Temettü

Temettü

Son dakika temettü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan temettü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan temettü haber sayfamızda...

Temettü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 969 temettu haberi bulunmuştur.
Unicorn potansiyeline 12 milyon $ yatırım
Unicorn potansiyeline 12 milyon $ yatırım Re-Pie, Getir yatırımından sonra portföyündeki ikinci unicorn olma potansiyeli taşıdığını belirttiği, yeni nesil fintech girişimi Colendi’ye 12 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.
15.09.2021Ekonomi
10 milyar TL talep geldi
10 milyar TL talep geldiTemizlik kağıtları sektörü üreticilerinden Europap Tezol Kağıt’ın halka arzı tamamlandı.
14.09.2021Ekonomi
Europap Tezol Kağıt halka arz ediliyor
Europap Tezol Kağıt halka arz ediliyorTemizlik kağıtları sektöründe faaliyet gösteren Europap Tezol Kağıt, Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmeye hazırlanıyor. Şirketin halka arzı için DenizYatırım liderliğinde 8-9-10 Eylül tarihlerinde 13.87 TL fiyatla talep toplanacak. Europap Tezol Kağıt’ın arz büyüklüğü ek satış hakkının tamamının kullanılması halinde 333 milyon TL olacak.
7.09.2021Ekonomi
Akfen GYO gelirini yüzde 200 artırdı
Akfen GYO gelirini yüzde 200 artırdıAkfen GYO, koronavirüsün olumsuz etkisini 7 ayda sildiğini ve gelirlerini yüzde 200 artışla pandemi öncesi döneme taşıdığını açıkladı.
3.09.2021Ekonomi
Re Pie Portföy Getir’de kısmi satış yaptı
Re Pie Portföy Getir’de kısmi satış yaptıTürkiye’nin faaliyet izni almış ilk alternatif yatırım fonu yönetim şirketi Re-Pie Portföy, büyüme potansiyeli yüksek yeni girişimlere yatırımlar yaparak girişim ekosisteminin büyümesinde öncü rol üstlenmeyi sürdürüyor. 2018 yılında ortalama 10 dakikada market ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Getir’in, Getir Girişim Sermayesi Fonu (GSYF) ile ilk finansal yatırımcılarından olan Re Pie, yine bir ilke imza atarak Getir GSYF’den yüksek kar elde etmek suretiyle kısmi satış yaptı.
24.08.2021Vitrin
Formula etkisiyle oda fiyatı 6 kat arttı
Formula etkisiyle oda fiyatı 6 kat arttıİstanbul’un etkinlik takvimi, pandemi nedeniyle zor zamanlar geçiren şehir otellerine can suyu olmaya başladı. Bu kapsamda özellikle Anadolu yakasında yapılan çeşitli fuarlar ile yakın dönemde gerçekleşecek etkinlikler bölgeye hareket kazandırıyor. 1-3 Ekim tarihleri arasında İstanbul ayağı gerçekleştirilecek Formula 1 etkisiyle Anadolu yakasındaki oteller dolu dolu geçecek bir haftaya hazırlanıyor. Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu, bölgede oda fiyatlarının ise bu etkiyle 6 katına kadar çıktığını söyledi.
22.08.2021Ekonomi
Havacılık şirketleri yatırımcısını sevindirdi
Havacılık şirketleri yatırımcısını sevindirdiSavunma ve havacılık şirketleri, hisse senedi piyasalarında yılsonuna göre yatırımcısına kazandırdı.
1.08.2021Uzmanpara
Bankaların temettü sınırlamaları kaldırılacak
Bankaların temettü sınırlamaları kaldırılacakAvrupa Merkez Bankası (ECB) bankaların temettü sınırlamalarını eylül ayında kaldıracak.
26.07.2021Uzmanpara
Savunma ve havacılık şirketleri uçuşa geçti
Savunma ve havacılık şirketleri uçuşa geçtiDünyanın önde gelen savunma ve havacılık şirketleri yılın ilk yarısında hisse senedi piyasalarında yatırımcısına kazandırdı.
3.07.2021Uzmanpara
'Virüsün yeni varyantları risk yaratıyor'
'Virüsün yeni varyantları risk yaratıyor'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, koronavirüsün yeni varyantlarının ekonomik toparlanma için risk yarattığı uyarısında bulundu.
1.07.2021Uzmanpara
3 büyük banka temettü ödemelerini artırıyor
3 büyük banka temettü ödemelerini artırıyorABD'de Fed'in stres testlerinden geçen ve temettü ödemeleri ile hisse geri alım programlarına başlamak için onay alan büyük bankalar ilk olarak temettü ödemelerini artırma kararı aldılar.
29.06.2021Uzmanpara
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalarda dün genel olarak açıklanan pozitif veriler ve ABD'de altyapı paketi konusunda anlaşmaya varılmasıyla alış ağırlıklı bir seyir izlenirken, veri gündeminin nispeten hafiflediği haftanın son işlem gününde Asya borsaları ve endeks vadelileri tarafında pozitif havanın devam ettiği görülüyor.
25.06.2021Uzmanpara
ABD’nin büyük bankaları stres testini geçti
ABD’nin büyük bankaları stres testini geçtiABD Merkez Bankası (Fed), 'stres testi'ne tabi tuttuğu en büyük 23 Amerikan bankasının ağır bir ekonomik durgunluk halinde hane halkı ve şirketlere kredi vermeye devam edebilecek sermaye kriterlerine sahip olduğunu açıkladı.
25.06.2021Uzmanpara
ABD’nin büyük bankaları Fed'in 'stres testi'ni geçti
