Tenor

Tenor

Son dakika tenor haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tenor gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tenor haber sayfamızda...

Tenor

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.016 tenor haberi bulunmuştur.
Christian Jost Dichterliebe projesiyle İstanbul'da
Christian Jost Dichterliebe projesiyle İstanbul'daRomantik dönemin duygusal çocuğu Robert Schumann’ın, Alman edebiyatının önemli ismi Heinrich Heine’nin dizeleri üzerine yazdığı ünlü lied demedi Dichterliebe (Ozanın Aşkı) çağımızın önde gelen bestecilerinden Christian Jost tarafından yeniden bestelendi. 16 şarkılık bu şarkı dizisini, teatral bir müzikal anlatımla genişleterek yeni bir kompozisyon yaratan Jost, Robert Schumann’ın ardından bu dizeleri müziğe başkalaştırarak dönüştürüyor. Bu yolla sanatseverlere iki farklı yüzyılda Heinrich Heine’nin dizelerinin müzik yoluyla anlatım biçimlerini karşılaştırma fırsatı veriyor.
28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyor
28. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali başlıyorDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nce Antalya'da bu yıl 28'incisi düzenlenecek 'Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali' yarın saat 21.00'de ünlü Türk operası 'IV Murat' ile başlayacak. Tarihi Aspendos Tiyatrosu'nda 4- 23 Eylül tarihleri arasında opera ve bale severleri buluşturacak olan festivale bu yıl koronavirüs salgınından dolayı yabancı ülkelerin katılımı olmadı.
Dünyaca ünlü tenör Rolando Villazon Zorlu PSM'de
Dünyaca ünlü tenör Rolando Villazon Zorlu PSM'deDünyanın yaşayan en ünlü tenorlarından Rolando Villazón ve neslinin en heyecan verici genç sopranolarından Fatma Said’in, Cemi’i Can Deliorman’ın şefliğinde Gedik Filarmoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirecekleri unutulmayacak performans, 30 Eylül akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sanatseverle buluşacak.
31.08.2021Kültür Sanat
Andrea Bocelli'den Nusret'e doğum günü şarkısı
Andrea Bocelli'den Nusret'e doğum günü şarkısı37 yaşına giren Nusret Gökçe, İtalya'nın Lucca şehrinde bulunan Forte dei Marmi'de özel bir parti düzenledi. Partide efsane İtalyan tenor Andrea Bocelli de performans sergiledi.
10.08.2021Cadde
18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başlıyor
18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali başlıyorÜlkemizde yaşanan hazin orman yangınları sebebiyle açılışı ertelenen 18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 9 Ağustos 2021 Pazartesi akşamı başlıyor. - “18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali” küresel salgın sebebiyle iki yıl aradan sonra sanatseverlerin karşısına zengin bir program ve büyüleyici performanslar ile çıkarak gerçek bir sanat şöleni yaşatacak. Ülkemizin ilk ve tek bale festivali olan Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nin 18’incisi bu yıl Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından 9-17 Ağustos 2021 tarihlerinde düzenlenecek.
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyor
7. Ayvalık Müzik Festivali 10 Ağustos'ta başlıyorProf. Dr. Filiz Ali’nin öncülüğünde 23 yıl önce kurulan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi tarafından düzenlenen Ayvalık Müzik Festivali, bu yıl yedinci kez 10-19 Ağustos tarihleri arasında Ayvalık’ta. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle düzenlenemeyen festivalin bu yılki açılışını 10 Ağustos Salı akşamı saat 21.00’de Şef Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın (TUGFO) gerçekleştirecek.
Tenör Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tenor Ses Ne Demek?
Tenör Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Tenor Ses Ne Demek?Müzikal ya da A Capella ses türleri, tiz ve pes olarak ikiye ayrılır. Dilimize Latinceden geçmiş olan tenör kelimesi, en tiz erkek sesi manasına gelir. Sesi bu şekilde olan ses sanatçılarını tanımlamak için de bu kelime kullanılır. Tenör kelimesinin yan anlamı ise altın ve bakır gibi madenlerin içindeki cevher oranıdır. Tenör ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Tenor ses ne demek? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.07.2021Eğitim
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Gala Konseri ile başladı
