Tebliğ

Tebliğ

Son dakika Tebliğ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tebliğ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tebliğ haber sayfamızda...

Tebliğ

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.086 tebliğ haberi bulunmuştur.
YKS SONUÇLARI ne zaman açıklanacak, erken açıklanır mı? ÖSYM 2022 YKS sonuçları için kritik tarihi duyurdu
YKS SONUÇLARI ne zaman açıklanacak, erken açıklanır mı? ÖSYM 2022 YKS sonuçları için kritik tarihi duyurduYKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Haziran ayında yapılan 2022 YKS'ye katılan milyonlarca üniversite adayının gözü ÖSYM'den gelecek açıklamada. Sonuçların Temmuz ayı içerisinde açıklanacağı belirlenmişti. Peki, YKS sonuçları bayramdan önce açıklanır mı?
6.07.2022Bilgi Rehberi
Rekabet Kurulu'ndan, bebek maması şirketine ceza
Rekabet Kurulu'ndan, bebek maması şirketine cezaRekabet Kurulu'nca, bebek maması sektöründe faaliyet gösteren dev şirkete 48 milyon lira ceza kesildi.
6.07.2022Ekonomi
ÖSYM DUYURDU! DGS sonuçları açıklandı mı? İşte sorgulama tarihi
ÖSYM DUYURDU! DGS sonuçları açıklandı mı? İşte sorgulama tarihiDGS 2022 sınavı ardından sonuçlar konuşulmaya başladı. Dikey Geçiş Sınavı'na katılarak eğitimini lisansa tamamlamak isteyen öğrenciler, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu araştırıyor. 2022 DGS sonuçlarının açıklanmasına kaç gün kaldı? İşte ÖSYM'den DGS sonuç tarihi...
6.07.2022Bilgi Rehberi
YKS AÇIKLANDI MI? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, kaç gün kaldı?
YKS AÇIKLANDI MI? YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, kaç gün kaldı?Üniversite sınavı YKS için sonuç heyecanı devam ediyor. 2022 YKS sonuçları henüz açıklanmadı. Konuya ilişkin net tarih ÖSYM tarafından duyuruldu. Üniversite adayları ise YKS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap aramaya başladı. Geçen ay uygulanan, bu ay da sonuçlarının açıklanması beklenen YKS başarı puanlarının erişime açılacağı tarih haberimizde...
5.07.2022Gündem
Acılı baba isyan etti! Çifte infaz faili meçhul kaldı
Acılı baba isyan etti! Çifte infaz faili meçhul kaldıKahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 11 yıl önce başlarından tabancayla vurularak hayatını kaybeden Erhan Tekin (29) ve Ahmet Ölç'ün (30) ölümüyle ilgili 68 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı. Şüphelilerden S.G. hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kesin ve inandırıcı delil elde edilememesi nedeniyle beraat eden S.G. ile ilgili karara yapılan itiraz Yargıtay tarafından da onandı. Erhan Tekin'in babası Ramazan Tekin, "Çocuğumla komşumun çocuğu kafalarına sıkılarak infaz edildi. Yargıtay kararından sonra bu çifte infaz faili meçhul kaldı" dedi.
3.07.2022Gündem
Varlık Barışı Mart  2023’e kadar uzatıldı
Varlık Barışı Mart 2023’e kadar uzatıldıMilyonlarca vatandaşın merakla beklediği 3600 ek gösterge düzenlemesi, öğrenci affı ve emekli maaşlarının alt sınırının 3 bin 500 TL olarak belirlenmesini de içeren torba teklif yasama yılının son mesai gününde TBMM Genel Kurulu’ndan geçti. Kabul edilen önergelerle teklif, net 5 bin 500 TL’ye çıkarılan asgari ücret konusunda işverenlere destek verilmesi ve Varlık Barışı’nın Mart 2023’e kadar uzatılması da eklenerek yasalaştırıldı.
3.07.2022Ekonomi
Çeşme'de kamusal alanda çadır ve karavan yasağı
Çeşme'de kamusal alanda çadır ve karavan yasağıİzmir'in turistik ilçesi Çeşme'de kamusal alanlarda, plajlarda, park- bahçelerde çadır kurulması ve karavan konulmasının yasaklandığı duyuruldu.
2.07.2022Gündem
YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 YKS sonuç tarihi!
YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2022 YKS sonuç tarihi!YKS sonuçları için heyecanlı araştırmalar sürüyor. Bu yıl üniversite sınavına 3 milyon 243 bin 425 aday başvurdu. ÖSYM tarafından uygulanan üniversite sınavı YKS (TYT - AYT - YDT) için sonuç araştırması başladı. 2022 ÖSYM sınav takviminde YKS sonuçları tarihi yer aldı. Üniversite adayları ise YKS sonuçları ne zaman açıklanacak öğrenmek için arayışa geçti. Peki YKS sonuçları açıklandı mı, ne zaman belli olur? İşte 2022 YKS sonuçları öğrenme ekranı...
29.06.2022Gündem
Mama fiyatlarına müdahale edildiği ortaya çıktı! Peki vatandaş ne yapmalı?
