Tophane

Tophane

Son dakika tophane haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tophane gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tophane haber sayfamızda...

Tophane

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.053 tophane haberi bulunmuştur.
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
14.10.2021Eğlence
İstanbul yine zirvede! 'Ziyaret etmenin tam zamanı' diyerek duyurdu
İstanbul yine zirvede! 'Ziyaret etmenin tam zamanı' diyerek duyurduÜnlü seyahat dergisi Conde Nast Traveler'ın dünyanın dört bir yanındaki okurlarının katılımıyla gerçekleştirdiği ankette İstanbul, Avrupa'nın zirvesinde yer aldı. Ankette, dünyanın en büyük ve en eski çarşılarından biri olan Kapalıçarşı'dan da büyük övgüyle bahsedildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, haberi, sosyal medya hesabından "Şimdi, İstanbul’u ziyaret etmenin tam zamanı" diye duyurdu. İstanbul, geçtiğimiz günlerde Travel&Leisure dergisi tarafından açıklanan 'Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler Listesi'ne de girmişti.
9.10.2021Tatil
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.10.2021Oyun
Bakan Ersoy: İstanbul'u uluslararası etkinliklerin merkezi haline getirmeye başlıyoruz
Bakan Ersoy: İstanbul'u uluslararası etkinliklerin merkezi haline getirmeye başlıyoruzFotoğraf sanatçısı İzzet Keribar'ın 'Miras: İstanbul'da Osmanlı Mimarisi ve Çini Sanatı' konulu sergisinin açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "29 Ekim itibariyle İstanbul'dan başlayarak çok yoğun bir şekilde kültür sanat etkinliklerini hayata geçirmeye başlıyoruz. 15 Ekim'de de bunun lansmanını yapmaya başlayacağız. İstanbul'u uluslararası etkinliklerin merkezi haline getirmeye başlıyoruz" dedi.
2.10.2021Siyaset
Gençlerin titreşimini BASE’de yakalayın
Gençlerin titreşimini BASE’de yakalayınGenç sanatçılar BASE’de bir araya getirdikleri eserlerinde yalnızlaşma, toplumsal eşitsizlikler, çevre sorunları ve tüketim kültürü gibi konuları eleştiriyorlar
İşte Galaport’un sanat rotası
İşte Galaport’un sanat rotasıİstanbul’un uzun zamandır konuştuğu, tartıştığı Galataport’un sanat mekânlarında sona gelindi. Tarihi Paket Postanesi, 1 Ekim’deki caz konserleriyle kapılarını açacak. Restore edilen Saat Kulesi yüzünü gösterdi. İstanbul Modern’in inşası ise sürüyor
26.09.2021Kültür Sanat
Zeki Müren kimdir? Sanat Güneşi Zeki Müren nereli, ne zaman ve neden öldü?
Zeki Müren kimdir? Sanat Güneşi Zeki Müren nereli, ne zaman ve neden öldü? Sanat Güneşi olarak anılan Zeki Müren'in hayatı gündemde yoğun olarak yer alıyor. İlklere imza atan Müren, Bursa'da doğdu ve İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisinde eğitim gördü. Paşa lakabı da Zeki Müren'i ifade ediyor. Peki, Zeki Müren neden öldü?
23.09.2021Cadde
BASE 29 Eylül'de kapılarını açıyor
BASE 29 Eylül'de kapılarını açıyorBASE, Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturuyor. Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilecek olan BASE’e, 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Tophane-i Amire ev sahipliği yapacak. Sergide 32 üniversiteden 100 yeni mezun sanatçı adayının 114 eseri yer alacak.
15.09.2021Kültür Sanat
BASE 29 Eylül'de beşinci kez kapılarını açıyor
BASE 29 Eylül'de beşinci kez kapılarını açıyorBASE, Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturuyor. Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilecek olan BASE’e, 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Tophane-i Amire ev sahipliği yapacak. Sergide 32 üniversiteden 100 yeni mezun sanatçı adayının 114 eseri yer alacak.
Genç sanatçılar BASE’de buluşuyor
Genç sanatçılar BASE’de buluşuyorGenç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturan BASE’in bu yılki tarihi belli oldu.
15.08.2021Kültür Sanat
BASE'in 2021 edisyonu Tophane-i Amire'de
BASE'in 2021 edisyonu Tophane-i Amire'deHer yıl, ülkenin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında sanatseverlerle buluşturan BASE’in 2021 edisyonu 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Tophane-i Amire’de gerçekleşecek. BASE’te henüz sanat kariyerinin başında sanatçı adaylarıyla tanışabilir ve onların farklı disiplinlerde özgün yapıtlarını bir arada görebilirsiniz.
10.08.2021Kültür Sanat
Koruma altındaki mahallenin sakinleri tarihi yapılarla iç içe yaşıyor
Koruma altındaki mahallenin sakinleri tarihi yapılarla iç içe yaşıyorAlanya Kalesi içindeki Tophane Mahallesi sakinleri, herkesten uzak deniz manzaralı evlerinde tarihle iç içe yaşamanın mutluluğunu yaşıyor.
28.07.2021Tatil
Üniversite binasında göçük riski
Üniversite binasında göçük riskiMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), yeni akademik yılın 18 Ekim’de başlayacağını duyurarak, depremde hasar görme riski taşıyan binaların iyileştirme süreciyle ilgili açıklama yaptı.
28.07.2021Eğitim
Osman Gazi kaç yaşında, ne zaman öldü? Osman Bey kaç evlilik yaptı, kaç kardeşi var?
