Toros Dağları

Toros Dağları

Son dakika toros dağları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan toros dağları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan toros dağları haber sayfamızda...

Toros Dağları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 316 toros daglari haberi bulunmuştur.
Ormanlık alanlardan toplanan kuzugöbeği mantarı gelir kapısı oldu
Ormanlık alanlardan toplanan kuzugöbeği mantarı gelir kapısı olduAntalya'nın Kaş ilçesinde vatandaşlar doğadan topladıkları kendiliğinden yetişen kuzugöbeği mantarını satarak gelir elde ediyor.
19.04.2021Haberler
30 kadın çalışıyor: Aylık ödeme 40 bin lira!
30 kadın çalışıyor: Aylık ödeme 40 bin lira!Konya'nın Taşkent ilçesinde köylüler, oluşturdukları kooperatifle Toros Dağları'na 7 büyük mantar serası kurdu. Çetmi Mahallesi'nin yüzde 70'inin üye olduğu kooperatifte toplam 115 katılımcı bulunuyor.
18.04.2021Ekonomi
Karlı dağ manzarasında deniz keyfi
Karlı dağ manzarasında deniz keyfiAntalya'da güneşli havayı fırsat bilenler, Konyaaltı Sahili'ne geldi.  Zirvesi karla kaplı Toros Dağları manzarası eşliğinde denize girenler keyifli anlar yaşadı.
25.03.2021Haberler
Fotoğraflar bugün çekildi! Karlı dağ karşısında...
Fotoğraflar bugün çekildi! Karlı dağ karşısında...Antalya'da güneşli havayı fırsat bilenler Konyaaltı Sahili'ne geldi. Zirvesi karla kaplı Toros Dağları manzarası eşliğinde denize girenler keyifli anlar yaşadı.
25.03.2021Ekonomi
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' olduKONYA'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar Mahallesi'nde yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, 'cesaretli çocuk olsun' diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, 'Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum' dedi.
21.03.2021Yaşam
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!
Babası 6 yaşında Toroslar'a bıraktı, 'doğa kahramanı' oldu!Konya’nın yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, ‘cesaretli çocuk olsun’ diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, “Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum” dedi.
21.03.2021Gündem
Şizofreni hastası baba, 6 yaşında Toroslar'a bıraktı! 'Ona kızgın değilim'
Şizofreni hastası baba, 6 yaşında Toroslar'a bıraktı! 'Ona kızgın değilim'Konya’nın yaşayan Hasan Hüseyin Kahriman (46), şizofreni hastası babası tarafından 6 yaşındayken, ‘cesaretli çocuk olsun’ diye Toros Dağları'na bırakıldı. Zaman içinde doğal ortama alışan Kahriman, şimdi kış şartlarında dahi zirvelere çıkıp, birkaç gününü geçiriyor. Yaban hayatında 9 yıl yaşadığını belirten Kahriman, “Hayvanların yediği otları yiyip, karnımı doyurdum. Kurtları izleyip, avlanmayı öğrendim. Bir yılanın hayatını kurtardığımda av yapmayı bıraktım. Beni dağa bıraktığı için babama kızmadım. Babam, insanlardan çok zarar gördü. Beni de insanlardan korumak için dağa bıraktığını düşünüyorum” dedi.
21.03.2021Gündem
Türkiye Maden Haritası: Türkiye'nin Madenleri Ve Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir? İl İl Türkiye'deki Madenler
Türkiye Maden Haritası: Türkiye'nin Madenleri Ve Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir? İl İl Türkiye'deki MadenlerÜlkemiz jeolojik yapısı sayesinde farklı madenlere ev sahipliği yapmaktadır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın önde gelen özelliklerinden biri de maden çeşitliliğine sahip olmasıdır. Dünya genelinde zengin madenlere sahip olan ülkeler arasında 28. sırada, mevcut maden çeşitliliği açısından ise 10. sırada yer almaktadır. Maden çeşitliliği ülkemizin sanayisine, ekonomisine ve bilimsel çalışmalara da olanak sağlamaktadır. İşte, Türkiye’nin madenleri ve çıkarıldığı yerlere ait tüm detaylar.
20.09.2020Haritalar
