Tmsf

Tmsf

Son dakika TMSF haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan TMSF gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan TMSF haber sayfamızda...

Tmsf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.490 tmsf haberi bulunmuştur.
Kurumlar vergisi oranı artıyor
Kurumlar vergisi oranı artıyorAK Parti’nin hazırladığı kanun teklifiyle yüzde 20 olarak uygulanan kurumlar vergisi, 2021 için yüzde 25, 2022 için yüzde 23 oranında uygulanacak.
3.04.2021Ekonomi
TMSF, Vera Denizcilik'i satışa çıkardı
TMSF, Vera Denizcilik'i satışa çıkardıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Vera Denizcilik AŞ'nin Vera 9 isimli kuru yük gemisi, gemi demirbaşları ile taraf olduğu Bareboat Kira Sözleşmesi'ni satışa çıkardı.
26.03.2021Ekonomi
FETÖ içindeki kavga gizli kasaların yolsuzluk ve karanlık servetlerini ifşa ediyor
FETÖ içindeki kavga gizli kasaların yolsuzluk ve karanlık servetlerini ifşa ediyor Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin, "örgüt içi yolsuzluk ve kişisel servet edinme" kavgası devam ederken, elebaşı Fetullah Gülen'in gizli kasası Mustafa Özcan ile gizli ortağı Ali Çelik'in İngiltere'de kurdukları şirketin milyonlarca sterlinlik mal varlığı  mensuplar arasında tartışma konusu oldu.
25.03.2021Gündem
1.2 milyarlık Ataşehir  Modern’de satış başladı
1.2 milyarlık Ataşehir Modern’de satış başladıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesiyle İstanbul Ataşehir’de inşa edilen gayrimenkul projesi ‘Ataşehir Modern’de satışlar başladı.
17.03.2021Ekonomi
TMSF Başkanı Gülal: Hazine'ye 1,2 milyar liralık kaynak aktaracağız
TMSF Başkanı Gülal: Hazine'ye 1,2 milyar liralık kaynak aktaracağızTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, "Asgari 2,7 milyar liralık hasılat beklediğimiz Ataşehir Modern projesinde; yapılacak masrafları çıktıktan sonra Hazine'ye yaklaşık 1,2 milyar liralık bir kaynak aktarmış olacağız." ifadesini kullandı.
16.03.2021Ekonomi
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın zimmet davası'nda karar
Eski TMSF Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın zimmet davası'nda kararTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun yönetiminde olan Uzan Grubu'nda el konulan lüks yatların satışı sürecinde haksız yere ödeme yaptıkları iddia edilen eski TMSF Tahsilat Dairesi Başkan Yardımcısı Fethi Çalık'ın da aralarında bulunduğu 13 sanığın yargılandığı "zimmet" davasında karar çıktı. Eski TMSF Tahsilat Dairesi Başkan Yardımcısı Fethi Çalık ve Celal Levent Sadıkoğlu'nun arasında bulunduğu 6 sanığı "Zimmet" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, sanıklar Fethi Çalık ve Serdal Can hakkında ayrıca "Özel belgede sahtecilik" suçundan zaman aşımı süresi dolduğundan davanın düşürülmesine karar verildi.
3.03.2021Gündem
Vaziyet kârlı ama bunlar devlete yük
Vaziyet kârlı ama bunlar devlete yükFETÖ ile iltisaklı 796 şirkete 5 yıldır ‘vaziyet ettiklerini’ belirten TMSF Başkanı Gülal, kârın geçen yıl yüzde 36 arttığını söyledi. Gülal, “Devlet bu yükten kurtulmalı” dedi
3.03.2021Ekonomi
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL kar
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Ekonomi
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira kar
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolarlık tahsilat yapıldı
