Teneke

Teneke

Son dakika teneke haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teneke gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teneke haber sayfamızda...

Teneke

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.256 teneke haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuşma yaptı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e ziyaretini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bunlarda edep, adap yok. Dün de TÜİK'e randevu filan almadan oraya da gitmek istedi. TÜİK'te buna randevu vermedi. Gittiler kurumun önünde bir genel başkan orada gösteri yapıyor. İnsan utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez' dedi.
4.12.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve faiz açıklamasıTürkmenistan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle ilgili "İstenmeyen durumların oluşmasını engellemek için elimizdeki araçları kullanırız. Kimsenin mağdur olmasına müsaade etmeyiz." dedi. Yeni ekonomi modelini ortak canlı yayınlarla anlatacağını söyleyen Erdoğan, "Ben hiçbir zaman faizin yükseltilmesini savunmadım, savunmuyorum ve savunmayacağım. Farklı düşünenler de çıksa Tayyip Erdoğan aynı noktadadır. Asla bu konudan taviz vermem." ifadelerini kullandı. Stokçulukla ilgili talimat verdiğini aktaran Erdoğan, "Üretimi engelleyen ahlaksızlar var, edepsizler var. İlgili Bakanlıklarımızla bütün bunların üzerine gitme kararlılığımız var." şeklinde konuştu.
29.11.2021Siyaset
Son dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: Bu şekilde saygısızlık yapan, bizden asla helallik beklemesin
Son dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: Bu şekilde saygısızlık yapan, bizden asla helallik beklemesinCumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' çıkışıyla ilgili konuştu. Erdoğan, "Sen şu anda bana ve bize oy veren tabanımıza gayri milli dersen biz seninle asla helalleşemeyiz. Bu şekilde saygısızlık yapan, bizden asla helallik beklemesin." ifadelerini kullandı.
29.11.2021Siyaset
Zeytin ağacı sayısı yüzde 50 artan Türkiye, yeni rekorlara gidiyor
Zeytin ağacı sayısı yüzde 50 artan Türkiye, yeni rekorlara gidiyorUlusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Başkanı Dr. Mustafa Tan, son 15 yılda Türkiye'de zeytin ağacı sayısının yüzde 50 artarak 280 milyona ulaştığını belirtti. Zeytinyağı üreticisi birçok ülkede küresel ısınma nedeniyle rekoltenin düştüğünü belirten Dr. Tan, "Zeytinyağı rekoltesinin geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 32 artarak 235 bin ton civarında gerçekleşmesi öngörüldü. Sofralık zeytinde de yaklaşık yüzde 40'lık artışla 506 bin ton zeytin rekoltesi tespit edildi" dedi.
29.11.2021Ekonomi
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde önemli açıklamalar bulundu. Erdoğan, '2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanarak ülkesi ve kendi geleceği için siyasi irade ortaya koyacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir.' dedi.
16.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önümüzdeki seçimlerin kilidi gençlerimizdirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde önemli açıklamalar bulundu. Erdoğan, '2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanarak ülkesi ve kendi geleceği için siyasi irade ortaya koyacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil gençlerimizdir.' dedi.
16.11.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına çağrı: Kimse sizin kılınıza dokunamaz'Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerin aracılığıyla tüm kamu görevlilerimize şu çağrıyı yapıyorum... Kardeşlerim, Türkiye'de ne mafyaya ne de mafya siyasetine yer vardır. Tehdit dilini siyasetlerinin öznesi haline getirenlerin bu ülkenin memurunu, öğretmenini, polisini, bürokratını rahatsız etmesine asla izin vermeyiz. Biz bu makamda olduğumuz sürece kimse sizin kılınıza dokunamaz." dedi. 3600 ek gösterge için de konuşan Erdoğan, "Önümüzdeki yıl sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz. Yıllar önce sözünü verdiğimiz 3600 ek gösterge meselesini sahiplenmeye çalışan CHP gibi fırsatçılar olduğunu görüyoruz." ifadelerini kullandı.
14.11.2021Siyaset
Bakan Soylu, AK Parti Düzce İl Başkanlığını ziyaret etti
Bakan Soylu, AK Parti Düzce İl Başkanlığını ziyaret ettiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2023 seçimlerini siyasi kazanım olarak görmemek gerektiğini belirterek, "Sadece hesabımız siyasi olmaz. Şu yetimler var ya dünya coğrafyasında yetim bıraktıkları... Diyarbakır anneleri var ya 8-10 yaşındaki çocukları ellerinden alarak dağa getirip eline silah verdikleri... Hesap sadece siyasi hesap olmaz. Bu hesabı millet 2023'te kapatacaktır ve tarihe Kılıçdaroğlu'nu da onun zihniyetini de gömecektir." dedi.