Mama fiyatlarına müdahale edildiği ortaya çıktı! Peki vatandaş ne yapmalı?Geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te açıklamalarda bulunan Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, mama fiyatlarına müdahale yapıldığını açıklamıştı. Peki Rekabet Kurumu bu durum karşısında hangi adımı attı, vatandaşlar neler yapmalı? İşte cevabı...
26.06.2022Haberler
Mama fiyatlarına müdahale edildiği ortaya çıktı! Peki vatandaş ne yapmalı?
Mama fiyatlarına müdahale edildiği ortaya çıktı! Peki vatandaş ne yapmalı?Geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te açıklamalarda bulunan Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle, mama fiyatlarına müdahale yapıldığını açıklamıştı. Peki Rekabet Kurumu bu durum karşısında hangi adımı attı, vatandaşlar neler yapmalı? İşte cevabı...
26.06.2022Ekonomi
Eziyet için değil delili yok etmek için yakmış!
Eziyet için değil delili yok etmek için yakmış!Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i diri diri yakarak öldüren Cemal Metin Avcı’ya ‘haksız tahrik indirimi’ uygulayan mahkeme gerekçeli kararı açıkladı. Kararda, Avcı’nın Gültekin’i yakma amacının ‘eziyet çektirmeye yönelik değil cesedi ve delilleri yok etmeye yönelik olduğu’nun savunulması büyük tepki topladı.
26.06.2022Gündem
YKS SONUÇLARI 2022 ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den YKS (üniversite sınavı) sonuçları tarihi...
YKS SONUÇLARI 2022 ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den YKS (üniversite sınavı) sonuçları tarihi...YKS sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Haziran ayında üç aşamada gerçekleşen YKS Üniversite Sınavı geçtiğimiz hafta sonunda uygulanmıştı. TYT-AYT-YDT sınavlarına giren üniversite adayları sınav sonuçlarına göre üniversite tercihinde bulunacak. Peki, YKS sonuçları ne zaman açıklanacak?
25.06.2022Gündem
İlk kez canlı yayında açıkladı: Yumurta soruşturmasında itiraf!
İlk kez canlı yayında açıkladı: Yumurta soruşturmasında itiraf!Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle CNN Türk canlı yayınında son dönemde açılan soruşturmalara ilişkin önemli bilgiler verdi.
24.06.2022Haberler
İlk kez canlı yayında açıkladı: Yumurta soruşturmasında itiraf!
İlk kez canlı yayında açıkladı: Yumurta soruşturmasında itiraf! Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle CNN Türk canlı yayınında son dönemde açılan soruşturmalara ilişkin önemli bilgiler verdi.
24.06.2022Ekonomi
Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alınıyor!
Hanefi Avcı'nın rütbeleri geri alınıyor!Hakkında 7145 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 26. Maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 35. Madde doğrultusunda soruşturma yürütülen emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın 20 Haziran 2022 tarihi itibarıyla rütbelerinin geri alınmasına karar verildi.
23.06.2022Gündem
Mülk Suresi Oku: Mülk (Tebareke) Suresi Türkçe Okunuşu, Diyanet Meali ve Fazileti
Mülk Suresi Oku: Mülk (Tebareke) Suresi Türkçe Okunuşu, Diyanet Meali ve FaziletiKur’an-ı Kerim’in 67. suresi olan Tebareke Suresi toplamda 30 ayetten oluşur. Tebareke Suresi Mülk Suresinin diğer adıdır. Tebareke denmesinin nedeni ise surenin "Tebarekellezi" ile başlamasıdır. Müslüman dünyası için önemli bir yere sahip olan Tebareke Suresi Allah’ın varlığı ve birliğini, ölüm ve yaşamı, öldükten sonra dirilmeyi ele almaktadır. Fazileti çok olduğu için Hz. Muhammed tarafından sık sık okunması tavsiye edilen surelerden biridir. Tebareke (Mülk) Suresi Arapça okunuşu, Türkçe meali ve fazileti için “Tebareke Suresi Okunuşu” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Sureler
Mülk Suresi Oku: Mülk (Tebareke) Suresi Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı
Mülk Suresi Oku: Mülk (Tebareke) Suresi Arapça Okunuşu ve Türkçe AnlamıKur’an-ı Kerim’in 67. suresi olan Mülk Suresi adını birinci ayetinde geçen ‘el-Mülk’ kelimesinden almıştır. Toplam 30 ayetten oluşan sure Tebareke adıyla da bilinmektedir. Tebareke Suresi denmesinin nedeni ise suresinin 'Tebarekellezi' ile başlamasıdır. Mülk Suresi fazileti çok olduğu için Hz. Muhammed (S.A.V) tarafından sık sık okunması tavsiye edilen bir suredir. Mekke devrinde nazil olan Mülk Suresi genel olarak Allah’ın varlığı ve birliğini, ölüm ve yaşamı, öldükten sonra dirilmeyi ele almaktadır. Mülk (Tebareke) Suresi Arapça, Türkçe okunuşu, diyanet meali, tefsiri ve fazileti için içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Sureler
Kurbanlıklar 24 Haziran'da İstanbul'a girebilecek
