Tcg Anadolu

Tcg Anadolu

Son dakika tcg anadolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tcg anadolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tcg anadolu haber sayfamızda...

Tcg Anadolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 196 tcg anadolu haberi bulunmuştur.
İsmail Demir'den 'ANADOLU' paylaşımı! Son aşamaya geçildi
İsmail Demir'den 'ANADOLU' paylaşımı! Son aşamaya geçildiCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabından ANADOLU gemisiyle ilgili yaşanan güzel gelişmeyi duyurdu.
25.06.2022Gündem
Selçuk Bayraktar, 'Bayraktar Kızılelma'nın boyalı ilk görüntüsünü paylaştı
Selçuk Bayraktar, 'Bayraktar Kızılelma'nın boyalı ilk görüntüsünü paylaştıBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, "Bayraktar Kızılelma"nın boyalı haliyle çekilen ilk fotoğrafını paylaştı.
10.06.2022Gündem
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır2022 sonunda envantere girmesi beklenen Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu’da konuşlandırılacak zırhlı amfibi hücum aracı ZAHA, Efes-2022 tatbikatı bünyesinde oluşturulan Savunma Sanayii Sergisinde yerini aldı.
7.06.2022Haberler
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır
TCG Anadolu’nun zırhlı amfibi hücum aracı hazır2022 sonunda envantere girmesi beklenen Türkiye’nin en büyük askeri gemisi TCG Anadolu’da konuşlandırılacak zırhlı amfibi hücum aracı ZAHA, Efes-2022 tatbikatı bünyesinde oluşturulan Savunma Sanayii Sergisinde yerini aldı.
7.06.2022Ekonomi
KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak! Sahadaki dengeler değişiyor
KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak! Sahadaki dengeler değişiyorTCG Anadolu üzerinden kalkış ve iniş animasyonu ilk kez yayınlanan KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak. Herhangi bir destek sistemi olmadan gemiden kalkacak platform uzmanlara göre sahadaki dinamiği değiştirecek.
23.05.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendi
Türkiye'nin ilk yerli jet uçağı Hürjet için geri sayım! Montaj aşaması görüntülendiSüpersonik eğitim uçağı Hürjet hafif taarruz uçağı olarak tasarlandı. Türkiye'nin ilk yerli jet eğitim uçağı Hürjet, havalanmak için gün sayıyor. TUSAŞ tesislerinde uçağın montaj aşaması görüntülendi.
1.05.2022Gündem
'En önemli caydırıcı unsur' diyerek uyardı: Son dönemde artmış durumda
'En önemli caydırıcı unsur' diyerek uyardı: Son dönemde artmış durumda"Türk Deniz Kuvvetleri'nin harekat temposu son dönemde artmış durumda” diyen Müstafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
28.04.2022Gündem
Bakan Varank: "Ülkemizi bir teknoloji üssü haline getirme zamanı geldi"
Bakan Varank: "Ülkemizi bir teknoloji üssü haline getirme zamanı geldi"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin dört bir tarafında devasa Bilim Merkezleri inşa edildiğini belirterek, "Bizim bir vizyonumuz var. Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu sayesinde savunma sanayinde şu anda destanlar yazıyoruz. Artık ülkemizi hak ettiği pozisyona taşıma, bir teknoloji üssü haline getirme zamanı geldi” dedi.
1.04.2022Ekonomi
Heyecanlı bekleyiş sürüyor! İşte KIZILELMA'nın vurucu gücü
Heyecanlı bekleyiş sürüyor! İşte KIZILELMA'nın vurucu gücüKIZILELMA Bayraktar MİUS için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Taşıyacağı mühimmatlar, yüksek hızı ve aerodinamik özelliklerinin yanında platformun en değerli gücünün yapay zeka olacağına değinen uzmanlar, muharebe konseptleri için TSK’yı işaret ediyor.
30.03.2022Ekonomi
Bayraktar'dan heyecanlandıran 'KIZILELMA' paylaşımı
Bayraktar'dan heyecanlandıran 'KIZILELMA' paylaşımıBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. İşte detaylar...
27.03.2022Ekonomi
Selçuk Bayraktar paylaştı! Devrim yapacak
Selçuk Bayraktar paylaştı! Devrim yapacakBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar önceki günlerde devrim yapacağını söylediği MİUS insansız savaş uçağına ilişkin heyecanlandıran bir paylaşım yaptı.
12.03.2022Teknoloji
Türkiye'de ilk! Amiral gemisinde geri sayım başladı
Türkiye'de ilk! Amiral gemisinde geri sayım başladıKamuoyunda "uçak gemisi" olarak adlandırılan Türkiye'nin ilk çok maksatlı amfibi savaş gemisi TCG Anadolu'nun Donanma Komutanlığı'nın envanterine alınabilmesi için geri sayım başladı.
12.03.2022Gündem
‘Yüzen kale’ ilk liman testlerine başladı
‘Yüzen kale’ ilk liman testlerine başladıTürkiye’nin en büyük askeri gemisi olarak Tuzla’daki Sedef Tersanesi’nde yapılan Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu ilk açık deniz seyrini gerçekleştirmek üzere açıldı.
8.03.2022Gündem
Türk SİHA'sı denizlere açılıyor
Türk SİHA'sı denizlere açılıyorSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayiinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü karada, denizde ve havada artıracak 2022 yılı hedeflerini, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketlerinden HAVELSAN’ın Merkez Yerleşkesi Simülatör Hangarı'ndaki toplantıyla açıkladı.