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Gala Konseri ile başladıDevlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve bu sene 12.’si gerçekleşecek olan, Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 1 Temmuz akşamı “Gala Konser” ile açıldı. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Murat Karahan’ın açılış konuşmasını yaptığı festival, bu sene de İstanbul Arkeoloji Müzesi bahçesinin büyüleyici atmosferinde sanatseverler ile buluştu.
En Kalın Erkek Sesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada En Kalın Erkek Sesi Yanıtları
En Kalın Erkek Sesi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada En Kalın Erkek Sesi YanıtlarıMüzik sanatında kadın ve erkek sesleri kalınlığına ve inceliğine göre birçok türe ayrılır. En kalın kadın sesi soprano, en ince kadın sesi ise kontraltodur. En ince erkek sesi tenor olarak nitelendirilir. Bulmacalarda sıklıkla karşımıza çıkan en kalın erkek sesi sorusunun cevabı birçok kişi tarafından merak ediliyor. En Kalın Erkek Sesi bulmaca cevabı nedir? Merak edenler için bulmacada En Kalın Erkek Sesi yanıtlarını harf sırasına göre derledik.
2.07.2021Bulmacalar
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali için geri sayım
12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali için geri sayım12. Uluslararası İstanbul Opera Festivali 1-11 Temmuz Tarihlerinde İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesinde yapılacak
23.06.2021Kültür Sanat
Mario Frangoulis: Sanat benim için asla duraksamaz
Mario Frangoulis: Sanat benim için asla duraksamazYaşayan en büyük tenorlardan biri olarak kabul edilen Mario Frangoulis, geçtiğimiz günlerde 21. albümünü müzikseverlerle buluşturdu. Blue Skies An American Songbook adını taşıyan albümüyle Frank Sinatra'dan Nat King Cole'a, Dean Martin'den Ella Fitzgerald'a çağa damgasını vuran müzisyenlerle özdeşleşen besteleri yorumlayan Mario Frangoulis ile yeni çalışması üzerine konuşma fırsatı bulduk. Pandemi nedeniyle yeni normalimiz haline gelen Zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz buluşmada sıcak tavırları ve içten cevaplarıyla Mario Frangoulis, hem yeni albümünü hem müzikal yolculuğunu anlattı. Ailesinin bir kolu İstanbul'a dayanan ve büyükannesi sayesinde az da olsa Türkçe konuşabilen Mario Frangoulis, Türk müzikseverlerle yeniden buluşacağı gün için çok heyecanlı olduğunu ifade etti. Türk insanından enerji aldığını da ifade eden Mario Frangoulis, Aspendos ve Bodrum gibi sahneleri unutamadığını belirtti.
14.06.2021Kültür Sanat
160 milyon $ yatırımla 1.2 milyar $’lık altın
160 milyon $ yatırımla 1.2 milyar $’lık altınKoza’nın Ağrı’da bulduğu altın rezervini işletecek 160 milyon dolarlık tesisin temeli atıldı. 20 tonluk rezervin değerinin 1.2 milyar dolar olduğu açıklandı.
11.06.2021Ekonomi
Ağrı'da 20 ton altın bulundu
Ağrı'da 20 ton altın bulunduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ağrı Mollakara bölgesinde gerçekleştirilen uzun arama faaliyetleri neticesinde, bugün, piyasa değeri 1,2 milyar dolar olan 20 ton altın ve 2,8 milyon dolar değerinde 3,5 ton gümüş rezervi bu bölgede tespit edildi." dedi.
10.06.2021Ekonomi
Tavuklar için opera sanatçısına klasik müzik repertuvarı hazırlattı
Tavuklar için opera sanatçısına klasik müzik repertuvarı hazırlattıVeteriner Doğan Subaşı (23), Antalya Devlet Opera ve Bale Sanatçısı tenor Devrim Demirel'e, beslediği 1000 yumurta tavuğunun verimini artırmak için klasik müzik repertuvarı hazırlattı. 1000 tavuktan günde 900'e yakın yumurta aldığını belirten Subaşı, Klasik müzik dinletmeye başladıktan 2 ay sonra yumurta verimi, yüzde 10 arttı dedi.
8.06.2021Yaşam
Verilen sözler tutulmadığından işinden istifa etti! Faydasını 2 ayda gördü
Verilen sözler tutulmadığından işinden istifa etti! Faydasını 2 ayda gördüVeteriner Doğan Subaşı (23), Antalya Devlet Opera ve Bale Sanatçısı tenor Devrim Demirel'e, beslediği 1000 yumurta tavuğunun verimini artırmak için klasik müzik repertuvarı hazırlattı.
8.06.2021Ekonomi
Mario Frangoulis 21. albümünü yayımladı
Mario Frangoulis 21. albümünü yayımladıTürkiye’de bugüne dek büyük ilgi gören, kapalı gişe konserler veren Yunanistan’ın ünlü tenoru Mario Frangoulis’in 21’inci albümü çıktı. Blue Skies, An American Songbook Türk dinleyicisinin de çok sevdiği efsane Amerikan klasiklerinden oluşuyor…
Klasik müziğin ustaları gece yarısı konserlerinde buluşuyor
