Temyiz

Temyiz

Son dakika temyiz haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan temyiz gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan temyiz haber sayfamızda...

Temyiz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.921 temyiz haberi bulunmuştur.
Yargıtay'dan eşyalı kiralık evden hırsızlık kararı
Yargıtay'dan eşyalı kiralık evden hırsızlık kararıYargıtay, eşyalı kiralık evden ayrılırken, evden eşya alınmasının 'Güveni kötüye kullanma' suçunu oluşturduğuna hükmetti. Yüksek mahkeme; suçun cezasının 6 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası olduğuna dikkat çekti.
19.05.2022Ekonomi
Paris Temyiz Mahkemesi: Lafarge insanlığa karşı işlenen suçlara ortak oldu
Paris Temyiz Mahkemesi: Lafarge insanlığa karşı işlenen suçlara ortak olduParis Temyiz Mahkemesi, Lafarge'ın Suriye'deki tesisinin "insanlığa karşı işlenen suçlara ortaklık ettiğine" dair suçlamaları teyit etti.
19.05.2022Dünya
Emine Bulut'un acılı ailesinden müebbet hapis cezasına ilişkin ilk açıklama!
Emine Bulut'un acılı ailesinden müebbet hapis cezasına ilişkin ilk açıklama!Kırıkkale'de eski eşi Emine Bulut'u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai Varan'a verilen müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Bulut'un anne ve babası açıklama yaptı. Anne Fatma Bulut, "İdam olsaydı keşke idam" dedi.
16.05.2022Gündem
Binlerce lira sayıp sıfır araç aldı! 3 yıl sonra hayatının şokunu yaşadı
Binlerce lira sayıp sıfır araç aldı! 3 yıl sonra hayatının şokunu yaşadıYargıtay Hukuk Genel Kurulu, milyonlarca otomobil sahibini yakından ilgilendiren bir karara imza attı.
16.05.2022Ekonomi
Yargıtay'dan emsal karar! Özel güvenlikçiler üst araması yapamayacak
Yargıtay'dan emsal karar! Özel güvenlikçiler üst araması yapamayacakYargıtay, sertifikalı yaklaşık 2 milyon özel güvenlik personelini yakından ilgilendiren bir karara imza attı. Yüksek Mahkeme; özel güvenlik görevlisince yapılan aramanın hukuka aykırı olduğuna, bu arama işleminden elde edilen maddi delillerin hükme esas alınamayacağına hükmetti.
15.05.2022Gündem
Yan baktın cinayeti sanığı tahliye edildi, aile isyan etti
Yan baktın cinayeti sanığı tahliye edildi, aile isyan ettiEyüpsultan'da geçtiğimiz yıl ablasıyla market alışverişinden dönerken, 'yan baktın' tartışmasında öldürülen 20 yaşındaki Muhammet Yelekçi'nin annesi Hayriye Yelekçi, cinayet sanığının tahliye edilmesi kararına tepki gösterdi. Anne Yelekçi "Oğlum toprakta, ben yanıyorum, katil dışarıda geziyor. Herkes oğlunu severken, ben oğlumun mezarında taş seviyorum" dedi.
14.05.2022Gündem
Yargıtay'dan emsal karar! Eşin maaşına el koymak boşanma sebebi
Yargıtay'dan emsal karar! Eşin maaşına el koymak boşanma sebebiYargıtay 2. Hukuk Dairesi, eşinin maaşını alarak ekonomik şiddet uygulayan eşin boşanma davasında kusurlu kabul edileceğine hükmetti.
14.05.2022Gündem
Annenin idamına bir gün kala inanılmaz olay! İlk sözleri bu oldu
Annenin idamına bir gün kala inanılmaz olay! İlk sözleri bu olduHer şey genç kadının 2 yaşındaki kızının merdivenden düşmesiyle başladı. İdamına 24 saat kala başına gelenler ise tüm dünyayı ayağa kaldırdı.
14.05.2022Dünya
4 yıl 11 ay hapis ve siyaset yasağı
4 yıl 11 ay hapis ve siyaset yasağıYargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu’na “kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarından verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı, siyaset yasağı getirdi.
13.05.2022Siyaset
Canan Kaftancıoğlu'na 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası
Canan Kaftancıoğlu'na 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasıYargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı.
12.05.2022Haberler
Canan Kaftancıoğlu'na 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası
Canan Kaftancıoğlu'na 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasıYargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı.
13.05.2022Gündem
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.05.2022Eğitim
Abdullah Avcı’ya tazminata Yargıtay’dan onama
Abdullah Avcı’ya tazminata Yargıtay’dan onamaYargıtay 9. Hukuk Dairesi, Abdullah Avcı’nın sözleşmesini haksız feshettiği gerekçesiyle Beşiktaş’ın deneyimli teknik adama 17 milyon 130 bin lira tazminat ödemesi yönündeki kararı onadı.
11.05.2022Beşiktaş
Yargıtay'dan emsal TIR seferleri kararı