Zirvesi karla kaplı Toros Dağları manzarası eşliğinde deniz keyfi!
Zirvesi karla kaplı Toros Dağları manzarası eşliğinde deniz keyfi!Antalya’da kış güneşini görenler sahile akın etti. Deniz suyu havadan sıcak olunca, Toros Dağları'ndaki beyaz örtüyle manzarası eşliğinde denize girenler keyifli anlar yaşadı.
20.01.2021Haberler
Kış güneşini gören sahile akın etti!
Kış güneşini gören sahile akın etti!Antalya’da soğuk ve rüzgarlı havaya rağmen kış güneşini görenler sahile akın etti. Deniz suyu havadan sıcak olunca, beyaz örtüyle kaplanan Toros Dağları manzarası eşliğinde denize girenler keyifli anlar yaşadı.
20.01.2021Gündem
Zirvesi karla kaplı Toros Dağları manzarası eşliğinde deniz keyfi!
Zirvesi karla kaplı Toros Dağları manzarası eşliğinde deniz keyfi!Antalya’da kış güneşini görenler sahile akın etti. Deniz suyu havadan sıcak olunca, Toros Dağları'ndaki beyaz örtüyle manzarası eşliğinde denize girenler keyifli anlar yaşadı.
20.01.2021Gündem
Propolis'in litresi 10 bin liradan alıcı buluyor
Propolis'in litresi 10 bin liradan alıcı buluyorMersin'in Erdemli ilçesinde arıların çiçeğin yaprak, sap ve öz sıvılarından topladıkları macun şeklinde olan ve bağışıklık sistemini güçlü tutan ‘propolis’in litresi 10 bin TL'den satılıyor. Koronavirüs nedeniyle talep patlaması yaşanan propolis, son 10 yılda çok tüketilen arı ürünlerinin başında gelmeye başladı.
10.01.2021Ekonomi
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, martılara ve yaban keçilerine kaldı
Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, martılara ve yaban keçilerine kaldıYaban keçilerinin dağdan sahile inişleri drone ile görüntülendi. Antalya'nın Kaş ilçesindeki dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle martılara ve yaban keçilerine kaldı.
5.12.2020Tatil
Gülek Kalesi Mersin İlinde Nerede? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Gülek Kalesi Mersin İlinde Nerede? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiGülek Kalesi, kültürel ve tarihi bakımdan Mersin'in en önemli yapıtları arasında yer almaktadır. Her yıl, yabancı ve yerli birden fazla ziyaretçinin akın ettiği kültürel mirasların içerisinde bulunmaktadır. Peki, Gülek Kalesi Mersin ilinde nerededir? Tarihi kalenin özellikleri ve hikayesi nedir? İşte, detaylar.
24.09.2020Tatil
Hazar Gölü Elazığ İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Hazar Gölü Elazığ İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiHazar Gölü Elazığ ilinde nerede yer almaktadır, Hazar Gölü'nün genel özellikleri nelerden oluşmaktadır, Gölün oluşumu ve tarihçesi hakkında bilgi nereden elde edinilir, Hazar Gölü göl türü bakımından hangi sınıfa girmektedir, Hazar Gölü'nün uzunluğu ve genişliği kaç kilometredir, Gölün ortalama yüzölçümü toplamda kaç km² kapsamaktadır, Gölün en derin noktası neresi ve kaç metredir, gibi sorulara yanıt veren detaylı bilgileri sizler için toparladık.
24.09.2020Tatil
Beyşehir Gölü Konya İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve Tarihçesi
Beyşehir Gölü Konya İlinde Nerede? Gölün Özellikleri, Oluşumu Ve TarihçesiBeyşehir Gölü Konya ilinde nerede, gölün özellikleri nelerden oluşmaktadır, oluşumu ve tarihçesi nedir, Beyşehir Gölü, Türkiye'nin hangi bölgesinde yer almaktadır, gölün uzunluğu ve genişliği kaç kilometredir, Beyşehir Gölü üzerinde bulunan adalar hangileridir, gölün konumu tam olarak nerededir ve gölün ekosistemi nasıldır, gibi sorulara yanıt veren bilgileri detaylıca sizler için derledik.
24.09.2020Tatil
2 Fransız savaş gemisini batırdı
2 Fransız savaş gemisini batırdıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi, Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’i anma etkinliğine katıldı.
14.09.2020Gündem
NASA’dan Toros Dağları fotoğrafı