Osman Gazi kaç yaşında, ne zaman öldü? Osman Bey kaç evlilik yaptı, kaç kardeşi var?Osman Bey kimdir? Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey (Osman Gazi), Söğüt'te doğdu ancak ilk yıllarına dair ayrıntılı bilgi yoktur. Kuruluş Osman dizisiyle birlikte Osman Gazi kimdir, tarihte nasıl geçiyor merak konusu oldu. İşte, Osman Bey hakkında detaylar...
23.06.2021Gündem
Onyedi yaşım gibi şiiri - İbrahim Sadri
Onyedi yaşım gibi şiiri - İbrahim Sadriİbrahim Sadri'nin şiirlerinin belli bir dönemin ruh yapısını yansıtır. Sadri, şiirlerinde Türkiye'de 60'lı yıllarda doğan ve 70'li, 80'li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin bakış açılarını, yaşadıklarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istediğini sık sık belirtmiştir
17.06.2021Şiirler
Cenap Şahabettin Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi Kişiliği
Cenap Şahabettin Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi KişiliğiCenap Şahabettin Türk yazarlardan bir tanesidir. Servet-i Fünun dönemi sanatçılarından olan Cenap Şahabettin Türk edebiyatına katkıları oldukça fazladır. Cenap Şahabettin askeri tıbbiye de eğitim görmüştür. Arama motorlarında en çok araştırılan yazarlar arasındadır. Peki Cenap Şahabettin kimdir? Cenap Şahabettin hayatı nasıldır? Cenap Şahabettin eserleri nelerdir? Cenap Şahabettin edebi kişiliği nasıldır? İşte Cenap Şahabettin ile ilgili tüm detaylar.
5.06.2021Eğitim
Şinasi Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi Kişiliği
Şinasi Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi KişiliğiTürk edebiyatında en önde gelen şairler listesinde Şinasi yer almaktadır. Şinasi Türk edebiyatında ilklerin şairi olarak da bilinmektedir. Türk edebiyatına pek çok yeniliği getirmiş olan Şinasi'nin kim olduğu da merak edilmektedir. Şinasi'nin hayatı ve eserleri merak konusu olmuştur. Peki Şinasi kimdir? Şinasi'nin hayatı nasıldır? Şinasi eserleri nelerdir? Şinasi'nin edebi kişiliği nasıldır? İşte Şinasi ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.
5.06.2021Eğitim
Mesleki eğitim güçlendiriliyor
Mesleki eğitim güçlendiriliyorMilli Eğitim Bakan (MEB) Yardımcısı Mahmut Özer, Bursa’daki Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
1.06.2021Eğitim
Memleketimden insan manzaraları şiiri - Nazım Hikmet Ran
Memleketimden insan manzaraları şiiri - Nazım Hikmet RanNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ünlüdür ve Nazım Hikmet şiirlerinde lirik, epik unsurları bir arada kullanılmıştır. Sanatçının akıcı bir dili vardır.
19.05.2021Şiirler
3 Mayıs Türkçülük Günü nedir? Türkçüler Günü mesajları ve sözleri
3 Mayıs Türkçülük Günü nedir? Türkçüler Günü mesajları ve sözleriBugün 3 Mayıs Türkçülük Günü. Türkçülük Günü nasıl ortaya çıktı? Türkçülük davasının kilit isimlerinden olarak bilinen Hüseyin Nihal Atsız'ın Türkçülük ile söylediği sözleri derledik. İşte 3 Mayıs Türkçülük Günü'nün ortaya çıkışı ve bugünün anlamına uygun sözler.
3.05.2021Gündem
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldı
Son dakika: Memur ve esnafa müjdeli haber! Maaşlar erken ödenecek, destekler 1 ay uzatıldıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı'nda konuştu. Erdoğan açıklamalarında hem memura hem de esnafa müjdeleri duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırılacağını açıkladı.
30.04.2021Siyaset
Galataport'ta sona yaklaşılıyor
Galataport'ta sona yaklaşılıyorGalataport Kruvaziyer Liman projesinde sona yaklaşıldı. Nisan ayı içinde ilk kruvaziyer geminin yanaşması planlanan projede birçok bina tamamlandı. Karaköy'den Fındıklı'ya 1.2 kilometrelik bir alanda süren dev projede çalışmalar 24 saat aralıksız sürüyor. Bölgedeki son durum havadan görüntülendi.
23.03.2021Ekonomi
Türk sinemasının unutulmaz turisti: Sadri Alışık
Türk sinemasının unutulmaz turisti: Sadri AlışıkTürk sinemasında canlandırdığı 'Turist Ömer' karakteri ile hafızalara kazınan, 'Şaka ile Karışık', 'Fıstık Gibi Maşallah', 'Helal Olsun Ali Abi' ve 'Ah Güzel İstanbul' adlı unutulmayan filmlerde rol alan oyuncu, komedyen, yönetmen, şair ve ressam Sadri Alışık'ın vefatının üzerinden 26 yıl geçti.
18.03.2021Cadde
Bursa'da liseli gençlerin 'kız kavgası' kamerada
Bursa'da liseli gençlerin 'kız kavgası' kameradaBursa'da kız meselesi nedeniyle kavga eden liseli 2 grubu, kızlar cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntülerde  gençlerden birinin ‘Yeter artık vurmayın’, kızların, ‘Oh, vurun, yapıştırın’ dedikleri duyuldu.
16.03.2021Haberler
Bursa'da liseli gençlerin 'kız kavgası'
Bursa'da liseli gençlerin 'kız kavgası'Bursa'da kız meselesi nedeniyle kavga eden liseli 2 grubu, kızlar cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntülerde  gençlerden birinin ‘Yeter artık vurmayın’, kızların, ‘Oh, vurun, yapıştırın’ dedikleri duyuldu.
16.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

kültür sanatBASEİstanbulTophane-i AmireMehmet Nuri Ersoy

Tophane ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.