Tcg Anadolu

Tcg Anadolu

Son dakika tcg anadolu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tcg anadolu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tcg anadolu haber sayfamızda...

Tcg Anadolu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 689 tcg anadolu haberi bulunmuştur.
Selçuk Bayraktar paylaştı! İki Bayraktar TB3 havada
Selçuk Bayraktar paylaştı! İki Bayraktar TB3 havada Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA test uçuşlarına hız kesmeden devam ediyor. Hafta boyunca süren testlerde iki prototipi de test uçuşları gerçekleştiren Bayraktar TB3’ün toplam uçuş saati 272 saat 47 dakikaya ulaştı. Selçuk Bayraktar o anları sosyal medya hesabından paylaştı.
19.04.2024 Gündem
Selçuk Bayraktar duyurdu! Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı
Selçuk Bayraktar duyurdu! Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3'ün 28. uçuş testini de başarıyla tamamladığını sosyal medya hesabından duyurdu.
6.04.2024 Gündem
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3'ten bir başarı daha
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3'ten bir başarı daha Bayraktar TB3 adım adım geliyor. 2. Prototip 4. Uçuş testi de başarıyla tamamlandı.
3.04.2024 Gündem
Bayraktar TB3'ten yeni başarı! 27. Uçuş başarıyla tamamlandı
Bayraktar TB3'ten yeni başarı! 27. Uçuş başarıyla tamamlandı Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 27. uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.
2.04.2024 Haberler
Bayraktar TB3'ten yeni başarı! 27. uçuş başarıyla tamamlandı
Bayraktar TB3'ten yeni başarı! 27. uçuş başarıyla tamamlandı Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 27. uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.
2.04.2024 Gündem
Bayraktar TB3 SİHA 27 saat kesintisiz uçtu
Bayraktar TB3 SİHA 27 saat kesintisiz uçtu Yerli elektro-optik sistem ASELFLIR-500 ile havalanan Bayraktar TB3 SİHA test uçuşunda 27 saat 19 dakika kesintisiz olarak havada kaldı. Uçuşta gökyüzünde 4 bin 600 kilometre yol kat etti.
31.03.2024 Eğitim
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamlandı
Selçuk Bayraktar paylaştı! Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamlandı Bayraktar TB3 Orta İrtifa Sistem Tanımlama ve Performans Testini başarıyla tamamladı. Gelişmeyi Selçuk Bayraktar duyurdu.
30.03.2024 Gündem
Adım adım geliyor! Bayraktar TB3'ten yeni başarı
Adım adım geliyor! Bayraktar TB3'ten yeni başarı Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, 27 saat havada kaldığı 26. test uçuşunu da başarıyla tamamladı. Yerli elektro-optik sistem ASELFLIR-500 ile havalanan milli SİHA, 27 saatlik uçuşu sırasında gökyüzünde toplam 4.600 km mesafe katetti.
29.03.2024 Gündem
'Türkiye'nin astronotuyla gurur duymuyorlar'
'Türkiye'nin astronotuyla gurur duymuyorlar' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ‘Astronotu seçim malzemesi olarak kullanıyorlar’ eleştirilerine cevap verdi. Bakan Kacır, "Türkiye'nin astronotuyla gurur duymuyorlar. Bizim bu gururu gençlerimizle paylaşmamızı da zannediyorum kıskanıyorlar. Dünyanın her yerinde astronotlar bu misyonları tamamladıktan sonra o ülkedeki gençlerle, öğrencilerle, çocuklarla buluşmalar gerçekleştirirler" dedi.
29.03.2024 Ekonomi
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3'ten bir başarı daha
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3'ten bir başarı daha Bayraktar TB3 adım adım geliyor. 2. Prototip 2. Uçuş testi de başarıyla tamamlandı. Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA için yeni bir paylaşım daha geldi. İşte detaylar...
27.03.2024 Gündem
Bakan Güler: Tüm dünyada büyük etkiler uyandıran başarılar elde ediyoruz
Bakan Güler: Tüm dünyada büyük etkiler uyandıran başarılar elde ediyoruz Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "Kahraman Mehmetçiğimizin ve güvenlik kuvvetlerimizin ortaya koyduğu üstün fedakarlıklar ve gayretler neticesinde, terörle mücadelede büyük başarılar elde edildi. Yurt içinde ve sınır ötesinde icra edilen etkili operasyonlar ile terör örgütüne ağır darbeler vuruldu" açıklamasında bulundu.
26.03.2024 Gündem
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3 adım adım geliyor! Bir test daha tamam
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3 adım adım geliyor! Bir test daha tamam Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA 25. test uçuşunu da başarıyla tamamladı.
26.03.2024 Gündem
Bakan Güler: Örgütün hareket kabiliyetini bitme noktasına getirdik
Bakan Güler: Örgütün hareket kabiliyetini bitme noktasına getirdik Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kırıkkale'de katıldığı iftar programında yaptığı açıklamada, yurt içinde ve sınır ötesinde icra edilen etkili operasyonlar ile örgütün hareket kabiliyetini bitme noktasına getirdiklerini belirterek, ülkenin tamamında güvenlik ve huzur ortamının tesis edildiğini, terörle mücadelenin yanı sıra hudutların da güvenliğini en güçlü ve en etkili tedbirlerle sağladıklarını açıkladı.
25.03.2024 Gündem
Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Kurum'dan tersaneye ziyaret
Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Kurum'dan tersaneye ziyaret Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum'dan Tuzla’da tersaneye ziyaret. Kurum "Mesele İstanbul'un emin ellere teslim edilme meselesi. Ben elimden gelen her türlü gayreti sergileyeceğim, her türlü fedakarlığı yapacağım" dedi.
22.03.2024 Gündem
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3'te 23. uçuş testi de tamam
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3'te 23. uçuş testi de tamam Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA 23. Uçuş testini de başarıyla tamamladı.
19.03.2024 Gündem
Donanmadan zafer geçişi!
Donanmadan zafer geçişi! Deniz Kuvvetleri Komutanlığı unsurları Çanakkale Boğazı’nda geçit töreni gerçekleştirdi. Törende dünyanın ilk silahlı insansız hava aracı gemisi ‘TCG Anadolu da yer aldı. Ardından ‘SOLOTÜRK’ün Şehitler Abidesi ve Çanakkale Boğazı’ndaki gösteri uçuşu adeta nefesleri kesti.
18.03.2024 Haberler
Donanmadan zafer geçişi! Erdoğan: Çanakkale'den alacağımız dersler var
Donanmadan zafer geçişi! Erdoğan: Çanakkale'den alacağımız dersler var Şehitler Abidesi'nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü Töreni'ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye Yüzyılı'nın inşasında Çanakkale'de yazılan destandan alacağımız çok önemli dersler olacağına inanıyoruz." dedi.
18.03.2024 Gündem
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı
Türk havacılığının altın çağı! Bayraktar TB3 bir testi daha başarıyla tamamladı Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA 22. Uçuş testini de başarıyla tamamladı.
16.03.2024 Gündem
18 Mart hazırlıkları! TCG Anadolu Çanakkale Boğazı'nda
18 Mart hazırlıkları! TCG Anadolu Çanakkale Boğazı'nda TCG Anadolu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümü etkinlikler kapsamında gerçekleştirilecek geçit töreni kapsamında Çanakkale Boğazı'nda düzenlenen provalara katıldı.
16.03.2024 Haberler
18 Mart hazırlıkları! TCG Anadolu Çanakkale Boğazı'nda
18 Mart hazırlıkları! TCG Anadolu Çanakkale Boğazı'nda TCG Anadolu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümü etkinlikler kapsamında gerçekleştirilecek geçit töreni kapsamında Çanakkale Boğazı'nda düzenlenen provalara katıldı.
16.03.2024 Gündem
Terminal İstanbul projesi tanıtıldı: Türkiye'nin teknoloji girişimleri büyüyor
Terminal İstanbul projesi tanıtıldı: Türkiye'nin teknoloji girişimleri büyüyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Terminal İstanbul projesi ile İstanbul’un binlerce girişimciye ev sahipliği yapan bir çekim merkezi olacağını vurguladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, ‘‘Terminal İstanbul Türkiye’nin teknoloji geliştirme iddiasının bir üst lige taşındığı bir merkez olacak. Yeni girişimlerin yetişeceği bir girişimci fabrikası inşa ediyoruz. 400 bin metrekarelik Atatürk Havalimanı Terminalini dünyanın en büyük teknoloji ve girişimcilik merkezi haline getiriyoruz’’ dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Yerli ve milli tren üretiminde tarihi imza
Yerli ve milli tren üretiminde tarihi imza TCDD Taşımacılık’ın araç havuzuna 95 adet yerli ve milli “Eskişehir 5000” elektrikli anahat lokomotifinin dahil olacağını bildirerek, “TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğü, TCDD Taşımacılık için 95 adet ‘Eskişehir 5000’ün üretimine başlayacak. Lokomotifimizin yerlilik oranı seri üretimde yüzde 85’e kadar çıkacak” dedi. Bakan Uraloğlu, bu alandaki ilklerin ve enlerin projesi olarak da kabul ettikleri Eskişehir-5000 projesinin 1280 kW gücüyle bugüne kadar Türkiye’de tasarlanan en yüksek güçlü CER motoru özelliğini taşıdığının altını çizdi.
15.03.2024 Ekonomi
Bakan Uraoğlu son aşamaya gelindiğini duyurdu: Yerli ve milli hızlı tren geliyor
Bakan Uraoğlu son aşamaya gelindiğini duyurdu: Yerli ve milli hızlı tren geliyor Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TÜRESAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü “Boji Üretim Fabrikası” açılış töreninde yaptığı konuşmada Milli Elektrikli Hızlı Tren müjdesi verdi.
13.03.2024 Ekonomi
'TEKNOFEST kuşağımız teknoloji yolculuğumuzun akıncıları olacak'
'TEKNOFEST kuşağımız teknoloji yolculuğumuzun akıncıları olacak' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "TEKNOFEST kuşağımız, ülke tarihimizde nice engellemelere maruz kalmış bilim ve teknoloji yolculuğumuzun gelecekteki yol göstericileri, öncüleri, akıncıları olacak" dedi.
13.03.2024 Ekonomi
'Ülkemizi küresel bir aktör haline getirdik'
'Ülkemizi küresel bir aktör haline getirdik' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Sağlıktan ulaşıma, turizmden teknolojiye her alanda büyük dönüşümlere imza atarak ülkemizi küresel bir aktör haline getirdik. Küresel rekabetin bilim, teknoloji ve katma değerli üretim üzerinden şekillendiği 21'inci yüzyılda 'Teknoloji Üreten, Güçlü Türkiye'yi inşa ettik. Milli Teknoloji Hamlesi'ni gerçekleştirerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıma yolculuğunda en önemli yol arkadaşımız gençlerimiz olmuştur" dedi.
12.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tcg Anadolu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.