Tarla

Tarla

Son dakika tarla haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarla gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarla haber sayfamızda...

Tarla

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.585 tarla haberi bulunmuştur.
Tekirdağ'da birden ortaya çıktı! Herkes yılan sandı
Tekirdağ'da birden ortaya çıktı! Herkes yılan sandı Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde sıcakların başlamasıyla birlikte yılana benzeyen ‘Oluklu kertenkele’ doğada görülmeye başladı. Sahilde kendini gösteren bir oluklu kertenkele meraklı bakışlar arasında dolaştı.
25.05.2024 Gündem
2,5 ay sıra bekleyip aldı, tarladaki manzara karşısında şoke oldu: Her yer böyle! Yazık değil mi?
2,5 ay sıra bekleyip aldı, tarladaki manzara karşısında şoke oldu: Her yer böyle! Yazık değil mi? Antalya'da Dursun Kürüş'ün (60) 2021 yılında satın aldığı 14,5 dekar araziye ektiği 1100 zeytin fidanı, traktörle ezildi. Şikayetçi olan Durmuş Kürüş süreci anlattı.
25.05.2024 Gündem
Gıdanın geleceği için arı gibi çalışmak şart
Gıdanın geleceği için arı gibi çalışmak şart İnsan gıdasının üçte biri bal arılarının tozlaşmaya olan katkılarıyla elde ediliyor. Gıdanın teminatı arıların geleceği ise başta tarım ilaçlarının etkileri olmak üzere büyük risk altında. Arıların yaşam alanlarının iyileştirilmesinden şehirlerde arı varlığına destek olunmasına kadar birçok öneri gündemde...
25.05.2024 Ekonomi
Edirne'de 'Tiny House' yıkımı yapıldı! Arbede yaşandı, gözaltılar var
Edirne'de 'Tiny House' yıkımı yapıldı! Arbede yaşandı, gözaltılar var Saros Körfezi'ne kıyısı bulunan Keşan'da 'Tiny House'lar için yıkıma gelen ekiplerle arbede yaşandı. İşte detaylar...
24.05.2024 Gündem
Mısır tarlasının içerisinde kayboldu! Eğitimli köpekler arama yapıyor
Mısır tarlasının içerisinde kayboldu! Eğitimli köpekler arama yapıyor Adana Kozan'da 25 dönümlük mısır tarlasında sulama yapan bir kişi kayboldu. Ekiplere haber verildi ve eğitimli köpeklerle arama yapıldı.
22.05.2024 Gündem
Böylesi ancak Türkiye'de olur! Yılana gözleme ve su ikram ettiler
Böylesi ancak Türkiye'de olur! Yılana gözleme ve su ikram ettiler Havaların ısınmasıyla birlikte yılanlar görülmeye başlandı. Antalya’da ise akıllara durgunluk veren bir an yaşandı. Kurbağa avlayan yılan, vatandaşların terlikli müdahalesiyle avından oldu. Yuvasına giren yılana gözleme ve su ikram ettiler.
20.05.2024 Gündem
O artık batık bir geminin metruk deniz feneri değil
O artık batık bir geminin metruk deniz feneri değil Patara Deniz Feneri, Xanthos Vadisi’nin dünyaya açılan kapısında, Patara limanında, M.S. 64/65 yılından itibaren yüzlerce yıl denizcilere yol gösterdi. İmparator Nero'nun Patara'ya armağanı olan bu fener, yıllar yılı sert rüzgârlara göğüs gerdi. 15. yüzyıla gelindiğinde ise Rodos Depremi yeryüzünü sarsarken yaşlı fener son kez baktı Akdeniz'e.
20.05.2024 Advertorial
Tarlada boru döşerken duyduğu sürünme sesiyle irkildi! Gözlerine inanamadı
Tarlada boru döşerken duyduğu sürünme sesiyle irkildi! Gözlerine inanamadı Tokat’ta çiftçilik yapan ve kendini "Diplomalı Hıyarcı" olarak tanıtan Uğur Karahan ve eşi, Turhal'daki tarlalarında su borusu döşerken borunun içinde bir yılanla karşılaştı.
20.05.2024 Haberler
Tarlada boru döşerken duyduğu sürünme sesiyle irkildi! Gözlerine inanamadı
Tarlada boru döşerken duyduğu sürünme sesiyle irkildi! Gözlerine inanamadı Tokat’ta çiftçilik yapan ve kendini "Diplomalı Hıyarcı" olarak tanıtan Uğur Karahan ve eşi, Turhal'daki tarlalarında su borusu döşerken borunun içinde bir yılanla karşılaştı.
20.05.2024 Gündem
Bilim tarlasında atılan tohumlar filiz verdi
Bilim tarlasında atılan tohumlar filiz verdi Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, dünya genelinde büyük problem olan tahıl üretimini artırmak için soğuk ve hastalıklara dirençli tohum ıslahı çalışmaları yürütüyor. Tarımsal Ar-Ge merkezinde yapılan çalışmada yaklaşık 4 bin çeşit tohum üzerinde çalışma yapılıyor.
16.05.2024 Ekonomi
Kirazı kim toplayacak?
Kirazı kim toplayacak? Erkenci kiraz başladı. Kirazda hasat ağustos sonuna kadar sürecek. İnce işçilik isteyen kiraz toplama ve ayıklama işi için işçi bulma sorunu her yıl katlanarak büyüyor...
16.05.2024 Ekonomi
Buğday için geri sayım başladı
Buğday için geri sayım başladı Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ve Hububatçılar Derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter, Mardin Ovasında, bu sene aşırı yağış olması ile Güneydoğu’nun geçim kaynağı arasında yer alan buğdaydan yüksek verim beklediğini dile getirdi.
15.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş et fiyatlarıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş et fiyatlarıyla ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş et fiyatlarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Tarım politikalarına ilişkin mesaj da veren Erdoğan, "Türkiye'de tarım bitti demek, sadece cehaletin değil, büyük bir art niyetin işaretidir." ifadelerini kullandı.
14.05.2024 Gündem
Bekçiyi dövüp, tarladaki traktör ve trafoları ateşe verdiler! Şoke eden detay
Bekçiyi dövüp, tarladaki traktör ve trafoları ateşe verdiler! Şoke eden detay Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Cavit ve Metin Ateş kardeşlere ait buğday tarlasına gelen kimliği belirsiz kişiler, bekçiyi dövüp bağlayarak, 2 traktör ile 2 elektrik trafosu ve tarım malzemelerini ateşe verdi. Jandarma kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatırken, geçen yıl da Ateş kardeşlere ait tarlada 50 dönüm alanın zarar gördüğü yangında 4 mercek düzeneği tespit edilmişti.
14.05.2024 Gündem
Tarıma dijital hizmet
Tarıma dijital hizmet Kuveyt Türk, tarım sektörüne, mobilden anında hesap açılışı, hasat ödemeli Tohum Kart gibi hizmetler sunuyor. Mobilden Troy Tohum Kart alan çiftçilere 20 bin TL ve üzeri ilk harcamaları için 1000 TL iade eden Kuveyt Türk, çiftçilere 12 aya varan ödemesiz dönem de tanıyor.
14.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tarla ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.