Tcmb

Tcmb

Son dakika TCMB haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TCMB gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TCMB haber sayfamızda...

Tcmb

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.014 tcmb haberi bulunmuştur.
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizinin yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
20.01.2022Uzmanpara
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Ekonomi
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyorYurt içi piyasalar, bugün Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak faiz kararına odaklandı. Faiz kararı bugün saat 14.00'te açıklanacak. Peki ekonomistlerin tahminleri ne? İşte cevabı...
20.01.2022Haberler
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyorYurt içi piyasalar, bugün Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak faiz kararına odaklandı. Faiz kararı bugün saat 14.00'te açıklanacak. Peki ekonomistlerin tahminleri ne? İşte cevabı...
20.01.2022Ekonomi
Merkez’den swap imzası
Merkez’den swap imzasıBAE Merkez Bankası ile yaklaşık 5 milyar $’lık (18 milyar dirhem ve 64 milyar TL) swap imzası atıldı.
20.01.2022Ekonomi
Hizmet ihracatına döviz istisnası
Hizmet ihracatına döviz istisnasıİhracat bedellerinin yüzde 25’inin Merkez Bankası'na (TCMB) satılması uygulamasından hizmet ihracatı istisna tutulacak.
19.01.2022Ekonomi
TL mevduat dönüşümüne TCMB'den açıklama
TL mevduat dönüşümüne TCMB'den açıklamaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Dönüşümün Desteklenmesi Tebliği'nde yeni bir düzenlemeye gitti. Artık tüzel kişiler ve şirketler de Türk lirası mevduat hesabı açabilecek.
11.01.2022Uzmanpara
2022'nin ilk faiz kararı haftaya açıklanacak
2022'nin ilk faiz kararı haftaya açıklanacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) yılın ilk faiz kararını 20 Ocak Perşembe günü açıklayacak. TCMB bir önceki toplantıda politika faizini yüzde 15'ten yüzde 14 seviyesine çekmişti.
10.01.2022Uzmanpara
Kavcıoğlu imzalı 20 liralık banknotlar bugün tedavülde! Resmi Gazete'de yayımlandı
Kavcıoğlu imzalı 20 liralık banknotlar bugün tedavülde! Resmi Gazete'de yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E9 Emisyon Grubu VI. tertip 20 TL banknotları bugünden itibaren tedavüle verecek.
10.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası toplantısı 2022 yılında ne zaman, saat kaçta olacak? Ocak ayı Merkez Bankası faiz karar tarihi hangi gün?
Merkez Bankası toplantısı 2022 yılında ne zaman, saat kaçta olacak? Ocak ayı Merkez Bankası faiz karar tarihi hangi gün?Yeni yıla girdikten sonra Merkez Bankası toplantı tarihleri merak konusu oldu. Milyonlarca vatandaş Merkez Bankası toplantısı ne zaman arayışına girdi. 2022 yılı Merkez Bankası toplantı tarihleri açıklandı. Peki Merkez Bankası toplantısı ne zaman? 2022 Merkez Bankası faiz oranları kararı ne olur?
8.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın döviz adımını Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdi
Merkez Bankası'nın döviz adımını Prof. Dr. Sefer Şener canlı yayında değerlendirdiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın aldığı yeni karara göre, ihracattan gelen dövizin yüzde 25'ini satın alacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Merkez Bankası döviz rezervlerini güçlendirmek için böyle bir yola başvuruyor. Ben bunun 6-7 ay için geçerli olacağını düşünüyorum. İlerleyen aşamalarda ihtiyaç kalmayacaktır. Hangi bankadan bu işlemi yapıyorsanız o işlem üzerinden yapılacak. Yıl sonuna kadar uygulamada kalınırsa Merkez Bankası döviz rezervlerinin 40-45 milyar dolar yukarıya geleceğini göreceğiz." ifadelerini kullandı. İşte detaylar...
7.01.2022Haberler
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu paylaştı
TCMB fiyat gelişmeleri raporunu paylaştıAralık ayı fiyat gelişmeleri raporunda, kur geçişkenliğinin yüksek olduğu temel mal grubunda fiyatların özellikle dayanıklı tüketim malları öncülüğünde yüksek bir oranda arttığı vurgulandı.
4.01.2022Uzmanpara
Merkez Bankası dönüşüm kuru ile ilgili bilgilendirme yaptı