NASA’dan Toros Dağları fotoğrafıNASA, Uluslararası Uzay  İstasyonu’ndan (ISS) çekilmiş Antalya’nın Batı Toros Dağları’ndaki tarım arazilerini gösteren fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı.
17.08.2020Gündem
Silifke Nerede, Hangi Bölgede? - Silifke Hangi İle Nereye Bağlıdır?
Silifke Nerede, Hangi Bölgede? - Silifke Hangi İle Nereye Bağlıdır?Türkiye Üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada ülkesidir. Aynı zamanda Orta kuşakta yer alan Türkiye farklı iklimleri yaşayan bir ülkedir. Farklı yükseltilerde alanlara sahip olması da yine Türkiye'nin her bir köşesini farklı özellikte olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple ülkenin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine her alan farklı bir özelliğe sahip adamlardır. Türkiye'nin farklı özelliğe sahip en güzel alanlarından bir tanesi de Güney kıyılarıdır. Güney yani Akdeniz kıyıları arasında yer alan Silifke ilçesi bulunmaktadır. Silifke ilçesine ait detayları derledik.
23.07.2020Tatil
Müge Çiçeği: Anlamı, Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir? Bakımı Nasıl Yapılır?
Müge Çiçeği: Anlamı, Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir? Bakımı Nasıl Yapılır?Ruscaceae familyasının üyesi ve Convallaria içerisindeki tek çeşit olan Müge çiçeği, Kuzey yarım kürede yer alan ılımlı iklime sahip bütün yerlerde yaygın bir şekilde yetişir. Uzun zamanlı şekilde yetişir. İlkbahar mevsiminde, topraktan 20 santimetre yukarıya dek uzayan bu bitki, koyu yeşilimsi ve geniş yapraklara sahiptir. Peki, Müge çiçeğinin anlamı nedir, özellikleri ve faydaları nedir, bakımı nedir gibi ayrıntıları sizler için derledik.
21.07.2020Püf Noktası
İnci Çiçeği: Anlamı, Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir? Bakımı Nasıl Yapılır?
İnci Çiçeği: Anlamı, Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir? Bakımı Nasıl Yapılır?Mayıs ayının en güzel çiçeği olarak bilinen inci çiçeği, birçok farklı özelliği ve anlamı ile ön plana çıkıyor. Diğer bir ismi ile Müge olarak bilinen bu çiçek hakkında pek çok farklı detaylı bilgi öğrenebilirsiniz. Peki, inci çiçeği anlamı, özellikleri ve faydaları nelerdir? Bakımı nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.
21.07.2020Püf Noktası
"Yok satan" kiraz 51 ülkede sofraları süslüyor
"Yok satan" kiraz 51 ülkede sofraları süslüyorEskişehir'in 1325 metre rakımlı Mihalıççık ilçesinin en önemli geçim kaynaklarından kirazın yaklaşık 10 gün sürecek hasat döneminde ihracatına da başlandı.
17.07.2020Ekonomi
Toroslar'a göç eden Yörüklerin karla kaplı yolu açılıyor
Toroslar'a göç eden Yörüklerin karla kaplı yolu açılıyorMersin’de Toros Dağları'na uzanan ve Yörüklerin yerleşim yeri olan 2200-2500 rakımlı mera yollarında kar küreme ve reglaj çalışması yapıldı. Göç yolculuğuna çıkan Yörükler, çalışmaların ardından yaz boyunca konaklayacakları meralara yerleşti.
2.06.2020Gündem
Toroslar'daki el baskılarının yer aldığı mağaralar milli park olacak!
Toroslar'daki el baskılarının yer aldığı mağaralar milli park olacak!Mersin’de, Toros Dağları’nın eteğinde, bir doğa gezgini tarafından mağara içindeki duvarlarda bulunarak gün yüzüne çıkartılan neolitik döneme ait el baskılarının korunması ve alanın da milli parka dönüştürülmesi isteniyor.
20.05.2020Gündem
Binlerce yıllık el baskılarının olduğu mağaralar, milli park olacak!
Binlerce yıllık el baskılarının olduğu mağaralar, milli park olacak!Mersin’de, Toros Dağları’nın eteğinde, bir doğa gezgini tarafından mağara içindeki duvarlarda bulunarak gün yüzüne çıkartılan neolitik döneme ait el baskılarının korunması ve alanın da milli parka dönüştürülmesi isteniyor.
20.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

antalyatoros dağlarıdenizKonyamersin

Toros Dağları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.