ABD’nin büyük bankaları Fed'in 'stres testi'ni geçtiABD Merkez Bankası (Fed), "stres testi"ne tabi tuttuğu en büyük 23 Amerikan bankasının ağır bir ekonomik durgunluk halinde hane halkı ve şirketlere kredi vermeye devam edebilecek sermaye kriterlerine sahip olduğunu açıkladı.
24.06.2021Ekonomi
'Temettü ödemelerine getirilen sınır kalkabilir'
'Temettü ödemelerine getirilen sınır kalkabilir'Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Luis de Guindos, "Banka temettü ödemelerine getirilen sınırlama yakında kalkabilir." dedi.
23.06.2021Uzmanpara
Zaaflara harcama yapma, tasarruf için 40’ı bekleme
Zaaflara harcama yapma, tasarruf için 40’ı beklemeFinansal Okuryazarlık Zirvesi’nde özellikle bireylerin bütçelerini doğru yönetebilmelerinin önemine dikkat çekildi. Bu açıdan en temel öneri ise ‘küçük de olsa mutlaka yatırım yapın, harcamalarınıza dikkat edin’ oldu
6.06.2021Ekonomi
KİT'lerden bu yıl 2,4 milyar lira temettü bekleniyor
KİT'lerden bu yıl 2,4 milyar lira temettü bekleniyorKamu iktisadi teşebbüslerinin (KİT) merkezi yönetim bütçesine bu yıl 2,4 milyar lira temettü sağlaması öngörülüyor.
4.06.2021Uzmanpara
Doğal gazda dev halka arz yolda
Doğal gazda dev halka arz yoldaDoğal gaz dağıtım sektöründeki ilk halka arzı gerçekleştirecek olan Başkentgaz, son yılların en büyük halka arzlarından birine imza atmaya hazırlanıyor.
1.06.2021Ekonomi
Temettü nedir?
Temettü nedir?Temettü nedir?
Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir Ve Nasıl Hesaplanır?
Bedelsiz Sermaye Artırımı Nedir Ve Nasıl Hesaplanır?Bedelsiz sermaye artırımı terimi sıklıkla duyulan kavramlardan biridir. Bu nedenle de vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Konu ile ilgili olarak araştırmalar yapılmaktadır. Bedelsiz sermaye artırımı nedir ve nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.05.2021Ekonomi
Hac Nasıl Yapılır? Hac Vazifesinde Ziyaret Edilen Yerler Nelerdir?
Hac Nasıl Yapılır? Hac Vazifesinde Ziyaret Edilen Yerler Nelerdir?Hac ibadeti Müslümanların yapmış olduğu ibadetlerden bir tanesidir. Hac ibadeti İslam'ın şartlarında da geçmektedir. Hac ibadeti ile birlikte ziyaret edilen bir takım bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgeleri ziyaret ederek hac ibadeti tamamlanır. Hac ibadeti yapacak ya da yapmayı düşünen kişiler hac ibadetinde hangi yerleri ziyaret ettiklerini merak etmektedirler. Peki hac nasıl yapılır? Hac vazifesinde ziyaret edilen yerler nelerdir? İşte hac ibadeti ile ilgili tüm bilinmesi gereken detaylar.
18.05.2021Dini Bilgiler
Bölme İşlemi Nasıl Yapılır? Bölme İşlemi Konu Anlatımı...
Bölme İşlemi Nasıl Yapılır? Bölme İşlemi Konu Anlatımı...Bölme için olağan yazılı sembol (÷) biçimindedir. Elektronik tablolarda bir diğer tabiri ile hesap makinelerinde ve diğer bilgisayar uygulamalarında ise '/' (eğik çizgi) sembolü kullanımı söz konusudur. Bölme, matematikte çarpmanın tersi bir işlem olmaktadır. Sizin için Bölme işlemi nasıl yapılır? Bölme işlemi konu anlatımını detaylarıyla birlikte derledik.
11.05.2021Eğitim
Faizde parası olanlar dikkat! Kritik...
Faizde parası olanlar dikkat! Kritik...Enflasyon yüksek seyrediyor, faiz de buna paralel. Mevduata alternatif, temettü hisseleriyle ileriye dönük sahip olunan varlıklar korunabilir. Küresel ticaret savaşları, salgın hastalıklar ve doğal afetlere rağmen hayat devam ediyor. Bu süreçte bireylerin ana gündemi sağlık ve ellerindeki ekonomik varlıkların değerinin erimemesi...
4.05.2021Uzmanpara
Türkiye’nin ilk yeşil halka arzı için geri sayım başladı
Türkiye’nin ilk yeşil halka arzı için geri sayım başladıYüzde yüz yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklı elektrik enerjisi üreten Doğan Holding şirketlerinden Galata Wind Enerji A.Ş.’nin halka açılması için geri sayım başladı. Galata Wind Enerji A.Ş. tarafından düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre talep toplama süreci 15 Nisan Perşembe günü başlayacak ve 16 Nisan Cuma mesai bitiminde sona erecek. Borsa İstanbul’da ise 22 Nisan Perşembe günü işlem görmeye başlayacak. Halka arzda, pay başına fiyat 5,06 TL olarak belirlendi. Galata Wind Enerji A.Ş.’ye ait payların yüzde 25’i arz edilecek. Ek satış hakkının kullanılması durumunda ise halka arz oranı yüzde 30’a çıkacak. Galata Wind Enerji A.Ş.’nin halka arzına Garanti BBVA Yatırım liderliğinde 30 üyeden oluşan bir konsorsiyum aracılık ediyor.
15.04.2021Ekonomi
Piyasalar veri gündemine odaklandı
Piyasalar veri gündemine odaklandıKüresel piyasalar, geçen haftanın ikinci yarısında beklentilerden iyi gelen makroekonomik verilerle toparlarken, yeni haftada yoğun veri gündemi takip edilecek.
29.03.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

ekonomitemettübankaabdsavunma

Temettü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.