Yargıtay'dan emsal TIR seferleri kararıBir lojistik firmasında yıllarca çalışan TIR şoförü, ücretlerinin ödenmediği gerekçesiyle iş sözleşmesini feshetti. Haklarını alamayan şoför, İş Mahkemesi'nin yolunu tuttu.
9.05.2022Ekonomi
İdam cezasına çarptırılmıştı... Görüntüleri ortaya çıktı!
İdam cezasına çarptırılmıştı... Görüntüleri ortaya çıktı!Bir yıl önce iş için Dubai'ye gelen fotoğrafçının evine baskın yapan polis ekipleri yüklü miktarda uyuşturucu madde ile karşılaştı. İdam cezasına çarptırılan genç kadının bu ay içinde gerçekleşmesi beklenen cezasının uygulanıp uygulanmayacağı ise merak konusu.
9.05.2022Dünya
Yargıtay'dan mirasçılara kötü haber!
Yargıtay'dan mirasçılara kötü haber!Babalarının ölümünden önce yaşanan tehdidi mahkemeye taşıyan mirasçılara Yargıtay'dan kötü haber geldi
8.05.2022Ekonomi
Güvenlik kamerası delil sayıldı! Yargıtay'dan hizmetliyi gözetleme kararı
Güvenlik kamerası delil sayıldı! Yargıtay'dan hizmetliyi gözetleme kararıTemizlik için gittiği evden hırsızlık yaptığından şüphelenilen kadın, gizli kamerayla takibe alındı. Ev sahibinin cüzdanını karıştıran temizlikçi 'Hırsızlık' suçundan önce beraat etti. Ancak karar Yargıtay'dan döndü...
7.05.2022Ekonomi
Danıştay'dan emsal yetim aylığı kararı!
Danıştay'dan emsal yetim aylığı kararı!Babasının ölümünden sonra yetim maaşı alan genç, vergi borcunu ödeyemeyince hakkında icra takibi başlatıldı. Haczin hukuksuz olduğunu öne süren genç, İdare Mahkemesi'ne müracaat etti.
6.05.2022Ekonomi
Hac Suresi Oku: Hac Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Hac Suresi Oku: Hac Suresi Türkçe Okunuşu, Arapça Yazılışı, Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiHac, Müslümanlar için farz kılınan ibadetler arasında yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim’de de bu ibadetin bahsedildiği bir sureye yer verilmektedir. Hac Suresi Kur'an-ı Kerim'in 22. suresidir. Toplamda 78 sureden oluşmaktadır. Ayetlerinin birçoğunun Mekke ’de, bir kısmı ise Medine döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Okuması faziletli sureler arasındadır. Surede kıyamet gününden, peygamberlerden de bahsedilmektedir. Hac Suresi Türkçe okunuşu, Arapça yazılışı, anlamı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Bayramda dönüş bileti bulamadı, işten kovuldu! Yargıtay'dan emsal karar
Bayramda dönüş bileti bulamadı, işten kovuldu! Yargıtay'dan emsal kararGeçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala milyonları, memlekete gitme telaşı sardı .Özel bir şirkette engelli kadrosunda çalışan genç, bir senenin ardından otobüsle memkeletine gitti. Bayram dönüşü otobüs bileti bulamayan engelli işçi, gecikmeli gittiği işyerinde hayatının şokunu yaşadı.
5.05.2022Ekonomi
Son sözleri isyan ettirdi! Çeyrek asır sonra idam edildi
Son sözleri isyan ettirdi! Çeyrek asır sonra idam edildi90'lı yılların ortalarında işlediği cinayet hiçbir zaman peşini bırakmadı. Tam 25 yıl boyunca pek çok kez idam edilme korkusuyla yaşadı. Filmin sonuna geldiğinde söylediği sözler ise duyanları hayrete düşürdü.
5.05.2022Dünya
Yargıtay'dan emsal karar! Hile yapan satış müdürü tazminatsız kovuldu
Yargıtay'dan emsal karar! Hile yapan satış müdürü tazminatsız kovulduYargıtay 9. Hukuk Dairesi, verdiği emsal nitelikteki kararla doğruluk ve bağlılıkla bağdaşmayan harekette bulunan işçinin tazminatsız kovulmasının önünü açtı.
1.05.2022Ekonomi
Ailesi açıkladı: Mino Raiola hayatını kaybetti
Ailesi açıkladı: Mino Raiola hayatını kaybettiDünyaca ünlü menajer Mino Raiola vefat etti. Raiola ailesi, sosyal medyadan ünlü ismin hayatını kaybettiğini açıkladı.
Yargıtay'dan müşterinin numarasını paylaşan mağazaya kötü haber
Yargıtay'dan müşterinin numarasını paylaşan mağazaya kötü haberAlışveriş yaptığı mağazanın, telefon numarasını üçüncü kişiye verdiğini öne süren tüketici, 2020 yılında 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nin kapısını çaldı.
30.04.2022Ekonomi
Ortaya çıktı! Yolcu uçağını şoke eden hareket düşürmüş
Ortaya çıktı! Yolcu uçağını şoke eden hareket düşürmüşYunanistan'ın Girit adası yakınlarında 6 yıl önce radardan gizemli şekilde kaybolduktan sonra düşen ve 66 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının sebebine ilişkin şoke eden detaylar ortaya çıktı. Havacılık tarihine geçecek olayda uçağın düşüş nedeni ise akıllara durgunluk verecek cinsten.
29.04.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Temyiz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.