Tarla

Tarla

Son dakika tarla haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarla gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarla haber sayfamızda...

Tarla

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.324 tarla haberi bulunmuştur.
Bu yıl Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü'ne kaç gün kaldı? Yılın en özel günü için mesajlar, sözler, şiirler...
Bu yıl Anneler Günü ne zaman? Anneler Günü'ne kaç gün kaldı? Yılın en özel günü için mesajlar, sözler, şiirler...Anneler Günü ile ilgili araştırmalar hız kesmiyor. 2021 Yılının Anneler Günü için geri sayım başladı. Yılın en anlamlı ve en özel günlerinden biri olan Anneler Günü ne zaman? Anneker Günü ile ilgili sözleri, mesajları, şiirleri bir araya getirdik. İşte birbirinden güzel seçenekler ve Anneler Günü 2021 tarihi...
6.05.2021 Gündem
Çiftçinin kanoladan beklentisi yüksek
Çiftçinin kanoladan beklentisi yüksekSöke Ovası’nda kurak geçen kış döneminde çiftçiler alternatif ürünlere yöneldi, kanola bitkisinin bölgede ilk defa ekimi gerçekleştirildi.
5.05.2021Ege
Belçikalı çiftçi farkında olmadan Fransa sınırını 'yeniden çizdi'
Belçikalı çiftçi farkında olmadan Fransa sınırını 'yeniden çizdi'Belçika ile Fransa arasında 1819 yılında belirlenen sınır, Belçikalı bir çift tarafından farkında olmadan değiştirildi. Belçikalı çiftçinin, tarlasını sürerken traktörü ve pulluğuna engel olduğu gerekçesiyle iki ülke arasındaki sınır taşını yaklaşık 2,5 metre ileriye taşıması üzerine Belçika toprakları biraz daha büyüdü.
5.05.2021Dünya
Kara Eş Anlamlısı Nedir? Kara Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Kara Eş Anlamlısı Nedir? Kara Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerTürkçede hemen hemen birçok farklı kelimenin eş anlamlısı bulunur. Böylece arka arkaya cümle kurarken aynı anlama gelen değişik yazılıştaki kelimeleri kullanmak mümkün olur. Peki Kara eş anlamlısı nedir? Kara kelimesinin eş anlamı olan sözcükleri hakkında merak edilenler.
Tarla sürerken devrilen traktörünün altında can verdi
Tarla sürerken devrilen traktörünün altında can verdiHatay’da, tarlasını sürerken, devrilen traktörünün altında kalan Abdulkadir Akın (57), hayatını kaybetti. Jandarma, kazayla ilgili soruşturma başlattı.
4.05.2021Gündem
Tarlada çalışırken üzerine yıldırım düştü
Tarlada çalışırken üzerine yıldırım düştüAmasya'nın Merzifon ilçesinde tarlada çalışırken üzerine yıldırım düşen Hamza Can Kaya (31), hayatını kaybetti.
4.05.2021Gündem
Kısıtlamada 'erkenci nektarin' hasadı sürüyor
Kısıtlamada 'erkenci nektarin' hasadı sürüyorMersin'in Tarsus ilçesinde kısıtlamadan muaf olan tarım işçileri, erkenci nektarin hasadı yapıyor. İşçi başı Mehmet Taş, "Çalışmalıyız çünkü bu malın ağaçta durma şansı yok. Pandemi değil veba olsa yine de toplamak zorundayız" dedi.
4.05.2021Ekonomi
Sivas'ta traktör devrildi! 2 ölü
Sivas'ta traktör devrildi! 2 ölüSivas'ın Suşehri ilçesinde, traktörün devrilmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.
3.05.2021Gündem
Tarla sınırı kavgası: 1 ölü, 2 gözaltı
Tarla sınırı kavgası: 1 ölü, 2 gözaltıAdıyaman'ın Kahta ilçesinde akraba ile aile arasında tarla sınırı anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada, Sait Mahmut Günakın (40) hayatını kaybetti. Olay sonrası iki aile fertleri arasında yeni bir kavga yaşanmaması için jandarma geniş güvenlik önlemi alırken, başlatılan soruşturmada 2 şüpheli gözaltına alındı.
2.05.2021Gündem
Bilecikli karpuz üreticilerinin rekolte hedefi 200 bin ton
Bilecikli karpuz üreticilerinin rekolte hedefi 200 bin tonMarmara Bölgesi'nin önemli karpuz üretim merkezlerinden Bilecik'in Osmaneli ilçesinde üreticiler, fideleri toprakla buluşturuyor.
2.05.2021Ekonomi
Çarpıcı sonuç! 10 günde vakalar yüzde 50 azaldı
Çarpıcı sonuç! 10 günde vakalar yüzde 50 azaldıTrabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, "Kentte Covid-19 vakalarımız son 10 günde yüzde 50'nin üzerinde azaldı. Hastaneye yatış, yoğun bakımlarda ve entübe olan hastalarımızda da düşüşler söz konusu" dedi.
1.05.2021Gündem
Trabzon'da çarşı ve pazarlarda 'tam kapanma' yoğunluğu
Trabzon'da çarşı ve pazarlarda 'tam kapanma' yoğunluğuKoronavirüs vaka sayısı haritasında son haftalarda iyileşme gözlenen Trabzon'da, tam kapanma öncesi sokak, çarşı ve pazar alanlarındaki yoğunluk dikkat çekti.
29.04.2021Gündem
Barış İçinde Yaşamak Konulu Bir Olay Yazısı Örnekleri
