma suyu...Marmara’da sel kaygısı bakanlığı harekete geçirdi. Hazırlanmasına başlanan “Marmara Sel Planı”nda sellerin işsizliği tetikleyebileceği, sanayi kuruluşlarının tahrip olabileceğine dikkat çekildi
22.09.2021Gündem
Coğrafi işaretli kavunlar yarıştı
Coğrafi işaretli kavunlar yarıştıGeçen yıl pandemi nedeniyle yapılamayan Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Festivali, bu yıl 18-19 Eylül’de Ovacık Köy Meydanı’nda gerçekleşti.
21.09.2021Ege
PepsiCo’nun yeni uçtan uca stratejik dönüşümü
PepsiCo’nun yeni uçtan uca stratejik dönüşümüDünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, sürdürülebilir bir gıda sistemi inşa etmek, dünyanın yenilenmesine yardımcı olmak, iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmek amacıyla stratejik bir uçtan uca dönüşüm şeklinde tanımlanabilecek PepsiCo Pozitif (pep+) açılımını duyuruyor.
21.09.2021Vitrin
Araçların altında ezildiler! Yol kenarında şoke eden görüntüler
Araçların altında ezildiler! Yol kenarında şoke eden görüntülerAnkara'nın Gölbaşı ilçesinde Kulu Belediyesi'ne ait kamyonetten otoyolun kenarındaki araziye bırakılan aralarında yavru da bulunan köpeklerden bazıları yola çıkınca araçların altında ezildi. Hayvanseverler köpeklerin ölümüne tepki gösterirken, Kulu Belediye Başkanı Murat Ünver, hayvanların belediyenin tarımsal hizmetler müdürlüğünde çalışan 3 personel tarafından atıldığının tespit edildiğini ve soruşturma açıldığını açıkladı.
21.09.2021Gündem
Tunca Nehri'nde ot öbekleri oluştu
Tunca Nehri'nde ot öbekleri oluştuEdirne'de son aylarda yaşanan kuraklık ve tarımsal sulamaya bağlı olarak su seviyesi düşen Tunca Nehri'nin yatağında oluşan ot öbekleri artıyor.
21.09.2021Gündem
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 2021 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları CevaplarıYeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.09.2021Eğitim
TEKNOFEST uçuşa geçiyor
TEKNOFEST uçuşa geçiyorDünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivallerinden biri olan TEKNOFEST İstanbul Atatürk Havalimanı’nda şu dakikalarda başladı.
21.09.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

konyaizmiregeMeteorolojison dakika haberler

Tarımsal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.