Kurbanlıklar 24 Haziran'da İstanbul'a girebilecekKurban Bayramı öncesi İstanbul’da hazırlıklar devam ediyor. Şehre girişleri 24 Haziran’dan itibaren serbest olacak kurbanlıklar için pazar kurulumları tamamlandı.
21.06.2022Ekonomi
Galatasaray'ın transfer hedefini duyurdu: Başkan Özbek 'Bitirin' dedi! İki flaş orta saha geliyor
Galatasaray'ın transfer hedefini duyurdu: Başkan Özbek 'Bitirin' dedi! İki flaş orta saha geliyorGalatasaray'da Dursun Özbek'in başkanlığa seçilmesinin ardından önce teknik direktör ardından transferler açıklanacak. Sarı Kırmızılılarda teknik direktör için Okan Buruk ismi ön plana çıkarken iki flaş orta sahanın da kadroya katılacağı öğrenildi.
21.06.2022Galatasaray
YKS SONUÇLARI 2022 açıklandı mı? YKS sonuçları sorgulama tarihi belli oldu
YKS SONUÇLARI 2022 açıklandı mı? YKS sonuçları sorgulama tarihi belli olduYKS'nin ilk oturumu TYT bugün uygulanacak. Üniversite adayları sınav sonrasında ilk olarak sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek isteyecek. ÖSYM, 2022 sınav takviminde YKS sonuçları tarihini duyurdu. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS sonuçları 2022 tarihi...
18.06.2022Gündem
KALEM SURESİ Arapça - Türkçe okunuşu - meali || Kalem Suresi kaç sayfa, kaçıncı sayfada?
KALEM SURESİ Arapça - Türkçe okunuşu - meali || Kalem Suresi kaç sayfa, kaçıncı sayfada?Kalem suresi okumak isteyen vatandaşlar, kalem suresi Arapça ve ya Türkçe okunuşunu tercih ediyor. Aynı zamanda kalem suresi mealini de araştırıyor. Peki kalem suresi kaç sayfa, kaçıncı sayfada yer alıyor?
18.06.2022Gündem
TFF'den harcama limiti açıklaması
TFF'den harcama limiti açıklamasıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 futbol sezonu ilk transfer ve tescil dönemi için takım harcama limitlerinin tebliğ ve ilan tarihinin 20 Haziran Pazartesi günü saat 18.00 olarak belirlendiğini açıkladı.
16.06.2022Süper Lig
Fetih Suresi Oku ve Dinle: Fetih Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fetih Suresi Oku ve Dinle: Fetih Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 48. suresi olan Fetih Suresi toplamda 29 ayettir. Medine döneminde inen Fetih Suresi adını ilk ayetinde "Biz sana apaçık bir fetih müjdeledik" geçen “fetih” kelimesinden almıştır. Müslüman dünyasının yakında kazanacağı fethi, başarıyı ve zaferi ele almaktadır. Okuması oldukça faziletli bir suredir. Allah yolunda savaşanların elde edeceği mükafatlar ve savaştan kaçanların ise alacakları cezayı konu edinmektedir. Fetih Suresi oku içeriğimizde Fetih Suresinin Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylar yer almaktadır.
16.06.2022Sureler
Zilzal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali ve Fazileti
Zilzal Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Diyanet Meali ve FaziletiKur'an-ı Kerim'in 99. suresi olan Zilzal Suresi toplamda 8 ayetten oluşur. Adını 1. ayetinin son kelimesinden alınan Zilzal Suresinin Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Zelzele Suresi veya Türkçeye yerleşmiş ismiyle Zilzal Suresi ismini içinde geçen zelzele isminden almaktadır. Türkçe deprem, sarsıntı anlamlarına gelmektedir. Surede yeniden dirilen insanların iyiliklerine ve kötülüklerine göre mükafatlandırılacağı ele alınmaktadır. Zilzal Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, diyanet meali ve fazileti ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.06.2022Sureler
Cin Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
Cin Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiCin Suresi, içeriği bakımından Kur’an-ı Kerim’de yer alan diğer surelerden oldukça farklılık göstermektedir. Bu bağlamda sure içerisinde genellikle cin kabilesinden bahsedilmektedir. Surenin ismi de bu içeriğinden gelmektedir. Cin Suresi, Mekke devrinde; Araf Suresi ile Yasin Suresi’nin arasında tebliğ olunmuştur. Kur’an-ı Kerim’de 72. sırada bulunan Cin Suresi toplamda 28 ayet-i kerimeden meydana gelmektedir. Her türlü manevi rahatsızlığa ve düşmanlığa karşı, nazar ve şeytanın şerrinden korunmak için Cin Suresi’nin okunması tavsiye edilmektedir. Bu bağlamda Cin Suresi oldukça faziletli bir kelam olarak bilinmektedir. Cin Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, tefsiri, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
16.06.2022Sureler

Benzer Haber Etiketleri

Tebliğ ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.