Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi

Son dakika Trakya Üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Trakya Üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Trakya Üniversitesi haber sayfamızda...

Trakya Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.757 trakya universitesi haberi bulunmuştur.
Bir an olsun bölgeden ayrılmadı! Acı gerçek ortaya çıktı
Bir an olsun bölgeden ayrılmadı! Acı gerçek ortaya çıktıEdirne'de, 7 gündür haber alınamayan, kendisine ait balıkçı teknesinin de yerinde olmadığı belirlenince Tunca Nehri’nde arama çalışması başlatılan ve beslediği sokak köpeğinin de aradığı Abdi Özer'in cansız bedenine ulaşıldı.
27.04.2021Gündem
Edirne Valiliği, vakaların yüzde 50'sini oluşturan ev kadınlarından destek istedi
Edirne Valiliği, vakaların yüzde 50'sini oluşturan ev kadınlarından destek istediKoronavirüs vaka artış oranı yüzde 41,21 olan ve Yoğun Bakım Ünitelerinin yüzde 80 dolu olan Edirne'de valilik, bu artışın ev ziyaretlerinden kaynaklandığını açıkladı. Vakaların yüzde 50'den fazlasını oluşturan ev kadınlarından destek istenen açıklamada, "Büyük özveri ile yürüttüğümüz bu mücadelede kıymetli ev kadınlarımızın desteğine en fazla ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz. Lütfen ev ziyaretlerinden uzak duralım" denildi.
15.04.2021Gündem
Şekerleme yapmak uyku düzeninde bozulmalara yol açar mı?
Şekerleme yapmak uyku düzeninde bozulmalara yol açar mı? Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, gün içinde yapılan ve "şekerleme" diye tabir edilen kısa süreli uykunun, uyku düzeninde bozukluklara yol açtığını bildirdi. Öztürk, "Gündüz biz bir saat uyuduğumuz zaman geceleyin uykuya dalma süremiz daha ileriye itilmiş oluyor" dedi.
17.04.2021Genel Sağlık
Virüsün yayılımının önlenmesi için kalabalık pide kuyruklarına girilmemesi önerildi
Virüsün yayılımının önlenmesi için kalabalık pide kuyruklarına girilmemesi önerildiTrakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, fırınların önünde oluşabilecek pide kuyruklarından, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılma ihtimaline karşı uzak durulması gerektiğini belirtti.
14.04.2021Gündem
‘Göç Anıtı’ göçmen bir heykeltıraştan
‘Göç Anıtı’ göçmen bir heykeltıraştanDünyanın en büyük insani sorunlarından göç ve mülteci konularını anlatmak isteyen Lüleburgaz Belediyesi’nin planladığı Göç Anıtı’nı, Bulgaristan’ın Razgrad şehrinden göç eden Dr. Ferit Yazıcı yapacak.... Dr. Ferit Yazıcı, “Bizzat göçmen olduğum için sorunlarını çok iyi biliyorum. Anıtı oluştururken sınırı geçmeyi düşündüm ve çocukluğumda sıklıkla izlediğim leylekler belirdi hafızamda” dedi...
11.04.2021Gündem
Edirne’de köy muhtarı koronavirüsten hayatını kaybetti
Edirne’de köy muhtarı koronavirüsten hayatını kaybettiEdirne’nin İpsala ilçesine bağlı Sarıcaali köyünün muhtarı Bahattin Kaya (67), koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kaya’nın ceanzesi bugün Sarıcaali köyünde toprağa verileceği kaydedildi.
4.04.2021Gündem
Cem Adrian'ın acı günü! Babası vefat etti
Cem Adrian'ın acı günü! Babası vefat ettiMüzisyen ve söz yazarı Cem Adrian'ın babası Celal Filiz (69), Edirne'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
23.03.2021Cadde
Edirne'de can pazarı! 'Yanıyor, kurtarın'
Edirne'de can pazarı! 'Yanıyor, kurtarın'Edirne'de bir apartmanda çıkan yangında dumandan etkilenen yaşlı kadın, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Mahalle sakinlerinden Mehmet Rüştü Ceylan 'İçeride yaşlı bir teyze var. Yanıyor kurtarın' diye bağırıyordu." diye konuştu.
23.03.2021Gündem
Bölgesel tren seferleri bir yıl sonra yeniden başladı
Bölgesel tren seferleri bir yıl sonra yeniden başladıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen bölgesel tren seferleri, gerekli tedbirler alınarak yeniden başlatıldı.
20.03.2021Ekonomi
Türk bilim insanlarından çok faydalı ses cihazı patenti!
Türk bilim insanlarından çok faydalı ses cihazı patenti!Türk bilim insanlarının, iç kulakta farklı frekanslara  sahip seslerin birbirinden ayırt edilmesini sağlamak için geliştirdikleri ve  işitme cihazlarının performansını artırması beklenen buluş, Avustralya Patent  Enstitüsünden uluslararası patent aldı.
26.02.2021Teknoloji
Şentop'tan, Trakya Üniversitesi'nde Kosova'nın bağımsızlık günü kutlama programına videolu mesaj
Şentop'tan, Trakya Üniversitesi'nde Kosova'nın bağımsızlık günü kutlama programına videolu mesajTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kosova'nın bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve egemenliği Balkanlar'daki istikrar ve barış için olmazsa olmaz bir husustur." ifadesini kullandı.
25.02.2021Haberler
TBMM Başkanı Şentop: Kosova'nın bağımsızlığı Balkanlar'daki barış için olmazsa olmaz bir husustur
TBMM Başkanı Şentop: Kosova'nın bağımsızlığı Balkanlar'daki barış için olmazsa olmaz bir hususturTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Kosova'nın bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve egemenliği Balkanlar'daki istikrar ve barış için olmazsa olmaz bir husustur." ifadesini kullandı.
25.02.2021Siyaset
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması: Kararımız devam ediyor
