Teras

Teras

Son dakika teras haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan teras gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan teras haber sayfamızda...

Teras

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.310 teras haberi bulunmuştur.
Beylerbeyi Sarayı'nın rıhtımı ziyarete açıldı
Beylerbeyi Sarayı'nın rıhtımı ziyarete açıldı156 yaşındaki Beylerbeyi Sarayı'nın 113 metrelik rıhtımı vatandaşların ziyarete açıldı. Rıhtım drone ile görüntülendi. Beylerbeyi Sarayı'nın yapımı Temmuz 1863'te başladı. Beylerbeyi Sarayı'nın resmi açılışı, 21 Nisan 1865'te Sultan Abdülaziz'in katılımıyla gerçekleştirildi. Yapıldığı dönemde çoğunlukla yazlık saray ve devlet konuk evi olarak kullanılan Beylerbeyi Sarayı, Fransız İmparatoru III. Napolyon'un eşi İmparatoriçe Eugenie, Alman İmparatoru II. Wilhelm gibi siyasi aktörleri ağırladı. 156 yaşındaki Beylerbeyi Sarayı'nın 113 metrelik rıhtımı tarihi yapıya zarar verilmeden vatandaşların ziyaretine açıldı.
29.07.2021Tatil
Yağmur'un katilinin ifadesi kan dondurdu! 'Saat 04.00...'
Yağmur'un katilinin ifadesi kan dondurdu! 'Saat 04.00...'Aydın'ın Didim ilçesinde, bir yakınlarının düğününden dönüşte, ailesine bir yere uğrayacağını söyleyip, yanlarından ayrılan ve 2 gün sonra bir arazide 27 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunan lise öğrencisi Yağmur Tayhan'ın (16) katil zanlısı olarak yakalanıp, gözaltına alınan komşuları Nizam Cansızlar, polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Cansızlar'ın polisteki ifadesinde, genç kızın eve kendisinin dertleşmek için geldiğini, 2 gün birlikte kaldıklarını ve son gün 'Birbirimizi bıçaklayalım' dediğini öne sürerek, "Önce o benim ağzımı bantladı, ellerimi bağladı ama daha sonra çözdü. Ardından ben onun ağzını bantlayıp, ellerini iple bağladım, karnına bıçağı soktum. Sonra gitmesini söyledim. Psikolojim çok bozuktu" dediği öğrenildi.
28.07.2021Gündem
Son dakika... 16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ın katili yakalandı!
Son dakika... 16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ın katili yakalandı!Aydın'ın Didim ilçesinde, önceki gün gittikleri yakınlarının düğününden dönüşte, ailesine bir yere uğrayacağını söyleyip, yanlarından ayrılan ve bir daha haber alınamayan lise öğrencisi Yağmur Tayhan (16), bu sabah boş arazide ölü bulundu. Soruşturmada ise katil zanlısı kısa sürede yakalandı. Yağmur'un katilinin komşusu olduğu ortaya çıktı.
28.07.2021Gündem
16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ın katili yakalandı
16 yaşındaki Yağmur Tayhan'ın katili yakalandıAydın'ın Didim ilçesinde, önceki gün gittikleri yakınlarının düğününden dönüşte, ailesine bir yere uğrayacağını söyleyip, yanlarından ayrılan ve bir daha haber alınamayan lise öğrencisi Yağmur Tayhan (16), bu sabah boş arazide ölü bulundu. Soruşturmada ise katil zanlısı kısa sürede yakalandı. Yağmur'un katilinin komşusu olduğu ortaya çıktı.
27.07.2021Haberler
Taraça Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Taraça Yapmak Ne Anlama Gelir?
Taraça Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Taraça Yapmak Ne Anlama Gelir?Farklı kelimeler üzerinden de ifade edilen taraça sözcüğü, son yıllarda kelimeler içerisinde yer alıyor. Peki taraça nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Taraça yapmak ne anlama gelir detayları ile derledik.
27.07.2021Sözlük
Çağdaş çatı bahçeleri
Çağdaş çatı bahçeleriHızlı gelişen kentlerde artan nüfus yoğunluğu mimariyi dikeyde yükseltirken, insanların toprağa olan özlemi, doğayı çatılara, teraslara ve duvarlara taşıyor.
25.07.2021Mimarlık
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.07.2021Oyun
Kiracı arıyor