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolarlık tahsilat yapıldıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, bugüne kadar kendilerine devredilen 26 bankaya toplam 31,6 milyar dolarlık kaynak aktarıldığını belirterek, "TMSF'nin, 31 Aralık 2020 itibarıyla banka çözümleme ve alacak takip gelirlerinden sağladığı toplam tahsilat tutarı finansal gelirler dahil 23,2 milyar dolara ulaşmıştır. Ulaşılan tahsilat rakamı, uluslararası ölçekte örnek gösterilen çok yüksek bir geri kazanım oranını ifade etmektedir." dedi.
18.02.2021Ekonomi
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolar!
TMSF'ye devredilen bankalardan 23,2 milyar dolar!Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, bugüne kadar kendilerine devredilen 26 bankaya toplam 31,6 milyar dolarlık kaynak aktarıldığını belirterek, "TMSF'nin, 31 Aralık 2020 itibarıyla banka çözümleme ve alacak takip gelirlerinden sağladığı toplam tahsilat tutarı finansal gelirler dahil 23,2 milyar dolara ulaşmıştır. Ulaşılan tahsilat rakamı, uluslararası ölçekte örnek gösterilen çok yüksek bir geri kazanım oranını ifade etmektedir." dedi.
18.02.2021Uzmanpara
TMSF'den 'Erciyes Anadolu Holding 2020 yılı' değerlendirmesi
TMSF'den 'Erciyes Anadolu Holding 2020 yılı' değerlendirmesiTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF bünyesindeki şirketlerin olası satışına ilişkin, "Bu şirketlerin satışıyla alakalı hukuki süreç şöyle; eğer şirketlerin ekonomik devamında bir tehlike söz konusuysa şirketlerin satışı gündeme gelebilir. Ama Erciyes Anadolu Holding üzerinde konuşuyorum bu şirkette sürekli artan bir karlılık olması nedeniyle şu an Erciyes Anadolu Holding'in satışı mümkün değil. Hukuki süreçlerin tamamlanması halinde gündeme gelebilir." dedi.
9.02.2021Uzmanpara
FETÖ'nün oyunu ortaya çıktı! Türkiye'ye harcanmadı
FETÖ'nün oyunu ortaya çıktı! Türkiye'ye harcanmadıİflas eden Bank Asya'dan FETÖ'nün yurt dışı yapılanması için kredi çekildiği tespit edildi. Çekilen kredilerin Türkiye'ye harcanmadığı ortaya çıktı
5.02.2021Ekonomi
Banka alacaktı! Mine Tozlu Sineren’e dolandırıcılık suçlaması...
Banka alacaktı! Mine Tozlu Sineren’e dolandırıcılık suçlaması...Borsa İstanbul’da işlem gören ve patronunun banka satın alacağını iddia ettiği şirket Marka Yatırım Holding’de 15 kişi hakkında piyasa dolandırıcılığı suç duyurusu ve 16 kişiye de işlem yasağı getirildi. Şirketin patronu Mine Tozlu Sineren ve eşi İbrahim Sineren hakkında da suç duyurusu yapıldı.
22.01.2021Ekonomi
Son dakika: TMSF'den 5 dev şirket için flaş 'satış' açıklaması!
Son dakika: TMSF'den 5 dev şirket için flaş 'satış' açıklaması!Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fonun kayyumluğundaki şirketlere yönelik yol haritasının çizilmesi için hukuki süreçlerin kesinleşmesi gerektiğini belirterek, "Koza Altın'ı eğer hukuki süreçleri kesinleşirse Türkiye Varlık Fonuna devredebiliriz, bu bir opsiyon. Erciyes Anadolu Holding'de çok ciddi bir yapılanmaya gittiler, markaları ayırdılar. Halka arz bir metot olabilir. Pırıl pırıl şirketlerimiz var, şartlar oluştuktan sonra satış da gündeme gelebilir." dedi.
17.01.2021Ekonomi
TMSF yönetiminde yeni fabrika
TMSF yönetiminde yeni fabrikaTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yönetimindeki ilk sıfırdan yatırım olan Bellona’nın yeni fabrikası üretime başladı. Fabrikanın açılış töreninde konuşan TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “Yıllık 480 bin adet yatak ve 420 bin adet sandalye kapasitesine sahip. TMSF ailesi olarak iftihar günü. İstihdamı ciddi oranlarda artırıyoruz” dedi.
16.01.2021Ekonomi
TMSF Teşkilat Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler yürürlüğe girdi