1.02.2022Siyaset
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacak
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacakAydın HASAN/MİLLİYETSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayiinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü karada, denizde ve havada artıracak 2022 yılı hedeflerini anlattı.
31.01.2022Haberler
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacak
İsmail Demir 2022 yılı hedeflerini anlattı! Türk SİHA'sı denizlere açılacakSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, savunma sanayiinin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü karada, denizde ve havada artıracak 2022 yılı hedeflerini anlattı.
31.01.2022Gündem
Savunmada hamleler 2022’de de sürecek
Savunmada hamleler 2022’de de sürecekKurtuluş ve kuruluş mücadelesinin köklü hatırasını yaşatmak için 30 Ağustos 1922'de kazanılan Büyük Zafer'in 100. Yılı olan 2022 ile Cumhuriyet'in ilanının 100. Yılı olan 2023'te coşkulu kutlamaların yanı sıra savunma sanayii alanında bir dizi proje için önemli adımlar atılması da planlandı.
3.01.2022Gündem
Hem denizde hem karada büyük bir güç çarpanı: ZAHA'ya Pasifik ilgisi
Hem denizde hem karada büyük bir güç çarpanı: ZAHA'ya Pasifik ilgisi2022 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine girmesi planlanan Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Mayın ve balistik testlerinin tamamlandığını duyuran Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Pasifik Okyanusu ülkelerinin yoğun ilgisini çeken ZAHA ile ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye önemli değerlendirmelerde bulundu.
22.02.2022Teknoloji
ZAHA'ya Pasifik ülkelerinden yoğun ilgi! Hem denizde hem karada etkili
ZAHA'ya Pasifik ülkelerinden yoğun ilgi! Hem denizde hem karada etkili2022 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın envanterine girmesi planlanan Zırhlı Amfibi Hücum Aracı (ZAHA) ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Mayın ve balistik testlerinin tamamlandığını duyuran Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Pasifik Okyanusu ülkelerinin yoğun ilgisini çeken ZAHA ile ilgili Savunma Politikası Analisti Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye önemli değerlendirmelerde bulundu.
22.02.2022Gündem
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! Milli jette Rus teması
Savunma Sanayii Başkanı Demir açıkladı! Milli jette Rus temasıTürkiye, ABD'nin yeni nesil savaş uçağı F-35 programından çıkarma kararının ardından milli muharip savaş uçağı projesini daha üst seviyeye taşımaya yöneldi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Milli Muharip Uçak TF-X'ın geliştirilmesi konusunda Rusya ile temas kurulduğunu açıkladı.
5.12.2021Ekonomi
F-16 talebi olmazsa seçenekler masada
F-16 talebi olmazsa seçenekler masadaTürkiye ABD’den 40 adet F-16 satın alma ile 80 adet F-16 savaş uçağının modernizasyonu talebinde bulundu. Olumlu yanıt gelmemesi durumunda İngiltere, Fransa veya Rusya’dan yeni nesil savaş uçağı alımı gündeme gelebilecek
9.10.2021Gündem
Türkiye'nin yeni İHA motoru ilk kez TEKNOFEST'te sergilendi
Türkiye'nin yeni İHA motoru ilk kez TEKNOFEST'te sergilendiTUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEI), insansız hava araçlarına (İHA) güç vermek için geliştirilen Türkiye'nin ilk turbodizel havacılık motoru PD170'ten 5 kilogram daha hafif ve 55 beygir daha güçlü PD222ST motorunu Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te sergiledi.
21.09.2021Teknoloji
Bayraktar DİHA TEKNOFEST'te ilk kez görücüye çıkıyor
Bayraktar DİHA TEKNOFEST'te ilk kez görücüye çıkıyorBAYKAR Savunma son paylaşımıyla sosyal medyada büyük merak uyandırdı. Atatürk Havalimanı'nda yarın başlayacak TEKNOFEST'te ilk kez DİHA görücüye çıkıyor.
20.09.2021Ekonomi
Bayraktar DİHA TEKNOFEST'te ilk kez görücüye çıkıyor
Bayraktar DİHA TEKNOFEST'te ilk kez görücüye çıkıyorBAYKAR Savunma son paylaşımıyla sosyal medyada büyük merak uyandırdı. Atatürk Havalimanı'nda yarın başlayacak TEKNOFEST'te ilk kez DİHA görücüye çıkıyor.
20.09.2021Haberler
Selçuk Bayraktar duyurdu! Böylesi dünyada ilk olacak
Selçuk Bayraktar duyurdu! Böylesi dünyada ilk olacakBaykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ile ilgili, ''İnsansız savaş uçağımız, dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak kısa pistli uçak gemilere de inip, kalkabilecek. O şekilde tasarlanıyor. Bu da muharebe sahasında devrim olacak, diyebilirim. Bunun yanında dünyada yine kısa pistli uçak gemilerine inebilecek, 'TCG Anadolu'muza inip, kalkabilecek'' dedi.
9.09.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Tcg Anadolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.