Kiracı arıyorFutbolcu Lionel Messi’nin, Miami’deki malikanesine aylık 200 bin dolar’a kiracı aradığı ortaya çıktı
22.07.2021Cadde
Babil’in Asma Bahçeleri’nden çağdaş çatı bahçelerine...
Babil’in Asma Bahçeleri’nden çağdaş çatı bahçelerine...İnsanoğlu yüzyıllardır gerek ekolojik, gerekse estetik amaçlarla çatı ve teras bahçelerini kullanıyor. Bunun en eski ve en ünlü örneklerinden biri de Babil’in Asma Bahçeleri…
20.07.2021Mimarlık
Lezzet şölenine çıkarıyor
Lezzet şölenine çıkarıyorAlaçatı Club Baba’da 3 Temmuz’da kapılarını açan KİTA’S Brasserie, dünya mutfağının sıra dışı tatlarından oluşan zengin mönüsü ve 150 çeşit içecek seçeneğiyle yeni bir soluk getirdi.
16.07.2021Ege
Balkona çıktılar, şaşkına döndüler
Balkona çıktılar, şaşkına döndülerAntalya'da bir binanın teras katındaki dairede çıkan yangında kiracı iki genç alevlerle mücadele ederken, komşuları itfaiye gelince yangından haberdar oldu. Komşuların, "Aa komşumuzun evi mi yanmış" diye sorması dikkati çekti.
15.07.2021Haberler
itfaiyeyi gören komşuları 'Aa komşumuzun evi mi yanmış' dedi
itfaiyeyi gören komşuları 'Aa komşumuzun evi mi yanmış' dediAntalya'da bir binanın teras katındaki dairede çıkan yangında kiracı iki genç alevlerle mücadele ederken, komşuları itfaiye gelince yangından haberdar oldu. Komşuların, "Aa komşumuzun evi mi yanmış" diye sorması dikkati çekti
15.07.2021Gündem
Yer: Antalya! Balkona çıktılar, şaşkına döndüler
Yer: Antalya! Balkona çıktılar, şaşkına döndülerAntalya'da bir binanın teras katındaki dairede çıkan yangında kiracı iki genç alevlerle mücadele ederken, komşuları itfaiye gelince yangından haberdar oldu. Komşuların, "Aa komşumuzun evi mi yanmış" diye sorması dikkati çekti.
15.07.2021Gündem
Azdavay'dan 600 yıllık kültürün ürünü yöresel kıyafetlerle 15 Temmuz mesajı
Azdavay'dan 600 yıllık kültürün ürünü yöresel kıyafetlerle 15 Temmuz mesajıKüre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Azdavay Çatak Kanyonu üzerine inşa edilen 450 metre yüksekliğindeki cam seyir terasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına, coğrafi işaretli Azdavay yöresel giysilerini kuşanan yöre kadınları video klip çekti. 'Şehitler ölmez' satırları dile getirilerek 15 Temmuz'un anlam ve önemine vurgu yapıldı.
15.07.2021Haberler
Azdavay'dan 600 yıllık kültürün ürünü yöresel kıyafetlerle 15 Temmuz mesajı
Azdavay'dan 600 yıllık kültürün ürünü yöresel kıyafetlerle 15 Temmuz mesajıKüre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan Azdavay Çatak Kanyonu üzerine inşa edilen 450 metre yüksekliğindeki cam seyir terasında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına, coğrafi işaretli Azdavay yöresel giysilerini kuşanan yöre kadınları video klip çekti. 'Şehitler ölmez' satırları dile getirilerek 15 Temmuz'un anlam ve önemine vurgu yapıldı.
15.07.2021Gündem
Dünya lezzetleri Alaçatı'da
Dünya lezzetleri Alaçatı'daAlaçatı Club Baba’da 3 Temmuz’da kapılarını açan KİTA’S Brasserie, Alaçatı rüzgarının yönünü tersine çevirdi! Dünya mutfağının sıra dışı tatlarından oluşan zengin menüsü ve bar kısmındaki kokteyl ağırlıklı 150 çeşit içecek seçeneğiyle Alaçatı’ya yeni bir soluk getiren KİTA’S, ziyaretçilerin dikkat çekiyor.
14.07.2021Tatil
Her biri 350 kilo! Testereyle kesilip yapıldı
Her biri 350 kilo! Testereyle kesilip yapıldıErzurum'da, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Heykel Bölümü, 15 Temmuz darbe girişimini ikinci kez buza işliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Atabuz Müzesi'nin salonunda kış kıyafetleri ile çalışan Heykel Bölümü'nden bir grup akademisyen, sanatçı ve öğrenci, 15 Temmuz'da hayalleri yıkılmak istenen çocuklar için buzu sanata dönüştürdü.
