Tespih

Tespih

Son dakika tespih haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tespih gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tespih haber sayfamızda...

Tespih

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 899 tespih haberi bulunmuştur.
Herkes olamayacak imitasyon ürün yok
Herkes olamayacak imitasyon ürün yokTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, “Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021’e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor” dedi.
15.04.2021Ekonomi
Kuyumculukta yeni dönem başlıyor
Kuyumculukta yeni dönem başlıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Altın
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklaması
Bakan Pekcan'dan 'kuyum ticareti' açıklamasıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yaptıkları düzenlemeyle yeni dönemde kuyum ticaretinin, işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler ile esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılacağını belirterek, "Kuyum işletmelerinin 31 Aralık 2021'e kadar yetki belgesi almaları gerekiyor." ifadelerini kullandı.
14.04.2021Ekonomi
Ya Hu Ne Demek? Ya Allah Ya Hu Ne İçin Okunur, Nasıl Çekilir?
Ya Hu Ne Demek? Ya Allah Ya Hu Ne İçin Okunur, Nasıl Çekilir?Tasavvufta birçok insan Ya Hu şeklinde dua edebilir. Diğer kişilerde Ya Hu, Ya Allah Ya Hu gibi kullanımları sıklıkla duymuş olabilir. Bu sözcükler İslamiyet’te de dua amaçlı kullanılır. Anlamı tam olarak bilinmeyebilir. Belirli sayıda tespih yardımı ile çekilebilir. İlk olarak Ya Hu kelimesinin sözcük anlamının bilinmesi gerekir. Daha sonra Ya Allah Ya Hu’nun neden çekildiği çok daha iyi anlaşılacaktı. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.04.2021Dini Bilgiler
Koronavirüsle antika sektörüne can geldi
Koronavirüsle antika sektörüne can geldiKORONAVİRÜS, antika sektörünü canlandırdı. Yıllardır sakladığı cep saati, duvar saati, tespih, madalyon gibi eşyaları antika dükkanlarına götürenlerle birlikte koleksiyonerlerin sayısı da arttı.
30.03.2021Ege
Sıkma Kehribar Nedir, Renk Değiştirir Mi? Sıkma Kehribarın Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Sıkma Kehribar Nedir, Renk Değiştirir Mi? Sıkma Kehribarın Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır?Tespihlerde kullanılan pek çok farklı taş bulunuyor. Sıkma kehribar herkes tarafından daha önce duyulan bir tespih çeşididir. Kişiler sıkma kehribarın özelliklerini ve gerçek olduğunu nasıl anlayacağını araştırarak daha fazla bilgiye ulaşmak istiyor. Sıkma kehribar nedir, renk değiştirir mi? Sıkma kehribarın gerçek olduğu nasıl anlaşılır? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
30.03.2021Eğitim
35 yıldır antikacılık yapan esnaf geçmişi geleceğe taşıyor
35 yıldır antikacılık yapan esnaf geçmişi geleceğe taşıyorDiyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde yaşayan 55 yaşındaki Adem Turan, 35 yıldır antikacılık yapıyor.
24.03.2021Haberler
Pandemide tespih satışları arttı
Pandemide tespih satışları arttıMersin'in Tarsus ilçesinde tezgahlarda yerini alan renk renk, çeşit çeşit tespihler, pandemide artan ilgiyle tanesi 5 TL ile 3 bin TL arasında değişen fiyatlarla alıcı buluyor.
21.03.2021Ekonomi
Katalin Nedir, Değerli Midir? Katalin Tesbih Özellikleri Nelerdir?
Katalin Nedir, Değerli Midir? Katalin Tesbih Özellikleri Nelerdir?Belli başlı özellikleri bakalit taşına benzeyen katalin, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere gibi ülkelerde mikavi adıyla biliniyor. Son derece değerli bir taş olup daha çok dekorasyon amaçlı üretilen ürünlerde kullanılmaktadır. Son yıllarda tespih yapımında da tercih edilen bu taşlar, ısıya dayanıklı olup uzun ömürlü kullanımlar için uygun standartlara sahiptir. Katalin nedir, değerli midir? Katalin tespih özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.03.2021Eğitim
İşte 'Teşkilat'ın çok konuşulacak karakterleri
İşte 'Teşkilat'ın çok konuşulacak karakterleriOyuncu kadrosu ve çarpıcı hikayesiyle dikkat çeken, Çekimleri başkent Ankara’da gerçekleştirilen ‘Teşkilat’ dizisi, 7 Mart Pazar akşamı TRT 1 ekranında izleyiciyle buluşacak.
2.03.2021Cadde
Bitki taneleri usta ellerde takı ve tespihe dönüşüyor
Bitki taneleri usta ellerde takı ve tespihe dönüşüyorDüzce'nin Akçakoca ilçesinde yaşayan Mehmet ve Emine Koç çifti, "gözyaşı otu" tanelerinden yaptıkları takı ve tespihlerin satışından elde ettikleri gelirle geçimlerini sağlıyor.
27.02.2021Gündem
Şura Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Şura Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim içerisinde insanlara birer yol gösterici olarak indirilmiş 114 adet sure bulunmaktadır. Bunların içerisinde 42. sırada ise Şura Suresi’ne verilmektedir.
5.02.2021Sureler
Fussilet Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fussilet Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiFussilet suresi, Kur’an-ı Kerim’in 41. suredir. Sure toplam 54 ayetten oluşur. Mekke döneminin sonlarında Miraç olayının ardından indirildiğine inanılır. Fussilet suresi mushaftaki sıralamada kırk birinci, iniş sırasına göre altmış birinci suredir.