Merkez Bankası dönüşüm kuru ile ilgili bilgilendirme yaptıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), altın hesaplarından Türk Lirası mevduat ve katılma hesaplarına ve Türk Lirası mevduat ve katılma hesaplarına dönüşümde uygulanacak kur ile ilgili bilgilendirme yaptı.
31.12.2021Ekonomi
Merkez Bankası yeni kur ve altın seviyesini açıkladı
Merkez Bankası yeni kur ve altın seviyesini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kur korumalı TL mevduat için baz alınacak kur seviyelerini açıkladı. Doların seviyesi 12,6185 TL, euro seviyesi 14,2816 TL, gram altın seviyesi ise 726,75 TL olarak duyuruldu.
30.12.2021Ekonomi
Merkez Bankası'ndan kritik karar! Altın hamle
Merkez Bankası'ndan kritik karar! Altın hamleBankalardaki altın hesapları da döviz hesaplarının kur korumalı TL mevduata dönüştürülmesi gibi, TL hesabına dönüştürülebilecek. Vade sonunda hesabın getirisi, altının getirisinden düşük kalırsa fark hesap sahibine ödenecek.
30.12.2021Ekonomi
Kuveyt Türk’ten ‘Kur Korumalı’ ve ‘Dönüşüm Destekli’ TL katılma hesapları
Kuveyt Türk’ten ‘Kur Korumalı’ ve ‘Dönüşüm Destekli’ TL katılma hesaplarıTürkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, birikim ve tasarruflarını faizsiz finans alanında Türk Lirası mevduatı olarak değerlendirmek isteyen müşterileri için iki yeni katılma hesabını hayata geçirdi.
29.12.2021Vitrin
Merkez Bankası yeni kur ve altın seviyesini açıkladı
Merkez Bankası yeni kur ve altın seviyesini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kur korumalı TL mevduat için baz alınacak kur seviyelerini açıkladı. Doların seviyesi 12,0342 TL, euro seviyesi 13,5986 TL, gram altın seviyesi ise 696,44 TL olarak duyuruldu.
29.12.2021Ekonomi
2022 yılı Para ve Kur Politikası yayınlandı
2022 yılı Para ve Kur Politikası yayınlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dalgalı döviz kuru rejimi sürdürülecek ve döviz kurları, serbest piyasa koşullarında, arz ve talep dengesine göre oluşacağını kaydetti.
29.12.2021Haberler
Para ve Kur Politikası raporu yayımlandı
Para ve Kur Politikası raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dalgalı döviz kuru rejiminin sürdürüleceğini ve döviz kurlarının serbest piyasa koşullarında arz ve talep dengesine göre oluşacağını kaydetti.
29.12.2021Uzmanpara
Merkez Bankası 2022 yılı para ve kur politikasını açıkladı
Merkez Bankası 2022 yılı para ve kur politikasını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2022 yılına ilişkin Para ve Kur Politikası metnini yayımladı. Orta vadeli enflasyon hedefinin yüzde 5 olduğu vurgulanan metinde, dalgalı döviz kuru rejiminin sürdürüleceği ve döviz kurlarının serbest piyasa koşullarında, arz ve talep dengesine göre oluşacağı kaydedildi.
29.12.2021Ekonomi
TCMB'den altın hesaplarıyla ilgili önemli açıklama
TCMB'den altın hesaplarıyla ilgili önemli açıklamaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, altın cinsinden mevduat ve katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine Türk lirası vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılım hesabı sahiplerine destek sağlanmasına karar verdi.
29.12.2021Ekonomi
TCMB ihale takvimini yayımladı
TCMB ihale takvimini yayımladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Türk lirası uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerine ilişkin ihale takvimini yayımladı.
28.12.2021Uzmanpara
Merkez Bankası yeni kur seviyesini açıkladı
Merkez Bankası yeni kur seviyesini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kur korumalı TL mevduat için baz alınacak kur seviyelerini açıkladı. Doların seviyesi 11.89 TL ve euronun seviyesi de 13.46 TL şeklinde duyuruldu.
29.12.2021Ekonomi
Merkez Bankası yeni kur seviyesini açıkladı
Merkez Bankası yeni kur seviyesini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kur korumalı TL mevduat için baz alınacak haftanın ilk kur seviyelerini açıkladı. Doların seviyesi 11.43 TL ve euronun seviyesi de 12.95 TL şeklinde duyuruldu.
27.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Tcmb ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.