13.07.2021Gündem
Her biri 350 kilo, testereyle kesilip yaptı! 15 Temmuz'da başlıyor
Her biri 350 kilo, testereyle kesilip yaptı! 15 Temmuz'da başlıyorErzurum'da, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Heykel Bölümü, 15 Temmuz darbe girişimini ikinci kez buza işliyor. Hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu Atabuz Müzesi'nin salonunda kış kıyafetleri ile çalışan Heykel Bölümü'nden bir grup akademisyen, sanatçı ve öğrenci, 15 Temmuz'da hayalleri yıkılmak istenen çocuklar için buzu sanata dönüştürdü.
13.07.2021Gündem
Haftanın mekanları
Haftanın mekanlarıAlternatif mekanlarGümüşsuyu’nda yer alan CVK Park Bosphorus Hotel’in teras katındaki Izaka Terrace, bünyesindeki farklı konseptli restoranları ve barı ile şehrin ayrıcalıklı buluşma adreslerinden biri olarak konuklarını ağırlıyor...
9.07.2021Cadde
‘Gelecek Zaman’ sergisi
‘Gelecek Zaman’ sergisiSevda-Can Elgiz’in 2012 yılında heykel sanatının izini geleceğe taşımak, farklı kuşakları, anlatım dillerini yan yana getirmek ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla başlattığı etkinlik, 13. Teras Sergisi ‘Gelecek Zaman’la devam ediyor.
9.07.2021Cadde
Balkondan eve girdiği görüntüler olay yaratmıştı! İfadesi ortaya çıktı
Balkondan eve girdiği görüntüler olay yaratmıştı! İfadesi ortaya çıktıYalova'da Meral Gülseven'in (30) evine balkondan girdiği gerekçesiyle tutuklanan Fatih Yuluk'un (34), ifadesi ortaya çıktı. Gülseven'in lise arkadaşı olduğunu daha önce önce de kendisinde kaldığını iddia eden Yuluk, Birileriyle tartıştım, korktum, bu nedenle yanına geldim dedim ancak beni dinlemedi. Evine korktuğum ve telaşla başka tanıdığım da olmadığı için girdim dedi.
8.07.2021Gündem
Bahçede yaz keyfi
Bahçede yaz keyfiBahçe dekorasyonlarına ilgi artıyor. Bahçe mobilyalarında teak ağacı, alüminyum, rattan malzemelerin kullanıldığı ürünler öne çıkarken konfor ise her yılın vazgeçilmez trendi oluyor.
6.07.2021Mimarlık
Balkonunuz var mı?
Balkonunuz var mı?Bahçe, teras, balkon… Salgın sürecinde yokluğunu o kadar iyi anladık ki. Ve bu talebin uzun bir süre daha devam etmesi beklenirken, şehirde ilçeden ilçeye geniş bir ev arayışı için taşınmalar sürüyor.
6.07.2021Mimarlık
Eve balkondan girerken güvenlik kamerasınca görüntülenen şüpheli, yakalandı
Eve balkondan girerken güvenlik kamerasınca görüntülenen şüpheli, yakalandıYALOVA'da Meral Gülseven’in (30) evine balkondan giren F.Y., yakalandı. Eve girdiği anlar güvenlik kamerasına yansıyan F.Y., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.Olay, saat 05.30 sıralarında Altınova’ya bağlı Kaytazdere beldesindeki bir sitede meydana geldi. Alt kattaki balkonda bulunan saçaklardan tırmanıp 2'nci kattaki evinin teras kapısından giren kişiyi fark eden Meral Gülseven, paniğe kapılıp evden çıktı. Komşularına sığınan Gülseven, durumu jandarmaya bildirdi. Bu sırada komşularının yakalamak istediği şüpheli, kaçtı.GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDIŞüphelinin, eve girdiği anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, şüphelinin alt kattaki balkonda bulunan saçaklardan tırmanıp gölgeliğe tutunarak 2'nci kata çıktığı, balkon kapısından eve girdiği görüldü. Şüphelinin, Gülseven'in komşuları gelince balkondan çim alana atlayarak, kaçtığı anlar da kameraya yansıdı.ADLİYEYE SEVK EDİLDİÇağırılan jandarma ekipleri, şüphelinin, Meral Gülseven’in daha önce de 2 kez evine pizzacı olarak geldiğini söylediği F.Y. olduğunu belirledi. F.Y. adresine düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.
6.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

15 temmuzcaddeantalyayangınYağmur Tayhan

Teras ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.