5.02.2021Sureler
Mü’Min Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Mü’Min Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMü’min suresi, Kur’an-ı Kerim’in 40. suresidir. Sure toplam 85 ayetten oluşur. Bu surenin diğer bir adı da Gafir suresidir. Mekke döneminde indirildiğine inanılır. Mü’min suresinin 56. Ve 57. ayetleri islam inancına göre Medine döneminde nazil olmuştur.
5.02.2021Sureler
Saffat Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Saffat Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSaffat suresi, Kur’an-ı Kerim’in 37. suresidir. Sure toplam 182 ayetten oluşur. Saffat suresi, Mekke döneminde indirildiğine inanılır. Saffat suresi, Yasin suresinden sonra, Sad suresinden önce yer almaktadır.
5.02.2021Sureler
Sebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Sebe Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSebe suresi, Mekke döneminde inmiştir. Yalnızca 6. ayetin Medine’ de nazil olduğuna inanılır. Sebe suresi, Kur’an-ı Kerim’in 34. suresidir. Sure toplamda 54 ayetten oluşmaktadır. Surenin mushaftaki sıralamaya göre otuz dördüncü, iniş sırasına göre elli sekizinci olduğu bilinmektedir.
5.02.2021Sureler
Ahzab Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Ahzab Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİslam dini, Kur’an-ı Kerim’de yer alan tüm surelerin faziletleri olduğuna işaret edilen bir dindir. Bu bağlamda Müslümanlar Kur’an’da yer alan sureleri sık sık tekrar etmektedir. Ahzab Suresi de bu bağlamda okunan sureler arasında yer almaktadır.
5.02.2021Sureler
Secde Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Secde Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSecde suresi, Kur’an-ı Kerim’in 32. suresidir. Sure toplam 30 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminin son yıllarında indirildiğine inanılır. Medine’ de indirildiğine inanılan 18. , 19. Ve 20. ayetleridir. Secde suresi mushaftaki sıralamada otuz ikinci, iniş sırasına göre ise yetmiş beşinci sure olmaktadır.
5.02.2021Sureler
Rum Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Rum Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMekke’de nazil olan surelerden biri olan Rum suresi, adını ikinci ayetten almaktadır. Sure mushaf sırasına göre 30. sırada yer almaktadır. Rum suresi 60 ayettir. Nüzul sırasına göre ise 84. sırada yer alan bir suredir.
5.02.2021Sureler
Nur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMedine’de indirilen Nur suresi, 64 ayettir. Kuran'da 24. suredir.
5.02.2021Sureler
Enbiya Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Enbiya Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiEnbiya, ‘nebiler’ anlamına gelmektedir. Mekke’de nazil olmuştur. Enbiya suresi 112 ayettir.
5.02.2021Sureler
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Taha Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTaha suresi, Kur’ an-ı Kerim’in 20. suresidir. Sure toplam 135 ayetten oluşmaktadır.
5.02.2021Sureler
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Meryem Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMeryem suresinin Mekke döneminde indiğine inanılır. Surenin 58. ve 71. ayetleri ise Medine döneminde indiğine inanılmaktadır. Meryem suresi toplam 98 ayetten oluşmaktadır. Kur’an-ı Kerim’ in 19. suresi Meryem suresidir. Meryem suresi Kehf suresinden sonra, Ta- Ha suresinden önce gelmektedir. Mushaftaki sıralamaya göre on dokuzuncu, iniş sırasına göre ise kırk dördüncü suredir. Sure adını, Meryem’in oğlu olan İsa’yı nasıl dünyaya getirdiğinden bahsettiğinden dolayı Meryem suresi olarak almıştır. Meryem suresi, içerisinde tilavet secdesi bulunan surelerin de arasındadır.
5.02.2021Sureler
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
İsra Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 17. Suresi olan İsra Suresi, faziletleri bakımından oldukça zengin kabul edilmektedir. 111 ayet-i kerimeden oluşan bu surenin ismi 1. Ayetinde geçen “isra” kelimesinden gelmektedir.
5.02.2021Sureler
Rad Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Rad Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerimde yer alan sureler hem buradaki sıralanışa hem de indirilme sırasına göre numaralandırılmaktadır. Bu bağlamda, Rad Suresi Kur’an-ı Kerim’in 13. Suresi olarak bilinmektedir. Toplam 43 ayet-i kerimesi bulunan surenin Mekke içeriği Mekke’de nazil olan diğer sureler ile benzerlik göstermektedir. İndirme sırasına göre Rad Suresinin önünde Muhammed Suresi, arkasında ise Rahman Suresi yer almaktadır. Surenin ismi 13. ayette bahsedilen “ra’d” sözcüğünden gelmektedir. Bu bağlamda Rad teriminin kelime anlamı gök gürültüsü manasına gelmektedir.
5.02.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

tesbihpekcankuyumcuTicaret BakanlığıBakan Pekcan

Tespih ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.