13.11.2021Siyaset
Kanatlı Hayvanlar Hangileridir? İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Kanatlı Hayvanlar Hangileridir? İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir?Günlük hayatta birçok kanatlı hayvanlarla karşılaşır hatta bunları besin olarak tüketiriz. Kanatlı hayvanlar deyince aklımıza daha çok büyük avcı kuşlar gelir. Fakat kanatlı hayvanlar avcı büyük kuşlar değil, daha çok kümes hayvanları için kullanılan bir kavramdır. Peki, Kanatlı hayvanlar hangileridir? İsimleri ve özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
30.10.2021Eğitim
Paketli gıdalar kanser riskini artırıyor
Paketli gıdalar kanser riskini artırıyorPaketli olarak satılan gıdalar; içindeki gıdanın uzun süre dayanmasını sağlayacak katkı maddeleri, renklendirici, tatlandırıcı ve aroma artırıcı katkı maddeleri ile sağlığımıza büyük zararlar verebilir. Diyetisyen Elif Bilgin Baş, paketli gıdaların sağlığımıza etkisi hakkında bilgi verdi.
20.10.2021Genel Sağlık
ABD'li doktorlar uyardı! Bakkalda bile satıldı ama 'mucize ilaç' aspirin de ölümcül olabilir
ABD'li doktorlar uyardı! Bakkalda bile satıldı ama 'mucize ilaç' aspirin de ölümcül olabilir100 yılı aşkın bir süredir kullanılan aspirin, 1970’lerin başında ağrı dindirici etkisinin yanı sıra kalp hastalıklarına sunduğu faydalar sebebiyle de 'mucize ilaç' olarak adlandırıldı. ABD'den gelen son uyarı ise Türkiye’de pek çok kişinin basit, zararsız bir ilaç gibi algıladığı, zamanında bakkallarda bile satıldığına şahit olduğumuz aspirinin ölümcül komplikasyonlara sebep olabileceğini ortaya koydu.
18.10.2021Gündem
İşin püf noktası ceza ve kurallar
İşin püf noktası ceza ve kurallarDünya çapında atıkların yönetilmesi konusunda pek çok uygulama var. Atıkların vatandaşlarca ayrıştırılması ve geri dönüşüm süreci zahmetli olsa da, pek çok ülke sıkı kurallar, cezalar ve teknoloji yatırımlarıyla soruna çözüm bulmuş
14.10.2021Gündem
Ambalaj Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Ambalaj Örnekleri Nelerdir?
Ambalaj Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Ambalaj Örnekleri Nelerdir?Dilimize Fransızcadan geçmiş olan ambalaj kelimesi, 19. yüzyılın ikinci yarısından beri kullanılmaktadır. Orijinal dilinde ''emballage'' şeklinde yazılan bu kelimenin sözlük anlamı, paketlemedir. Çeşitli ürünlerin hem daha uzun ömürlü olması hem de daha kolay taşınabilmesi için üretilen paketlere ambalaj denir. Ambalaj ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Ambalaj örnekleri nelerdir tüm detayları ile derledik.
22.09.2021Eğitim
Başına geçirdiği teneke ile orman yangınlarına dikkat çekti
Başına geçirdiği teneke ile orman yangınlarına dikkat çektiERZİNCAN Binali Yıldırım Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kavukcu, orman yangılarına dikkat çekmek amacıyla başına teneke geçirip, yanmış ağaçların arasında dolaşarak, çıkardığı seslerle performans sergiledi.
22.09.2021Yaşam
Pusuyu sanata çeviren Youtube hesabı: Teneke Kafalar
Pusuyu sanata çeviren Youtube hesabı: Teneke KafalarYoutube’da çok fazla içerik ve içerik üreticisi var. Özellikle Z kuşağının takip ettiği hesaplar gamer’lar yani oyuncular oluyor. Onların arasında ise farkını ortaya koyan bir hesap var; Teneke Kafalar. Açıldığı ilk günden bu yana büyük bir takipçi kitlesi edinen Teneke Kafalar’a Molatik olduk bu defa. Suat’ı, Osman’ı ile bizler pusu keyfi sunan Teneke Kafalar neler yapmış gelin bakalım.