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması: Kararımız devam ediyorMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Edirne'de yüz yüze eğitime ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Şehit Cem Havale İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Bakan Selçuk önemli mesajlar verdi. 'Okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararımız da devam ediyor' diyen Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamaları haberimizde...
25.02.2021Gündem
Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldı
Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldıEdirne'de, Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldı. Sedyeyle ambulansa götürüldüğü sırada "Çok soğuk, üşüyorum" diyen G.A, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
24.02.2021Haberler
Vatandaşların dikkati ölümden kurtardı! 'Çok soğuk, üşüyorum'
Vatandaşların dikkati ölümden kurtardı! 'Çok soğuk, üşüyorum'Edirne'de, Meriç Nehri'ne düşen kişi, vatandaşların dikkati sayesinde kurtarıldı. Sedyeyle ambulansa götürüldüğü sırada "Çok soğuk, üşüyorum" diyen G.A, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.
24.02.2021Gündem
Edirne'de yıldırım düşmesi sonucu yaralanan genç iyileşti
Edirne'de yıldırım düşmesi sonucu yaralanan genç iyileştiEdirne'nin Azatlı köyünde 8 Şubat’ta evine yıldırım düşmesi sonucu yaralanan 18 yaşındaki İsmail Yılmazoğulları, sağlığına kavuştu.
16.02.2021Gündem
Yağlı güreşçilere yeni müjde
Yağlı güreşçilere yeni müjdeTarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde dereceye girenlere Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na (BESYO) sınavsız girme hakkı tanıdı
13.02.2021Diğer
Aşırı ağrı kesici kullanımı böbrek hastalığı riskini artırıyor!
Aşırı ağrı kesici kullanımı böbrek hastalığı riskini artırıyor!Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, kontrolsüz, aşırı ağrı kesici ilaç tüketiminin kronik böbrek hastalığına yakalanma riskini artırdığını söyledi.
11.02.2021Genel Sağlık
Gece yeterli uyku yaraların iyileşme sürecini hızlandırıyor
Gece yeterli uyku yaraların iyileşme sürecini hızlandırıyorTrakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, yeterli ve sağlıklı uykunun vücut ve ruh sağlığının korunmasında önemli rol oynadığını belirtti. İşte detaylar...
10.02.2021Genel Sağlık
Trakya Üniversitesi, Prof. Dr. Cevdet Kılıç hakkında soruşturma başlattı
Trakya Üniversitesi, Prof. Dr. Cevdet Kılıç hakkında soruşturma başlattıTrakya Üniversitesi Rektörlüğü, İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç'ın Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolara ilişkin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı.
9.02.2021Gündem
İpek Tanrıyar kimdir, kaç yaşında, eşi kim? İpek Tanrıyar dizileri - biyografisi
İpek Tanrıyar kimdir, kaç yaşında, eşi kim? İpek Tanrıyar dizileri - biyografisiBaşarılı oyunculuğuyla hafızalara kazınan İpek Tanrıyar'ın özel hayatı merak ediliyor. İpek Tanrıyer kimdir, kaç yaşındadır soruları yoğun ilgi görürken, İpek Tanrıyar'ın eşi kim sorusu da araştırılıyor. İşte İpek Tanrıyar dizileri ve biyografisi haberimizde...
9.02.2021Cadde
Son dakika haberi | Trakya'da zehir taştı! Kırmızı alarm
Son dakika haberi | Trakya'da zehir taştı! Kırmızı alarmGelen son dakika açıklamasına göre; Trakya’da geçtiğimiz günlerde etkili yağış sonrası taşan Ergene Nehri’ndeki zehirlerin, yer altı sularına ve toprağa karıştığı belirtildi.
8.02.2021Gündem
Cevat Akşit kimdir, kaç yaşında? Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi
Cevat Akşit kimdir, kaç yaşında? Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldiCevat Akşit hoca ile ilgili paylaşımlar peş peşe geldi. Sosyal medyada gündem konularından biri olan Cevat Akşit Hoca öldü mü, Cevat Akşit Hoca kimdir soruları yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Peki Cevat Akşit hocanın sağlık durumu nasıl? Açıklama geldi...
19.01.2021Gündem
Dakikada 6 nefes almanın vücuda muhteşem faydaları
Dakikada 6 nefes almanın vücuda muhteşem faydalarıDoğru nefes almanın hem fiziksel hem de psikolojik açıdan sağlık için faydaları var. Trakya Üniversitesi (TÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Gülnur Öztürk "Yapılan çalışmalarda dakikada 6 nefes almanın çok olumlu etkileri olduğu ortaya konmuş durumda" diyerek doğru nefes alıp verme ile ilgili önemli bilgiler paylaştı
14.01.2021Genel Sağlık
Gece sık sık uyananların bilmesi gerekenler
Gece sık sık uyananların bilmesi gerekenlerTrakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, sağlıklı bir yaşam için, uykunun yatağa girdikten sonra bölünmemesinin önemli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Öztürk, "Erişkin bir birey yattıktan sonra uykusunu bir bütün halinde uyumalı. Parçalamaması gerekiyor. Bir tane 6 saatlik uykuyla iki tane 3'er saatlik uyku, birbirine eş değer değildir. Çünkü siz 3 ya da 4 saat uyuyup uyandığınız zaman, araya bir uyanıklık aldığınız zaman, sonra tekrar yatınca uyku sürecini başa sarıyorsunuz" dedi.
11.01.2021Genel Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

edirnekoronavirüsuykuTrakya Üniversitesison dakika haberler

Trakya Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.