Tokayev

Tokayev

Son dakika Tokayev haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tokayev gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tokayev haber sayfamızda...

Tokayev

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 154 tokayev haberi bulunmuştur.
Kazakistan, enerjide yeni güç dengesine hazırlanıyor
Kazakistan, enerjide yeni güç dengesine hazırlanıyorKazakistan hükümetine yakın kuruluşlarda da görev almış bir siyasi analist olan NikitaShatalov, Kazakistan’ın Rusya’ya olan bağımlılığını azaltacak ve Avrupa’yı destekleyebilecek enerji adımlarını Milliyet Enerji’ye anlattı.
Putin'den flaş açıklama: Gıda tedariğinde sorun yaşanacak
Putin'den flaş açıklama: Gıda tedariğinde sorun yaşanacakRusya Devlet Başkanı Putin son dakika açıklamalarda bulundu. Gıda tedariğinde sorun yaşanacağını söyleyen Putin, yaşanan ve yaşanacak sorunun sebeplerinin Rusya olmadığını belirtti.
17.06.2022Dünya
Kazakistan’da halk, anayasa değişikliği için sandık başında
Kazakistan’da halk, anayasa değişikliği için sandık başındaKazakistan’da halk, “süper başkanlık” modelden “güçlü parlamentolu başkanlık sisteme” geçişi öngören anayasa değişikliği için sandık başına gitti.
5.06.2022Dünya
Kazakistan’da 27 yılın ardından ilk referandum
Kazakistan’da 27 yılın ardından ilk referandumKazakistan’da halk, 27 yıl aradan sonra anayasa değişikliği için 5 Haziran'da sandık başına gidecek.
24.05.2022Dünya
Kazakistan ile hedef 10 milyar dolar
Kazakistan ile hedef 10 milyar dolarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’i ağırladı.
11.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile masa tenisi oynadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile masa tenisi oynadıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile masa tenisi oynadı.
10.05.2022Siyaset
Kazakistan liderinden Türkiye'ye tarihi ziyaret! Erdoğan'dan önemli mesajlar...
Kazakistan liderinden Türkiye'ye tarihi ziyaret! Erdoğan'dan önemli mesajlar...Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında 15 yeni anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev anlaşmaların ardından ortak basın toplantısında konuştu.
10.05.2022Haberler
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...
Son dakika: Kazakistan ile 15 anlaşma imzalandı! Erdoğan yeni hedefi belirledi: 10 milyar dolar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile başbaşa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki ülke arasında 15 yeni anlaşma imzalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tokayev anlaşmaların ardından ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "5 milyar dolar olarak belirlediğimiz hedefimizi geride bıraktık. İnşallah birlikte atacağımız adımlarla 10 milyar dolar hedefine ulaşacağız." dedi. Tokayev ise açıklamasında, "Türkiye, Kazakistan için çok önemli bir stratejik ortaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman bize destek olduğunu biliyoruz. Erdoğan vizyon sahibi bir lider." ifadelerini kullandı.
10.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev’i resmi törenle karşıladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev’i resmi törenle karşıladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev’i resmi törenle karşıladı.
10.05.2022Haberler
Son dakika! Erdoğan, Tokayev'i resmi törenle karşıladı
Son dakika! Erdoğan, Tokayev'i resmi törenle karşıladıCumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’i resmi törenle karşıladı.
10.05.2022Siyaset
Bakan Akar, Kazakistanlı mevkidaşı ile görüştü
Bakan Akar, Kazakistanlı mevkidaşı ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kazakistan Savunma Bakanı Orgeneral Ruslan Jaksylkov ile bakanlıkta bir araya geldi.
10.05.2022Siyaset
Tokayev Türkiye’ye ziyarette bulunacak
Tokayev Türkiye’ye ziyarette bulunacakKazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev’in Türkiye’ye 10-11 Mayıs tarihleri arasında ziyarette bulunacak.
10.05.2022Dünya
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi! Peş peşe görüşmeler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram diplomasisi! Peş peşe görüşmelerCumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram diplomasisi 3. günde de devam etti. Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ayrı ayrı telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