Barış İçinde Yaşamak Konulu Bir Olay Yazısı ÖrnekleriBarış, tüm insanlığın ihtiyacı olan en önemli kavramdır. Barış içinde yaşamak, dünya üzerindeki yaşamı çok daha anlamlı kılan bir unsuru oluşturmaktadır. Bu bakımdan insan yaşamında ve Türkçe derslerinde önemli konu başlıkları arasında yer almaktadır. Sizin için Barış içinde yaşamak konulu bir olay yazısı örnekleri konusunu detayları ile derledik.
28.04.2021Eğitim
Tarıma Elverişli Olan Sınırlı Ve Belirli Toprak Parçası Nedir?
Tarıma Elverişli Olan Sınırlı Ve Belirli Toprak Parçası Nedir?İnsan yaşamında en önemli unsurlardan birini tarım oluşturmaktadır. Çünkü tarım sayesinde insanın beslenebilmesi adına gerekli olan ürünlerin yetiştirilmesi mümkün hale gelir Tarım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için ise verimli topraklara ihtiyaç vardır. Sizin için çok sorulan ve araştırılan Tarıma elverişli olan sınırlı ve belirli toprak parçası nedir sorusunun yanıtını detaylarıyla birlikte derledik.
27.04.2021Eğitim
Konya'da lalelerle renk cümbüşü
Konya'da lalelerle renk cümbüşüKonya'da bir firma tarafından 130 çeşit lalenin üretildiği alan, çiçeklerin açmasıyla oluşan renk cümbüşüyle dikkati çekiyor.
27.04.2021Tatil
Polisin 'dur' ihtarına uymayan sürücünün kullandığı araç tarlaya devrildi
Polisin 'dur' ihtarına uymayan sürücünün kullandığı araç tarlaya devrildiKonya’nın Seydişehir ilçesinde, polisin "dur" ihtarına uymayan sürücünün kullandığı otomobil, tarlaya devrildi.
27.04.2021Gündem
Hakim Beğ şiiri - Abdurrahim Karakoç
Hakim Beğ şiiri - Abdurrahim KarakoçAbdurrahim Karakoç yazdığı şiirlerle Türk edebiyatının en ünlü şairlerinden biri olmuştur. Mihriban şiiriyle tanınan şairin pek çok şiiri vardır. Karakoç, 7 Haziran 2012 tarihinde, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde yoğun bakımdayken hayatını kaybetti. Ankara-Keçiören'deki Bağlum mezarlığına defnedildi.
26.04.2021Şiirler
Anadolu'da 10 bin yıllık siyez buğdayının tohumu tescillendi
Anadolu'da 10 bin yıllık siyez buğdayının tohumu tescillendiGeçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan, "Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayının tohumu, Tarım ve Orman Bakanlığınca "Mergüze" ve "Ata" isimleriyle tescillendi.
26.04.2021Ekonomi
Konya'da mermer atığından gübre üretildi
Konya'da mermer atığından gübre üretildiKonya'da mermer madeni işleten şirket, Ar-Ge projesiyle travertenlerin atık tozundan elde ettiği kalsiyumla sıvı formda gübre üretti.
23.04.2021Ekonomi
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de
Acele kamulaştırma kararları Resmi Gazete'deSamsun ve Bitlis illerinde bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilirken, Denizli, Tunceli, Aydın ile Malatya'da ise arazi toplulaştırmasına gidilecek ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılması ile bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.
22.04.2021Gündem
Datça'da hasadı başlayan turfanda patates üreticisini mutlu etti
Datça'da hasadı başlayan turfanda patates üreticisini mutlu ettiMuğla'nın Datça ilçesinde hasadına başlanan turfanda patates, verimi ve fiyatıyla üreticisini memnun etti.
21.04.2021Ekonomi
10 eserin yer aldığı kısa liste açıklandı
10 eserin yer aldığı kısa liste açıklandıDarüşşafaka Cemiyeti ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle 67’ncisi düzenlenen Sait Faik Hikâye Armağanı’nın bu yıl yarışmaya başvuran öykü kitapları arasından seçilen 10 kitaptan oluşan kısa listesi açıklandı.
18.04.2021Kültür Sanat
Arazi Toplulaştırması Nedir, Faydaları Nelerdir? Arazi Toplulaştırma Kanunu Ne Zaman Çıktı?
Arazi Toplulaştırması Nedir, Faydaları Nelerdir? Arazi Toplulaştırma Kanunu Ne Zaman Çıktı?Zaman, emek ve sermaye kullanımını azaltmak, tarımsal işletmelerin verimliliğini artırmak ve kırsal nüfusun yaşam standartlarını iyileştirmek için tarım işletmelerinin sahip olduğu küçük ve dağınık arazi parçalarını modern tarım yönetimine uygun olarak yeniden düzenleyen arazi toplulaştırmanın faydaları nelerdir ve kanunen ne zaman yürürlüğe girmiştir tüm detaylarıyla derledik.
16.04.2021Eğitim
Tapuda yeni dönem
Tapuda yeni dönemKaraburun Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle taşınmaz alım satımlarının çok daha hızlı ve güvenli yapılmasının yolu açıldı.
16.04.2021Ege
Samsun'da feci olay! Tarlada çalışırken eşini öldürüp, intihara kalkıştı
Samsun'da feci olay! Tarlada çalışırken eşini öldürüp, intihara kalkıştıSamsun’da Mehmet Örenç (51), tarlada çalışırken eşi Selma Örenç'i (51) tüfekle vurarak öldürüp intihara kalkıştı. Başından ağır yaralanan Örenç, hastanede tedaviye alındı.
15.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

tarlaKonyane zamanegetraktör

Tarla ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.