Klasik müziğin ustaları gece yarısı konserlerinde buluşuyor19. ve 20. Yüzyılın Klasik Müzik bestecileri, Macar, Fransız ve Faslı sanatçıların yorumuyla gece yarısı konserlerinde bir araya geliyor. Salgın koşullarıyla birlikte çevrimiçi konserlerin gerçekleştiği dönemde Timeless Reminiscence/Late-Night Concert Series, 23-27 Mayıs 2021 tarihleri arasında 15-20 dakikalık performanslarla klasik müziği, dijital çağın yeni anlatım formuyla, alışılagelmiş konser saatlerinin dışına çıkarak gece yarısı konserleriyle buluşturuyor.
19.05.2021Kültür Sanat
Sürpriz şarkı yolda
Sürpriz şarkı yolda‘Dramatik tenor sesli’ müzisyen Mustafa Akay, önümüzdeki ay çıkaracağı yeni parçasıyla hayranlarına sürpriz yapmaya hazırlanıyor.
11.05.2021Cadde
Kolektif İstanbul'dan yeni albüm Kısmet
Kolektif İstanbul'dan yeni albüm KısmetAnadolu ve Balkan müziğini hayranlık uyandırıcı sürprizlerle harmanlayan Kolektif İstanbul, 15’inci yılına “Kısmet” adlı albümle giriyor. Sahnedeki enerjisiyle ünlü grubun Ada Müzik etiketiyle yayınlanan beşinci stüdyo albümleri içinden geçtiğimiz zorlu süreçte dinleyiciye hoş bir nefes aldırıyor. Kolektif İstanbul her zaman olduğu gibi “Kısmet” ile coşturuyor, dans ettiriyor ve en önemlisi, mutlu ediyor.
16.04.2021Kültür Sanat
Tenor Erol Uras yaşama veda etti
Tenor Erol Uras yaşama veda ettiTürkiye opera tarihinin en önemli tenorlarından Erol Uras 85 yaşında yaşamını yitirdi.
15.04.2021Kültür Sanat
Madenden devlete 1.2 milyar lira
Madenden devlete 1.2 milyar liraMaden sektöründen 2020 yılında ‘devlet hakkı’ olarak 1.2 milyar lira tahsil edildi. Tahsilatın 216.5 milyon lirası büyükşehir olmayan illerdeki yerel yönetimlere aktarıldı. Sektör, 2020 yılında 190 ülkeye 4.2, bu yılın ilk 3 ayında ise 1.2 milyar dolar ihracat yaptı.
13.04.2021 Ekonomi
Müzik Terimleri Nelerdir? Klasik Müzik Terimleri Sözlüğü
Müzik Terimleri Nelerdir? Klasik Müzik Terimleri SözlüğüSanat ve bilim gibi belli başlı uzmanlık alanlarında kullanılan kavramlara terim adı verilir. Her sanat dalında olduğu gibi müzikte de birçok terim yer alıyor. Bu terimlerin birçoğu İtalyanca ve İngilizceden dilimize geçmiştir. Örneğin İtalyanca olan allegro, bir parçanın hızlı çalınması gerektiği anlamına gelir. Klasik müzik terimleri nelerdir? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
2.04.2021Eğitim
Çello Nedir, Nasıl Bir Çalgıdır? Çello Hangi Ağaçtan Yapılır, Hangi Ülkeye Aittir?
Çello Nedir, Nasıl Bir Çalgıdır? Çello Hangi Ağaçtan Yapılır, Hangi Ülkeye Aittir?Çello son dönemin en ilgi çeken müzik aletlerinden biridir. Eşsiz sesini duyanların merak ettiği çello nasıl bir çalgıdır? Özellikle müzikseverlerin çello hakkında merak ettiği birçok konu araştırılmaktadır. Çello ile yeni tanışanlar ise hangi ağaçtan yapılır, çello hangi ülkeye aittir gibi konuları merak etmektedir. Çello nedir, nasıl bir çalgıdır? Çello hangi ağaçtan yapılır, hangi ülkeye aittir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
31.03.2021Eğitim
Selahattin Alpay kimdir, kaç yaşında? Selahattin Alpay biyografisi..
Selahattin Alpay kimdir, kaç yaşında? Selahattin Alpay biyografisi..Selahattin Alpay kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bugün ekrana gelecek olan Demet ve Alişan'la Sabah Sabah programına konuk olacak isimler arasında yer alan Selahattin Alpay Malatya'da dünyaya geldi. İlk müzik çalışmalarına 1967 yılında Malatya'da başlayan askerlik sürecine kadar 8 adet 45'lik yaptı. 1975 yılında Ankara Radyosu Sanatçılık sınavını kazandı ve yerel sanatçı statüsü ile birçok program yaptı. İşte Selahattin Alpay hakkında merak edilenler...
17.03.2021Cadde
Orhan Gencebay kimdir? Orhan Gencebay nereli, kaç yaşında, şarkıları neler?
Orhan Gencebay kimdir? Orhan Gencebay nereli, kaç yaşında, şarkıları neler?Türk sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Orhan Gencebay, şarkıları ile olduğu kadar yer aldığı filmlerle de milyonlarca kişiyi etkiledi. Gencebay, 1944 yılında doğdu ve 6 yaşından itibaren müzikle iç içe yaşamaya başladı. Profesyonel olarak ilk bestesini 14 yaşında yaptı. Birçok enstrümanı başarılı şekilde kullanabiliyor. Peki, Orhan Gencebay aslen nereli? İşte, hayatı...
7.03.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

operaZorlu PSM12. Uluslararası İstanbul Opera FestivaliMario Frangoulistenor

Tenor ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.