5.05.2022Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram diplomasisi sürüyor! Peş peşe görüşmeler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram diplomasisi sürüyor! Peş peşe görüşmelerGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ülke liderleriyle telefon görüşmelerine Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde de devam ediyor. Erdoğan Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Tacikistan liderleri ile görüştü.
3.05.2022Siyaset
Ukrayna için diplomasi trafiği sürüyor
Ukrayna için diplomasi trafiği sürüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
5.04.2022Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmeler
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmelerCumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde bölgesel gelişmeler ve ikili ilişkilerdeki son durum ele alındı.
4.04.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmeler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik görüşmelerCumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Radev ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde bölgesel gelişmeler ve ikili ilişkilerdeki son durum ele alındı.
4.04.2022Haberler
Bakan Çavuşoğlu, 9 gün sonra ikinci kez koronavirüse yakalandı
Bakan Çavuşoğlu, 9 gün sonra ikinci kez koronavirüse yakalandıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Kazakistan'da yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı. Çavuşoğlu, 16 Şubat'ta da koronavirüse yakalanmış, 19 Şubat'ta testinin negatife döndüğünü duyurmuştu.
24.02.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu yarın Kazakistan'a gidecek
Bakan Çavuşoğlu yarın Kazakistan'a gidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunmak üzere yarın Kazakistan'a gidecek.
23.02.2022Siyaset
Tokayev: 'Halkımızın birliğini bozmaya izin vermeyeceğiz'
Tokayev: 'Halkımızın birliğini bozmaya izin vermeyeceğiz'Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, ülkede yaşanan olayların bir daha yaşanmaması için her şeyin yapılacağını belirterek, “Halkımızın birlik ve beraberliğini bozmaya izin vermeyeceğiz” dedi.
13.02.2022Dünya
Putin: Kazakistan uluslararası çetelerin kurbanı oldu
Putin: Kazakistan uluslararası çetelerin kurbanı olduKazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'i konuk eden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan'da bastırılan sokak çatışmalarına dair, "Kazakistan, abartısız olarak uluslararası çetelerin kurbanı oldu, bu kişiler ülke içindeki durumdan yararlanarak harekete geçti" dedi.
10.02.2022Dünya
Nazarbayev’in 'ömür boyu başkanlık' yetkileri kaldırıldı
Nazarbayev’in 'ömür boyu başkanlık' yetkileri kaldırıldıKazakistan Parlamentosunun üst kanadı Senato, ülkenin kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Güvenlik Konseyindeki ve Halk Asamblesindeki ömür boyu başkanlığının iptal edilmesini onayladı.
27.01.2022Dünya
Kazakistan’daki barış gücü tamamen çekildi
Kazakistan’daki barış gücü tamamen çekildiKazakistan’da protestolar nedeniyle istikrarı sağlamak amacıyla ülkeye gönderilen Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) barış gücüne bağlı son Rus askeri birliğinin de ülkeden ayrılmasıyla barış gücünün ülkedeki görevi sona erdi.
19.01.2022Dünya
Haftalar sonra kamuoyuna konuştu! Nazarbayev: 'Hiçbir yere ayrılmadım'
Haftalar sonra kamuoyuna konuştu! Nazarbayev: 'Hiçbir yere ayrılmadım'Emekliye ayrıldığını ve şu anda başkent Nursultan'da hak ettiği istirahat sürecinde bulunduğunu belirten Kazakistan Birinci Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, halka mevcut Devlet Başkanı Kasım Cömert Tokayev'in reformlarını destekleme çağrısı yaptı.
18.01.2022Dünya
KGAÖ askerleri Kazakistan’dan çekiliyor
KGAÖ askerleri Kazakistan’dan çekiliyorRusya'nın başını çektiği beş ülkeden 2 bini aşkın asker Kazakistan'dan ayrılıyor, Almatı'daki törende dikkat çeken iki isim vardı.
13.01.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Tokayev ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.