TMSF Teşkilat Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikler yürürlüğe girdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Teşkilat Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
25.12.2020Ekonomi
6 milyar dolar'lık altın bulundu
6 milyar dolar'lık altın bulunduTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş’a ait Söğüt altın sahasında 3.5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, “Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz” dedi.
23.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Doğal gazın ardından bir müjde daha! 6 milyar dolar değerinde altın bulundu
Son dakika haberi: Doğal gazın ardından bir müjde daha! 6 milyar dolar değerinde altın bulunduGelen son dakika haberine göre; Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş'a ait Söğüt altın sahasında 3,5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, "Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz." dedi.
22.12.2020Ekonomi
3,5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildi
3,5 milyon onsluk altın varlığı tespit edildiTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve Gübretaş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz, Gübretaş'a ait Söğüt altın sahasında 3,5 milyon onsluk altın kaynağının tespit edildiğini belirterek, "Bugünkü fiyatlar üzerinden ortaya koymaya kalktığımızda, yaklaşık 6 milyar dolar civarında bir değerden bahsediyoruz." dedi.
22.12.2020Uzmanpara
TMSF'ye devredilen şirketlerin aktif büyüklüğü yaklaşık 68 milyar TL'ye ulaştı
TMSF'ye devredilen şirketlerin aktif büyüklüğü yaklaşık 68 milyar TL'ye ulaştıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, bugün itibarıyla 803 şirkette kayyumluk görevi icra ettiklerini belirterek, "Bu şirketlerin aktif büyüklükleri hemen hemen 68 milyar TL seviyesine, öz kaynak büyüklükleri yine 29 milyon TL seviyesine ulaştı ve bugün itibarıyla 40 bin 580 çalışanımız var." dedi.
22.12.2020Ekonomi
TMSF, Verimli Plastik'i satışa çıkardı
TMSF, Verimli Plastik'i satışa çıkardıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Verimli Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin İzmir'deki varlıklarını satışa çıkardı.
21.12.2020Uzmanpara
Tmsf Tanımı Ve Açılımı Nedir? Tmsf Ne İş Yapar?
Tmsf Tanımı Ve Açılımı Nedir? Tmsf Ne İş Yapar?Tmsf, son zamanlar da oldukça fazla araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bankalarla ilgili bir işlem olduğu bilinse bile tam olarak açılımı bilinmemektedir. Tmsf tanımı ve açılımı nedir? Tmsf ne iş yapar? Bütün sorularınızın cevaplarını sizin için hazırlamış olduğumuz yazımızı okuyarak bulabilirsiniz. Siz de eğer tmsf ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz tüm detayları sizler için derledik.
TMSF, Yeşildağ Hayvancılık Gıda ve Tarım Ürünleri'ni satışa çıkardı
TMSF, Yeşildağ Hayvancılık Gıda ve Tarım Ürünleri'ni satışa çıkardıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yeşildağ Hayvancılık Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin İzmir'deki 9 adet taşınmazı ile bu taşınmazlar üzerindeki tesislerini satışa çıkardı.
10.12.2020Ekonomi
TMSF bir şirketi daha satışa çıkardı
TMSF bir şirketi daha satışa çıkardıTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yeşildağ Hayvancılık Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin İzmir'deki 9 adet taşınmazı ile bu taşınmazlar üzerindeki tesislerini satışa çıkardı.
10.12.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

tmsfekonomisatışFETÖmuhiddin gülal

Tmsf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.