22.09.2021Teknoloji
Damacana sularla ilgili iddialar korkuttu! Mazot koyan bile var! Uzmanlar açıkladı...
Damacana sularla ilgili iddialar korkuttu! Mazot koyan bile var! Uzmanlar açıkladı...Damacana sularla ilgili ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi. Boş damacanaların temizliği ve tekrardan dolumuyla ilgili tartışmalar sürerken, bu kez de içerisinde mazot taşınan ya da nargile şişesi olarak kullanılan damacanaların yeterince temizlenmeden tekrar kullanıma sunulduğu iddiası geldi. Peki gerçek ne, geri dönüşümlü damacana sular ne kadar güvenli, cam damacanalar daha mı sağlıklı? İşte merak edilen soruların cevapları ve damacana su alırken dikkat etmeniz gerekenler...
16.10.2021Gündem
Otomobil tutkusu 80 bin lira harcattı! Ortaya bu görüntü çıktı
Otomobil tutkusu 80 bin lira harcattı! Ortaya bu görüntü çıktıEdirne'de sanayi sitesinde kaporta dükkanı işleten otomobil tutkunu Onurcan Aksoy (25), 1993 model aracına yaklaşık 80 bin lira masrafla modifiye ettirdi. 'Karadayı' adını verdiği otomobili, 'araç güzellik' birincisi de olan Aksoy, "İnsanlar çıkar kız arkadaşıyla, eşiyle, dostuyla akşamları çay kahve içmeye gider, ben ise arabamı yıkarım, ona bakıp otururum, onunla dertleşirim. Benim için bir evlat gibi bir şey" dedi.
28.08.2021Haberler
Otomobil tutkusu 80 bin lira harcattı! Ortaya bu görüntü çıktı
Otomobil tutkusu 80 bin lira harcattı! Ortaya bu görüntü çıktıEdirne'de sanayi sitesinde kaporta dükkanı işleten otomobil tutkunu Onurcan Aksoy (25), 1993 model aracına yaklaşık 80 bin lira masrafla modifiye ettirdi. 'Karadayı' adını verdiği otomobili, 'araç güzellik' birincisi de olan Aksoy, "İnsanlar çıkar kız arkadaşıyla, eşiyle, dostuyla akşamları çay kahve içmeye gider, ben ise arabamı yıkarım, ona bakıp otururum, onunla dertleşirim. Benim için bir evlat gibi bir şey" dedi.
28.08.2021Teknoloji
Lübnan Merkez Bankası'ndan akaryakıt kararı
Lübnan Merkez Bankası'ndan akaryakıt kararıLübnan Merkez Bankası, bugün itibariyle akaryakıta sağladığı sübvansiyonu kaldıracağını bildirdi.
12.08.2021Uzmanpara
Boğaz’a ‘Hülagü heykeli’ önerisi
Boğaz’a ‘Hülagü heykeli’ önerisiYaptığı özel donanımla İstanbul Boğazı’nı yürüyerek geçen Atilla Hülagü’nün heykelinin Boğaz’a dikilmesi gündemde. Sunay Akın, ‘Kentin yeni simgesi olur’ diyor.
29.07.2021Gündem
Maraş’ta hayat yeniden başlıyor
Maraş’ta hayat yeniden başlıyorCumhurbaşkanı Erdoğan “Kapalı Maraş’ta hayat yeniden başlayacaktır. Mülkiyet haklarına riayet edilerek yürütülen bu çalışmalar ışığında artık Maraş’ta herkesin yararına olacak yeni bir dönemin kapıları açılacaktır” açıklaması yaptı
21.07.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC'deki tarihi törende konuştu: Bizden kimse beklemesin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kıbrıs Türk halkının kanıyla, canıyla, şehitlerinin fedakarlığıyla kurduğu devletten vazgeçmesini istiyorlar. 10 yıllardır değişmeyen, kısa sürede de değişmesi beklenmeyen bu nobran tavrın artık hiçbir hükmü kalmamıştır. Bizden kimse artık bundan sonra geriye dönüş beklemesin." dedi.
20.07.2021Siyaset
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğiz
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, 'Oltu Köprülü Kavşak ve bağlantı yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023'e kadar bitireceğiz. Sadece bu yatırımların rayiç tutarı 6.8 milyar lirayı buluyor.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirirken, ' O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız' açıklamasını yaptı.
17.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Teneke ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.